ελληνική μουσική
    985 online   ·  210.857 μέλη

    Απόσυρση των ΧΡΩΜΑΤΩΝ απο το 6ο γκρούπ προκριματικών...

    cineboy
    11.05.2015, 00:18

    Καλησπέρα σας.....Είμαι ο Γιάννης Νανόπουλος, ερμηνευτής και συνθέτης του τραγουδιού "ΧΡΩΜΑΤΑ"που αυτη την στιγμή (10/5/2015...23.33) και 3 ημέρες + 24 λεπτά πριν την λήξη,βρίσκεται στην 7η θέση, με διαφορά 3 βαθμών απο το 5ο.

    Κατόπιν αρκετής-επίπονης σκέψης και συμφωνίας με την ποιήτρια των συγκεκριμένων στίχων του τραγουδιού, αποφασήσαμε να ζητήσουμε την ΑΜΕΣΗ απόσυρση του απο αυτην την διαδικασία ψηφοφορίας,η οποία πλέον εξήντλησε απο μέρους μας,κάθε όριο ανοχής και υπομονής στις αυθαίρετες, άλλωτε αυτόματα και άλλωτε χειροκίνητα μυστικές διαδικασίες βαθμολογικών αναπροσαρμογών.

    Φυσικά και αυτό, δεν έχει να κάνει με τίποτε, στο εαν το τραγούδι ήταν γιά πολλές ημέρες στην πρώτη θέση και τώρα στην 7η, γιατί ακόμη και τώρα είναι βαθμολογικά μάχημο. 

    Οπως η διαχείρηση έχει δικαίωμα να προστατεύει όπως λέει, κακόβουλους ψήφους,έτσι και εμείς ως δημιουργοί έχουμε κάθε δικαίωμα και υποχρέωση να προστατεύουμε τα "παιδιά μας",όταν ο δρόμος που τους υπέδειξαν κάποιοι και συναινέσαμε αρχικά γιά αυτό, στερείται στην πορεία σεβασμού και αξιοκρατικών-διάφανων διαδικασιών.

    Ευχαριστούμε απο καρδιάς όσους άκουσαν...και τίμησαν η όχι με βαθμούς το τραγούδι αυτό,και τους ζητάμε ταπεινά συγνώμη,όμως αυτός θεωρήσαμε δυστυχώς ,ότι ήταν ο μόνος τρόπος γιά να προστατέψουμε και αυτούς ,αλά και την δημιουργία μας.

    Ευχαριστούμε όσους έδωσαν λίγο έστω απο τον χρόνο τους, απλά γιά την ακρόαση του,και ζητάμε επίσης ταπεινά συγνώμη, απο όσους αφαιρέθηκαν οι ψήφοι τους, δίχως να μπορούμε να τους εξηγήσουμε το γιατί.

    Ευχαριστούμε τέλος την κοινότητα του Music Heaven γιά την φιλοξενία του τραγουδιού, αλά...μόνο γιά αυτό....τα υπόλοιπα και με πολλές αποδείξεις, περί σχεδόν πλήρης αποτυχίας και αδικίας του μυστικού αλγορίθμου σε πολλά τραγούδια (...όχι μόνο στα ΧΡΩΜΑΤΑ), μετά το τέλος του διαγωνισμού....όλα στην ώρα τους.

    Παρακαλώ επίσης, και γιά την ΑΜΕΣΗ διαγραφή μου απο μέλος, εδω και χρόνια αυτής της κοινότητας.

    Σημ...δεν πρόκειται να μπω σε καμία άγονη αντιπαρέθεση,μελών του Μ/Η, παρά μόνο σε μέλος με καθήκοντα διαχειριστή. 

    Γιάννης Νανόπουλος.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 11-05-2015 04:58 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 11-05-2015 05:00 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 11-05-2015 05:33 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 11-05-2015 05:35 ]


    jorge
    11.05.2015, 00:38

    Πολυ καλά έκανε και αφαιρούσε ψήφους Γιάννη Νανόπουλε.

    Απ' οτι βλέπουμε και στη σελίδα σου στο Facebook, εσύ ο ίδιος κατευθύνεις τους ψηφοφόρους σου να παρακάμψουν τα φίλτρα που θεωρείς πως έχουμε ορίσει.

    Συγκεκριμένα γράφεις ο ίδιος εδώ:

    -----

    Στην παραπάνω διαδικασία ΠΡΟΣΟΧΗ!!!......μην μπείτε στην διαδικασία ψήφου "αστραπής" σε οποιοδήποτε τραγούδι,και επίσκεψης λίγων δευτερολέπτων στο site,απλά και μόνο γιά να ψηφίσετε είτε το δικό μου τραγούδι, είτε κάποιο άλλο,δίχως να ακούσετε τίποτε.
    Ακούστε τουλάχιστον μέρος απο κάποια τραγούδια εαν δεν έχετε πολύ χρόνο στην διάθεση σας, και ψηφίστε 5-6 απο αυτά τουλάχιστον, με όσα αστεράκια θέλετε.
    Αυτό γιατί εκτός του ότι κάτι τέτοιο δεν οφελεί στην ουσία κανέναν, εαν πράξετε έτσι, τότε η ψήφος σας θεωρείται απο ειδικό αλγόριθμο υπολογισμού καθοδηγούμενη ψήφος, με αποτέλεσμα και να αφαιρεθεί,αλά και να κάνει κακό στα τραγούδια που θα επιβαρυνθούν αυτη την αλγοριθμική επέμβαση.

