ελληνική μουσική
    589 online   ·  210.865 μέλη
    jorge
    26.03.2012, 00:13

    Ο σταθμός μας χρειάζεται μια ανανέωση και σιγά-σιγά, με τη βοήθεια όλων, θα κάνουμε βηματάκια προς τα εμπρός. Όσον αφορά εμένα, είναι δύσκολα τα πράγματα χρονικά, υπάρχουν πολλές υποχρεώσεις που δεν μου επιτρέπουν να κάνω όσα θέλω, όμως όποτε βρίσκω έστω και λίγο χρόνο ασχολούμαι.

    Στα πλαίσια της ανανέωσης αυτής, αγοράσαμε το domain radiomusicheaven.gr, όπου μπορείτε να παραπέμπετε
     σιγά σιγά τους ακροατές σας, αντί για το ...live/101 κλπ.

    Μάλλον, καλύτερα ας το δοκιμάσουμε λίγες μέρες και μετά...

    Επίσης, έχει μπει και ο νέος player. Δεν έχει μπει εναλλακτικός player (media player, winamp) γιατί δεν ξέρω αν θα χρειαστεί (οι δοκιμές έδειξαν οτι ο νέος player παίζει σχεδόν παντού).

    www.radiomusicheaven.gr

    Ρίξτε μια ματιά και πείτε μου αν βλέπετε/ακούτε προβλήματα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 26-03-2012 00:23 ]


    antwnispatra
    26.03.2012, 00:28

    Δουλεύει κανονικά.Στην αρχή έψαχνα τον player στο πάνω μέρος από συνήθεια.Μήπως να μεταφερόταν στο πάνω μέρος όπως έχει ως τώρα;Και να μεγάλωνε λιγάκι η μπάρα αν συμφωνούν και άλλοι.Αλλιώς πείτε με παράξενο {#emotions_dlg.tt2}

    Καλορίζικο!


    jorge
    26.03.2012, 00:33
    Thanks Αντώνη. Έχει μπει στο κάτω μέρος γιατί επάνω έχουμε ήδη 3 "μπάρες" (μενού χρήστη, λογότυπο, μενού) και το κυρίως περιεχόμενο ξεκινάει αρκετά κάτω. Με την τοποθέτηση του player κάτω, θα κάνουμε λιγότερο scroll. Το μεγάλωμα της μπάρας που θα βοηθούσε;
    antwnispatra
    26.03.2012, 00:37

    Οκ η θέση μια συνήθεια είναι.Αν όχι μεγάλωμα της μπάρας,κάτι πιο έντονο που να τραβάει το μάτι ίσως;Όπως το να πλαισιωθεί το ωραίο ηχειάκι με ένα ON AIR που αναβοσβήνει όπως υπάρχει σήμερα.


    jorge
    26.03.2012, 00:48
    Η μπάρα βγαίνει όταν κάποιος επιλέξει να ακούσει. Από τη στιγμή λοιπόν που ο ακροατής ήδη ακούει, δε νομιζω οτι υπαρχει λόγος να του τραβήξουμε κι άλλο την προσοχή.
    antwnispatra
    26.03.2012, 00:53

    Ουπς,σα να χεις δίκιο {#emotions_dlg.oops}


    ilio
    26.03.2012, 07:01

    Καλορίζικη η νέα τοποθεσία !!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Παίζει και σε εμένα ο player, κανένα πρόβλημα μόνο που όταν πάω σε αυτή

    τη νέα σελίδα να συνδεθώ ως μέλος  ενώ μου βγάζει το μήνυμα πως συνδέθηκα

    τελικά δεν με συνδέει.Δοκίμασα να μπω στο chat και μου ζητάει nickname.

    Να σημειώσω πως στην σελίδα του musicheaven μπορώ να συνδεθώ κανονικά και πως

    δοκίμασα να αποσυνδεθώ από το site και να συνδεθώ ως μέλος στην νέα σελίδα μήπως

    υπήρχε πρόβλημα αλλά πάλι τα ίδια.Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει επειδή ακόμα η νέα

    σελίδα είναι πειραματική.


    -----------------
    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 26-03-2012 07:01 ]


    antwnispatra
    26.03.2012, 11:12

    Τώρα που δοκίμασα η είσοδος σε chat αλλά και σελίδα παραγωγών,γίνεται κανονικά.


    suspect
    26.03.2012, 14:04

    Καθε νεο βημα ειναι καλοδεχουμενο και προς τη σωστη κατευθυνση.

    Η μπαρα κατω κατω θαβεται.

    Το χρωμα ειναι τελειως ουδετερο και δεν τραβαει το ματι. Ας το αλλαξουμε. Προτεινω το κοκκινο λευκο μια και ψιλοκολλαει με το λογοτυπο μας. Μπαινεις, ακους μουσικη και χρειαζεσαι χρονο να καταλαβεις απο που σου ρχεται.

    Η μπαρα ειναι πολυ λεπτη. Αν γινεται να μεγαλωσει.

