ελληνική μουσική
    396 online   ·  210.857 μέλη
    faltsoo
    05.07.2005, 10:56
    ΛΕΩ

    Τσεκαρε κανεις αν ειναι ανοιχτα το βραδυ στα βοτσαλακια ?



    εγω θα φερω χορδες για να αλλαξει ο jorhe 15αρες βαζεις?



    jorge
    05.07.2005, 11:25
    Επίσης κάποιος να μας πει αν ένα μαγαζί παραδίπλα μπορεί να προκαλέσει ενοχλητικό θόρυβο. Προσωπικά δεν έχω ξαναπάει, δεν έχω ιδέα.

    Φάλι, τα φώτα σου παιδί μου
    falimento
    05.07.2005, 13:07
    Λοιπόν, λοιπόν...

    Oλίγες παρατηρήσεις για τα φιλαράκια μου, χωρίς παρεξήγηση γιατί με γνωρίζουν και ξέρουν ότι τους αγαπώ.

    Δεν γράφω για το Beach Party γιατί πιστεύω ότι λίγο το κουράσαμε, τουλάχιστον εγώ κουράστηκα.
    Μπαίνω μέσα στο topic και βλέπω τα ίδια και τα ίδια να γράφονται χωρίς ουσία. Τη λίστα να γράφεται συνεχώς, με τα ίδια άτομα και συνέχεια προτροπές στα καινούρια μέλη να έρθουν. Πρέπει να καταλάβουμε ότι το συγκεκριμένο ευχάριστο γεγονός, δεν είναι το LIVE III του Musicheaven. Είναι μια απλή συνάντηση, που αντί να λαμβάνει χώρα σε ταβερνείο η κάτι παρεμφερές, έχει τη πρωτοτυπία της μάζωξης σε παραλία, κάτι πολύ όμορφο. Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι αυτή την εποχή, πολλοί κάνουν χρήση της καλοκαιρινής τους άδειας, ή έχουν τελειώσει σχολεία και Πανεπιστήμια και έχουν αποδημήσει στα νησιά.

    Έπειτα, η τοποθεσία που θα γίνει το Beach party, με βρίσκει σύμφωνο, μόνο ως κοντινό προορισμό και με τη πεποίθηση της μεγαλύτερης προσέλευσης ατόμων. Θα προτιμούσα κάτι πιο αποκεντρωτικό, δεν θέλω όμως να κουράσω γιατί τα έγραψα ξανά, στην αρχή του topic αυτού.
    Στα Βοτσαλάκια δεν έχω κάνει ποτέ μπάνιο::smile:μπορεί τώρα να είχα τρία χέρια(!)), παρά μόνο στο κολυμβητήριο που βρίσκεται εκεί και πηγαίνω τον Χειμώνα.
    Επίσης, ναι, ίσως υπάρξει Γιώργο πρόβλημα με τον ήχο από τα clubs, όχι μόνο από το εν λόγω μαγαζί, αλλά και από αυτά του Μικρολίμανου. Είναι και Σάββατο βράδυ οπότε μας βλέπω να κάνουμε φωνητικά στον ...Μαζωνάκη(!)

    Παραέγινα παραπονιάρης μου φαίνεται...
    Δεν ανησυχώ πάντως, γιατί όλα τα προβλήματα θα καμφθούν από τη δεμένη παρέα του M/H, που ξέρει να διασκεδάζει παντός τόπου και καιρού!






    jorge
    05.07.2005, 13:20
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 05-07-2005 στις 13:07 έγραψε:

    Επίσης, ναι, ίσως υπάρξει Γιώργο πρόβλημα με τον ήχο από τα clubs, όχι μόνο από το εν λόγω μαγαζί, αλλά και από αυτά του Μικρολίμανου.




    Μήπως πρέπει κάποιος οργανωτής να το δει αυτό τώρα που είναι ακόμα Τρίτη; Είναι πολύ βασικό να υπάρχει ησυχία...

    Thanks Fali.
    falimento
    05.07.2005, 13:33
    Γιώργο για το θέμα του ήχου, έπρεπε να το θίξω από την αρχή. Λάθος μου. Είναι όντως πολύ σοβαρό. Με φοβίζει, γιατί φαντάσου το σπίτι μου, που είναι πάνω στο λόφο της Καστέλας, Σάββατο βράδυ, λαμβάνει ήχους συνονθυλεύματα από disco, latin, Μαζωνάκη και δεν συμμαζεύεται. Δεν ξέρω όμως σίγουρα τι συμβαίνει στα Βοτσαλάκια.

