ελληνική μουσική
    872 online   ·  210.853 μέλη

    Γιάννης Αγγελάκας

    dimi93-gnr
    11.12.2007, 14:36
    ΠΑΙΔΙΑ ειναι ξεχωριστος ο αγγελακασ...
    ειναι υπεροχοσ
    freakhood
    18.12.2007, 22:10
    καληνυχτα...

    υγ:καλα κανεις και ασχολεισαι με τον axl...δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο τον αγγελακα(ετσι οπως ειναι τωρα)
    dEUS
    19.12.2007, 14:10
    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 11-12-2007 στις 12:46 έγραψε...

    Πριν καμιά δεκαρια χρονάκια στο τοτε rockwave που ειχε γίνει στην φρεατυδα, ο αγγελλάκας και η παρεα του ειχαν φαει πολλες πετρες και πολυ βρισιδι. Το θεωρειτε τυχαιο? Μετα βεβαια βγηκαν οι sonic youth και αποζημιωθηκαμε πληρως.

    Κατα την αποψη μου, οι τρυπες ηταν τα δυο πρωτα αλμπουμ. Μεχρι εκεί.

    Επίσης,το θεμα δεν ειναι το τι ειπε στην συνενευξη του στο mad ο αγγελακας.το θεμα ειναι οτι πηγε εκει!
    Φανταστειτε!ο ανθρωπος που εγραψε το:"για την πατριδα" στο mad!.Tον εχω πλεον καταχωρημενο στο ιδιο καλαθι αχρηστων μαζι με τον παπακωνσταντινου(τουλαχιστον αυτος εδειξε σχεδον απο την αρχη σε τι ταμπλω θα επαιζε.αν μη τι αλλο ειναι ειλικρινης οταν σε συνεντευξη του παραδεχεται πως παραγει απολυτα ενα καταναλωτικο προιον και μονο).

    θυμαμαι ομως δεκα χρονια πριν στην φρεατυδα τι πετρα φαγανε οι τρυπες.παραλιγο να αποχωρησουν τοτε.δεν ηταν τυχαιο γεγονος.αργησα να καταλαβω το γιατι.ετυχως, αμεσως μετα βγηκαν οι sonic youth και ειδαμε κατι πραγματικα αξιολογο τοτε.




    Freak επειδη απο οτι βλέπω ξέρεις αρκετά και εσύ όπως και εγώ,παρόλα αυτά προσπαθείς να πείσεις με λαθος τρόπο,λέγοντας σάλια.

    1 )Οι τρύπες στο rockwave που αναφέρεις είχαν παίξει μαζι με τον nick cave,και ήμουν ακριβώς δίπλα σε αυτους που πετάγαν τις πέτρες
    ορίστε το πρόγραμμα:
    Rockwave 1998: Πυξ Λαξ, Natacha Atlas, Υπόγεια Ρεύματα, Θεοδοσία Τσάτσου, Γιώργος Δημητριάδης & Οι Μικροί Ηρωες, Πέτρος Θεοτοκάτος, Βάλια Κάλντα (1η μέρα), Nick Cave & The Bad Seeds, Τρύπες, Moby, Cornershop, Ενδελέχεια, Ελληνιστάν (2η μέρα), Portishead +DJ Andy Smith, Spiritualized, Asian Dub Foundation, Κωνσταντίνος Βήτα (Στέρεο Νόβα), Active Member, Ψόφιοι Κοριοί (3η μέρα), Pulp, Sonic Youth, Τα Ξύλινα Σπαθιά, Puressence, Bokomolech, Closer (4η μέρα).

    2)Επειδή τυχαίνει ένας απο αυτους να΄είναι φίλος μου πρέπει να σου πω οτι όλοι αυτοί ήταν πανκιά.Και αν έχεις πάει ποτέ σε punk συναυλία, που θα έχεις πάει αφου το παίζεις τόσο ψαγμένος θα γνωρίζεις οτι οχι μονο πέτρες πετανε όπου βρούνε αλλά ανοίγουν και κεφάλια για πλάκα.