    ------
    Αυτό είναι σαφέστατη καθοδήγηση και ευτυχώς έχουμε τεχνολογία που μπορεί και ανακαλύπτει τέτοιες ψήφους.

    Δεν θα κρίνω αν είναι ηθικό ή συναδελφικό ή τίμιο αυτό που έκανες. Μπορεί να το κρίνει ο καθένας μόνος του.

    Περιμένουμε τις αποδείξεις που ισχυρίζεσαι οτι έχεις, προκειμένου να τεκμηριώσεις όσα μας καταλογίζεις.




    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 11-05-2015 09:23 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 11-05-2015 09:28 ]


    mary_omikron
    11.05.2015, 00:42

    Οι σαφείς οδηγίες που δίνατε κ. Νανόπουλε στους φίλους σας για το πως να σας ψηφίσουν ξεγελώντας τον αλγόριθμο, δυστυχώς σβήστηκαν απο εσάς και δεν μπορώ να τις αναρτησω εδώ. 

    Αυτό όμως που γράφετε τώρα το έσωσα και είναι ντροπή να εκφράζεστε και να συκοφαντείτε με τέτοιο τρόπο μια προσπάθεια που μόνο παροχές προσφέρει στους διαγωνιζόμενους.

    Nanopoulos Giannis / My Songs

    7 λεπτά · Φίλοι μου...αναγκάζομαι να αποσύρω την συμμετοχή μας με το τραγούδι "ΧΡΩΜΑΤΑ",απο το 6ο γκρούπ των προκριματικών του Music Heaven, κατόπιν κοινής συμφωνίας με την ποιήτρια του τραγουδιού,και λυπούμαστε βαθύτατα, που αυτός ο δήθεν διαγωνισμός, μέρα με την μέρα εξελίσσεται σε ένα μεγάλο πανηγύρι-φιάσκο...και μάλιστα έρμαιο στα χέρια ενός και μόνο ανθρώπου, με εντελώς αδιαφανείς διαδικασίες...ευχαριστούμε....δεν θα πάρουμε άλλο,και ούτε περιμένουμε απο μιά ιντερνετική μουσική κοινότητα, στο απόγειο της μουσικής της ιστορίας να βρούμε αναγνώριση.....
    Σας παραθέτω ακριβώς το κείμενο, έτσι όπως το ανήρτησα δίχως καμία αλλαγή.

    Σας παραθέτω ακριβώς το κείμενο, έτσι όπως το ανήρτησα δίχως καμία αλλαγή.
    " Καλησπέρα σας.....Είμαι ο Γιάννης Νανόπουλος, ερμηνευτής και συνθέτης του τραγουδιού "ΧΡΩΜΑΤΑ"που αυτη την στιγμή (10/5/2015...23.33) και 3 ημέρες + 24 λεπτά πριν την λήξη,βρίσκεται στην 7η θέση, με διαφορά 3 βαθμών απο το 5ο.
    Κατόπιν συμφωνίας και με την ποιήτρια των συγκεκριμένων στίχων του τραγουδιού, αποφασήσαμε να ζητήσουμε την ΑΜΕΣΗ απόσυρση του απο αυτην την διαδικασία ψηφοφορίας,η οποία πλέον εξήντλησε απο μέρους μας,κάθε όριο ανοχής και υπομονής στις αυθαίρετες, άλλωτε αυτόματα και άλλωτε χειροκίνητα μυστικές διαδικασίες βαθμολογικών αναπροσαρμογών.
    Φυσικά και αυτό, δεν έχει να κάνει με τίποτε, στο εαν το τραγούδι ήταν γιά πολλές ημέρες στην πρώτη θέση και τώρα στην 7η, γιατί ακόμη και τώρα είναι βαθμολογικά μάχημο.
    Οπως η διαχείρηση έχει δικαίωμα να προστατεύει όπως λέει, κακόβουλους ψήφους,έτσι και εμείς ως δημιουργοί έχουμε κάθε δικαίωμα και υποχρέωση να προστατεύουμε τα "παιδιά μας",όταν ο δρόμος που τους υπέδειξαν κάποιοι και συναινέσαμε αρχικά γιά αυτό, στερείται στην πορεία σεβασμού και αξιοκρατικών-διάφανων διαδικασιών.
    Ευχαριστούμε απο καρδιάς όσους άκουσαν...και τίμησαν η όχι με βαθμούς το τραγούδι αυτό.
    Ευχαριστούμε όσους έδωσαν λίγο έστω απο τον χρόνο τους, απλά γιά την ακρόαση του,και ζητάμε ταπεινά συγνώμη απο όσους αφαιρέθηκαν οι ψήφοι τους, δίχως να μπορούμε να τους εξηγήσουμε το γιατί.
    Ευχαριστούμε τέλος την κοινότητα του Music Heaven γιά την φιλοξενία του τραγουδιού, αλά...μόνο γιά αυτό....τα υπόλοιπα και με πολλές αποδείξεις, περί σχεδόν πλήρης αποτυχίας και αδικίας του μυστικού αλγορίθμου σε πολλά τραγούδια (...όχι μόνο στα ΧΡΩΜΑΤΑ), μετά το τέλος του διαγωνισμού....όλα στην ώρα τους.
    Παρακαλώ επίσης, και γιά την ΑΜΕΣΗ διαγραφή μου απο μέλος, εδω και χρόνια αυτής της κοινότητας.
    Σημ...δεν πρόκειται να μπω σε καμία αντιπαράθεση,μελών του Μ/Η, παρά μόνο σε μέλος με καθήκοντα διαχειριστή. "
    Γιάννης Νανόπουλος.