    Προσωπικα, στο τσατ μπαινω κανονικα αλλα απο οτι καταλαβαινω στη σελιδα παραγωγων να μπαινουμε απο το live101 και αυτο το λινκ να το δινουμε στο κοινο;

    υγ. Εστειλα το λινκ σε δυο ατομα που πριν δεν ακουγαν και μου ειπαν και οι δυο οτι ακουν μια χαρα!!! Μπραβο Χορχε σενιορ!


    antwnispatra
    26.03.2012, 14:09

    Το ζήτημα της μπάρας συζητήθηκε πιό πάνω.Όπως σωστά με διόρθωσε ο Χόρχε,εκεί φτάνεις αφού γνωρίζεις ήδη για το ράδιο,άρα δεν χρειάζεται περαιτέρω τράβηγμα της προσοχής.Συμφωνώ αυτό να γίνει στην αρχική σελίδα.

    Στη σελίδα παραγωγών μπορείς να εισέλθεις από το νέο www.radiomusicheaven.gr το οποίο και καλό είναι να δίνουμε από τώρα στους ακροατές αφού αν και σε μεταβατικό στάδιο,λειτουργεί κανονικά και παίζει στους περισσότερους χωρίς πρόβλημα.


    suspect
    26.03.2012, 14:22

    οπ! ναι, οντως βγαινει οπως στο live101 και οντως μπορω να μπω στη σελιδα παραγωγων, εχεις δικιο.

    Στα υπολοιπα επιμενω. :)

    Εστω αλλαγη χρωματος αν ειναι τοσο δυσκολο να μεγαλωσει και να ερθει πιο κοντα στο ματι του ακροατη.

    Παντως καταλαβαινω οτι οταν η μπαρα ειναι απο πανω δυσκολο να μεγαλωσει λογω του υλικου που υπαρχει

    Απο κατω ομως δεν ειναι δυσκολο.

    Ας δουμε πως προβαλλουν αυτοι το ραδιοφωνο τους που εχουν και πολυ λιγοτερα μελη απο μας:

    http://www.rockharadio.com/

    http://www.life892.com/newsite/

    http://www.starwalkersng.gr/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : suspect στις 26-03-2012 14:35 ]


    dimitrib4
    26.03.2012, 16:30

    Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον καινούργιο player, το αντίθετο, έχει καλύτερη απόδοση


    ilio
    26.03.2012, 17:01

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 26-03-2012 στις 14:09 έγραψε...


    Στη σελίδα παραγωγών μπορείς να εισέλθεις από το νέο www.radiomusicheaven.gr το οποίο και καλό είναι να δίνουμε από τώρα στους ακροατές αφού αν και σε μεταβατικό στάδιο,λειτουργεί κανονικά και παίζει στους περισσότερους χωρίς πρόβλημα.

    Εξακολουθώ να μην μπορώ αν συνδεθώ ως μέλος στην νέα σελίδα και ούτε την λειτουργία "σελίδα παραγωγών" βλέπω.

    Στο chat μπήκα αφού πάλι μου ζήτησε nickname.

    Να συμπληρώσω πως δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε με Mozilla αλλά ούτε και με internet explorer.


    -----------------
    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 26-03-2012 17:57 ]


    vert
    26.03.2012, 17:09

    Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.... Ακούγεται καλύτερα και με βάζει και στην σελίδα των παραγωγώμ και στο τσατ.

    Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι πως συνήθως όσοι ακούνε ράδιο περιηγούνται ταυτόχρονα και στις σελίδες του περιοδικού. Αν όμως θελήσουν να ξαναμπούν στο τσατ , θα πρέπει να ξαναγυρίσουν στο live/101... και πολλές φορές παίζουν και οι δύο player ταυτόχρονα. Μήπως θα πρέπει να καταργηθούν οριστικά οι  παλιοί??


    metalcity
    26.03.2012, 17:50

    Δεν μπορώ να συνδεθώ ως μέλος στην νέα σελίδα 


    jorge
    26.03.2012, 18:26
    Metal και ilio, τι browser έχετε; Σύνδεση προσπαθήσατε να κάνετε από το κουμπί πάνω-αριστερά;
    ilio
    26.03.2012, 18:50

    Mozilla 11 (αυτόν χρησιμοποιώ) και internet explorer 7.

    Και στις δύο περιπτώσεις δοκίμαζα να συνδεθώ από το κουμπί πάνω αριστερά.

    Τα ίδια μου κάνει και τώρα.Έπρεπε να μπω στην σελίδα του musicheaven για να μπορέσω

    να συνδεθώ και να σου απαντήσω.


    aitherovamonas
    26.03.2012, 18:52

    Με Windows XP, Professional, SP 3. σε FIREFOX 3.6.28 ο player δεν παίζει. Ούτε σε Internet Explorer 8. Σε Chrome παίζει αλλά η σελίδα του σταθμού βγαίνει ανακατεμένη.


    sillia
    26.03.2012, 19:07

    Με google chrome  και με XP..ολα ok


    -----------------
    Αν θεωρήσω τον εαυτό μου μαγνήτη... με ανησυχεί το τι ελκύω!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 26-03-2012 19:14 ]


    metalcity
    26.03.2012, 19:11

    Εχω explorer 9. Ναι το δοκίμασα με  το κουμπί πάνω-αριστερά.