ελληνική μουσική
    794 online   ·  210.857 μέλη

    Βασίλης Καζούλλης

    vasiloukos
    23.02.2006, 22:28
    Ο Καζούλλης κατ' εμέ είναι ένας από τους πιο ''ιδιαίτερους'' τραγουδιστές χωρίς να θελήσει ποτέ να ''καινοτομήσει'' επιλέγοντας κάτι έξω από τον χώρο που εκφράζεται, ξέρει πολύ καλά να κάνει αυτό που αγαπά: να γράφει μερικές πανέμορφες μπαλλάντες που -άλλοτε με πρωτοπότο το στίχο άλλοτε με τη μουσική- και συχνά και με τα δύο σου κρατάνε συντροφιά και σε ταξιδεύουν - κι αυτό δεν είναι λίγο. Δεν τον έχω δει live, ξέρω καμιά 20αριά τραγούδια μεταξύ των οποίων με έχει συγκινήσει για προσωπικούς λόγους η ''Φανή'', η ελληνική εκδοχή του ''Boxer'' των μοναδικών Simon & Garfunkel (από τους οποίους είναι φανερή άλλωστε και η επιρροή του Βασίλη), το αξεπέραστο ''Βορεινό Λιμάνι'', το ''Τελευταίο'', το ''Ευχές'' και βέβαια τα πολύ γνωστά ''Άννα'', '' Κάτι να γυαλίζει'' και '' Αν ήσουν άγγελος''. Τέλος να πω ότι έχω ανατριχιάσει με τη μπαλλάντα ''Κοπέλες για λίγο'' κ όποτε ανατριχιάζω με κάτι λέω ''μπράβο, ρε πούστη, ο μπαγάσας μ' έκανε ν' ανατριχιάσω και του βγάζω το καπέλο''...

    Έτσι απλά...
    sunwing
    08.09.2006, 16:49
    Προσφάτως με μαγεψε και μένα , είναι εμφανές το στοιχείο της γνησιότητας πάνω του. Ελπίζω να βρω λεπτομέρειες για τους δίσκους του κάπου..
    dver17
    08.09.2006, 16:55
    Έχω παίξει προ... αιώνων με το Βασίλη, είναι πολύ καλός στις συναυλίες!
    anastasisk
    08.09.2006, 17:41
    Είναι ο μόνος καλλιτέχνης που όποτε πάω σε συναυλίες του κλαίω ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ!Είναι καταπληκτικός,αυθόρμητος,με ιδιαίτερη φωνή,χιούμορ και ερωτικός εκτός των άλλων.!.!

    http://www.vasiliskazoulis.gr/
    PARATERISTAS
    08.07.2008, 17:27

    Νεο ανανεωμένο site του γνωστού μας τραγουδοποιού με πρόγραμμα συναυλιών και πολύ πλούσιο φωτογραφικό υλικο..{#emotions_dlg.thumbup}

    www.kazoulis.gr


    gate
    08.07.2008, 18:43

    Παράθεση:

    Το μέλος PARATERISTAS στις 08-07-2008 στις 17:27 έγραψε...

    Νεο ανανεωμένο site του γνωστού μας τραγουδοποιού με πρόγραμμα συναυλιών και πολύ πλούσιο φωτογραφικό υλικο..{#emotions_dlg.thumbup}

    www.kazoulis.gr



    Smile Σε λίγο καιρό θα είναι και πλήρες, γιατί προς το παρόν έχουμε ενημερώσει μόνο συγκεκριμένες κατηγορίες...

    Όταν, με το καλό, θα ολοκληρωθεί, θα μπορεί κάποιος να βρει όχι μόνο τους στίχους των περισσότερων τραγουδιών του αλλά και video clips και πολλά άλλα...


    fotini19
    08.07.2008, 23:29

    ''Κάτι να γυαλίζει'' και ''Αν ήσουν άγγελος'' τα αγαπημένα μου...


    alena
    09.07.2008, 16:25

    Παράθεση:

    Το μέλος gate στις 08-07-2008 στις 18:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PARATERISTAS στις 08-07-2008 στις 17:27 έγραψε...

