ελληνική μουσική
    805 online   ·  210.851 μέλη

    Ανάγκη για...συγνώμη!!Και οχι μόνο...

    iris-the-black
    27.01.2006, 10:33
    Εύκολα λέει κανείς "συγνώμη".Εύκολα, αν δεν το εννοεί.Εύκολα αν έχει κάποιο συμφέρον απ'αυτό.Δύσκολα, αν το νιώθει.Δύσκολα, αν είναι εγωιστής.Δύσκολα, αν δεν είναι ακόμα σίγουρος για το τι έκανε.Και στις δύο περιπτώσεις όμως, δύσκολα μαθαίνει απ' το λάθος του...
    Για ένα μπέρδεμα που έγινε "συγνώμη Αλέξη" αν και θα 'θελα να στο πω κοιτώντας σε στα μάτια...
    F_ANGEL
    11.08.2006, 20:25
    Όσες φορές έφταιξα κι ένιωσα ότι έπρεπε να ζητήσω συγνώμη ζήτησα..Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα όμως..
    sunwing
    11.08.2006, 22:12
    Ναι δεν είναι εύκολο αλλά είναι μεγαλειώδες!!
    meltica
    12.08.2006, 03:45
    Αναλόγως τι κάνεις και πρέπει να ζητήσεις συγγνώμη... Είναι μερικοί που παρεξηγούνται με το παραμικρό. Ε, εκεί θα πω συγγνώμη για να λυθεί η παρεξήγηση και να μην τρώμε τον χρόνο μας με ανούσια πράγματα. Γενικά ζητάω εύκολα συγγνώμη, όχι επειδή δεν πιστεύω στον όρο, αλλά επειδή ξέρω και αναγνωρίζω όποτε έχω κάνει λάθος...
    uNick
    12.08.2006, 10:38
    Το ιδανικό είναι να αποφεύγει κανείς αυτά για τα οποία θα πρέπει μετά να ζητήσει συγνώμη...

    ageras
    12.08.2006, 13:30
    Το μέλος uNick στις 12-08-2006 στις 10:38 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το ιδανικό είναι να αποφεύγει κανείς αυτά για τα οποία θα πρέπει μετά να ζητήσει συγνώμη...



    Γεια σου ρε Νίκο φιλόσωφερ!!!!
    Πολύ σωστή η άποψη σου!!
    meltica
    12.08.2006, 14:25
    E, αγαπητέ uNicK άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε... Όμως είπε και η μεγάλη ελληνίδα τραγουδίστρια με την σπουδαία καριέρα στο εξωτερικό... ουδείς άσφαλτος!

    p.s. Παρεπιπτόντως επείδή πολύ της την λέμε ο Μπαμπινιώτης το άσφαλτος το θεωρεί σωστό...
    Angel20
    12.08.2006, 20:11
    Το μέλος meltica στις 12-08-2006 στις 14:25 έγραψε...
    Παράθεση:

    E, αγαπητέ uNicK άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε... Όμως είπε και η μεγάλη ελληνίδα τραγουδίστρια με την σπουδαία καριέρα στο εξωτερικό... ουδείς άσφαλτος!

    p.s. Παρεπιπτόντως επείδή πολύ της την λέμε ο Μπαμπινιώτης το άσφαλτος το θεωρεί σωστό...


    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!! Λες να ακουει κι αυτος Αντζελα??????
    Sweetdreamer
    12.08.2006, 22:28
    Δύσκολο να ζητήσεις συγγνώμη κι ακόμη πιο δύσκολο να παιδευτείς μόνος και να καταλάβεις που έσφαλλες και οφείλεις μια συγγνώμη, όταν το κάνεις όμως το αποτέλεσμα είναι λυτρωτικό.....
    tolaruba
    13.08.2006, 16:18
    θα συμφωνησω με...το παιδι απο πανω..μιας και λετε ολοι συγγνωμες θα ηθελα να ζητησω και εγω μια απο τον εαυτο μου..τοσες ευκαιριες αλλα παραλληλα τοση πικρα
    cello
    13.08.2006, 17:15
    Συγνωμη στο σημαντικοτερο ατομο στη ζωη μου,το ενα και μοναδικο ατομο που λατρευω περισσοτερο κ απο την ιδια μου την ζωη...συγνωμη αν γινομαι κουραστικη κ πιεστικη...ετσι κ αλλιως μοιαζουμε τρελα κ το ξερεις...αναποφεκτες οι συγκρουσεις!!!Συγνωμη για καποιες αντιδρασεις μου...απλα...φοβαμαι μην σε χασω...!