    mary_omikron
    11.05.2015, 00:48

    Μετά από αυτές τις καθοδηγήσεις απορείτε κι ολας που ο αλγόριθμος δεν λαμβάνει υπ΄οψιν του τέτοιες ψήφους και είναι το ΜΗ ανέντιμο πανηγύρι και φιάσκο???

    Εσάς πώς να σας χαρακτηρίσει κάποιος τότε?

    Ευτυχώς μερικοί λειτουργούν συνετά, καθαρά και προσεκτικά και όλα βγαίνουν στον αέρα και εξηγούνται.

    Οποιος διαβάζει καταλαβαίνει.


    cineboy
    11.05.2015, 00:53

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.05.2015, 00:38 έγραψε...

    Πολύ καλά έκανε και αφαιρούσε ψήφους Γιάννη Νανόπουλε.

    Απ' οτι βλέπουμε και στη σελίδα σου στο Facebook, εσύ ο ίδιος κατευθύνεις τους ψηφοφόρους σου να παρακάμψουν τα φίλτρα που θεωρείς πως έχουμε ορίσει.

    Συγκεκριμένα γράφεις ο ίδιος εδώ:

    -----

    Στην παραπάνω διαδικασία ΠΡΟΣΟΧΗ!!!......μην μπείτε στην διαδικασία ψήφου "αστραπής" σε οποιοδήποτε τραγούδι,και επίσκεψης λίγων δευτερολέπτων στο site,απλά και μόνο γιά να ψηφίσετε είτε το δικό μου τραγούδι, είτε κάποιο άλλο,δίχως να ακούσετε τίποτε.
    Ακούστε τουλάχιστον μέρος απο κάποια τραγούδια εαν δεν έχετε πολύ χρόνο στην διάθεση σας, και ψηφίστε 5-6 απο αυτά τουλάχιστον, με όσα αστεράκια θέλετε.
    Αυτό γιατί εκτός του ότι κάτι τέτοιο δεν οφελεί στην ουσία κανέναν, εαν πράξετε έτσι, τότε η ψήφος σας θεωρείται απο ειδικό αλγόριθμο υπολογισμού καθοδηγούμενη ψήφος, με αποτέλεσμα και να αφαιρεθεί,αλά και να κάνει κακό στα τραγούδια που θα επιβαρυνθούν αυτη την αλγοριθμική επέμβαση.

    ------
    Αυτό είναι σαφέστατη καθοδήγηση και ευτυχώς έχουμε τεχνολογία που μπορεί και ανακαλύπτει τέτοιες ψήφους.

    Δεν θα κρίνω αν είναι ηθικό ή συναδελφικό ή τίμιο αυτό που έκανες. Μπορεί να το κρίνει ο καθένας μόνος του.

    Περιμένουμε τις αποδείξεις που ισχυρίζεσαι οτι έχεις, προκειμένου να τεκμηριώσεις όσα μας καταλογίζεις.






    Μάλλον η δεν ξέρετε να διαβάζετε...η ερμηνεύετε τις γραφές έτσι όπως εσείς θέλετε....αυτό το συμπέρασμα βγάλατε απο το κείμενο αυτό...θα έπρεπε να ευχαριστείτε γιά την γραφή λόγου περί προστασίας του διαγωνισμού και ακρόαση-ψήφο όλων των τραγουδιών στο παραπάνω κείμενο.....άλλωστε την δυνατότητα ψηφοφορίας μέσω F/B εσείς την βάλατε και απο την αρχή ήμουν αντίθετος και σας το είπα.....ξεχνάτε ακόμη πόσα κείμενα γιά αλλες συμμετοχές έχω αναρτήσει στον τοίχο μου;....να ναι θα σας τα υπενθυμίσω εγω....όσο γιά τα περί αλγορίθμου...στην ώρα του......το προνόμιο τεχνικών γνώσεων περί Pc δεν το έχετε μόνο εσείς,ξέρετε...

    -----------------

    http://cineparadisonights.blogspot.com/

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 11-05-2015 00:59 ]


    cineboy
    11.05.2015, 00:57

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 11.05.2015, 00:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.05.2015, 00:38 έγραψε...

    Πολύ καλά έκανε και αφαιρούσε ψήφους Γιάννη Νανόπουλε.

