ελληνική μουσική
    652 online   ·  210.861 μέλη

    Iστορική πρόκριση για την εθνική μας!!!!!!!!!!!

    DavidDT
    24.09.2005, 21:24
    Με γαλλικό... κλειδί στα χέρια της η εθνική πέρασε στον τελικό του Ευρωμπάσκετ

    Απίστευτη πρόκριση στον τελικό του Ευρωμπάσκετ πήρε η εθνική ομάδα. Με τρίποντο του Διαμαντίδη στην εκπνοή οι παίκτες του Γιαννάκη κέρδισαν 67-66 τους Γάλλους και για τρίτη φορά στην ιστορία χάρισαν στην Ελλάδα την διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου.


    news.in.gr

    Συχγαρητήρια στα παιδια!!!! Ήτανε εκπληκτικοί!!!!!!!!!!


    Voltage
    24.09.2005, 21:33

    Kostas_Osbourne
    24.09.2005, 21:38
    Είμαστε Έλληνες και επιτέλους κάτι μας κάνε να το χαρόυμε!!!
    Σήκωσε το,το ******** δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω!
    Αντε για το χρυσό!

    KIT_KAT
    24.09.2005, 21:49
    Απίστευτο το τελευταίο λεπτό... παραλίγο να έκλεινα την TV!!! Υπέροχο!!!!

    ¶ντε και με το χρυσό
    nikostheater
    24.09.2005, 21:52
    Ημερες 87 και παλι!
    Σηκωσε τοοοοο το "τιμημενο" δεν μπορω,δεν μπορω να περιμενω!
    santourman
    24.09.2005, 22:02
    Ναι, ας παίξουν έτσι και αύριο ... και το τιμημένο θα το βλέπουμε με το τηλεσκόπιο...
    KIT_KAT
    24.09.2005, 22:16
    Ρε συ Μπάμπη... ντροπή!!! Τι σημασία έχει πώς παίζεις αν κερδίζεις;; Ακούγεται άσχημο αλλά... έτσι είναι!!! Πάρε μια μπίρα και ελπίζω να τις πιούμε και αύριο με τον ίδιο ενθουσιασμό

    Konnie
    24.09.2005, 22:28
    Εγω η πανεξυπνη το ξεχασα οτι ειναι σημερα ο ημιτελικος...αν και να το'ξερα,μπορει και να μην καθομουν να τον δω,μονη μου...εν τω μεταξυ σε τετοιου ειδους αγωνες πεθαινω απο την αγωνια και ολο αλλαζω καναλι!Τελος παντων,εβλεπα ενα DVD και ξαφνικα ακουω αναν απιστευτο πανικο απο τα γυρω σπιτια...
    Μπραβο στα παλικαρια της Εθνικης μας!!!!
    Αντε και με το κυπελλο!!!!!
    Στην υγεια τους!







    GL
    24.09.2005, 22:51
    ΙΟΥΝΗΣ '87 - ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ '05 Τοτε και Τωρα....

    Hταν Κυριακη νωρις το μεσημερι της 14 Ιουνιου του 1987,οταν η παρεα των 14χρονων της δευτερας γυμνασιου του 1ου γυμνασιου Πειραια καναμε κοπανα απο τα σπιτια μας(!!!) φερνοντας δικαιολογια στους γονεις μας οτι παμε να δουμε ταινια στο Σινεακ....
    Η αληθεια ηταν οτι και εμεις σαν χιλιαδες αλλα παιδια και μεγαλους εκεινη τη μερα πηγαμε να σταθουμε στις ουρες του νεοτευκτου τοτε ΣΕΦ για να παρουμε ενα μαγικο χαρτακι για τον τελικο μεταξυ Ελλαδας - Ρωσιας....
    Καταφεραμε τελικα να καουμε κατω απο τον καυτο αττικο ηλιο χωρις να μας γινει το χατηρι για να βρουμε ενα μαγικο χαρτακι.....
    Ειδαμε εκεινον τον τελικο παρεα με χιλιαδες κοσμο στα αρχαια videowall εκεινης της εποχης λιγο εξω απο το Σταδιο.....
    Πραγματικα εκεινες τις φοβερες στιγμες που ζησαμε εκεινη τη ΜΕΓΑΛΗ νυχτα δεν καταφεραν να τις επισκιασουν ουτε τα χαστουκια και το ξυλο που φαγαμε ολοι απο τους γονεις μας,μιας και ειχαμε εξαφανιστει απο τα σπιτια μας ολη μερα μεχρι τα ξημερωματα.....
    Ολη η Ελλαδα ειχε βγει στους δρομους πρωτη φορα για ενα τετοιο χαρμοσυνο γεγονος εστω και αν αυτο ηταν αθλητικο,ισως ηταν και τοτε τοσο δυσκολη εποχη για ολους μας που ψαχναμε μια διεξοδο στη μιζερια μας...
    Για ολα τα παιδια εκεινης της γενιας ηταν το εναυσμα να ασχοληθουμε με αυτο το αθλημα με την μπαλα που εχει "σπυρια" να τρεχουμε στα γηπεδα του μπασκετ!





