ελληνική μουσική
    831 online   ·  210.853 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    PHILIPPOSSM
    06.09.2010, 18:12

    Καλώς ήρθες στην παρέα μας Ιωάννα, καλή διαμονη και καλή διασκέδαση στο ΜΗ... (Μ'αρεσει που σπουδαζεις να Ποιείς Ήθος) έχουμε και άλλα μέλη Ηθοποιούς και κανουμε πραγματάκια..............:)


    bouzos
    06.09.2010, 18:32
    Καλώς ήρθατε παιδιά!!!
    music-fan
    11.09.2010, 18:05

    καλωσηρθατε στον κοσμο του Μη!!


    AlfaWolf
    17.09.2010, 02:29

    Καλώς ηρθατε παιδιά

    καλή διαμονή σας ευχομαι

    περάστε κι απο Το δικό μας Ραδιόφωνο {#emotions_dlg.biggrin}


    Agapi9
    18.11.2010, 14:34

    Γεια σας κι απο μενα.. το ονομα μου ειναι Αγαπη κ ειμαι 22 ετων.. αν κ παντα ηθελα να ασχοληθω με το τραγουδι κ τη μουσικη τελικα εμπλεξα με τα λογιστικα.. εχω κανει παλιοτερα καποια μαθηματακια φωνητικης κ λιγο πιανο κ τωρα θελω να τα συνεχισω.. κ αποτι ειδα το site εχει κ δασκαλους κ απολα!!!  παρεπιπτοντως τυχαια σας βρηκα και ενθουσιαστηκα!!!{#emotions_dlg.clap}

     


    Ioannisg
    06.01.2011, 22:39

    καλησπερα σας, ονομαζομαι ΓΙΑΝΝΗΣ 22 ετων ασχολουμε με το βιολι και ακουω οποιοδηποτε ειδος μουσικης που μου ξυπναει συναισθηματα, θα τα λεμε :)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Ioannisg στις 06-01-2011 22:40 ]


    RockRebeLgirL
    09.01.2011, 19:39
    heyy......kalws sas hr8a kai gw... egw ki8ara xerw na paizw :)............emm auta kuriws ;)
    forzaalfa
    01.02.2011, 22:28
    Γεια σας και απο εμενα.Ονομαζομαι Γιωργος ειμαι 34 ετων και μολις χθες εκανα εγγραφη.Οσο αφορα την μουσικη ειμαι αρχαριος και σκεφτομαι να ξεκινησω σε καποιο ωδειο μαθηματα σαξοφωνου διοτι ειναι και το μουσικο οργανο που με ελκυει.Πιστευω πως οι γνωσεις σας και οι συζητησεις στο forum θα με βοηθεισουν αρκετα.Καλως σας βρηκα και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος που μπηκα στην παρεα σας.
    reteos
    01.02.2011, 22:34

    Παράθεση:

    Το μέλος forzaalfa στις 01-02-2011 στις 22:28 έγραψε...

    Γεια σας και απο εμενα.Ονομαζομαι Γιωργος ειμαι 34 ετων και μολις χθες εκανα εγγραφη.Οσο αφορα την μουσικη ειμαι αρχαριος και σκεφτομαι να ξεκινησω σε καποιο ωδειο μαθηματα σαξοφωνου διοτι ειναι και το μουσικο οργανο που με ελκυει.Πιστευω πως οι γνωσεις σας και οι συζητησεις στο forum θα με βοηθεισουν αρκετα.Καλως σας βρηκα και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος που μπηκα στην παρεα σας.

    Kαλώς ήρθες Γιώργο  .


    AlfaWolf
    01.02.2011, 22:38

    Καλώς όρισες και καλη διαμονη σου ευχομαι forzaalfa
    στο MH {#emotions_dlg.biggrin}

    Έχουμε και αξιόλογο Ραδιόφωνο ρίξε μια βολτα υπαρχουν αρκετες εκπομπές ολο και καποια θα σε καλύψει στα ακουσματα και τα γούστα σου Smile

    δες το πρόγραμμα

    Άκουσε Radio MusicHeaven


    pakos1406
    09.02.2011, 12:37

    Να πω κι εγω μια καλημερα και να συστηθω!!!

    Ειμαι ο Χρηστος!!!!

    Μην φανταστει κανεις οτι ειμαι κανενας μουσικος αλλα ειμαι ενα τυπος που μου αρεσει παρα πολυ η μουσικη!!!!

    Καποτε ψιλογρατζουνουσα μια κιθαρα (κλασικη) την οποια σταματησα λογω περιορισμενου χρονου, και κακων συγκυριων ( ατιμη κενωνια που λενε)!!!!!

    Τωρα στα γεραματα λοιπον αποφασισα να την ξαναπιασω και ετσι βρηκα και το Musicheaven!!!!

    Αφου λοιπον εκτυπωσα αρκετες σελιδες στις οποιες παραπεμφθηκα απο εδω για μαθηματα κιθαρας αρχισα να σκεπτομαι το να γινω μελος!!!!!

    Στην αρχη ημουν πολυ διστακτικος σκεπτομενος το γνωστο "που πας ρε Καραμητρο" αφου εισαι ασχετος και θα σε κοροιδευουν ακομα και οι πετρες αλλα τελικα σημερα πηρα δυο βαθιες ανασες και πατησα την εγγραφη!!!

    Ελπιζω να μη σας απογοητευσω!!!!!!

    Ειμαι σιγουρος οτι θα βοηθηθω και σας ευχαριστω εκ των προτερων, αλλα θα προσπαθησω να βοηθησω και οσο μπορω!!!!!

