ελληνική μουσική
    869 online   ·  210.851 μέλη

    Λουκά το βρίσκεις σωστό αυτό που κάνεις?

    ixthis
    01.08.2012, 15:54

    Λουκά απαντησέ μου με το χέρι στην καρδιά . Δεν ξέρω ποιο είναι το θέμα ακριβώς αλλά θα ήθελα μια απάντηση καθαρή χωρίς περιστροφές . Θέμα δεν έχουμε , αλλά υπάρχει καλή διάθεση για επικοδομητικο διαλογό .

    Συμφωνείς ?


    mary_omikron
    01.08.2012, 16:05

    Το χέρι καλλίτερα να το βάλει στην τσέπη του λέω εγώ, διότι το πνεύμα της αλληγορίας είναι ο αδιαμφισβήτηος τρόπος να μην εξηγήσεις το αδιανόητο όταν τα στοιχεία συνηγορούν υπέρ του αληθινού... Και είναι πολλά...{#emotions_dlg.nono}


    loukas76gr
    01.08.2012, 16:17

    Με το χέρι όπου θέλετε, αλλά όχι στη φωτιά! Ε ναι λοιπόν... διάλογο θες και επικοδομητικό... σύμφωνοι! Από διάθεση μπόλικη... Αλλά γιατί πάντα το ξεχνώ; Κι αν ο Στέφανος δεν θα το έκανε ποτέ, ο Λουκάς το κάνει χωρίς να νιώθει ενοχές! {#emotions_dlg.tt2}


    mary_omikron
    01.08.2012, 16:24

    @ Λουκά 

    Οι πράξεις των Αποστόλων διαφωνούν κάθετα, και ο Στέφανος ήταν πρωτομάρτυρας, όχι ευαγγελιστής. Μοναδική πηγή ορυκτού πλούτου η Ελλάδα, αλλά η Σοφία μου επέστρεψε τον σκληρό δίσκο που της δάνεισα μετά από 2 βδομάδες {#emotions_dlg.thumbdown}... το λες και στερητικό σύνδρομο. Αυτά. 


    -----------------
    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 01-08-2012 16:24 ]


    ixthis
    01.08.2012, 16:25

    Η μαίρη ομικρον έγραψε

    ΄΄Το χέρι καλλίτερα να το βάλει στην τσέπη του λέω εγώ, διότι το πνεύμα της αλληγορίας είναι ο αδιαμφισβήτηος τρόπος να μην εξηγήσεις το αδιανόητο όταν τα στοιχεία συνηγορούν υπέρ του αληθινού... Και είναι πολλά...΄΄

    μαιρη αν νομίζεις οτι αυτή ειναι άποψη κάνεις λάθος. Αυτή η απάντηση ειναι περιορισμένης εμβέλειας και δε μπορεί να σταθεί σε ένα διεθνές επίπεδο φορουμιακο.

    Σόρυ κι ολας .........


    sapounofouska
    01.08.2012, 16:29

    Δεν θα πιω εναν καφε της προκοπης η ερμη η γυναικα....

    Λουκα....! το χερι αν μπει στην τσεπη πρεπει να ναι δικαιη μοιρασια... κ τα καβουρια να πεταχτουν στην θαλασσα...Κ μην ξεχνας σε παρακαλω οτι για Για να έχουν νόημα τα επιμέρους στοιχεία, πρέπει να υπάρχουν ολότητες..

    ΓΝΩΣΗ ΔΙΧΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΗ ...

    Σε μια δημοκρατία, οι φτωχοί θα είχαν περισσότερη δύναμη από τους πλούσιους, επειδή οι πρώτοι είναι περισσότεροι και η θέληση της πλειοψηφίας θα υπερίσχυε"


    loukas76gr
    01.08.2012, 16:34

    @Mairy_omikron: Με τον Indiana Jones θα εξερυνήσουμε τα παλιά χρυσορυχεία της Νότια Αφρικής, και σκεφτόμαστε σοβαρά τον ορυκτό πλούτο να τον αποθηκεύσουμε στο Θησαυροφυλάκιο στην Πέτρα της Ιορδανίας (παράκληση... μην το πεις πουθενά, τα λεφτά θα τα διαθέσουμε για την ανάπτυξη του κρατιδίου του Ντουμπάι)

    Υ.Γ. απο τα εύρετρα θα σου δώσω ό,τι χρειάζεται για να επισκευάσεις το σκληρό δίσκο που σου χάλασε η ixthys, αλλά ντρεπόταν να στο πει...