    Μπορώ να πάω εγώ να το ελέγξω, μιας και ανήκω στην "Οργανωτική Επιτροπή" και δεν έχω βοηθήσει σε τίποτα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι σήμερα το βράδυ θα πάω στο Ηρώδειο και δεν ξέρω τι ώρα θα γυρίσω. Μπορώ όμως να βοηθήσω σίγουρα αύριο. Δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να το ελέγξει και σήμερα ει δυνατόν.
    zamat
    05.07.2005, 14:10
    Ηι guys,

    Είμαι νέος στην παρέα και "μυήθηκα" από τον ιδρυτή jorhe, με τον οποίο δουλεύουμε μαζί σε αντικριστά γραφεία. Θα τα πούμε σίγουρα στο πάρτυ το σάββατο.
    zamat
    05.07.2005, 14:13
    Sorry Jorge for the "Jorhe".
    Πάντα βιαστικος.....
    kifa
    05.07.2005, 15:02
    Υπάρχει κάποιο από τα μέλη και τους παρευρισκόμενους στο beach party που έχει φορητό ψυγείο για να βάζουμε μέσα τις μπύρες ?? Αν υπάρχει σημειώστε το στο συγκεκριμένο topic please.....
    Επίσης αν υπάρχει κάποιο φορητό ραδιο_cd....


    Πότε; ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ, 21.00
    Που; Παραλία Βοτσαλάκια, Πειραιάς (δείτε χάρτη από το link της πρώτης σελίδας)
    Λεπτομέρειες; Διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες του topic, ώστε να είστε πλήρως ενημερωμένοι για το τι πρέπει να φέρετε


    Λίστα ( μέχρι στιγμής ) :


    Aggelina
    Astron + Elena
    Desmar + kifa
    Divided
    Falimento
    Faltsoo
    Hastaroth
    Jasmine
    Jorge + Eleni
    Konnie ?
    Koripaki
    Manblaz
    Matthaios
    Mkala
    Nefos
    Orfeus
    Piterpiano ?
    Rivera ?
    Tetraktis
    Zamat



    "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: kifa on 05-07-2005 15:08 ]
    kifa
    05.07.2005, 17:21
    ...Σε λίγο θα ανακοινωθεί ένα καινούργιο δημοψήφισμα εντός του topic...θα παρακαλούσα να συμμετέχουμε όλοι.....Η απόφαση πρεπει να παρθεί άμεσα ...

    Ευχαριστώ πολύ και πιστεύω να υπάρξει άμεση ανταπόκριση...

    Fali, ο λόγος σε σένα ....


    faltsoo
    05.07.2005, 18:18
    λοιπον
    χρεωστε με 4 ατομα εξωσχολικους
    + 1-2 κιθαρες
    + κρουστα
    + φακο
    + αναπτηρα
    + μπυρες σε ψυγειακι ισοθερμικο
    + φωτογραφικη και βιντεο
    + ενα ξυπνητηρι


    falimento κατανοουμε αλλα δεν απελπιζομαστε
    χαλαρααααααα





    falimento
    05.07.2005, 18:20
    "ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ"

    Κατόπιν συνεδριάσεως της Συντονιστικής Επιτροπής, ο υπεύθυνος ΜΜΕ (Μέσων Μουσικής Ενημέρωσης) , Falimento, αναλαμβάνει να σας ανακοινώσει τα εξής:

    Λόγω της σοβαρότητος που πήρε το θέμα, σχετικά με το πρόβλημα του ήχου που ενδεχόμενα να αντιμετωπίσουμε στα Βοτσαλάκια και το οποίο μπορεί κυριολεκτικά να αποδειχθεί μοιραίο για την όμορφη βραδιά, θα σας προτείνω τρία εναλλακτικά μέρη για το Σάββατο το βράδυ που μπορούμε να πάμε.

    Οι ήδη δηλώσαντες συμμετοχή, όπως και οι υπόλοιποι που θα θελήσουν να έρθουν, θα πρέπει να ψηφίσουν ποιο μέρος προτιμούν. Το μέρος με τις περισσότερες ψήφους θα αποτελέσει το ορμητήριο μας. Απλά τα πράγματα...

    Προτείνουμε λοιπόν:

    1) Αγία Μαρίνα (Περνάμε τη Βάρκιζα και λίγο μετά τις σήραγγες (τρύπες) του Καραμανλή, στη στροφή, υπάρχει ένα πολύ ωραίο λιμανάκι και δίπλα, μια εξίσου όμορφη και ή ρ ε μ η παραλία

    2) Λαγονήσι (Λίγο μετά το ξενοδοχείο Grand Resort, ευρίσκεται μία παραλία, ιδανική για τέτοια events...)

    Kαι τέλος, προτείνω για τους τολμηρούς...

    3) Αίγινα Αρκετά μέλη διαθέτουμε εξοχικές κατοικίες, ή κάποιοι, μόνιμες, όπου πιστεύω κυριολεκτικά αν θα λάβει χώρα, θα είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό beach party...

