ελληνική μουσική
    917 online   ·  210.853 μέλη

    Το μεγαλυτερο ονειρο σας...

    vasilis23
    11.11.2005, 17:58
    Αληθεια ποιο ειναι το ονειρο σας;Ποια επιθυμια θα θελατε να πραγματοποιηθει σε αυτη τη ζωη,επιθυμια ευκολη η και δυσκολη...;Αλλοι θελουν να αποκτησουν ενα μεγαλο σπιτι με μεγαλο κηπο,αλλοι εξοχικο στη μυκονο,αλλοι θελουν να γινουν τραγουδιστες...
    εμενα το δικο μου ονειρο....
    Βασιλης
    dimi589
    11.11.2005, 18:03
    Βάσικα πιστεύω πως ένα άτομο έχει διαφορετικό-ά όνειρα
    στα 15 ή στα 20 ή 25.....
    Τον τελευταίο καιρό δεν έχω κάποιο όνειρο άλλα στόχους
    για το άμμεσο μέλλον...
    ageras
    11.11.2005, 21:03
    να μην σταματήσω ποτέ να ονειρεύομαι!!
    alexia-vicky
    11.11.2005, 21:58
    μερικα ονειρα τα εχεις απο μικρος και στη συνεχεια γινονται προσδοκιες...
    εγω σιγα-σιγα τα πετυχαινω....αρχικα ,μπηκα στη σχολη που ονειρευομουν απο μικρη(πολιτικη επιστημη κ δημ.διοικηση αθηνας) και αλλα πολλα....
    terezoulini
    11.11.2005, 23:17
    Αν κάτι τόσο απόκρυφο όσο τα μύχια όνειρα ήταν δυνατό (και θεμιτό υποθέτω..) να ειπωθούν,τότε υποθέτω οτι ο Clinton θα είχε δημοσιεύσει τα περί της κλίνης του με τη Μόνικα στο People με δώρο έκπληξη ελβετικό σουγιά την επομένη του λεκέ..(συμπαθάτε με συνάνθρωποι..)Είναι αλήθεια εύκολο να μιλήσει κανεις για όνειρα?
    Red-Rose
    12.11.2005, 17:08
    σαφως και ειναι ευκολο να μιλησει κανεις για ονειρα! οταν κατι το θες πραγματικα και θελεις να το πετυχεις πιος ο λογος να ντρεπεσαι να το πεις? ακομη κι αν αυτο δεν ειναι αποδεκτο απο την κοινωνια (δεν μιλαω για εγκληματα κλπ αλλα για διαφορες καταστασεις που η κοινωνια κατακρινει οχι καποια συγκεκριμενη γενικα και αοριστα :) ) εμενα το ονειρο μου ηταν να μπω σε στουντιο να δω πως ειναι να ηχογραφει κανεις και να ξοδευει ωρες ατελειωτες εκει μεσα! τελικα πραγματοποιηθηκε, αν και 2 μερες ειμασταν κλεισμενοι στο στουντιο το απολαυσα οσο τπτ αλλο στη ζωη μου! αυτο εγινε τριτη λυκειου οταν ηχογραφησαμε cd με παραδοσιακα τραγουδια με τη χορωδια του σχολειου και μπορω να πω εκεινα τα χρονια ηταν τα καλυτερα! γιατι ο μαεστρος καταφερε να μας φερει κοντα στο παραδοσιακο τραγουδι και να μας κανει να το αγαπησουμε σε μια ηλικια που συνηθως τα παιδια κλινουν προς αλλες κατευθυνσεις! μπορει να εξαντληθηκαμε αλλα ηταν η πιο γλυκια εξαντληση :)
    antonLOrd
    12.11.2005, 17:24
    Να τραγουδάω ένα βράδυ και να με ακούει ο κύριος της φωτογραφίας.....




    επισυναπτόμενα: billaros.jpg 
    pmichalis
    12.11.2005, 18:29
    Ενα σπίτι στην Κρήτη ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ακριβώς απέναντι απο την θάλασσα
    KRITIKOS
    12.11.2005, 20:02
    ΤΟ πρωτο ονειρο μου πεθανε ... να γνωρισω τον Στελιο Καζαντζιδη....
    Τωρα το μονο ονειρο που εχω ειναι να παιξω πλαι στον μεγαλο Πασχαλη Τερζη!!!
    Floyd
    12.11.2005, 20:10
    Μια συναυλία με τους Pink Floyd θα ήταν ότι έπρεπε


    FairyMoon
    12.11.2005, 20:23
    Ένα από τα όνειρά μου μόλις πραγματοποιήθηκε!Έγινα μέλος του MusicHeaven!!!
    houlina
    12.11.2005, 23:01
    Ένα όνειρο μου είναι να βρεθώ με τον άνθρωπό μου σε μια έρημη παραλία αγκαλιά και να κοιτάζουμε τον ήλιο που ανατέλει...

    Frida
    12.11.2005, 23:37
    Nα βρω τον ανθρωπό μου........
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    12.11.2005, 23:55
    να μπω επποπ
    katsaou
    13.11.2005, 01:33
    τα όνειρα και οι στόχοι "πρέπει" να μην έχουν μεγάλο χρονικό ορίζοντα στην υλοποίηση τους.

    πάντως τι δικό μου μεγάλο όνειρο είναι να κερδίσω το national lottery.
    και αυτό δεν είναι υπόσχεση, είναι δέσμευση....

    και μην ξεχνάτε παιδιά: τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία...τα ΠΟΛΛΑ λεφτά την φέρνουν........
    Desmar
    13.11.2005, 05:28



    iris-the-black
    13.11.2005, 11:36
    Το όνειρό μου (δηλαδή ένα απο αυτά) είναι να πάρω τον αναθεματισμένο τον ρόλο της κακιάς βασίλισσας στη Χιονάτη ή της λιλά νεράιδας στην Ωραία Κοιμωμένη στο μπαλλέτο!Και μάλλον μου ρχονται φέτος Ε στο πιο μακρινό μέλλον...Κιθάρα κιθάρα κιθάρα...Να ροκιάζω ατελείωτες ώρες..
    rozaki
    13.11.2005, 13:52
    ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ..ΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ..ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ..ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ.. ΚΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ..ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ..
    lianameladaki
    15.11.2005, 20:15
    να αποκτησω επιτελους ενα σταθερω ονειρο....

    terezoulini
    15.11.2005, 22:41
    Εντάξει τότε..Μήπως αν ρωτούσαμε''Ποιά είναι η μεγαλύτερη επιθυμία σας?'' Ποιό είναι πιο εύκολο?Και πού βρίσκεται η ειδοποιός διαφορά ώστε να διαφέρει το όνειρο απ'την επιθυμία?