    Απ' οτι βλέπουμε και στη σελίδα σου στο Facebook, εσύ ο ίδιος κατευθύνεις τους ψηφοφόρους σου να παρακάμψουν τα φίλτρα που θεωρείς πως έχουμε ορίσει.

    Συγκεκριμένα γράφεις ο ίδιος εδώ:

    -----

    Στην παραπάνω διαδικασία ΠΡΟΣΟΧΗ!!!......μην μπείτε στην διαδικασία ψήφου "αστραπής" σε οποιοδήποτε τραγούδι,και επίσκεψης λίγων δευτερολέπτων στο site,απλά και μόνο γιά να ψηφίσετε είτε το δικό μου τραγούδι, είτε κάποιο άλλο,δίχως να ακούσετε τίποτε.
    Ακούστε τουλάχιστον μέρος απο κάποια τραγούδια εαν δεν έχετε πολύ χρόνο στην διάθεση σας, και ψηφίστε 5-6 απο αυτά τουλάχιστον, με όσα αστεράκια θέλετε.
    Αυτό γιατί εκτός του ότι κάτι τέτοιο δεν οφελεί στην ουσία κανέναν, εαν πράξετε έτσι, τότε η ψήφος σας θεωρείται απο ειδικό αλγόριθμο υπολογισμού καθοδηγούμενη ψήφος, με αποτέλεσμα και να αφαιρεθεί,αλά και να κάνει κακό στα τραγούδια που θα επιβαρυνθούν αυτη την αλγοριθμική επέμβαση.

    ------
    Αυτό είναι σαφέστατη καθοδήγηση και ευτυχώς έχουμε τεχνολογία που μπορεί και ανακαλύπτει τέτοιες ψήφους.

    Δεν θα κρίνω αν είναι ηθικό ή συναδελφικό ή τίμιο αυτό που έκανες. Μπορεί να το κρίνει ο καθένας μόνος του.

    Περιμένουμε τις αποδείξεις που ισχυρίζεσαι οτι έχεις, προκειμένου να τεκμηριώσεις όσα μας καταλογίζεις.






    Μάλλον η δεν ξέρετε να διαβάζετε...η ερμηνεύετε τις γραφές έτσι όπως εσείς θέλετε....αυτό το συμπέρασμα βγάλατε απο το κείμενο αυτό...θα έπρεπε να ευχαριστείτε γιά την γραφή λόγου περί προστασίας του διαγωνισμού στο παραπάνω κείμενο.....άλλωστε την δυνατότητα ψηφοφορίας μέσω F/B εσείς την βάλατε και απο την αρχή ήμουν αντίθετος και σας το είπα.....ξεχνάτε ακόμη πόσα κείμενα γιά αλλες συμμετοχές έχω αναρτήσει στον τοίχο μου;....αν ναι θα σας τα υπενθυμίσω εγω....όσο γιά τα περί αλγορίθμου...στην ώρα του......το προνόμιο τεχνικών γνώσεων περί Pc δεν το έχετε μόνο εσείς,ξέρετε...




    cineboy
    11.05.2015, 01:02
    "Ο σκοπός αυτής της ενημέρωσης, δεν είναι η στήριξη και η ψήφος στο τραγούδι αυτό με κλειστά μάτια...άλλωστε αυτό δεν θα είχε κανένα νόημα...αλά η προτροπή να μπείτε στον επισυναπτόμενο σύνδεσμο....να το ακούσετε...να το γνωρίστε....να το τιμήστε με την όποια ψήφο σας, εαν έχει να σας πεί κάτι,αλά ταυτόχρονα να δώσετε χρόνο ακρόασης και ψήφο, σε όποια ακόμη τραγούδια σας αρέσουν. Με αυτόν τον τρόπο και εσείς θα γεμίσετε απο νέα ακούσματα,αλά και πολλοί νέοι δημιουργοί και ερμηνευτές θα χαρούν με την στήριξη σας. Μπορείτε εαν δεν είστε μέλη της συγκεκριμένης σελίδας όπου η ψήφος σας μετράει σε μεγαλύτερο ποσοστό(90%),να συνδεθείτε μέσω Facebook με ποσοστό ψήφου(10%)απο το ανάλογο εικονίδιο που θα σας οδηγήσει η σελίδα,και να ακούσετε-διαλέξετε-ψηφίσετε όσα τραγούδια θέλετε, δίνοντας απο 1 έως 5 αστεράκια τα οποία μεταφράζονται αυτόματα σε βαθμούς...... Στην παραπάνω διαδικασία ΠΡΟΣΟΧΗ!!!......μην μπείτε στην διαδικασία ψήφου "αστραπής" σε οποιοδήποτε τραγούδι,και επίσκεψης λίγων δευτερολέπτων στο site,απλά και μόνο γιά να ψηφίσετε είτε το δικό μου τραγούδι, είτε κάποιο άλλο,δίχως να ακούσετε τίποτε. Ακούστε τουλάχιστον μέρος απο κάποια τραγούδια εαν δεν έχετε πολύ χρόνο στην διάθεση σας, και ψηφίστε 5-6 απο αυτά τουλάχιστον, με όσα αστεράκια θέλετε. Αυτό γιατί εκτός του ότι κάτι τέτοιο δεν οφελεί στην ουσία κανέναν, εαν πράξετε έτσι, τότε η ψήφος σας θεωρείται απο ειδικό αλγόριθμο υπολογισμού καθοδηγούμενη ψήφος, με αποτέλεσμα και να αφαιρεθεί,αλά και να κάνει κακό στα τραγούδια που θα επιβαρυνθούν αυτη την αλγοριθμική επέμβαση.... Ετσι θα προστατέψετε και τον διαγωνισμό, αλά και τα τραγούδια που πέρνουν μέρος σε αυτόν.
    kwstasagas
    11.05.2015, 01:07