    ----Προλαβαίνω ίσως κάποιους, απορρίπτοντας τη Βάρκιζα, πάλι λόγω ήχου, διότι το Venue θα μας τυμπανίσει τα ώτα...----

    Λοιπόν, ολοκληρώνω λέγοντας το εξής:
    Δεν πρόκειται για προχειρότητα, η απόφαση για αιφνίδια αλλαγή του μέρους. Θα πρέπει να είμαστε 1000% σίγουροι ότι θα έχουμε ιδανικές συνθήκες, μακριά από εφόδους αστυνομίας (επειδή η γιαγιά απέναντι θα πρέπει να κοιμηθεί για να δει Κακαουνάκη-Καμπουράκη το πρωϊ) και μακριά από εκνευριστική όχληση (επειδή το Sail in αποφάσισε να μας κάνει ...διφωνίες)




    ΥΓ: Caveant consules ne quid spiaggia festa capiat (Ας προσέξουν οι ύπατοι, για να μην κινδυνεύσει το beach party...) Aς με συγχωρέσουν οι Ρωμαίοι Συγκλητικοί για τη παράφραση...

    kifa
    05.07.2005, 18:30
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 05-07-2005 στις 18:20 έγραψε:

    "ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ"

    Κατόπιν συνεδριάσεως της Συντονιστικής Επιτροπής, ο υπεύθυνος ΜΜΕ (Μέσων Μουσικής Ενημέρωσης) , Falimento, αναλαμβάνει να σας ανακοινώσει τα εξής:

    Λόγω της σοβαρότητος που πήρε το θέμα, σχετικά με το πρόβλημα του ήχου που ενδεχόμενα να αντιμετωπίσουμε στα Βοτσαλάκια και το οποίο μπορεί κυριολεκτικά να αποδειχθεί μοιραίο για την όμορφη βραδιά, θα σας προτείνω τρία εναλλακτικά μέρη για το Σάββατο το βράδυ που μπορούμε να πάμε.

    Οι ήδη δηλώσαντες συμμετοχή, όπως και οι υπόλοιποι που θα θελήσουν να έρθουν, θα πρέπει να ψηφίσουν ποιο μέρος προτιμούν. Το μέρος με τις περισσότερες ψήφους θα αποτελέσει το ορμητήριο μας. Απλά τα πράγματα...

    Προτείνουμε λοιπόν:

    1) Αγία Μαρίνα (Περνάμε τη Βάρκιζα και λίγο μετά τις σήραγγες (τρύπες) του Καραμανλή, στη στροφή, υπάρχει ένα πολύ ωραίο λιμανάκι και δίπλα, μια εξίσου όμορφη και ή ρ ε μ η παραλία

    2) Λαγονήσι (Λίγο μετά το ξενοδοχείο Grand Resort, ευρίσκεται μία παραλία, ιδανική για τέτοια events...)

    Kαι τέλος, προτείνω για τους τολμηρούς...

    3) Αίγινα Αρκετά μέλη διαθέτουμε εξοχικές κατοικίες, ή κάποιοι, μόνιμες, όπου πιστεύω κυριολεκτικά αν θα λάβει χώρα, θα είναι κάτι παραπάνω από ένα απλό beach party...

    [i]----Προλαβαίνω ίσως κάποιους, απορρίπτοντας τη Βάρκιζα, πάλι λόγω ήχου, διότι το Venue θα μας τυμπανίσει τα ώτα...----


    Λοιπόν, ολοκληρώνω λέγοντας το εξής:
    Δεν πρόκειται για προχειρότητα, η απόφαση για αιφνίδια αλλαγή του μέρους. Θα πρέπει να είμαστε 1000% σίγουροι ότι θα έχουμε ιδανικές συνθήκες, μακριά από εφόδους αστυνομίας (επειδή η γιαγιά απέναντι θα πρέπει να κοιμηθεί για να δει Κακαουνάκη-Καμπουράκη το πρωϊ) και μακριά από εκνευριστική όχληση (επειδή το Sail in αποφάσισε να μας κάνει ...διφωνίες)




    ΥΓ: Caveant consules ne quid spiaggia festa capiat (Ας προσέξουν οι ύπατοι, για να μην κινδυνεύσει το beach party...) Aς με συγχωρέσουν οι Ρωμαίοι Συγκλητικοί για τη παράφραση...


    [/I]




    1 ψήφος στο Λαγονήσι από : kifa



    "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 05-07-2005 18:32 ]
    Orfeus
    05.07.2005, 18:37
    Πότε; ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ, 21.00
    Που; Θα το δείξει η Ψηφοφορία
    Λεπτομέρειες; Διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες του topic, ώστε να είστε πλήρως ενημερωμένοι για το τι πρέπει να φέρετε.