    Νεο ανανεωμένο site του γνωστού μας τραγουδοποιού με πρόγραμμα συναυλιών και πολύ πλούσιο φωτογραφικό υλικο..{#emotions_dlg.thumbup}

    www.kazoulis.gr



    Smile Σε λίγο καιρό θα είναι και πλήρες, γιατί προς το παρόν έχουμε ενημερώσει μόνο συγκεκριμένες κατηγορίες...

    Όταν, με το καλό, θα ολοκληρωθεί, θα μπορεί κάποιος να βρει όχι μόνο τους στίχους των περισσότερων τραγουδιών του αλλά και video clips και πολλά άλλα...



     

    καλορίζικο το νέο site.

    έχει γίνει πολύ ωραία δουλειά, με το καλό και γρήγορα να ολοκληρωθεί 100% και φυσικά, με μεγάλη επισκεψιμότητα! Wink


    gate
    09.07.2008, 17:51

    Ευχαριστούμε Alena! Ας είναι καλά ο Jorge και ο Ντίνος ο γραφίστας μας που έβαλαν όλο το μεράκι και την αγάπη τους...


    Astron
    09.07.2008, 22:06

    Πολύ αγαπημένος μου ο Βασίλης Καζούλλης, νομίζω του αξίζει ένα τόσο καλό site Smile
    Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές!


    jorge
    09.07.2008, 23:25

    Ανυπομονώ κι εγώ να το δω ολοκληρωμένο, μια και περισσότερο νιώθω fan-επισκέπτης παρά δημιουργός του website.

    ΥΓ. Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια!


    emmanuella
    20.07.2008, 22:48

    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ 13 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ! ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΥ ! ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΜΟΥ


    xjonyx
    18.11.2008, 03:49

    Που είσαι ρε Παρατερίστα??? Beattle Youngoullis εδώ :)


    gate
    23.01.2009, 13:42

    Είμαι στην πολύ ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι ο καινούριος δίσκος του Βασίλη είναι στα τελειώματα... Σε πολύ λίγο διάστημα -κατά πάσα πιθανότητα σε ένα με ενάμιση μήνα από τώρα- θα κυκλοφορήσει! Smile

    Λίγες μέρες πριν, θα μπορείτε να πάρετε μικρή γεύση από τα νέα του τραγούδια, μέσα από την ιστοσελίδα του www.kazoulis.gr


    kwstasagas
    23.01.2009, 14:07

    Εγώ, προσωπικά, πεθύμησα να δω τον αγαπημένο τραγουδοποιό να εμφανίζεται μόνος του, σε πρόγραμμα με αποκλειστικά δικά του τραγούδια !!! Αν υπάρξει κάποιο νέο σχετικά με αυτό, παρακαλώ να μάς ενημερώσετε {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}.....

     

    [Τι να κάνουμε ... η πρώτη φορά που τον είδα λάιβ, περί το 1994 αν θυμάμαι καλά, στο μικρό μπαράκι ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟΣ στη γειτονιά μου (περιοχή Ζωγράφου, το εν λόγω μαγαζί δεν υφίσταται πλέον) ήταν πραγματικά το κάτι άλλο !!! Έκανα .... μέρες να συνέλθω ...... ] ....  


    gate
    23.01.2009, 14:24

    Κώστα, σε λίγο διάστημα, θα ανακοινωθούν όλα τα σχετικά με τις νέες εμφανίσεις του και εδώ και στο site του. Προς το παρόν, περιμένουμε να ολοκληρωθεί ο δίσκος.

    Σίγουρα πάντως, κάποια στιγμή, το έχει σκοπό να βγει πάλι με το δικό του σχήμα... εκείνο το καταπληκτικό που θυμάσαι από τη Φυγόκεντρο δηλαδή... :)


    998
    24.01.2009, 15:11

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 11:53 ]


    stelios15
    20.08.2009, 23:48

    .

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : stelios15 στις 21-08-2009 02:42 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : stelios15 στις 19-11-2010 18:55 ]