    Sorry για το έντονο ύφος αλλα δε μπορώ να ακούω ανακρίβιες και να παραμυθιάζονται άτομα μικρότερης ηλικίας ή άνθρωποι που δε γνωρίζουν.
    Σε αυτό το live όντως οι τρύπες δε παίξανε καλά σε ΜΕΡΙΚΑ κομμάτια γιατι είχαν αποσυντονιστεί και όντως ήταν να την διακόψουν.
    Όπως και να έχει οι Τρύπες είναι το καλύτερο ελληνόφωνο rock συγκρότημα για τους περισσότερους που τους αρέσει αυτό το είδος.

    ...nothing really ends...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dEUS στις 19-12-2007 14:30 ]


    fantasma
    19.12.2007, 14:57
    σ αυτο το αποσπασμα δε μπορω να καταλαβω πως παραλιγο να φυγουνε...

    μπορει καποιος να μου το εξηγησει.....?

    Get this widget | Track details | eSnips Social DNA


    ο λόγος που ειχαν σπαστεί και νευριασει εκεινη την ημερα ηταν καθαρα τα προβληματα με τον ηχο.......

    και αν καποιος ψαγμενος θελει την υπολοιπη ηχογραφηση.... ας στειλει ενα ....που-μου... να δουμε τι μπορει να γινει,......
    freakhood
    20.12.2007, 20:10
    deus:

    Οκ αλλά εχουν περασει δεκα χρονακια απο τοτε. Μηπως θες να θυμαμαι το προγραμμα απ'εξω?
    Γραψε λαθος λοιπον για τους sonic youth (αν και επαιξαν σε αλλη μερα).

    Και παμε παρακατω. Οι τρυπες ειναι Punk γρουπ? Εγω ειμαι υπερ της αποψης να πετιουνται διαφορα harmless αντικειμενα, αλλα τι σχεση είχε η συγκεκριμενη συναυλια εκεινης της μερας με το punk? καμία.

    Και εγω γνωρισα τον τραγουδιστη σε συνεντευξη που του εχω κανει, και με τον κιθαριστα εχουμε βγει για καφε στο ναυαρινο(και μια φορα ειχα μιλησει με το ντραμερ τους στο τηλεφωνο). Αυτο τι σημαινει? Πως δεν πρεπει να λεω την αποψη μου?

    fantasma:

    Ο Αγγελάκας ειχε σπαστει ασχημα οταν πεταγαν πετρες (ασχετως απο τον ηχο).




    sitzoune81
    20.12.2007, 21:28
    Αν γουσταρετε Τρυπες, ακουστε τους. Αν δεν τους γουσταρετε, μην τους ακουτε! Πιο απλα?!?! Δεν υπαρχουν "δασκαλοι" και "μαθητες" στη μουσικη, γιατι αυτη ειναι ΜΙΑ ! Οπως Μ Ι Α !!!!! Μονο που ακομα δεν το καταλαβαμε.....
    Μια ζωη ακουω για καλλιτεχνες που "ξεστρατησαν", για μπαντες που "πιασαν την καλη" και αλλαξαν στυλ, για ποιοτητα και σκουπιδια στη μουσικη, για (ακουσον ακουσον!) ιδεολογια στη μουσικη κι αλλα τετοια παπαρολογα και παπαρια μεντολες! Ποσο καημενος μπορει να ειναι καποιος ωστε να φτασει στο σημειο να κατακρινει τις μουσικες επιλογες του αλλου?!?!?! Ποσο κομπλεξικος αραγε?!?!? ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ, ΤΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΕ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΥΜΠΑΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    ΤΟΝ ΜΠΟΥΛΟ ΡΕ ΜΟΥΣΙΚΟΠΑΤΕΡΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Υ.Γ. Σκεφτομαι ποσο ωραια θα ηταν, και τι μουσικη θα ακουγαμε αν δεν υπηρχαν τα ραδιοφωνα να κατευθυνουν τους ακροατες, οι τηλεορασεις να επηρεαζουν τους τηλεθεατες, τα μουσικα εντυπα να γραφει ο καθενας την παπαρια του σε δισκοκριτικες κτλ κτλ!!!!!!!!!! Ο Καλλιτεχνης, το Δισκαδικο και "εγω". ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ
    kozanitis
    20.12.2007, 22:50
    Θα μπορούσα εδώ να συμφωνήσω με τον sitzoune81 και μπράβο του που τα λέει έτσι τόσο καθαρά...Απλά θα μπορούσε να συγκρατηθεί γιατί και εγω άλλες φορές που παρεκτράπηκα από το "κακό" μου και από το δίκιο που ένιωθα πως είχα γιατί τη νέβλεπα αλλιώς άκρη δεν βρήκα....

