ελληνική μουσική
    360 online   ·  210.857 μέλη

    Ξυπνήστε το ζώο μέσα σας...

    gate
    29.04.2003, 00:25
    Αν υποθέσουμε πως σε καθένα μας υπάρχει κρυμμένο μέσα μας ένα ζώο...και μας ελέγχει τον τρόπο έκφρασης και συμπεριφοράς και καμιά φορά ίσως...γιατί όχι.... και να μας μοιάζει στην όψη...

    Ποιο είναι το ζώο που ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ νομίζετε ότι εσείς κρύβετε...?

    jorge
    30.04.2003, 00:29
    Δύσκολη ερώτηση Gate... Εγώ μάλλον κρύβω μέσα μου τον ...γλάρο (μη γελάτε!) Μου αρέσει να πετάω και να είμαι κοντά στη θάλασσα...

    savina
    30.04.2003, 10:13
    εγω παλι ειμαι πλεον πεπεισμενη οτι σε καποια απο τις προηγουμενες ζωες μου ημουν γατα. Γιατι μου αρεσει πολυ να χουζουρευω στον ηλιο και ειμαι και λιγο εγωιστρια σε σχεση με τους αλλους, οπως ακριβως και οι γατες οταν δεν θελουν να τις χαιδεψεις, γρατζουνανε και φευγουνε
    eva
    30.04.2003, 10:58
    Εγώ πάλι αγαπάω πολύ τις γάτες αλλά δε 8έλω να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου έτσι αφού πολλοί το συνδέουν με το ναζιάρικο θηλυκό κι εγώ κάθε άλλο παρά κάτι τέτοιο είμαι!
    Μάλλον το άλογο μου ταιριάζει. Περήφανο, αγέρωχο, δεν καταδέχεται ποτέ βοήθεια όμως πάντα έχει μια ή πρισσότερες θέσεις στην πλάτη του για να ξεκουράσει καποιον ταξιδιώτη. Αλλά είναι και ένα καλό σύμβολο ελευθερίας και ανεξαρτησίας (ή τουλάχιστον αυτό το μήνυμα περνά σ'εμένα όταν βλέπω ένα άλογο να τρέχει μόνο του πάνω σε μια βουνοπλαγιά με τη χέτη ν'ανεμίζει).
    Και δεν μπορεί κανείς να πει ότι δεν είναι πεισματάρικο (άμα του 'ρθει)! Ακόμα το στοιχείο του αλόγου είναι πράσινες πεδιάδες, δάση και ορεινές περιοχές που μου ταιριάζουν γάντι! Τώρα ο εγωισμός που είναι κυρίαρχο χαρακτηριστικό μου δεν ξέρω πως μπορεί να συνδυαστεί με το άλογο αλλά τέλωσπάντων!Υτό σκέφτηκα τώρα. ¶μα σκεφτώ κάτι καλύτερο επανέρχομαι
    dinaki13b
    04.05.2003, 20:38
    Μόνο ενα ζώο θα μπορούσε να με χαρακτηρίσει είμαι σίγουρη :
    Η γάτα και αυτό γιατί δίπλα στη λέξη "ναζιάρα" στο λεξικό θα βρείς τη φωτογραφία μου!

    Αν και τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι σαν φάλαινα...
    gianna_z
    23.03.2005, 18:11
    Μαλλον στρουθοκάμηλος....όταν βλέπω τα δύσκολα...απλα τα αγνοώ...
    σύνδρομο στρουθοκαμηλισμου αν εχετε ακουστα....
    GL
    23.03.2005, 18:21
    χμμμ....
    εγω δεν θα μπορουσα να ημουν τιποτε αλλο εκτος απο τον αγαπημενο μου κονδορα..που ενω φαινεται ενα μεσαιο πουλι μολις ανοιξει τα φτερα του γινεται τεραστιος....
    SteliosG
    23.03.2005, 19:21
    Το κορμοράνος πιάνει....?????
    manblaz
    23.03.2005, 20:03
    βαλτε ενα δελφινακι στα εικονιδια







    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: manblaz on 23-03-2005 20:10 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: manblaz on 23-03-2005 20:12 ]
    επισυναπτόμενα: dolfin.jpg 
    andri14
    23.03.2005, 20:17
    .....εμένα όλοι για μαιμουδακι με λένε...εμμ..μου κολλάει και κάπως....λιγακι πονηρουτσικο, μηχανευεται πράγματα, τρεχει πανω κατω κανει σκανδαλιές αλλά στο τέλος τα καταφέρνει....χμμμ...άντε και χαριτωμένο!χαχχαχαχ!!! Μαιμουδάκι είμαι και στο κινέζικο ζώδιο!

