ελληνική μουσική
    221 online   ·  210.857 μέλη

    Αγαπημενο τραγουδι απο Iron Maiden

    EDdie_Pap
    28.08.2005, 19:41
    Seventh Son Of A Seventh Son (προς το παρων)
    Brokenchord
    28.08.2005, 19:48
    Γενικα όλα τον IRON MAIDEN τα λατρεβω το κάθε ένα ειναι ξεχοριστο
    EDdie_Pap
    28.08.2005, 19:50
    Εισαι μεγαλος ρε καλαμαριωτη!!!τον τελευταιο καιρο επιμενω πολυ στο 7th son...... και εχω κολλησει καπως......Πως σε λενε????
    iris-the-black
    28.08.2005, 20:28
    Hallowd By Thy name δαγκωτό!
    EDdie_Pap
    28.08.2005, 20:31
    Παρα πολυ καλη επιλογη ιρις!
    Φοβερο και ποιοτικο τραγουδι.....!
    Brokenchord
    28.08.2005, 21:05
    Κωστα !! Φώτη με λενε δες και προφιλ
    ViPeR
    28.08.2005, 21:34
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 28-08-2005 στις 20:28 έγραψε:

    Hallowd By Thy name δαγκωτό!





    +1

    Όλα μου αρέσουν των Maiden αλλά ειδικά αυτό…………….
    Brokenchord
    28.08.2005, 21:59
    Ρε συ Κωστα μια που το εφερε η κουβένα που μπορει καποιος να κατεβάσει τσαμπε και χορης καθολου φεσια κανα IRON MAIDEN γιατι μου ληπουν μερικα και μου την δίνει στα νευρα κατα τα άλλα όλα τρελό μπουγιο


    Let's get Rocking...........................



    επισυναπτόμενα: ibanez0 2.JPG 
    EDdie_Pap
    28.08.2005, 22:03
    ρε φωτη δεν ξερω σελιδες αλλα με το kazaa το προγραμα ξες...κατεβασε το αμα δεν το χεις.....πια σου λειπουν?

    iris-the-black
    29.08.2005, 09:14
    Quote:

    Το μέλος EDdie_Pap στις 28-08-2005 στις 20:31 έγραψε:

    Παρα πολυ καλη επιλογη ιρις!
    Φοβερο και ποιοτικο τραγουδι.....!




    thanx!Απο τότε που το άκουσα πορώθηκα!Όταν ακούω απ τον Bruce στη συναυλία του Rockwave "Hallowd By Thy name" τρελένομαι..Αφού οι μεταλάδες αναρωτιόντουσταν πόσο χρονών είμαι...
    Άντε συνάδελφε, κερασμένη μπύρα για την επιτυχία των Maiden!UP THE IRONS!
    EDdie_Pap
    29.08.2005, 09:59
    Nα σε καλα αλλα δεν δεχομαι κερασμενη μπυρα...εγω κερναω ιρις!!!!!
    iris-the-black
    29.08.2005, 10:09
    Όπως θες συνάδελφε μεταλά..Να μη σου χαλάσω χατίρι!!!Γειά μας..
    Aiolos_m
    29.08.2005, 10:22
    Αν και δεν τους ακούω πολύ, ένα τραγούδι μου έχει μείνει
    Afraid to shoot strangers
    EDdie_Pap
    29.08.2005, 10:40
    Ναι Αιολε παρα πολυ καλη επιλογη....Φοβερη metal μπαλαντα και σε παροτρυνω να αρχισεις να ακους πιο πολυ....
    Γεια μας Ιρις
    JaNick
    29.08.2005, 11:23
    Δεν γίνεται να λείπω εγώ απ'αυτή τη συζήτηση...!! Ολα είναι ένα και ένα!
    Αλλα αν πρέπει να πώ καποιο θα πώ Phantom of the Opera γιατί είναι το πρώτο τραγούδι που άκουσα απο maiden και με πόρωσε απο την πρώτη στιγμή!! Και φυσικά το Hallowed be thy Name γιατι με πόρωσε και αυτο απο την πρώτη στιγμή!!

