ελληνική μουσική
    470 online   ·  210.874 μέλη
    alicia0
    14.06.2006, 20:35
    Καιρο εχω να μιλησω για ονειρα
    Καιρο δεν εχω
    Ονειρα δεν εχω
    Κι οτι αντεχω τετοια ανεχεια
    λεω μην ειναι ονειρο
    Μην ειναι ονειρο
    πως ονειρα δεν εχω
    Ονειρο να 'ναι
    κι ας με γυμνωσει απ' ονειρα
    [...]
    STR
    14.06.2006, 20:37
    polu omorfo alicia!!!

    Jimy
    14.06.2006, 21:00
    καλό

    alicia0
    14.06.2006, 21:36
    [...]
    Ονειρο σημαινει
    να μην υπαρχουν συνορα
    κι οι βλοσυροι καχυποπτοι φρουροι τους.
    Ελευθερα να μπαινεις σ' εναν ανθρωπο
    κι ουτε τις ει, ουτε τις οιδε.
    Δεν ηρθε κι ενα απογευμα
    που να μη γινει βραδυ.
    Και ονειρο σημαινει
    να ερθει κι ενα απογευμα
    που να μη γινει βραδυ,
    να ερθει κι ενα ονειρο
    που να μη γινει ανθρωπος,
    να ερθει κι ενας ανθρωπος
    που να μη γινει ονειρο,
    τις οιδε, τις ει
    [...]
    Φυλαγε μου, Θε μου, τουλαχιστον
    οσα εχουν πεθανει.
    atrixospi8ikos
    14.06.2006, 23:54
    Oneira...katapliktika xwris oneira den xw kaneis den zei...Einai wraia na oneiruesai alla na min zeis mesa sto oneira sou giati kapoia stigmi teleiwnoun kai meneis adeios...kai zeis stous efialtes.....kai opos eipa kai prin kaneis den zei xwris oneira alla na oneireuomaste me ena metro oso kian den isxeiei kapoies fores....
    poison_girl
    15.06.2006, 02:41
    Το μέλος atrixospi8ikos στις 14-06-2006 στις 23:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Oneira...katapliktika xwris oneira den xw kaneis den zei...Einai wraia na oneiruesai alla na min zeis mesa sto oneira sou giati kapoia stigmi teleiwnoun kai meneis adeios...kai zeis stous efialtes.....kai opos eipa kai prin kaneis den zei xwris oneira alla na oneireuomaste me ena metro oso kian den isxeiei kapoies fores....



    εγω που ζω στα ονειρα μου????τι να κανω?να σταματησω να ονειρευομαι????πως????
    atrixospi8ikos
    15.06.2006, 22:16
    Το μέλος poison_girl στις 15-06-2006 στις 02:41 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος atrixospi8ikos στις 14-06-2006 στις 23:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Oneira...katapliktika xwris oneira den xw kaneis den zei...Einai wraia na oneiruesai alla na min zeis mesa sto oneira sou giati kapoia stigmi teleiwnoun kai meneis adeios...kai zeis stous efialtes.....kai opos eipa kai prin kaneis den zei xwris oneira alla na oneireuomaste me ena metro oso kian den isxeiei kapoies fores....



    εγω που ζω στα ονειρα μου????τι να κανω?να σταματησω να ονειρευομαι????πως????

    Fwtini min stamatiseis pote na oneireuese opws den 8a payw ki egw na oneireuomai...apla egw pisteuw oti den prepei na zoume mono me ta oneira....
    poison_girl
    15.06.2006, 22:51
    Το μέλος atrixospi8ikos στις 15-06-2006 στις 22:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 15-06-2006 στις 02:41 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος atrixospi8ikos στις 14-06-2006 στις 23:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Oneira...katapliktika xwris oneira den xw kaneis den zei...Einai wraia na oneiruesai alla na min zeis mesa sto oneira sou giati kapoia stigmi teleiwnoun kai meneis adeios...kai zeis stous efialtes.....kai opos eipa kai prin kaneis den zei xwris oneira alla na oneireuomaste me ena metro oso kian den isxeiei kapoies fores....



    εγω που ζω στα ονειρα μου????τι να κανω?να σταματησω να ονειρευομαι????πως????