    Aggelina
    Astron + Elena
    Desmar + kifa : Λαγονήσι
    Divided
    Falimento
    Faltsoo
    Hastaroth
    Jasmine
    Jorge + Eleni
    Konnie ?
    Koripaki
    Manblaz
    Matthaios
    Mkala
    Nefos
    Orfeus : Λαγονήσι
    Piterpiano ?
    Rivera ?
    Tetraktis
    Zamat

    Λαγονήσι: 3
    Αγ. Μαρίνα: 0
    Αίγινα: 0

    No Guru, No Method, No Teacher...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 05-07-2005 18:38 ]
    falimento
    05.07.2005, 18:40
    Με τα πολλά, ξέχασα τον εαυτό μου...

    Λαγονήσι και εγώ, χωρίς να επηρεάζω τους άλλους
    Orfeus
    05.07.2005, 18:41
    Λαγονήσι: 4
    Αγ. Μαρίνα: 0
    Αίγινα: 0


    kifa
    05.07.2005, 18:52
    Πότε; ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ, 21.00
    Που; Θα το δείξει η Ψηφοφορία
    Λεπτομέρειες; Διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες του topic, ώστε να είστε πλήρως ενημερωμένοι για το τι πρέπει να φέρετε.

    Aggelina
    Astron + Elena
    Desmar + kifa : Λαγονήσι
    Divided
    Falimento
    Faltsoo
    Hastaroth
    Jasmine
    Jorge + Eleni
    Konnie ?
    Koripaki
    Manblaz
    Matthaios
    Mkala
    Nefos
    Orfeus : Λαγονήσι
    Piterpiano ?
    Rivera ?
    Tetraktis
    Zamat

    Λαγονήσι: 4
    Αγ. Μαρίνα: 0
    Αίγινα: 0


    να παρακαλέσω εάν υπάρχει δυνατότητα μετά το τέλος της ψηφοφορίας ( η οποία θα πρότεινα να έχει ημερομηνία λήξης την Πέμπτη ) να υπάρχει και ο συνοδευτικός χάρτης ώστε να γνωρίζουμε που ακριβως θα πάμε....

    MA NENEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE



    Desmar
    05.07.2005, 18:52
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 05-07-2005 στις 18:37 έγραψε:

    Πότε; ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ, 21.00
    Που; Θα το δείξει η Ψηφοφορία
    Λεπτομέρειες; Διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες του topic, ώστε να είστε πλήρως ενημερωμένοι για το τι πρέπει να φέρετε.

    Aggelina
    Astron + Elena
    Desmar + kifa : Λαγονήσι
    Divided
    Falimento
    Faltsoo
    Hastaroth
    Jasmine
    Jorge + Eleni
    Konnie ?
    Koripaki
    Manblaz
    Matthaios
    Mkala
    Nefos
    Orfeus : Λαγονήσι
    Piterpiano ?
    Rivera ?
    Tetraktis
    Zamat

    Λαγονήσι: 3
    Αγ. Μαρίνα: 0
    Αίγινα: 0

    No Guru, No Method, No Teacher...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 05-07-2005 18:38 ]





    ... ... ααααα ... Λαγονήσι ... ψήφισα τελικά???

    ενδιαφέρον μου ακούγεται ...


    Astron
    05.07.2005, 19:27
    Κι εγώ Λαγονήσι! Άλλωστε πιθανότατα θα βρίσκομαι Σαρωνίδα εκείνες τις μέρες

    Γιώργο (falimento) θυμάσαι πώς λέγεται αυτή η παραλία μετά το grand resort?
    Πάντως είναι καλό να 'χουμε το Grand Resort ως σημείο αναφοράς γιατί είναι κάτι που το βρίσκεις εύκολα.
    Συν τοις άλλοις στο Λαγονήσι εύκολα πάει κάποιος απλά ακολουθώντας την παραλιακή.

    Παύλος Κ.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Astron on 05-07-2005 19:27 ]
    kifa
    05.07.2005, 19:31
    Πότε; ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ, 21.00
    Που; Θα το δείξει η Ψηφοφορία
    Λεπτομέρειες; Διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες του topic, ώστε να είστε πλήρως ενημερωμένοι για το τι πρέπει να φέρετε.

    Aggelina
    Astron + Elena : Λαγονήσι
    Desmar + kifa : Λαγονήσι
    Divided
    Falimento : Λαγονήσι
    Faltsoo
    Hastaroth
    Jasmine
    Jorge + Eleni
    Konnie ?
    Koripaki
    Manblaz
    Matthaios
    Mkala
    Nefos
    Orfeus : Λαγονήσι
    Piterpiano ?
    Rivera ?
    Tetraktis
    Zamat

    Λαγονήσι: 6
    Αγ. Μαρίνα: 0
    Αίγινα: 0


    "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: kifa on 05-07-2005 19:32 ]
    jorge
    05.07.2005, 19:34
    Λαγονήσι