    Πάμε παρακατω...Στην αρχή του τόπικ είχα γράψει πως ο Αγγελάκας είναι η ζωντανή ιστορία ρης ελληνόφωνης ροκ σκηνής....Κάπιος πετάχτηκε και μίλησε για τον Παύλο...Να διορθώσω εκείνη την στιγμή που ξέχασα να αναφέρω τον Παύλο αλλά όχι μόνο εκείνον...Θεωρώ πολύ πιο ρόκερ τον Άσιμο (δυστυχώς όπως έχω ξαναπεί τον Νικόλα τον φάγανε γρήγορα και γενικά δεν ήταν παιδάκι εταιρείας όπως ο Παύλος, αλλά anyway που λένε και οι αμερικάνοι, οι εταιρείες χρειάζονται γιατί αλλιώς κανείς δεν σε ξέρει...Ο Νικόλας πρόσφερε ροκ όχι τόσο ηλεκτρονικό σαν τον Παύλο αλλα πιο δυνατό στιχουργικά....Ο Καθένας στον τομέα του...)....Να μην ξεχάσω δίπλα σε αυτούς τον τεράστιο Πουλικάκο και μετά την όλη "κομπανία"....


    Στην μουσική όλοι χρειάζονται...Ακόμη και ο Καρβέλας...Όλα έχουν την εξηγησή τους...

    Επειδή ομως εδώ μιλάμε για τον Αγγελάκα και για το αν είναι καλός, κακός, ανα αλλαξοπίστησε η όχι....Ένα έχω να πω...Καλύτερα να ξεκολλήσουμε από το θέμα αν ο Αγγελάκας μίλησε στο ΜΑΝΤ η όχι γιατί κακά τα ψέμματα άργησε πολύ να μιλήσει και αυτός και να μείνει κλεισμένος στις απόψεις του...Εμένα δεν με ενδιαφέρει αυτό...Εμένα με ενδιαφέρει να μιλάνε και να ανοίγουν το μυαλό μας....ΤΟ ΜΑΝΤ δηλαδή μας πείραξε; Τόσα χρόνια που μιλούσαν εκεί που αυτοί νόμιζαν τους άκουγαν μόνο λίγοι....

    Εμένα ο πατέρας μου έμαθε τον Αγγελάκα στα 40 και τον Σιδηρόπουλο....Και θα απορήσετε....Ναι ήταν Καζαντζιδικός και είχε άλλα ακούσματα...Αλλά αφού τρόμαξε στην αρχή μου είπε πως κάνουν μεγάλη βλακεία που δεν βγαίνουν να μίλήσουν παντού όλοι αυτοί...."Ο Άσιμος είχε τεράστιες δυνατότητες" μου είπε.... Η μάνα μου εμγάλωσε στην Γερμανία με Sting και Jackson και όταν άκουσε Παύλο και τον είδε σε βίντεο δάκρυσε....Θέλετε ένα άλλο παράδειγμα....