    @ixthys: Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο είναι ακόμα πιο περιορισμένης εμβέλειας που επιδεικνύει το θαυμάσιο ψυχισμό του παπαγάλου σου! :D


    sapounofouska
    01.08.2012, 16:39

    Παράθεση:

    Το μέλος loukas76gr στις 01-08-2012 στις 16:34 έγραψε...

    @Mairy_omikron: Με τον Indiana Jones θα εξερυνήσουμε τα παλιά χρυσορυχεία της Νότια Αφρικής, και σκεφτόμαστε σοβαρά τον ορυκτό πλούτο να τον αποθηκεύσουμε στο Θησαυροφυλάκιο στην Πέτρα της Ιορδανίας (παράκληση... μην το πεις πουθενά, τα λεφτά θα τα διαθέσουμε για την ανάπτυξη του κρατιδίου του Ντουμπάι)

    Υ.Γ. απο τα εύρετρα θα σου δώσω ό,τι χρειάζεται για να επισκευάσεις το σκληρό δίσκο που σου χάλασε η ixthys, αλλά ντρεπόταν να στο πει...

    @ixthys: Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο είναι ακόμα πιο περιορισμένης εμβέλειας που επιδεικνύει το θαυμάσιο ψυχισμό του παπαγάλου σου! :D



    Το να περιμένεις να σου φερθεί ο κόσμος δίκαια επειδή είσαι καλός άνθρωπος, είναι σαν να περιμένεις να μη σου επιτεθεί ο ταύρος επειδή είσαι χορτοφάγος.


    loukas76gr
    01.08.2012, 16:42
    @sapounofouska υπάρχει μία μόνο ολότητα μετά το Θεό... τον Ευαγγελιστή Λουκά και τον πρωτομάρτυρα Στέφανο. Και αυτή είναι στο όνομά σου. Και για να έχουν νόημα τα επιμέρους στοιχεία, μάθε να το γράφεις σωστά επιτέλους... Τσιχλοσαπουνοφουσκίτσα, υπό αυτής τη βάση, μπορούμε λοιπόν να κάνουμε ένα σφαιρικό διάλογο...
    ixthis
    01.08.2012, 16:43
    Ναι καλά Λουκά αν νομιζεις οτι μ ενα ΄΄εύρετρο΄΄θα μας κομπλάρεις κάνεις λάθος.Και μάλιστα ΜΕΓΑΛΟ λάθος. Δεν ξεφεύγεις ετσι απ το θέμα.Το αδιεξοδό σου ειναι ολοφάνερο ....
    mary_omikron
    01.08.2012, 16:45

    Παρακαλώ συνεχίστε εντός θέματος, γιατί σας είναι τόσο δύσκολη η κατασκευή αερογέφυρας? Βέβαια τα μηνυματα έστω κι έτσι είναι αισιόδοξα, αλλά αδιανόητη η ψυχολογία του ήρωα. 

    Γιατί να θέλεις να καταστρέψεις κάποιον αν δεν τον αγαπάς? Είναι κι αυτός ένας τρόπος να πείσεις να μην σου κόψουν κλήση? Οχι, να μου απαντήσεις εδώ και τώρα. (δεν ξέρω σε ποιον απευθύνομαι...εσείς?) 


    loukas76gr
    01.08.2012, 16:46
    @ sapoynofouska, διαφωνώ! Είναι σαν να περιμένεις ο κόσμος να σου φερθεί καλά επειδή είσαι δίκαιος άνθρωπος! Ευτυχώς που δρόσισε και θα ανάψω το θερμοσίφωνα να κάνω το μπάνιο μου δηλαδή σήμερα...
    sapounofouska
    01.08.2012, 16:49

    Παράθεση:

    Το μέλος loukas76gr στις 01-08-2012 στις 16:46 έγραψε...

    @ sapoynofouska, διαφωνώ! Είναι σαν να περιμένεις ο κόσμος να σου φερθεί καλά επειδή είσαι δίκαιος άνθρωπος! Ευτυχώς που δρόσισε και θα ανάψω το θερμοσίφωνα να κάνω το μπάνιο μου δηλαδή σήμερα...

    Κατα βαθος διαφωνεις με το ιδιο σου το πνευμα! τι μπορει να περιμενει κανεις απο καποιον που περιμενει να δροσισει για να κανει μπανιο!