    Fwtini min stamatiseis pote na oneireuese opws den 8a payw ki egw na oneireuomai...apla egw pisteuw oti den prepei na zoume mono me ta oneira....



    εχεις δικιο αλλα δεν τα καταφερνω και πολυ καλα.....
    atrixospi8ikos
    16.06.2006, 00:16
    Το μέλος poison_girl στις 15-06-2006 στις 22:51 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος atrixospi8ikos στις 15-06-2006 στις 22:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 15-06-2006 στις 02:41 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος atrixospi8ikos στις 14-06-2006 στις 23:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Oneira...katapliktika xwris oneira den xw kaneis den zei...Einai wraia na oneiruesai alla na min zeis mesa sto oneira sou giati kapoia stigmi teleiwnoun kai meneis adeios...kai zeis stous efialtes.....kai opos eipa kai prin kaneis den zei xwris oneira alla na oneireuomaste me ena metro oso kian den isxeiei kapoies fores....



    εγω που ζω στα ονειρα μου????τι να κανω?να σταματησω να ονειρευομαι????πως????

    Fwtini min stamatiseis pote na oneireuese opws den 8a payw ki egw na oneireuomai...apla egw pisteuw oti den prepei na zoume mono me ta oneira....



    εχεις δικιο αλλα δεν τα καταφερνω και πολυ καλα.....

    Den pirazei Fwtini min stenaxwrise...
    poison_girl
    16.06.2006, 01:22
    προσπαθω!!!
    lovehim
    25.08.2006, 15:55
    foteinoula mou glikia mporei ta oneira sou na sou omorfainoun tin zoi kai na einai pragmatopoiisima....Isos xreiazetai ligo tolmi gia na min einai pia oneira isos omos na min mporoun na pragmatopoiithoun....omos na min stenaxoriesai giati mesa apo ta oneira kai tin fantasia sou zeis se katastaseis pou alloi den zoun pote kai gnorizeis sinaisthimata kainourgia. . . . . .
    GinaDanis
    25.08.2006, 20:53
    & το ωραίο όνειρο είναι κομμάτι της πραγματικότητας...
    Της πραγματικότητας που ζούμε ο καθένας με το δικό του τρόπο, διότι ο κάθε ένας είναι μοναδικός & ξεχωριστός.
    Τα όνειρά μας είναι κομμάτι της πραγματικότητάς μας. Δεν είναι αντίθετά της. & το ποθητό είναι πραγματικό & ας μην είναι πάντα πραγματοποιήσιμο. Είναι βίωμα & κάνει καλό στην ψυχή.
    augustina
    25.08.2006, 23:53
    Το μέλος theotita στις 20-02-2006 στις 01:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τα όνειρα είναι ίσως η κινητήριος δύναμη στη ζωή μας, τι γίνεται όμως όταν τα σκοτώνουμε οι ίδιοι ή οταν άλλοι ζουν τα δικά μας όνειρα; Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;


    Εμένα απο την στιγμή που άρχισα να αντιλαμβάνομαι την αίχθρα που έχω στη φασαρία, στο καυσαέριο, και την μοναξιά που υπάρχει στην Αθήνα, ώστε πόσο μάλλον για να μείνω μια ζωή, το όνειρό μου είναι να μείνω μόνιμα στην Πάρο... Μόνο που κάθε φορά το όνειρο αναβάλλεται μέχρι την επόμενη φορά... Πάντως, σωστά τα είπε η Theotita γιατί ΠΑΝΤΑ χωρίς να εξαιρείται κανένας άνθρωπος τα όνειρα είναι αυτά που μας δείνουν την δύναμη να συνεχίσουμε να βλέπουμε μπροστά και να κινητοποιούμαστε για μια καλύτερη ζωη...
    meltica
    26.08.2006, 01:49
    Όνειρα πουλιά μου ταξιδιάρικα...

    Κάποιοι μπερδεύουν τα όνειρα με τους στόχους μου φαίνεται.

    Όνειρο είναι μια ουτοπία όπως είπα και στο τόπικ για την ουτοπία. Ονειρεύεσαι για την ομορφιά της κενής σου στιγμής και όχι για αυτά που θες να γίνουν οπωσδήποτε...

    Αυτά που θες να γίνουν δεν είναι όνειρα και δεν πρέπει να λέγονται όνειρα.