    καλέ μου φίλε Γιάννη ... και αγαπημένε συνεργάτη και συνοδοιπόρε ... δυστυχώς δεν μπόρεσα να σε μεταπείσω να μην αποσύρεις το τραγούδι σου ....

    ναι, κι εγώ ζήτησα να αποσυρθεί το τραγούδι μου από τον διαγωνισμό ... ναι, και δεν έχω μετανιώσει καθόλου μα καθόλου που το απέσυρα ...

    όμως .... Αγαπητοί συνδιαγωνιζόμενοι, αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι πρέπει να ακολουθήσετε και το δικό μου παράδειγμα !!! Ακόμη κι αν βλέπετε να αφαιρούνται "αβέρτα" βαθμοί από τα τραγούδια σας, χωρίς κανείς εδώ μέσα να σας εξηγεί "το γιατί" .... ακόμη κι αν εδώ μέσα συναντάτε ένα σωρό πράγματα που σας ενοχλούνε .... ακόμη κι αν, όσο εξελίσσεται ο διαγωνισμός, αισθανόσαστε ότι "δεν πράξατε ορθώς που στείλατε το τραγούδι σας" .... σας παρακαλώ, σας συμβουλεύω, σας προτρέπω : Μην ζητήσετε την απόσυρση του τραγουδιού σας !!! Μην ακολουθήσετε το δικό μου παράδειγμα !!! Αφήστε το εδώ να ολοκληρώσει την πορεία του !!! Αφήστε το τραγούδι σας για να το ανακαλύψει, να το αγαπήσει και να το αγκαλιάσει ο κόσμος ... Θα το ανακαλύψουν ένας, δύο, τρεις, 103 παραπάνω ακροατές ??? Ναι, και ένας παραπάνω ακροατής, που δεν γνωρίζει το τραγούδι σας, αν το ανακαλύψει με αφορμή τον διαγωνισμό, θα είσαστε πολύ κερδισμένοι, όσο δεν φαντάζεσθε !!!

    Εδώ και πολλά χρόνια ασχολούμαι με την τραγουδοποιία και τη δισκογραφία, και, χωρίς να το καταλάβω, έφτασα τις 7 δισκογραφικές δουλειές !!! Κι επειδή δεν με απασχολεί καθόλου μα καθόλου αν θα ακουστούν τα τραγούδια μου, με αποτέλεσμα, μετά απο τόσο μεγάλη δισκογραφία, να παραμένω ένας παντελώς άγνωστος και "αθόρυβος" τραγουδοποιός !!! Γι' αυτο και όταν εδώ στο music heaven ένιωσα ενοχλημένος, ΄χωρίς καν να το σκεφθώ ζήτησα την άμεση απόσυρση του τραγουδιού μου από τον διαγωνισμό !!! Σκέφθηκα : "αφού το τελευταίο που με απασχολεί είναι να μαθευτούν και να διαδοθούν τα τραγούδια μου, έχω το προνόμιο να μην τα στέλνω να "αλωνίζουν" σε χωράφια που δεν τα γουστάρω" !!! Δεν μετάνιωσα καθόλου μα καθόλου που απέσυρα το τραγόύδι μου απ' τον διαγωνισμό !!! Όμως ... σκέφτομαι καμιά φορά : "αυτοί οι 2, οι 3, οι 15, οι ... όσοι τελοσπάντων θα ανακάλυπταν το τραγούδι μου με αφορμή τον διαγωνισμό και θα τους άρεσε, ίσως και να μαγευόντουσαν .... αυτοί, γιατί να στερηθούνε αυτή τη χαρά ????" .....

    Γι' αυτό σας λέω αγαπητοί συνδιαγωνιζόμενοι/συνοδοιπόροι τραγουδοποιοί .... σας παρακαλώ, σας προτρέπω, σας συμβουλεύω .... Μην ζητήσετε την απόσυρση του τραγουδιού σας !!! Μην ακολουθήσετε το δικό μου παράδειγμα !!! Αφήστε το εδώ να ολοκληρώσει την πορεία του !!! Ακόμη κι αν ενοχληθείτε, τσαντιστείτε, "σπαστείτε", εκνευρισθείτε κλπ με διάφορα που θα δείτε εδώ στο music heaven .... Μην αποσύρετε το τραγούδι σας από τον διαγωνισμό !!! Αφήστε το εδώ όχι για το Music Heaven και όχι για τον διαγωνισμό του .... αλλά ... μόνο και μόνο για κείνους που διψούνε να ακούσουν τη δημιουργία σας !!! Και ... ανάμεσα σε αυτούς είμαι και εγώ !! Μπορεί ως διαγωνιζόμενος και ως μέλος του music heaven να έχω υποβάλει την παραίτησή μου και να έχω ζητήσει τη διαγραφή μου [όπως έκανε και ο αγαπημένος μου φίλος Γιάννης] ... όμως, έστω και αποσυνδεδεμένος, μπαίνω τακτικά για να ακούω και να απολαμβάνω τα τραγούδια σας !!! 

