ελληνική μουσική
    713 online   ·  210.861 μέλη

    Eρχονται ΟΙ Red Hot Chili Peppers ??????

    Rasmio
    20.06.2006, 14:26
    τέλειο το video του tell me baby όπως και όλα τα video clips των chilis...
    βέβαια δεν ειναι τέλειο ο τίτλος του album αφού θα έπρεπε να τον ονομάσουν
    "come on reviewers say that there aer too many songs in the album"
    ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ EVER hehe
    lianameladaki
    22.06.2006, 22:47
    Το μέλος Rasmio στις 20-06-2006 στις 14:26 έγραψε...
    Παράθεση:

    τέλειο το video του tell me baby όπως και όλα τα video clips των chilis...
    βέβαια δεν ειναι τέλειο ο τίτλος του album αφού θα έπρεπε να τον ονομάσουν
    "come on reviewers say that there aer too many songs in the album"
    ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ EVER hehe


    ''.........and as they also say we've tried very hard to make a lot of mature ballands...''
    ageras
    23.06.2006, 10:39



    O Anthony Kiedis λέει "όχι" στα ναρκωτικά

    O Antony Kiedis αποφάσισε ότι το παρελθόν είναι παρελθόν, και κάνει νέα αρχή, χωρίς ναρκωτικά, αλλά με πολύ... διαλογισμό.

    O τραγουδιστής των Red Hot Chili Peppers, Anthony Kiedis, ορκίζεται ότι η μακρόχρονη και σχεδόν καταστρεπτική σχέση που είχε με τα ναρκωτικά ανήκει πια στο παρελθόν και τίποτα δεν θα το γυρίσει πίσω.

    Όπως λέει ο ίδιος, έχει αποφασίσει να αντικαταστήσει κάθε είδους εθισμό με προσευχή και διαλογισμό. Συγκεκριμένα, τονίζει ότι "αν πισωγυρίσω, δε θα είναι για μία μόνο φορά. Θα χαλάσει όλη τη νέα μου ρουτίνα και θα με αποσυντονίσει."

    "Και μπορεί η ιδεολογία του διαλογισμού να βασίζεται σε απλές ιδέες, αλλά τουλάχιστον με βοηθάει να γίνω ένα άτομο λιγότερο εγωκεντρικό. Δε χρειάζομαι πια τα ναρκωτικά για να νιώσω διαφορετικά. Τα καταφέρνω και μόνος μου."

    Πηγή:mad.tv



    επισυναπτόμενα: rhcpeper.jpg 
    ageras
    11.07.2006, 12:24
    Οι Red Hot Chili Peppers δηλώνουν ότι οι U2 και οι Black Eyed Pead είναι "πουλημένοι", αφού δίνουν τα κομμάτια τους για χρήση σε διαφημίσεις.

    Συγκεκριμένα, ο drummer της μπάντας, Chad Smith, δηλώνει ότι οι Red Hot Chili Peppers δε θα επέτρεπαν ποτέ τη χρήση των κομματιών τους ως soundtrack σε διαφημίσεις, αφού πιστεύουν ότι τέτοιου είδους εμπορικές συμφωνίες είναι "επικίνδυνες".

    Όπως δήλωσε ο ίδιος λίγο πριν το live του συγκροτήματος στο πλαίσιο του T In The Park festival, "Θα ένιωθα πολύ χαζός αν το κάναμε αυτό. Αλλά όλοι στοιχίζονται για να το κάνουν."

    "Νομίζω ότι οι Black Eyed Peas φαίνονται σαν ένα μάτσο από ηλίθιους. Είναι επικίνδυνο. Το κομμάτι των U2 στο iPod όταν βγήκε ακουγόταν περίεργο και είχε μεγαλύτερη διάρκεια και είχε περισσότερα μέρη."

    "Πιστεύω ότι οι νέοι άνθρωποι, όχι οι γέροι όπως είμαι εγώ, νομίζουν ότι είναι φυσιολογικό να ακούνε Led Zeppelin σε μια διαφήμιση για jeans. Ε λοιπόν, για μένα, αυτό δεν είναι φυσιολογικό."

    Πηγή:mad.tv



    assasinos
    11.07.2006, 12:28
    Μα δεν είναι τελικά αξιοπερίεργο που αμέσως μετά τα ναρκωτικά αρχίζει ο "διαλογισμός"???
    ageras
    11.07.2006, 12:31
    Το μέλος assasinos στις 11-07-2006 στις 12:28 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μα δεν είναι τελικά αξιοπερίεργο που αμέσως μετά τα ναρκωτικά αρχίζει ο "διαλογισμός"???


