ελληνική μουσική
    1013 online   ·  210.856 μέλη

    Θέλω να μάθω κιθάρα (καλά και ο Μήτσος θέλει ελικόπτερο) αλλά θέλω help

    ViPeR
    10.10.2005, 20:23
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 10-10-2005 στις 16:52 έγραψε:

    Paidia egw lew na mathei o anthrwpos ta vasika sthn klasikh kai meta as agorasei oti thelei.Pantws gia arxh h klasikh einai oti prepei....Meta paizeis oti theleis...Kalh arxh!





    Κλασσική όμως δεν μπορείς να μάθεις μόνος σου.
    Har--rY
    10.10.2005, 22:02
    Παιδιά πιστεύω ότι η βάση στην εκμάθηση κιθάρας -έστω και αν δάσκαλος θα είναι κάποιος φίλος- είναι η κλασσική.

    Πιστεύω ότι εύκολα μπορείς να βρείς μια καλή, φτηνή κλασική κιθάρα για αρχή. Νομίζω ότι σε αυτή την φάση δεν είσαι σε θέση να επιλέξεις μόνος ποιά κιθάρα να αγοράσεις και αφού έχεις την ευκαιρία να πας με κάποιον φίλο που γνωρίζει καλύτερα να περιμένεις λίγο (μέχρι να γυρίσει απο Νάξο...).


    iris-the-black
    11.10.2005, 16:00
    Swsta...+fwnw k epauksanw.... Akou ki emas tous empeirous
    zw
    13.10.2005, 20:53
    Εγω θα ελεγα οτι αμα καποιος θελει να μαθει κιθαρα να μαθει κλασικη γιατι
    εγω την πατησα.ηθελα να μαθω ηλεκτρικη κιθαρα και ερχετε ενaς θειος μου και
    μου λεει οτι με την ηλεκτρικη δεν περνεις πτυχειο αλλα εγω δεν τον ακουσα
    και πηγα ηλεκτρικη.εκανα επτα μηνες και ερχετε ενας δασκαλος κλασικης φιλος του πατερα μου και μου προτεινε να μαθω κλασικη και σας πληροφορω οτι κανω τρεια χρονια κλασικη και εχω μαθει κοματια που δεν το φανταζομουν ποτε οτι θα μπορουσα να τα παιξω,βεβαια εχω και την ηλεκτρικη και παιζω και καμια rokia.

    zw


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : zw στις 13-10-2005 20:54 ]
    knowingmeknowingyou
    18.10.2005, 23:33
    τελικά τί να πάρω;;;Κλασσική ή ακουστική;;;;;
    Κάποιος γνωστός μου, μου πρότεινε αφού θα στρώσω κ*λαράκι να μάθω μόνη μου ,να πάρω κάποια βιβλία του Θερου...
    βοήθεια χριστιανοίίίί.....
    zw
    20.10.2005, 20:48
    εγω θα σου ελεγα αμα θες να ασχοληθεις σοβαρα να παρεις κλασικη αλλα αμα θες ετσι για τι κεφη σου παρε ακουστικη αλλα θα ηταν καλητερο να παρεις κλασικη και να βρεις και ενα καλο δασκαλο και να μαθεις.