    Αυτά από μένα .... αποσυνδέω ξανά τον λογαριασμό μου απ' το Music Heaven και επιστρέφω στη συνειδητή
    "αυτο-εξορία" μου από το site .... θέλω να πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί ξανά η παρέμβασίς μου εδώ μέσα .....


    cineboy
    11.05.2015, 01:22

    Φίλε και συνεργάτη Κώστα....επειδή Δόξα τον Θεό, ξέρω πολύ καλά πριν γράψω...τι,πώς και πότε....εδω πλέον μιλάμε γιά εντελώς ΑΔΙΑΦΑΝΗ διαδικασία διαγωνισμού,με παγκόσμια πατέντα αλγορίθμου,που τον χειρίζετε έτσι όπως νομίζουν δυό μόνο χέρια, δίχως να δίνεει λογαριασμό σε κανέναν.Και στην τελική, εκεί που θα έπρεπε να "χτυπήσει" αυτός ο περιβόητος αλγόριθμος δεν το έκανε,και ξέρω πολύ καλά τι λέω....Σε ποιόν όρο του διαγωνισμού υπήρχε όρος αλγορίθμου; η αδυναμία διαχείρισης και στο μπάχαλο που οδήγησε, γύρισε εναντίον της κοινότητας και του κύρους του διαγωνισμού...ακόμη να γίνει κατανοητό;....και ευτυχώς υπάρχουν εν έτει 2015 αρκετοί διαδικτιακοί τρόποι να φανούν οι μουσικές δουλειές...δεν είναι το M/H μοναδικό....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 11-05-2015 02:09 ]


    jorge
    11.05.2015, 01:27

    Παράθεση:

    Το μέλος adaptsound στις 11.05.2015, 01:21 έγραψε...

    Μα αν ο αλγόριθμος έχει σχεδιαστεί να αφαιρεί ύποπτες ψήφους και να επιβαρύνει το υποψήφιο τραγούδι στο οποίο μπαίνουν οι ύποπτοι αυτοί ψήφοι, τότε έχει άνα πολύ βασικό λάθος στο σχεδιασμό του. Εκεί που πάει να προστατέψει, κάνει το αντίθετο.

    Πως; Πολύ απλά μπορεί κάποιος/κάποιοι να ψηφίζουν επίτηδες κατ' αυτόν τον τρόπο τα αντίπαλα τραγούδια και να χρησιμοποιούν έτσι τον αλγόριθμο υπέρ τους.



    Ο αλγόριθμος ποτέ δεν αφαιρεί "σωστές" ψήφους από τα τραγούδια. Έτσι δεν μπορεί μια ύποπτη ψήφος να το "επιβαρύνει". Απλά δε λαμβάνεται υπόψιν.

    Καλύτερα όμως για τις λεπτομέρειες του αλγοριθμου να ρωτάς από δω και μπρος τον Γιάννη τον Νανόπουλο, που γνωρίζει πάρα πολύ καλά πως λειτουργεί

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 11-05-2015 01:44 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    cineboy
    11.05.2015, 01:33

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.05.2015, 01:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος adaptsound στις 11.05.2015, 01:21 έγραψε...

    Μα αν ο αλγόριθμος έχει σχεδιαστεί να αφαιρεί ύποπτες ψήφους και να επιβαρύνει το υποψήφιο τραγούδι στο οποίο μπαίνουν οι ύποπτοι αυτοί ψήφοι, τότε έχει άνα πολύ βασικό λάθος στο σχεδιασμό του. Εκεί που πάει να προστατέψει, κάνει το αντίθετο.

    Πως; Πολύ απλά μπορεί κάποιος/κάποιοι να ψηφίζουν επίτηδες κατ' αυτόν τον τρόπο τα αντίπαλα τραγούδια και να χρησιμοποιούν έτσι τον αλγόριθμο υπέρ τους.



    Ο αλγόριθμος ποτέ δεν αφαιρεί ψήφους από τα τραγούδια. Έτσι δεν μπορεί μια ύποπτη ψήφος να το "επιβαρύνει". Απλά δε λαμβάνεται υπόψιν.

    Καλύτερα όμως για τις λεπτομέρειες του αλγοριθμου να ρωτάς από δω και μπρος τον Γιάννη τον Νανόπουλο, που γνωρίζει πάρα πολύ καλά πως λειτουργεί



    Δεν αφαιρεί;.......και ποιός αφαιρεί;.....γιατί έχω να σου δώσω 14 ακριβώς ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ μέχρι που μετρούσα και σημείωνα,με ακριβή ημερομηνία.........


    jorge
    11.05.2015, 01:33

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 11.05.2015, 01:22 έγραψε...