    Είμαι από την Ελασσόνα, δίπλα στην Λάρισα, μια πόλη που θεωρείται ο Θανάσης Παπακωσταντίνου γέννημα-θρέμα της ΚΑΙ ΟΜΩΣ οι Λαρισαίοι οι νέοι, η μάζα, ξέρουν καλύτερα τον Κιάμο και τον Τσαλίκη....Λίγοι είμαστε και εκεί να προσπαθούμε να πείσουμε τον κόσμο από την εφημερίδα ότι υπάρχει και ο Θανάσης...Αλλά δεν βοηθάει και ο Θανάσης...όποτε του ζητήσαμε να γει μπροστά αποστασιωποιημένος.... Καλό το Διφωνο και εχω δουλέψει εκεί αλλά μίλα ρε άνθρωπε και σε κανέναν άλλο...Που να βλέπει και η περισσοτερη Ελλάδα...Δεν είπα να μιλά κάθε τόσο....Αλλά από πότε ρε Παπάζογλου έχεις να βγεις και να πεις δυο λόγια; Έπρεπε να σε βγάλει ο Λαζόπουλος;


    Τέλοσπαντων, γνώμη μου είναι να βγαίνουν οι ποιοτικοί και να μιλάνε συχνότερα....Στην μούγκα δεν βγήκε τίποτα....Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα και η ΣΑΛΟΝΙΚΑ... Η τηλεόραση δημιουργήθηκε για να βλέπουν και οι άλλοι που δεν ζούνε στις δύο αυτές πόλεις...Αυτά....
    sitzoune81
    21.12.2007, 11:29
    Ενα δικιο το 'χεις kozaniti, μα ηθελα να γραψω παραπανω, που στην τελικη το μετανιωσα, γιατι θα γινομουν εγω τοτε ο "κομπλεξικος" και "μουσικοπατερας" που κοροιδευα !!!!
    freakhood
    23.12.2007, 01:05
    nikocurt, αν εχεις καποιο προσωπικο προβλημα μαζι μου, ή εισαι αρνητικά προκατειλλημενος, καλα θα κανεις να μου στελνεις pm ή καποιο μηνυμα, και οχι να μπαινεις σε τετοιου ειδους προσωπικη επιθεση. Το συγκεκριμενο topic αναφερεται στον Αγγελακα νομιζω. Αυτο ειναι κι ενα μηνυμα προς καποιον moderator του musicheaven ωστε να κανει καποια "διαλεκτικη" παρεμβαση σε περιπτωση που ξαναυπαρξει κατι τετοιο(χωρις καμια διαθεση του στυλ "αστυνομικής" παρεμβασης). Απλα καποια πραγματα ειναι απλη λογικη νομιζω.

    Ουτε φωστηρας, ουτε σπουδαιος, ουτε αλανθαστος, ουτε κατι αλλο υποδηλωνω.Τουναντιον. Απλα γραφω την αποψη μου. Και οταν γραφω μια γνωμη, θεωρω πως οφειλω να την τεκμηριωνω με καποια επιχειρηματα. Ισα ισα που πιστευω πως ειμαι αρκετα ημιμαθης, και καθολου κατι ιδιαιτερο.