    Χα χα χα χα.Έτσι έιναι...Μόλις είδαν το κόσμο με καθαρό μυαλό είδαν τα πράγματα αλλιώς!!!
    assasinos
    11.07.2006, 12:44
    Το μέλος ageras στις 11-07-2006 στις 12:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χα χα χα χα.Έτσι έιναι...Μόλις είδαν το κόσμο με καθαρό μυαλό είδαν τα πράγματα αλλιώς!!!




    Καλά ε...αυτό πάει για ρεκλάμα...
    Χόρτο...στο κάνει αόρατο...(το μυαλό)....!
    Feggarenia261
    11.07.2006, 16:16
    Πάει καιός που αποφάσισε να κόψει τα ναρκωτικά, όπως επίσης το κάπνισμα και τις κακές διατροφικές συνήθειες! Τρώει πολύ ψάρι και λαχανικά και το αγαπημένο του είναι να φτιάχνει ομελέτες με οι υλικά μπορείτε να φανταστείτε! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχ Anthony....
    rory166
    11.07.2006, 16:19
    αααααααααααααχχ...
    Feggarenia261
    11.07.2006, 21:22
    χαχαχαχα! Και το δικό σου το αχχ για τον Anthony paei Γιωργάκη...?
    lianameladaki
    13.07.2006, 12:06
    παντως το δικο μου αααχ παει σιγουρα σ'αυτον..... και σε οτι αφορα τον διαλογισμο καλητερα αργα παρα ποτε!
    vero
    07.10.2006, 15:32
    Νεο ελληνικο φορουμ για τους red hot chili peppers επισκεφθειτε το!!!! www.redhotchilipeppers.winnerbb.com
    ageras
    11.03.2007, 10:07
    Χμ....όχι μόνο δεν έρχονται αλλά συμφωνα με το avopolis.gr όταν τους προτάθηκε από μεγάλη εταιρεία διοργάνωσης συναυλιών να έρθουν και κατα δω ..(μίσο λεπτάκι να σας το παραθέσω όπως το είδα) αυτοί απάντησαν ότι.....

    ".... ότι αποτελεί 'όνειρο θερινής νυκτός' προς το παρόν, καθώς δεν τίθεται καν θέμα χρημάτων με τη ζήτηση που υπάρχει σε (μεγαλύτερες) αγορές που τους ενδιαφέρουν περισσότερο. "


    Τςτςτςτςτςτςτς κρίμα...


    vero
    11.03.2007, 13:22


    tsaboukos
    11.03.2007, 23:51
    06 Jul 2007 Paris FR

    04 Jul 2007 Dresden DE

    03 Jul 2007 Chorzow PL

    01 Jul 2007 Hamburg DE

    29 Jun 2007 Munich DE

    28 Jun 2007 Udine IT

    26 Jun 2007 Indjija YU

    24 Jun 2007 Nijmegen NL

    22 Jun 2007 Bilbao ES

    Με τετοιο πρόγραμμα λιγο δύσκολο να έρθουν...
    AFORGIVAS
    01.05.2007, 19:56
    ακουσα για σεπτεμβριο για κατω

    και γιατι τα εχετε με τον anthony.

    ο frusciante κανει κατι μλκες με τα ναρκωτικα
    deathminor88
    01.05.2007, 20:06
    Αληθεια τωρα... Ερχεται ο Iommi και ο Dio ισως ειναι η τελευταια ευκαιρια να τους δουμε κ αχολιομαστε με τους Peppers...???
    Sorry αν φαινομαι παραλογος...
    Billy1993Boy
    06.05.2007, 00:15
    makari re paidia,makari...
    redhotchilli
    10.05.2007, 17:22
    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 07-10-2006 στις 15:32 έγραψε...

    Νεο ελληνικο φορουμ για τους red hot chili peppers επισκεφθειτε το!!!! www.redhotchilipeppers.winnerbb.com



    γεια σας παιδιά!!είμαι νέα εδώ και παρακολούθησα την συζήτηση σας...πήγα σ'αυτό το site αλλά μου βγήκε γαλλικό φόρουμ...!! τι συμβαίνει?
    vero
    10.05.2007, 19:05
    Παράθεση:

    Το μέλος redhotchilli στις 10-05-2007 στις 17:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vero στις 07-10-2006 στις 15:32 έγραψε...

    Νεο ελληνικο φορουμ για τους red hot chili peppers επισκεφθειτε το!!!! www.redhotchilipeppers.winnerbb.com



    γεια σας παιδιά!!είμαι νέα εδώ και παρακολούθησα την συζήτηση σας...πήγα σ'αυτό το site αλλά μου βγήκε γαλλικό φόρουμ...!! τι συμβαίνει?



    και μενα το ιδιο και το σταματησα και επισης δεν εχει κατι το ενδιαφερον...
    αν θες το καλυτερο και πολυ δυνατο εχω μαθει πραγματα θαυματα
    (και χρειαζομαστε του ελληνες ειμαστε περιπου 10) ειναι www.stadium-aradium.com