    Αυτά που θέλουμε να γίνουν είναι οι στόχοι μας, είναι αυτά που πρέπει να λογικά όντα να κυνηγήσουμε...

    Τα όνειρα είναι για το μυαλό, για να μένουν στην φαντασία. Άλλωστε ποτέ δεν γίνεται ότι σκεφτόμαστε, γι'αυτό καλό είναι να μην ονειρευόμαστε γι'αυτά που διακαώς θέλουμε να αποκτήσουμε...

    Πάντως εγώ ονειρεύομαι καθημερινά. Δεν γίνεται να μην ονειρεύομαι, πάει πακέτο με την σκέψη. Αλλά δεν περιμένω ποτέ ότι θα βγει κάτι αληθινό, και δεν χρειάζεται στο κάτω κάτω. Γιατί αυτό που θέλω να αποκτήσω, αυτό που θέλω να γίνει δεν μου αρκεί να το σκέφτομαι... το καταδιώκω!
    KAKOFONIKS
    26.08.2006, 10:49
    Χωρίς όνειρα δεν υπάρχει ζωή, γιατί τα όνειρα βαζούν ένα σκοπό στη ζωή του καθενός απο εμάς! Παλεύει για κάτι να το πετύχει! Βέβαια να πάω λίγο και στο άλλο άκρο κλείνοντας θα σας πω κάτι που άκουσα πριν 1 χρόνο περίπου :

    "Όταν εμείς οι άνθρωποι κάνουμε σχέδια και όνειρα ο Θεός χαμογελάει...."
    valia1984
    26.08.2006, 13:31
    όλοι κάνουμε όνειρα ακόμα και χωρίς να το καταλαβαίνουμε.
    Από μικροί κάνουμε όνειρα και μεγαλώνοντας αυξάνονται.

    Πραγματοποιούμαι μερικά και κάνουμε άλλα.
    Έτσι είναι η ζωή.


    sentoni
    02.09.2006, 23:07
    . . . όνειρα μου χτεσινά πόσα βράδια μου ορφανά έκλαψα για την αγάπη στ'ουρανού την αγκαλιά όνειρά μου αποψινά μια και το'φερε η καρδιά κι έφυγε άλλη μια αγάπη καλώς ήρθατε ξανά !
    vero
    02.09.2006, 23:30
    Ολος ο κοσμος πρεπει να εχει ονειρα !!!!!!!!!!!! Χωρις αυτα δεν εχεις ελπιδα
    rigas
    03.09.2006, 00:51
    Το μέλος ageloudaki στις 29-12-2005 στις 16:51 έγραψε...
    Παράθεση:

    Quote:

    Το μέλος mariaaa στις 29-12-2005 στις 13:27 έγραψε:

    Πολλοι λενε οτι το να ονειρευεσαι με ανοιχτα ματια ειναι επικινδυνο.
    Εγω μονο αυτο ξερω να κανω καλα.
    Κι οσο κι αν μερικες φορες ποναει δε θα σταματησω!
    Ετσι ειναι η ζωη.Μερος του ονειρου...





    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Και εγώ έτσι ΖΩ





    Κι εγώ επίσης.
    Τη νύχτα ονειρεύεσαι θέλεις δε θέλεις, μα με τα μάτια ανοιχτά ζεις τα ονειρά σου κι ονειρεύεσαι για να ζεις.
    poison_girl
    03.09.2006, 17:49
    Το μέλος lovehim στις 25-08-2006 στις 15:55 έγραψε...
    Παράθεση:

    foteinoula mou glikia mporei ta oneira sou na sou omorfainoun tin zoi kai na einai pragmatopoiisima....Isos xreiazetai ligo tolmi gia na min einai pia oneira isos omos na min mporoun na pragmatopoiithoun....omos na min stenaxoriesai giati mesa apo ta oneira kai tin fantasia sou zeis se katastaseis pou alloi den zoun pote kai gnorizeis sinaisthimata kainourgia. . . . . .




    Λουιζακι μου εχεις δικιο κ σ ευχαριστω πολυ!Αν κ τα περισσοτερα απ τα δικα μου ονειρα δεν πραγματοποιουνται.....συνεχιζω να τα κανω!!!!