    Ειναι Σαββατο 24 Σεπτεμβριου 2005, ωρα καπου κοντα στις 8:30(αραγε ποιος κοιταγε την ωρα),οταν αυτος ο Διαμαντιδης ο χειροτερος παιχτης του αγωνα στον σημερινο ημιτελικο με τους Γαλλους εριξε αυτη τη τριποντη βομβα.....
    Πραγματικα αυτος ο τυπος εγινε για μενα ο πιο αγαπητος ¨βαζελος" απο σημερα αν και ωντας ο ομιλων φανατικος γαυρος!
    Καπου εκει με τους πανυγηρισμους στην πολυθρονα μου περασαν απο μπροστα μου ολες εκεινες οι σκηνες και οι στιγμες του 1987,ξαναγυρισε ο χρονος πισω 18 ολοκληρα χρονια.
    Δεν εχει σημασια που σημερα ηταν ημιτελικος και τοτε ηταν τελικος,σημασια ειναι που καποια παιδια μας ξανακανανε να πανυγηρισουμε οπως το '87,οπως περιπου πριν 1 χρονο κατι αλλα παιδια που τωρα τα χλευαζουμε και τα βριζουμε στα γηπεδα και στα καναλια...
    Αυτα τα παιδια τωρα δικαιουνται να βρισκονται στα στοματα μας εστω για λιγο....εστω μεχρι και αυτοι να χλευαζονται και να βριζονται απο εμας που τους αποθεωνουμε τωρα.......
    Αυτο που μενει ειναι οι στιγμες,οι στιγμες χαρας και συγκινησης που μπορει να προσφερει ο αθλητισμος!

    Παμε οπως και τοτε....Παμε οπως και περσι.....Παμε οπως και τωρα....!!!

    ΙΟΥΝΗΣ '87 - ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ '05 Σαν να μην περασε μια μερα και οι Europe ξανατραγουδουν στα ραδιοφωνα It's the FINAL COUNTDOWN

    shine on you crazy diamond...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GL στις 24-09-2005 22:53 ]
    nightwalker
    24.09.2005, 23:17
    Συγχαρητηρια σε ολους αυτους!!!Μπραβο τους!Αφου να φανταστειτε ημουν με ενα φιλο μου και το εβλεπα και μολις ειδα το καρφωμα του Diaw που εκτιναξε την διαφορα στους 7 ποντους λιγοτερο απο 1 λεπτο απο το τελος,"τα πηρα" και εκλεισα την τηλεοραση γιατι δεν ηθελα να δω εναν φαινομενικο διασυρμο.τελικα,χαιρομαι,που εκανα λαθος..
    katsaou
    24.09.2005, 23:40
    Μυρίζομαι ΤΙΡΙΝΙΝΙ.......


    12plus
    25.09.2005, 00:41
    Quote:

    Το μέλος santourman στις 24-09-2005 στις 22:02 έγραψε:

    Ναι, ας παίξουν έτσι και αύριο ... και το τιμημένο θα το βλέπουμε με το τηλεσκόπιο...





    Ας κερδίσουμε έτσι κ αύριο κ μετά ό,τι θέλει ας γίνει!!
    (που λέει ο λόγος...)
    Konnie
    25.09.2005, 00:43
    Quote:

    Το μέλος katsaou στις 24-09-2005 στις 23:40 έγραψε:

    Μυρίζομαι ΤΙΡΙΝΙΝΙ.......







    ...Αυτο το ανεκδοτα ειναι τωρα πιο επικαιρο απο ποτε!
    ...το περιμενατε?
    W4TT4N4B3
    25.09.2005, 07:13
    Quote:

    Το μέλος Konnie στις 25-09-2005 στις 00:43 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος katsaou στις 24-09-2005 στις 23:40 έγραψε:
    [i]
    Μυρίζομαι ΤΙΡΙΝΙΝΙ.......







    ...Αυτο το ανεκδοτα ειναι τωρα πιο επικαιρο απο ποτε!
    ...το περιμενατε?

    [/I]



    οσοι παρακολουθουσαν την πορεια της Εθνικης και πριν απο το Eurobasket το περιμεναν.
    Στο αθλημα αυτο ειναι γνωστο οτι αν δε σφυριξει τη ληξη ο διαιτητης δεν εχει τελειωσει τιποτα. και οι Γαλλοι αξιζαν αυτο που παθανε γιατι ηταν τραγικοι(σχεδον 20 λαθη σε 40 λεπτα= 1 λαθος καιε 2 λεπτα αγωνα) και σιγουρα οχι καλυτερη ομαδα απο την Ελληνικη.
    Voltage
    25.09.2005, 09:42
    Επιμένω :
    dimitrapan
    25.09.2005, 13:48
    Έτσι όπως το πήραμε χθες το παιχνίδι, είναι σαν να θέλει να μας έρθει...

    Κι εγώ ΤΙΡΙΝΙΝΗ μυρίζομαι παδιάαααααα
    eneni
    25.09.2005, 13:51
    παιδιά... τι έιναι ΤΙΡΙΝΙΝΗ;;;



    μονο εγώ δεν ξέρω;
    antonLOrd
    25.09.2005, 14:13
    Δικό μας είναι μη μασάτε..
    Καλή επιτυχία στα παιδιά.....

    pastella
    25.09.2005, 14:21
    Quote:

    Το μέλος eneni στις 25-09-2005 στις 13:51 έγραψε:

    παιδιά... τι έιναι ΤΙΡΙΝΙΝΗ;;;



    μονο εγώ δεν ξέρω;





    Για προσπάθησε να σιγοψιθυρήσεις το Final Countdown, τη μελωδία στην αρχή και θα καταλάβεις... Είναι ένα ανέκδοτο από το Ευρωμπάσκετ του '87...

    Φοβερή ατμόσφαιρα, φοβερό τρίποντο και μια γιορτινή Θεσσαλονίκη με το μπασκετικό της κοινό να γιορτάζει την πρόκριση... Σήμερα όλοι θαναι καρφωμένοι να βλέπουν μπάσκετ κ μετά θα ξεχυθούμε πάλι στον Πύργο το Λευκό.

    Αϊντε Ελλαδάρα!!!!!

    Προκαλώ το Σαββόπουλο να βγάλει καινούργιο τραγουδάκι!!!
    eneni
    25.09.2005, 15:46
    ααα μπράβο! τώρα κατάλαβα!