    ΥΓ: Ζητω προκαταβολικα συγνωμη για τα οποια λαθη μπορει να κανω σαν νεο μελος!!!!!!

     

    Φιλικα Χρηστος!!!!


    hayden
    09.02.2011, 20:44

    Γεια σας και από μένα!Αν και είμαι ήδη γραμμένη εδώ και 2 (!) χρόνια στο φόρουμ με εξαίρεση τη φορά που γράφτηκα δεν είχα ξαναμπεί σχεδόν καθόλου!{#emotions_dlg.scared}(Μπορείτε να με λιντσάρετε άνετα!!)Λοιπόν, με λένε Χριστίνα, είμαι 19 χρονών και παίζω πιάνο από τα 6 αλλά σταμάτησα πριν 3 χρόνια στην Α ανωτέρα λόγω κυρίως διαβάσματος(αχ αυτές οι πανελλήνιες).Γενικά δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς μουσική αφού κάθε μου σκέψη, κάθε συναίσθημα, κάθε πράξη είναι με κάποιο τρόπο συνδεδεμένα με τη μουσική...Εδώ και πάρα πολύ καιρό μου έχει σφηνώσει η ιδέα να μάθω ντραμς!Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να μάθω και ακορντεόν αλλά τα ντραμς υπερισχύουν...Πάντα μου άρεσε και σκεφτόμουν μήπως ξεκινήσω αλλά τώρα νομίζω ήρθε η ώραSmile Καλώς σας (ξανά)βρήκα λοιπόν και ελπίζω να τα λέμε συχνά πλέον!!


    Lorelei
    10.02.2011, 02:03

    καλώς ήρθατεεεεεεεεεε νέα μέλη!!!!!

    άντε κ καλό κουράγιο{#emotions_dlg.rockon}


    -----------------
    Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free - Jim Morrison

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lorelei στις 10-02-2011 04:34 ]


    KLEONopc
    06.06.2011, 18:08
    Γεια σε όλους..Με λένε Κλέων, μένω Πτολεμαϊδα και παίζω ντράμς..έπαιζα σε συγκροτήματα για 3 χρόνια αλλά σταμάτησα λόγω του ότι φύγαμε όλοι σε διαφορετικό μέρος..Μου αρέσει πολύ αυτό το site κ έχει γίνει πολύ καλή δουλειά..Ο κύριος λόγος που μπήκα είναι για να ανταλλάξω απόψεις με άλλα άτομα όσον αφορά ποιοτική μουσική..παιδιά φτάνει πια με όλη αυτή την μουσική παρακμή που κυκλοφορεί..θα ήθελα την πρόταση σας για κάποιο καλό συγκρότημα ή τραγούδι που ανακαλύψατε τελευταία..
    conchris
    08.06.2011, 13:58

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : conchris στις 07-07-2011 11:47 ]


    misail
    19.06.2011, 12:55

    Γειά σας και από μένα.Σας βρήκα τυχαία εχθές και μου κινήσατε το ενδιαφέρον{#emotions_dlg.rolleyes}

    Ξεκίνησα πρίν 3 χρόνια δειλά δειλά κιθάρα και μέχρι στιγμής παίζω μόνο με ακόρντα...

    δεν έχω πάει σε ωδείο ότι κάνω το κάνω μόνος μέχρι στιγμής...(θάλασσα!){#emotions_dlg.wacko}


    Mizza
    21.06.2011, 09:52

    ΓΕΙΑ σας και απο εμενα ειμαι ο Μιχαηλ και ειμαι 13 χρονον και μενω στην Ξανθη

    Παιζω πιανο εδο και 8 χρονια και παω Α μεση

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mizza στις 21-06-2011 09:53 ]


    musicc
    12.08.2011, 17:40

    Γεια σας,

    είμαι καινούρια  στο site, μόλις σήμερα ανακάλυψα το ΜusicHeaven.gr

    Ασχολούμε με τη μουσική  από μικρούλα, καθώς και με αλλες τέχνες.
    Ξεκίνησα Ωδείο στα έξι. Στην αρχή με πιάνο, μετα συνέχισα με θεωρία και αφού την τελείωσα, ξεκίνησα μαθήματα αρμονίας και φωνιτικών. Επίσης τραγουδώ σε band που εκφράζει έντεχνο-ροκ ύφος ελληνικής μουσικής. Κάνω μαθήματα χορού επίσης από έξι χρόνων και θέατρου από έντεκα.
     
    Είμαι ακόμα μαθήτρια γυμνασίου και όταν τελειώσω το σχολείο θέλω να ασχοληθώ επαγγελματικά με τη μουσική αλλά αυτό που θα κάνω, θέλω να συνδέεται με το χορό και το θέατρο =]

    Είμαι πολύ χαρούμενη που βρήκα ένα site με τόσους πολλούς μουσικόφιλους!
    Η  μουσική , πιστεύω είναι το πιο σημαντικό πράγμα, μετά τη ζωή μας, γιατί μουσική είναι ό,τι ακούμε γύρω μας

    I <3 MUSIC


    mary_omikron
    13.08.2011, 01:22

    Kαλώς ήρθατε παιδιά... Καλές μουσικές αναζητήσεις στα άρθρα και στο forum, και καλές ακροάσεις στο ραδιόφωνό μας... :) :)


    byss
    17.08.2011, 18:53

    Καλησπέρα! Είμαι ο Βασίλης και εγώ άρχισα να ασχολούμαι με το site ενερργα εδω και κάτι μέρες.... Βρίσκω πολύ όμορφη την παρέα σας και όλοι σας ανεξαιρέτως μου κρατάτε συντροφιά μέσα απο τα blog και του forum... θα τα λέμε συχνά!