    Καλή ‘ναι η δικαιοσύνη, μα για τους αγγέλους - ο άνθρωπος ο κακομοίρης δεν αντέχει, θέλει έλεος... 
    Μπας και βρίσκεται στον πάτο της Κόλασης, Κύριε, η πόρτα της Παράδεισος;


    ixthis
    01.08.2012, 16:50
    Παιδιά κάτι άσχετο και ας εχω την κατανόηση της διαχείρησης. Γίνεται να αλλάξουν χρώμα τα χεράκια ? κάτι πιο σικ αν γίνεται.Ενα μωβ λιλά το συμφωνώ και ενα μπορδοκοραλι το διαφωνώ? δεν ειναι πιο ευπαρουσίαστο?πιο της ταξεώς μας?
    ixthis
    01.08.2012, 16:51
    πιο διεθνούς επιπέδου?
    sapounofouska
    01.08.2012, 16:53

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 01-08-2012 στις 16:50 έγραψε...

    Παιδιά κάτι άσχετο και ας εχω την κατανόηση της διαχείρησης. Γίνεται να αλλάξουν χρώμα τα χεράκια ? κάτι πιο σικ αν γίνεται.Ενα μωβ λιλά το συμφωνώ και ενα μπορδοκοραλι το διαφωνώ? δεν ειναι πιο ευπαρουσίαστο?πιο της ταξεώς μας?

    Σοφια αντιδραστικο αναρχοκουμουνι ... παντα προσπαθεις να φερεις μια αλλαγη που δεν ειναι καν υπολειψιμη.. ποιος θα νοιαστει για το λιλα σου ή το λαχανι σου? εδω ο αλλος κανει το χορο της βροχης μπας κ κανει μπανιο!

    Ουκ αφέξεταί μου τω χείρε.


    ixthis
    01.08.2012, 16:58
    Δε διαφωνώ με σένα , για τους άλλους λεω ....
    sapounofouska
    01.08.2012, 17:00

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 01-08-2012 στις 16:58 έγραψε...

    Δε διαφωνώ με σένα , για τους άλλους λεω ....

     "Πως μπορείς να αποδείξεις αν αυτή τη στιγμή κοιμόμαστε και όλες μας οι σκέψεις είναι ένα όνειρο, η αν είμαστε ξύπνιοι και επικοινωνούμε σε κατάσταση ξύπνιου?"


    loukas76gr
    01.08.2012, 17:05

    @mairy_omikron αποφάσισα να κατασκευάσω υπόγεια διάβαση, γιατί τα μυαλά παίρνουν πολύ... αέρα στην υπέργεια γέφυρα...

    Η καταστροφή είναι το ξεκίνημα για μια νέα καταστροφή... απλό ε?

    και ο τρόπος για να μη σου γραψει κληση, ειναι στο πει μεσα στο site, αν δεν θέλει να σου τηλεφωνήσει...

     


    loukas76gr
    01.08.2012, 17:10

    Παράθεση:

    Το μέλος sapounofouska στις 01-08-2012 στις 16:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος loukas76gr στις 01-08-2012 στις 16:46 έγραψε...

    @ sapoynofouska, διαφωνώ! Είναι σαν να περιμένεις ο κόσμος να σου φερθεί καλά επειδή είσαι δίκαιος άνθρωπος! Ευτυχώς που δρόσισε και θα ανάψω το θερμοσίφωνα να κάνω το μπάνιο μου δηλαδή σήμερα...

    Κατα βαθος διαφωνεις με το ιδιο σου το πνευμα! τι μπορει να περιμενει κανεις απο καποιον που περιμενει να δροσισει για να κανει μπανιο!

    Καλή ‘ναι η δικαιοσύνη, μα για τους αγγέλους - ο άνθρωπος ο κακομοίρης δεν αντέχει, θέλει έλεος... 
    Μπας και βρίσκεται στον πάτο της Κόλασης, Κύριε, η πόρτα της Παράδεισος;



    Θα σε παραπέμψω στον Άγιο Πέτρο για τις απαντήσεις περί των Θείων... Όσο για το μπάνιο... ακόμα μια φορά, επιβεβαιώνω τη σύνδεση που κάνουν οι περισσότερες γυναίκες... τους άντρες με τα ροζουλί βρωμερά χοντρουλά ζωάκια που κυλιούνται στη λάσπη... Όσο κι αν μας βρίζετε... κατά βάθος μας αγαπάτε... γι' αυτό μας τρώτε ψυχή τε και σώματι :p