    Θ'ελω κι εγω ναμαι δελφίνιιιιιιιιιιιιιιιιιι...λατρευω τα δελφίνια!




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: andri14 on 23-03-2005 20:26 ]









    επισυναπτόμενα: monkey2.jpg images.jpg monkey.jpg 
    pianopassion
    23.03.2005, 20:21
    Χορεύοντας με τους «λύκους»…

    lamkar
    23.03.2005, 20:22
    Χωρίς σχόλιο....



    επισυναπτόμενα: Copy of human.jpg 
    Sofia
    23.03.2005, 23:34
    Εγώ νομίζω πως κάτι σε χρυσόψαρο κρύβω μέσα μου..Τα γεγονότα μιλούν απο μόνα τους:
    1. Όταν βρίσκομαι στο νερό αισθάνομαι πως βρίσκομαι στο φυσικό μου περιβάλλον! Ώρες ατέλειωτες...
    2. Επειδή δεν φημίζομαι και για την πολυλογία μου..όλοι μου λένε πως τηρώ σιγή...ιχθύος!
    3. Απο μνήμη..άστα να πάνε..! Χρυσόψαρου!!
    Papillon
    24.03.2005, 00:11
    AETOΣ !!!!!!ελευθερος , να βολταρο εκει που μονο οι αετοι τολμουν!!!

    ffffffffffrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeddddddddooooooooommmmmmmm


    Iphigenia
    28.03.2005, 11:55
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 23-03-2005 στις 20:03 έγραψε:

    βαλτε ενα δελφινακι στα εικονιδια





    Θα συμφωνήσω με τον Μάνο.

    Βέβαια δεν ξέρω αν το κρύβω μέσα μου, αλλά πολύ θα ήθελα να ήμουν! Φυσικά λατρεύω τη θάλασσα και είμαι πανέξυπνη (χι, χι, χι), αυτά μετράνε;
    Haroulinda
    28.03.2005, 13:00
    Θέλοντας και μη σκυλλάκι!!!


    MariannaP
    28.03.2005, 14:12
    Θεωρώ τα ζώα πολύ αγνά, ανιδιοτελή και ανώτερα όντα για να μπορεί να συγκριθεί ο οποιοσδήποτε άνθρωπος μαζί τους...

    Κάποτε, περιμένοντας έξω από ένα χειρουργείο έκανα μια ευχή κι εκείνη την ώρα μπήκε από το παράθυρο ένα περιστέρι...
    Προσπαθώντας να το πλησιάσω, είδα κάποιες κινήσεις που μου θύμιζαν τον εαυτό μου! Ενήργησα σαν να επρόκειτο να πλησιάσω εμένα και τελικά τα κατάφερα...
    Από τότε λατρεύω τα περιστέρια, ίσως γιατί τα συνέδεσα και με την ευχή μου που τελικά έπιασε!

    Αν λοιπόν ποτέ ξυπνήσει αυτό το περιστέρι μέσα μου ας μην παραλείψει να φέρει και τα φτερά του...
    Αλλιώς φαίνεται ο κόσμος από ψηλά!!!
    SteliosG
    28.03.2005, 14:16
    παντως aggelina εγω θα ελεγα οτι σου παει καλυτερα ο πιγκουινος!!!

    μη με ρωτησεις γατι!!!!! δεν εχει σχεση με την εξωτερικη σου εμφανιση!!!



    MariannaP
    28.03.2005, 14:20
    Οχι βρε Στέλλιο, τι καταδίκη είναι αυτή;;;
    Ξέρεις που ζουν οι πιγκουίνοι;;; Μέσα στην παγωνια...
    Μπρρρρρρ... δε θα άντεχα ούτε λεπτό στο Βόρειο Πόλο

    Εσύ πάντως άνετα θα μπορούσες να είσαι καμηλοπάρδαλη...
    Ε μα πια... 5 μέτρα μπόι! Φτουουουου μη σε ματιάξω!
    SteliosG
    28.03.2005, 14:21
    χαχαχα!!! φτησε με !!!

    εσυ παντως εισαι πολυυυυυυ πιγκουινακι!!! απο το ενα μερος στο αλλο συνεχεια χοροπηδαγες χτες!!!!