    UP THE IRONS!!!!!!!!!
    iris-the-black
    29.08.2005, 11:28
    Quote:

    Το μέλος JaNick στις 29-08-2005 στις 11:23 έγραψε:

    Δεν γίνεται να λείπω εγώ απ'αυτή τη συζήτηση...!! Ολα είναι ένα και ένα!
    Αλλα αν πρέπει να πώ καποιο θα πώ Phantom of the Opera γιατί είναι το πρώτο τραγούδι που άκουσα απο maiden και με πόρωσε απο την πρώτη στιγμή!! Και φυσικά το Hallowed be thy Name γιατι με πόρωσε και αυτο απο την πρώτη στιγμή!!

    UP THE IRONS!!!!!!!!!





    Μπραβο Νίκο στα λόγια μου έρχεσαι!UP THE IRONS!
    Brokenchord
    29.08.2005, 13:31
    Άσε Κώστα δεν πειράζει θα πάω να αγοράσω το original. Τι θα έχουμε να δείχνουμε στα παιδία και στα εγγόνια μας εεεεε μου λες ;
    Που ποιος ξέρει ποια καινούρια βλακεία του Fame Story 25 θα ακούνε τότε.
    Και τότε οι IRON MAIDEN που θα έχουν παλιώσει σαν τους Scorpions και θα είναι θρύλος της πραγματικότητας του τότε Havy Metal μουσικού στερεώματος, τότε θα δείχνω το σκονισμένο ποια cd τους. Και θα λέω με περισσή περηφάνια ότι ναι όταν ήμουνα στην ηλικία σας άκουγα IRON MAIDEN και συνεχίζω να ακούω. ¨Έτσι και αλλιώς το mp3 down loading είναι το ίδιο παράνομο με το να αγοράζεις cd από μαύρο. Αλλά το σπάσιμο με τον μαύρο και το χέσιμο είναι ότι έχουν το εξής κοινό. Και τα δυο έρχονται όταν πίνεις καφέ βρε παιδί μου περα απο το προφανές οτι έχουν το ίδιο χρώμα (Οχι δεν μισώ του μαυρους δεν είμαι ρατσιστής.Μισώ τους μαύρους που που πουλάνε τα cd των IRON MAIDEN) . Για αυτό τις περισσότερες φορές τους λέμε όχι και πάλι όχι για εμείς έχουμε κόψιμο και αυτοί οι μαλάκες μας πρήζουν με το cd του Σαρμπέλ (Λέρωσα και το στόμα μου)

    Τσιμπάω και μια μπιρίτσα μια που κερνάς !!!


    Η ζωή είναι ενα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδισε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατι λιγα πράγματα χριάζετε κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλόκουρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Brokenchord on 29-08-2005 13:37 ]





    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Brokenchord on 29-08-2005 14:44 ]
    επισυναπτόμενα: The Clansman 02.jpg 
    JaNick
    29.08.2005, 14:04
    Πάντως φίλε Brockenchord αν θές καποιο τραγούδι των maiden μπορώ να το παίξω μαύρος και να σου στείλω κανένα! Το να έχεις το cd είναι άλλη υπόθεση! Αν για την ώρα θες κάτι και δεν μπορείς να το πάρεις σε cd εγώ είμαι εδώ!

    Παρε και απο μένα μια μπύρα!
    antonLOrd
    29.08.2005, 14:15
    Κλασσικά.... το "Fear of the dark"...

    Brokenchord
    29.08.2005, 14:42
    Quote:

    Το μέλος JaNick στις 29-08-2005 στις 14:04 έγραψε:

    Πάντως φίλε Brockenchord αν θες κάποιο τραγούδι των maiden μπορώ να το παίξω μαύρος και να σου στείλω κανένα! Το να έχεις το cd είναι άλλη υπόθεση! Αν για την ώρα θες κάτι και δεν μπορείς να το πάρεις σε cd εγώ είμαι εδώ!

    Πάρε και από μένα μια μπύρα!





    Νίκο για αυτό που λες τι εννοείς να μου τα στήλης με Θ-mail ; Αν ναι !! τρελό μπούγιο δες το Θ-mail από το προφίλ και στείλε τα όλα άμα είναι no problem !!