    Οσο για το αλλο που εγραψες, τονιζω πως γραφω σε τρια φορουμ. Στο ενα απο τα τρια φορουμ, οντως εφαγα ban γιατι τολμησα απλα και μονο να γραψω την αποψη μου για καποια ζητηματα, χωρις φοβο και παθος. Αυτο ονομαζεται λογοκρισια φιλε μου διοτι ουτε προσωπικα δεδομενα εθιξα, ουτε εβρισα. Απο εκει και υστερα, κατσε σκεψου εσυ καποια πραγματα για τη στενομυαλια και την φοβικη συμπεριφορα μερικων που λενε οτι εχουν καποια "ανοιχτομυαλα" φορουμ που ασχολουνται αποκλειστικα με το ροκ.
    Οσον αφορα το δευτερο φορουμ, πηγε να γινει ένα μικρο μπαχαλο προς στιγμην, διοτι ξερεις φιλε...μερικες φορες οταν καποια πραγματα γραφονται εξω απο τα δοντια, μπορει να ξενιζουν. Ωστοσο πολλα παιδια υποστηριξαν αρκετες απο τις αποψεις μου, και γραφω κανονικα και σε αυτο το φορουμ (οπως και στο musicheaven εξαλλου, στο οποιο παραθετω καποιες αποψεις οσο πιο ταπεινα νομιζω πως μπορω.Τουλαχιστον αυτο θελω να πιστευω πως γινεται.Αν υπαρχει οποιαδηποτε αντιρρηση, ειναι παντα ευπροσδεκτη).

    Αρα κανεις (σκοπιμα?) λαθος οταν αναφερεις πως εφαγα ban σε δυο τρια φορουμ. ενω ουσιαστικα, μονο σε ενα φορουμ εγινε κατι τετοιο, αφου στα υπολοιπα (ολα κι ολα) δυο φορουμ συνεχιζω και γραφω κανονικα. Ειμαι σαφης νομιζω.Δεν καταλαβαινω αυτη η δημιουργια εντυπωσεων που αποσκοπει.

    Αν θες να αρχισουμε να παραθετουμε προσωπικα στοιχεια εδω μεσα, τοτε ταυτιζεσαι με την λογικη του big brother. Οπως και με την ιδια λογικη ταυτιζεσαι οταν δακτυλοδειχνεις καποιον και λες: "προσοχη παιδια. Αυτος ειναι επικινδυνος" (λογικη που μας παραπεμπει σε αλλες εποχες φιλε μου..)

    Αν στην τελικη θες να μαθεις πως με λενε κλπ, δεν εχεις παρα να μου στειλεις ενα μηνυμα και θα σου απαντησω. Φιλικα παντα.

    Να ασχοληθουμε με το θεμα του topic λοιπον?

    υγ: σκεψου τι θα ελεγε και ο ιδιος ο cobain για κατι τετοιο. Μιλαμε για ενα ατομο που συμπαθουμε και οι δυο. Ενα ατομο που ηθελε να "προκαλει"(με την θετικη εννοια υποκειμενικα), και καλα εκανε κατα την αποψη μου.
    litirakis
    25.12.2007, 18:44
    Ασχημο ονειρο:



    Για την πατριδα:



    Νταβατζης:



    Η ασφαλεια:



    Ταξιδιαρα ψυχη:



    Στριμογμενος:



    Δεν θελουμε θλιμενους στη γιορτη μας:





    σας το υποσχεθηκα οτι θα τα ανεβασω και το εκανα...
    για να γουσταρουμε παιδια!!!!
    ελληνικο ροκ για παντα!!!

    fantasma
    25.12.2007, 20:49
    αν και πολύ λιγο τ καθενα...

    μπραβο βρε litiraki
    Termite
    26.12.2007, 15:44
    Όπως κάθε πράγμα στη ζωή έτσι και η μουσική & οι καλλιτέχνες μπορούν να μας αρέσουν μπορούν και να μή μας αρέσουν.

    Προσωπικά, ο τραγουδιστής/ μουσικός Γιάννης Αγγελάκας μου αρέσει. Ο λόγος είναι οτι συνεχίζει να ψάχνεται (δείτε διαφορές ενορχηστρωτικές στο αλμπουμ με τους επισκέπτες και στο πρόσφατο με τον Βελιώτη). Ούτε που με ενδιαφέρει τι κάνει εκτός μουσικών τεκτενομένων διοτι πολύ απλά, έχω μάθει να φιλτράρω τα μηνύματα που προσπαθεί να περάσει ο καθένας





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Termite στις 27-12-2007 14:44 ]


    fantasma
    26.12.2007, 15:50
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 26-12-2007 στις 15:44 έγραψε...