    με παγκόσμια πατέντα αλγορίθμου,που τον χειρίζεστε έτσι όπως νομίζουν δυό μόνο χέρια, δίχως να δίνεει λογαριασμό σε κανέναν.

    Αν σου λέγαμε και πως λειτουργεί, δε μπορώ να φανταστώ μέχρι που θα έφτανε η υποκίνηση τον ψηφοφόρων σου.

    Παράθεση:
    Και στην τελική, εκεί που θα έπρεπε να "χτυπήσει" αυτός ο περιβόητος αλγόριθμος δεν το έκανε,και ξέρω πολύ καλά τι λέω...

    Δεν ξέρεις. Διότι ο αλγόριθμος α) τρέχει σε τυχαίες στιγμές και β) ΠΟΤΕ δεν σου γνωστοποιεί αν η ψήφος σου έχει ακυρωθεί ή όχι.

    Παράθεση:

    Σε ποιόν όρο του διαγωνισμού υπήρχε όρος αλγορίθμου;

    ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ

    1. Το MusicHeaven διατηρεί κάθε δικαίωμα να τροποποιήσει τους όρους του διαγωνισμού όπως εκείνο κρίνει σκόπιμο. Σε κάθε περίπτωση αλλαγής, οι όροι διαγωνισμού θα δημοσιοποιηθούν στο www.musicheaven.gr


    Περιμένουμε την τεκμηρίωσή σου για όσα αναφέρεις. Είναι βαρύτατες κατηγορίες και οφείλεις να καταθέσεις τις αποδείξεις που λες οτι έχεις.

    Διαφορετικά μένεις εκτεθειμένος.


    cineboy
    11.05.2015, 01:36
    Και κάτι ακόμη...όταν τελειώσει ο διαγωνισμός, είσαι ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ,να βγείς και να εξηγήσεις ΑΚΡΙΒΩΣ πως λειτουργούσαν τα χέρια σου η ,αυτόματα ο αλγόριθμος...γιατί εαν δεν το κάνεις θα έχεις γκρεμίσει ότι θα έχει απομείνει μέχρι τότε όρθιο.....και πειραματισμοί με ακατανόητους αλγόριθμους, δεν γίνονται στις πλάτες μουσικών δημιουργιών απο καρδιάς, που σου εμπιστεύονται κάποιοι, και κυρίως νέα παιδιά...το κατάλαβες αυτό;
    jorge
    11.05.2015, 01:37

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 11.05.2015, 01:33 έγραψε...

    Δεν αφαιρεί;.......και ποιός αφαιρεί;.....γιατί έχω να σου δώσω 14 ακριβώς ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ μέχρι που μετρούσα και σημείωνα,με ακριβή ημερομηνία.........

    Προφανώς και εννοώ πως δεν αφαιρεί σωστές ψήφους. Αφαιρεί τις ύποπτες. Δίνει κάποιος 12, αφαιρεί 12. Αν μετά ψηφίσει κάποιος σωστά, τότε η ψήφος του θα μετρήσει κανονικά, χωρίς να ληφθεί η προηγούμενη "ύποπτη" ψήφος.

    Αρχίζεις τώρα να το καταλαβαίνεις καθόλου;


    jorge
    11.05.2015, 01:42

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 11.05.2015, 01:36 έγραψε...

    Και κάτι ακόμη...όταν τελειώσει ο διαγωνισμός, είσαι ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ,να βγείς και να εξηγήσεις ΑΚΡΙΒΩΣ πως λειτουργούσαν τα χέρια σου η ,αυτόματα ο αλγόριθμος...γιατί εαν δεν το κάνεις θα έχεις γκρεμίσει ότι θα έχει απομείνει μέχρι τότε όρθιο.....και πειραματισμοί με ακατανόητους αλγόριθμους, δεν γίνονται στις πλάτες μουσικών δημιουργιών απο καρδιάς, που σου εμπιστεύονται κάποιοι, και κυρίως νέα παιδιά...το κατάλαβες αυτό;

    Ο αλγόριθμος είναι η προστασία τόσο του παρόντος, όσο και επόμενων διαγωνισμών. Επομένως δε θα στον αποκαλύψω, όπως και η Google δεν έχει δημοσιοποιήσει τον αλγόριθμο εμφάνισης των αποτελεσμάτων, προκειμενου να μην μπορούν κάποιοι επιτήδιοι να τον χρησιμοποιήσουν κακόβουλα.

    Ο αλγόριθμος θα παραμείνει και θα βελτιωθεί αν χρειαστεί, αν και τα αποτελέσματά ως τώρα είναι πραγματικά εξαιρετικά.

    Και αν δεν ξέρεις κάτι, καλό θα είναι να μην το κρίνεις.

    Αλλά τι λέω... εσύ ξέρεις πως λειτουργεί, σόρρυ.


    cineboy
    11.05.2015, 01:45

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.05.2015, 01:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 11.05.2015, 01:22 έγραψε...

    με παγκόσμια πατέντα αλγορίθμου,που τον χειρίζεστε έτσι όπως νομίζουν δυό μόνο χέρια, δίχως να δίνεει λογαριασμό σε κανέναν.

