ελληνική μουσική
    794 online   ·  210.857 μέλη

    Μπουρδολογίες περί Γιάννη Κότσιρα

    kotsiroula
    07.01.2007, 13:05
    na me k egw.....kainouria stin parea alla apo palia trelameni me ton gianni....
    xronia polla gianni na se xairomaste...
    an thelete paidia na ginetai meli sto fun club toy gianni kotsira episkeutite tin parakatw selida (http://clubs.pathfinder.gr/kotsiras17)...
    filakia
    valia1984
    07.01.2007, 17:46
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 07-01-2007 στις 13:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 07-01-2007 στις 11:21 έγραψε...

    Χρόνια πολλά στο Γιαννάκη μας!!
    Να τον χαιρόμαστε!!


    Να τον χαιρεστε και απο κοντα και απο μακρια και οπως ποθειτε




    ευχαριστούμε!!!!
    sentoni
    08.01.2007, 22:57
    . . . πιο συγκινητική βραδιά στο φινάλε του Γιάννη δεν έχω ζήσει . . . !
    mousikofilh
    09.01.2007, 22:22
    EΜΦΑΝΙΣΕΙΣ: 11, 12 και 13 Ιανουαρίου στο Ηράκλειο.

    Ολοκληρόνωντας έναν απόλυτα επιτυχημένο κύκλο εμφανίσεων που ξεκίνησε στο ΜΕΤΡΟ στις 10 Νοεμβρίου, ο Γιάννης Κότσιρας συνεχίζει με αμείωτη επιτυχία να εισπράττει τη θερμότατη υποδοχή του κοινού στη νέα του πρόταση και στα τραγούδια του καινούργιου του cd. Αφού ολοκληρώθηκαν οι παραστάσεις στο ΜΕΤΡΟ πρώτος σταθμός θα είναι το Ηράκλειο της Κρήτης.
    Με ακουστική μπάντα, ο Γιάννης Κότσιρας θα εμφανιστεί στον μουσικό χώρο Baccara Live την Πέμπτη 11, την Παρασκευή 12 και το Σάββατο 13 Ιανουαρίου.
    Το cd του με τίτλο ''Ταξίδια Φιλιά'', που κυκλοφόρησε πρόσφατα με σύγχρονα λαϊκά τραγούδια και το οποίο έγινε ήδη χρυσό, διαπερνά το πρόγραμμά του σε ένα μουσικό ταξίδι που περιλαμβάνει τη δισκογραφία του συνολικά αλλά και καινούργιες επιλογές αγαπημένων του τραγουδιών, κυρίως από το λαϊκό τραγούδι.
    Η συνολική φροντίδα της παράστασης, όπως όλες οι δουλειές του δημοφιλούς ερμηνευτή, έτσι και αυτή τη φορά υπηρετεί υψηλά standards. Το πρόγραμμα είναι ανεπιτήδευτο, με διαρκή επικοινωνία ανάμεσα στη σκηνή και τον κόσμο έτσι ώστε να χωράει και τις επιτόπου επιλογές του κοινού.
    Μαζί του είναι η Ζωή Παπαδοπούλου.
    Στην ενορχήστρωση και τα πλήκτρα είναι ο Ντίνος Γεωργούντζος, στο μπάσο ο Γιάννης Πλαγιαννάκος, στα κρουστά και τα τύμπανα ο Σταύρος Αλεξόπουλος, στις κιθάρες ο Γεράσιμος Σιούρας, στο μπουζούκι ο Βαγγέλης Μαχαίρας και στο βιολί η Μιγκέν Σελμάνι.
    Η επιμέλεια του ήχου ανήκει στον Λάμπρο Μπούνα και στον Στρατή Καραδημητράκη και του φωτισμού στον Γιώργο Τέλλο.
    Info:
    BACCARA LIVE Λεωφ. Ικάρου 24-26, Ηράκλειο Τηλ.: 2810 3333 53
    Ώρα έναρξης: 10:30μμ
    Oργάνωση παραγωγής: ΕΡΩΔΙΟΣ Ε.Π.Ε. (www.erodios.gr)
    Tηλ: 210 3210731 - 3210890 Fax: 210 3210890, e-mail : erodios@erodios.gr.


    www.kotsiras.gr
    DELFINOKORITSO
    10.01.2007, 11:00




    xwris logia
    mousikofilh
    10.01.2007, 12:48

    mousikofilh
    13.01.2007, 17:00
    Παιδία ο Γιάννης είναι εκπληκτικός σε αυτές τους τις εμφανίσεις εκτός Αθήνας.
    Εγώ είχα την ευκαιρία να τον δω στο Ηράκλειο(στις 2 πρώτες εμφανίσεις του)και
    θα τον ξαναδώ και απόψε.Έχω να πω ότι είναι απίστευτος.Καμία ''έκπτωση'' στο πρόγραμμα του
    σε σχέση με αυτό της Αθήνας.Ίσα ίσα πιστεύω ότι είναι και καλύτερο.
    Μοναδικές ερμηνείες και ένας ξεχωριστός καλλιτέχνης με επίπεδο και αξία που δεν κάνει φασαρία.
    Χίλια μπράβο Γιάννη!
    DELFINOKORITSO
    13.01.2007, 19:22
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 13-01-2007 στις 17:00 έγραψε...