    Όπως κάθε πράγμα στη ζωή έτσι και η μουσική & οι καλλιτέχνες μπορούν να μας αρέσουν μπορούν και να μή μας αρέσουν.

    Προσωπικά, ο τραγουδιστής/ μουσικός Γιάννης Αγγελάκας μου αρέσει. Ο λόγος είναι οτι συνεχίζει να ψάχνεται (δείτε διαφορές ενορχηστρωτικές στο αλμπουμ με τους επισκέπτες και στο πρόσφατο με τον Βεριώνη). Ούτε που με ενδιαφέρει τι κάνει εκτός μουσικών τεκτενομένων διοτι πολύ απλά, έχω μάθει να φιλτράρω τα μηνύματα που προσπαθεί να περάσει ο καθένας



    ...Βελιώτη...
    kithara-woman
    27.12.2007, 11:52
    Ειχα πάει στην συναυλία του Αγγελακα με τους επισκεπτες στο θεατρο Βράχων τον Σεπτέμβρη και η καλη εντυπωση που είχα για αυτόν έγινε ακόμα καλύτερη.Πολυ καλός ήχος,παίζαν πάνω στη σκηνή πάνω από 10 διαφορετικά όργανα και ο ήχος ήταν τόσο καθαρός,αν όχι ο καλύτερος που έχω ακουσει σε συναυλία,από τους καλυτερους.Γενικά μου αρέσει και οι τρύπες ήταν από τα καλύτερα γκρουπ που είχαν βγει την εποχή εκείνη.Αλλα σίγουρα,όλοι και όλα τα είδη μουσικής χωράνε στην μουσικη,για να υπάρχει κάτι,κάποιο λόγο ύπαρξης θα έχει,αν δεν υπήρχε το κακό δεν θα εκτιμουσαμε το καλο,καθετι απο το αντιθετο του ορίζεται.Εξαρτάται τι θεωρεί καλό και κακό ο καθένας.Αυτο δεν σημαινει ότι ακούμε ο,τι υπάρχει,και οτι εφοσον οι περισσότεροι ακουνε κατι συγκεκριμένο,πχ τους τραγουδιστες απ'τα reality ή τις διαφορες Ζήνα,Κοκκίνου,Βανδή κλπ, θα τους ακουω κι εγώ για να είμαι στη "μόδα".Τι είναι η μουσική,για να είμαι στη μόδα,γκαρνταρόμπα?Ο καθένας ακούει ότι του αρέσει.Αυτό που με εκνευρίζει είναι να προσπαθούν όλοι να σου κάνουν πλύση εγκεφάλου και να σου προβάλουν τον κάθε άσχετο,που αποκαλεί τραγουδιστή τον εαυτό του,κυρίως τα ΜΜΕ,αλλά το έχω δει να γίνεται και σε παρέες και σε γειτονιές,να παίζουν στο τέρμα τα στερεοφωνικά τη "μουσική" κάθε ασχετόπουλου.
    tago
    27.12.2007, 21:53
    Αν και έχω δει συναυλίες του, δυστυχώς έχασα την τελευταία του στο Ηράκλειο.
    busted
    08.07.2008, 15:41

    17 ιουλιου στο λυκαβητο αγγελακας και επισκεπτες Live.

    20€ τιμη εισιτηριου.


    sitzoune81
    08.07.2008, 18:25

    Σ'αυτο το θεμα ειναι τουλαχιστον "τιμιος" και "σωστος"! τον παω!