    Αν σου λέγαμε και πως λειτουργεί, δε μπορώ να φανταστώ μέχρι που θα έφτανε η υποκίνηση τον ψηφοφόρων σου.

    Παράθεση:
    Και στην τελική, εκεί που θα έπρεπε να "χτυπήσει" αυτός ο περιβόητος αλγόριθμος δεν το έκανε,και ξέρω πολύ καλά τι λέω...

    Δεν ξέρεις. Διότι ο αλγόριθμος α) τρέχει σε τυχαίες στιγμές και β) ΠΟΤΕ δεν σου γνωστοποιεί αν η ψήφος σου έχει ακυρωθεί ή όχι.

    Παράθεση:

    Σε ποιόν όρο του διαγωνισμού υπήρχε όρος αλγορίθμου;

    ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ

    1. Το MusicHeaven διατηρεί κάθε δικαίωμα να τροποποιήσει τους όρους του διαγωνισμού όπως εκείνο κρίνει σκόπιμο. Σε κάθε περίπτωση αλλαγής, οι όροι διαγωνισμού θα δημοσιοποιηθούν στο www.musicheaven.gr


    Περιμένουμε την τεκμηρίωσή σου για όσα αναφέρεις. Είναι βαρύτατες κατηγορίες και οφείλεις να καταθέσεις τις αποδείξεις που λες οτι έχεις.

    Διαφορετικά μένεις εκτεθειμένος.



    Κάτι μου λέει, ότι εκτεθιμένος θα βγείς εσύ στο τέλος, εαν δεν εξηγήσεις αναλυτικά,την παγκόσμια αδιαφανή πατέντα αλγορίθμου σε διαγωνισμό τραγουδιού.....

    Οσο γιά τα περί δικαιώματος διαγωνισμού....μιά χαρά το βρίσκω....διπλωματικότατος όρος,γιά να αντιμετωπίζοπυμε τις όποιες σοβαρές αδυναμίες διαχείρησης μας σε τέτοια διαδικασία.Το αναφέρουμε και είμαστε πάντα μέσα, σε ότι και εαν αλλάξουμε...σε ότι και εαν κάνουμε....και ΝΑΙ λάθος μου που το δέχθηκα, αλά δεν περίμενα τέτοιο μπάχαλο.

    Σε ότι τώρα λές πρί δικών μου αποδείξεων...σου είπα...μετά το τέλος του διαγωνισμού....και να ξέρεις..ΠΑΝΤΑ κρατώ τον λόγο μου. 


    jorge
    11.05.2015, 01:47
    Τρομάζω έτσι που το λες, να ξερεις.
    cineboy
    11.05.2015, 01:49

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.05.2015, 01:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 11.05.2015, 01:36 έγραψε...

    Και κάτι ακόμη...όταν τελειώσει ο διαγωνισμός, είσαι ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ,να βγείς και να εξηγήσεις ΑΚΡΙΒΩΣ πως λειτουργούσαν τα χέρια σου η ,αυτόματα ο αλγόριθμος...γιατί εαν δεν το κάνεις θα έχεις γκρεμίσει ότι θα έχει απομείνει μέχρι τότε όρθιο.....και πειραματισμοί με ακατανόητους αλγόριθμους, δεν γίνονται στις πλάτες μουσικών δημιουργιών απο καρδιάς, που σου εμπιστεύονται κάποιοι, και κυρίως νέα παιδιά...το κατάλαβες αυτό;

    Ο αλγόριθμος είναι η προστασία τόσο του παρόντος, όσο και επόμενων διαγωνισμών. Επομένως δε θα στον αποκαλύψω, όπως και η Google δεν έχει δημοσιοποιήσει τον αλγόριθμο εμφάνισης των αποτελεσμάτων, προκειμενου να μην μπορούν κάποιοι επιτήδιοι να τον χρησιμοποιήσουν κακόβουλα.

    Ο αλγόριθμος θα παραμείνει και θα βελτιωθεί αν χρειαστεί, αν και τα αποτελέσματά ως τώρα είναι πραγματικά εξαιρετικά.

    Και αν δεν ξέρεις κάτι, καλό θα είναι να μην το κρίνεις.

    Αλλά τι λέω... εσύ ξέρεις πως λειτουργεί, σόρρυ.



    Τώρα μιλάς σωστά.....έτσι μπράβο......γιατί ήμουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ, ότι δεν πρόκειται να πείς τίποτα γιά αυτη την μυστική πατέντα...μόνο που στην Goggle ,δεν έχουν διαγωνισμούς τραγουδιών=Κατάθεση ψυχής....και αυτό έχει μιά διαφορά ξέρεις...εκτός αν όλα εσυ τα βάζεις σε ένα καλάθι....

    Πραγματικά λυπάμαι γιά όσους, σου καταθέσουν, τις ψυχές τους ανευ όρων και την επόμενη φορά.


    cineboy
    11.05.2015, 01:50

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.05.2015, 01:47 έγραψε...

    Τρομάζω έτσι που το λες, να ξερεις.

    Καλά κάνεις...θα σε βοηθήσει στην συνέχεια....


    -----------------

    http://cineparadisonights.blogspot.com/

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 11-05-2015 02:41 ]