    Παιδία ο Γιάννης είναι εκπληκτικός σε αυτές τους τις εμφανίσεις εκτός Αθήνας.
    Εγώ είχα την ευκαιρία να τον δω στο Ηράκλειο(στις 2 πρώτες εμφανίσεις του)και
    θα τον ξαναδώ και απόψε.Έχω να πω ότι είναι απίστευτος.Καμία ''έκπτωση'' στο πρόγραμμα του
    σε σχέση με αυτό της Αθήνας.Ίσα ίσα πιστεύω ότι είναι και καλύτερο.
    Μοναδικές ερμηνείες και ένας ξεχωριστός καλλιτέχνης με επίπεδο και αξία που δεν κάνει φασαρία.
    Χίλια μπράβο Γιάννη!



    sentoni
    13.01.2007, 21:37
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 13-01-2007 στις 17:00 έγραψε...

    Παιδία ο Γιάννης είναι εκπληκτικός σε αυτές τους τις εμφανίσεις εκτός Αθήνας.
    Εγώ είχα την ευκαιρία να τον δω στο Ηράκλειο(στις 2 πρώτες εμφανίσεις του)και
    θα τον ξαναδώ και απόψε.Έχω να πω ότι είναι απίστευτος.Καμία ''έκπτωση'' στο πρόγραμμα του
    σε σχέση με αυτό της Αθήνας.Ίσα ίσα πιστεύω ότι είναι και καλύτερο.
    Μοναδικές ερμηνείες και ένας ξεχωριστός καλλιτέχνης με επίπεδο και αξία που δεν κάνει φασαρία.
    Χίλια μπράβο Γιάννη!





    mousikofilh μαζέψου . . . ο Γιάννης όπου κι αν πάει ( μαζί μας κουβαλάει ) είναι ξεχωριστός τι σχέση έχει η Αθήνα, το Ηράκλειο, ή η Ζυρίχη . . . απόλαυσέ τον απλά . . . γιατί καταβάθος είναι απλός . . . . !
    kokkinosxartaetos
    13.01.2007, 22:05
    Θα συμφωνήσω με το σεντόνι.Ε τα παραλες !!!(μουσικόφιλη)
    sentoni
    13.01.2007, 22:16
    Παράθεση:

    Το μέλος kokkinosxartaetos στις 13-01-2007 στις 22:05 έγραψε...

    Θα συμφωνήσω με το σεντόνι.Ε τα παραλες !!!(μουσικόφιλη)




    να . . . και ένας χαρταετός που με καταλαβαίνει . . . συνέχισε τα πηγαίνεις περίφημα . . . .
    kokkinosxartaetos
    13.01.2007, 22:52
    Σήμερα νιώθω το τραγούδι του φίλτατου..... Η ΠΙΟ ΕΡΗΜΗ ΑΘΗΝΑ.
    πότε θα ρθεις?Μας λείπει οπως και να χει γιατί ζήσαμε μεγάλες στιγμές...ποιός συμφωνεί?αναρωτιέμαι......
    valia1984
    13.01.2007, 22:52
    mousikofilh μην τους ακούς, στην περίπτωση του Γιάννη τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί υπερβολή...!!

    σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση

    DELFINOKORITSO
    13.01.2007, 23:00
    ax megales stigmes pou diskola skanaerxwnte alla opws leei kai o arxontas
    ERXONTAI WRES .
    ax h mousikofili pou na nai twra anarwtiemai

    ΖΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DELFINOKORITSO στις 13-01-2007 23:06 ]


    sentoni
    14.01.2007, 01:19
    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 13-01-2007 στις 22:52 έγραψε...

    mousikofilh μην τους ακούς, στην περίπτωση του Γιάννη τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί υπερβολή...!!

    σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση






    τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί υπερβολή μόνο για ένα λόγο : είναι υπερβολή απο μόνος του . . .
    mousikofilh
    14.01.2007, 11:13
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 13-01-2007 στις 21:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 13-01-2007 στις 17:00 έγραψε...

    Παιδία ο Γιάννης είναι εκπληκτικός σε αυτές τους τις εμφανίσεις εκτός Αθήνας.
    Εγώ είχα την ευκαιρία να τον δω στο Ηράκλειο(στις 2 πρώτες εμφανίσεις του)και
    θα τον ξαναδώ και απόψε.Έχω να πω ότι είναι απίστευτος.Καμία ''έκπτωση'' στο πρόγραμμα του
    σε σχέση με αυτό της Αθήνας.Ίσα ίσα πιστεύω ότι είναι και καλύτερο.
    Μοναδικές ερμηνείες και ένας ξεχωριστός καλλιτέχνης με επίπεδο και αξία που δεν κάνει φασαρία.
    Χίλια μπράβο Γιάννη!





    mousikofilh μαζέψου . . . ο Γιάννης όπου κι αν πάει ( μαζί μας κουβαλάει ) είναι ξεχωριστός τι σχέση έχει η Αθήνα, το Ηράκλειο, ή η Ζυρίχη . . . απόλαυσέ τον απλά . . . γιατί καταβάθος είναι απλός . . . . !



    Για το πρόγραμμα μιλάω εγώ...
    Είναι κάτι που είπε και μόνος του εξάλλου.
    Πολύ χαίρομαι που...ζωντάνεψε λίγο το θεματάκι.
    kokkine sxartaeteeee...
    sentoni
    14.01.2007, 20:46
    . . . μπράβο mousikofilh . . . πάντα τέτοια . . . εντός κι εκτός Αθηνών !
    jorge
    14.01.2007, 22:16
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 13-01-2007 στις 17:00 έγραψε...

    ...με επίπεδο και αξία που δεν κάνει φασαρία.


    Εσείς να τα βλέπετε...
    sentoni
    14.01.2007, 22:20
    . . . αναφέρεσαι στη mousikofilh ή στον Κότσιρα ;
    . . . τι να βλέπουμε δηλαδή ;
    kokkinosxartaetos
    14.01.2007, 22:22
    Αντε να ξεκολλάμε.......και να κολλήσουμε στο μέλι!!!!!!!!!