    Υ.Γ. βλεπω πιο πανω (παλια) τι βλακεια εγραψα.......... "Μια ζωη ακουω για καλλιτεχνες που "ξεστρατησαν", για μπαντες που "πιασαν την καλη" και αλλαξαν στυλ, για ποιοτητα και σκουπιδια στη μουσικη, για (ακουσον ακουσον!) ιδεολογια στη μουσικη κι αλλα τετοια παπαρολογα και παπαρια μεντολες!"

    πω πω ποσο αδικο και λαθος ειχα, τωρα αρχιζω και το συνειδητοποιω......


    musicathy
    28.07.2008, 14:46

    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 27-12-2007 στις 11:52 έγραψε...

    Ειχα πάει στην συναυλία του Αγγελακα με τους επισκεπτες στο θεατρο Βράχων τον Σεπτέμβρη και η καλη εντυπωση που είχα για αυτόν έγινε ακόμα καλύτερη.Πολυ καλός ήχος,παίζαν πάνω στη σκηνή πάνω από 10 διαφορετικά όργανα και ο ήχος ήταν τόσο καθαρός,αν όχι ο καλύτερος που έχω ακουσει σε συναυλία,από τους καλυτερους.Γενικά μου αρέσει και οι τρύπες ήταν από τα καλύτερα γκρουπ που είχαν βγει την εποχή εκείνη.Αλλα σίγουρα,όλοι και όλα τα είδη μουσικής χωράνε στην μουσικη,για να υπάρχει κάτι,κάποιο λόγο ύπαρξης θα έχει,αν δεν υπήρχε το κακό δεν θα εκτιμουσαμε το καλο,καθετι απο το αντιθετο του ορίζεται.Εξαρτάται τι θεωρεί καλό και κακό ο καθένας.Αυτο δεν σημαινει ότι ακούμε ο,τι υπάρχει,και οτι εφοσον οι περισσότεροι ακουνε κατι συγκεκριμένο,πχ τους τραγουδιστες απ'τα reality ή τις διαφορες Ζήνα,Κοκκίνου,Βανδή κλπ, θα τους ακουω κι εγώ για να είμαι στη "μόδα".Τι είναι η μουσική,για να είμαι στη μόδα,γκαρνταρόμπα?Ο καθένας ακούει ότι του αρέσει.Αυτό που με εκνευρίζει είναι να προσπαθούν όλοι να σου κάνουν πλύση εγκεφάλου και να σου προβάλουν τον κάθε άσχετο,που αποκαλεί τραγουδιστή τον εαυτό του,κυρίως τα ΜΜΕ,αλλά το έχω δει να γίνεται και σε παρέες και σε γειτονιές,να παίζουν στο τέρμα τα στερεοφωνικά τη "μουσική" κάθε ασχετόπουλου.

     

     

    {#emotions_dlg.beer}


    mellia
    28.07.2008, 18:47

    Ομολογώ πως άργησα να τον "γνωρίσω" καλύτερα, τα τελευταία χρόνια δηλαδή.
    Μετά όμως από την παραγωγή που έκανε στον τελευταίο δίσκο του Ψαραντώνη έχω να πω ότι ο άνθρωπος έχει ταλέντο και έχει και "κεραίες" να πιάνει πολλά πράγματα. Είναι ο καλύτερος ελληνικός δίσκος κατά την άποψή μου(και κατά την άποψη άλλων) των τελευταίων χρόνων και ένα σαφές δείγμα του πώς η παράδοση εντάσσεται στο παρόν.
    Τώρα για ό,τι λέει κάθε καλλιτέχνης θα συμφωνήσω με τον Termite, καλό είναι να φιλτράρουμε τα λόγια όλων. Άσχετα με το πόσο ωραία ακούγονται, πολλές φορές η "ποιοτική" ή "ψαγμένη" και αντικομφορμιστική άποψη κρύβει αρκετό εγωισμό. Αυτά γενικά και όχι αποκλειστικά για τον Αγγελάκα. 


    musicathy
    29.08.2008, 19:39

    Γιανναρε σπάστα όλα!