ελληνική μουσική
    818 online   ·  210.853 μέλη

    Σωκράτης Μάλαμας - Συναυλίες

    dim_ts_greek
    12.06.2006, 22:12
    Εντάξει,βρήκα την άκρη
    Ευχαριστούμε maroulaki_321

    Ozzakos
    14.06.2006, 11:57
    Είχα την τύχη να κάνω πάσχα κοντα του στην Συκιά. τον γνώρισα δηλαδη εκπλκτικός άνθρωπος....θα έρθει 21 ιουλίου στον Θερμαικο αλλά επειδή την ίδια μέρα είναι οι σκορπιονς θα πάω να τον δω την επομένη στην χαλκιδική!!!!

    Κάνω τις αμαρτίες μου να έχω να μετανιώνω!!!!!!!
    maroulaki_321
    15.06.2006, 23:13
    Το μέλος dim_ts_greek στις 12-06-2006 στις 22:12 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εντάξει,βρήκα την άκρη
    Ευχαριστούμε maroulaki_321




    Με ενα win rar δεν το ανοιξες? Για πες εντυπώσεις ! Ποιότητα καλή?
    dim_ts_greek
    16.06.2006, 17:26
    Ναι με winrar το άνοιξα..
    Εντυπώσεις? Εννοείται τέλεια!Όπως πάντα για τον Σωκράτη
    Να 'σαι καλά και πάλι
    alagi_katestimenou
    20.06.2006, 04:52
    πολύ καλός,ανοιχτός με τον κόσμο και τέλειος πάνω στο είδος του.η αλήθεια είναι ότι είμαι φάν.όταν έκανε συναυλία στο χωριό μου καθήσαμε σε μιά καφεταίρια ενός φίλου μου και ο Σωκράτης είχε τελειώσει όλο το ουίσκη(τα μπουκάλια από το ποτό που έπινε)βγάλαμε γούστο καλό και περάσαμε τέλεια
    MALAMASFAN
    27.07.2007, 14:33
    Ο Μαλαμάς είναι κατα τη γνώμη μου ο πιο εκφραστικός έλληνας τραγουδιστής! Οι ερμηνείες του στα τραγούδια 'ομορφη πόλη' και ΄μέρμηγκας΄ των Θεοδωράκη και Λοίζου απλές και απέριτες. Η φωνή του με συγκινεί και με ταξιδεύει.
    ααα και να μην ξεχνάμε τις χαμηλές του νότες υπέροχες πραγματικά! Σπάνια φωνή κατά τη γνώμη μου. Εσείς τι πιστεύετε??
    jorge
    27.07.2007, 18:55
    Σε αυτό το topic γράφουμε μόνο για τις συναυλίες του Σωκράτη Μάλαμα (ημερομηνίες συναυλιών, εντυπώσεις κλπ).

    Για τον καλλιτέχνη και το έργο του συζητάμε εδώ.
    jorge
    20.11.2007, 09:28
    ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΣΩΚΡΑΤΗ ΜΑΛΑΜΑ 2007-2008

    Το άλμπουμ «Δρόμοι», η νέα δισκογραφική του δουλειά, μοιάζει να είναι η αφορμή που ο Σωκράτης Μάλαμας αρχίζει τη χειμερινή του περιοδεία σε όλη την Ελλάδα. Η αιτία όμως, είναι η βαθιά του αγάπη για το…ζωντανό! Παρέα μ’ ένα σύνολο εξαιρετικών μουσικών, ο Σωκράτης Μάλαμας θα παρουσιάσει για πρώτη φορά, ζωντανά, τα καινούργια του τραγούδια, ενώ οι ίδιοι αυτοί «Δρόμοι» θα μας παρασύρουν και πάλι πίσω, σε άλλα αγαπημένα τραγούδια του, που όλα αυτά τα χρόνια τραγουδάμε μαζί του.

    Μαζί του οι:
    Μαρίνα Δακανάλη: τραγούδι
    Και οι: Κλέων Αντωνίου: ηλ. Κιθάρα, Παναγιώτης Ζαφειρίου: ακορντεόν, Θάνος Μιχαηλίδης: τύμπανα, Γιάννης Παπατριανταφύλλου: κοντραμπάσο, Νίκος Παραουλάκης: νέι, κιθάρα, Κυριάκος Ταπάκης: μπουζούκι, λαούτο
    Ηχοληψία: Μιχάλης Σιούτης, Σχεδιασμός - χειρισμός φώτων: Κωνσταντίνος Αλεξίου

    Το πρόγραμμα των εμφανίσεων έχει ως εξής:

    Τρίτη 20/11 Έδεσσα Μουσική Σκηνή «Καλάμι»
    Παρασκευή 23/11 Χανιά Μουσική Σκηνή «Σταθμός»
    Σάββατο 24/11 Ρέθυμνο Μουσική Σκηνή «Άστρο»
    Τετάρτη 28/11 Πάρος Νάουσα «Αίθουσα Νηρέας»
    Παρασκευή 30/11 & Σάββατο 1/12 Ηράκλειο Μουσική Σκηνή «Baccara»
    Πέμπτη 6 /12 Καβάλα Μουσική Σκηνή «Νησί»
    Παρασκευή 7/12 & Σάββατο 8/12 Βαρβάρα Χαλκιδικής
    Παρασκευή 15/12 Τρίπολη Μουσική Σκηνή «Εν χορδαίς»
    Σάββατο 16/12 Σπάρτη



    anna2405
    20.11.2007, 10:52
    Παρασκευή 30/11 & Σάββατο 1/12 Ηράκλειο Μουσική Σκηνή «Baccara»

    Τέλεια !!!! Λογικά θα πάμε! Ελάτεεεεεεε :p

    Υ.Γ. Jorgito, η υπογράφη σου δεν παίζεται !!!!!!!!!!
    koini_maria
    20.11.2007, 14:09
    Σήμερα ξύπνησα έχοντας την αίσθηση οτι είδα τον Μάλαμα στον ύπνο μου .
    Άρχισε όμορφα η μέρα μου όπως καταλαβαίνετε .
    Ε , τώρα που είδα οτι ξεκίνησε και περιοδεία χάρηκα ακόμα περισσότερο .

    Κάτι είχα ακούσει για εμφανίσεις το Γενάρη στο Στσυρό του Νότου .
    Πλησιάζει ο καιρός !

    Καλή αρχή να έχει ο άνθρωπος !

    Θα τον συνοδεύουν οι πιο γλυκές μας σκέψεις !
    mavroula
    20.11.2007, 17:29
    καλήμέρα..
    εγώ σήμερα περνώντας στις 1 το μεσημέρι από κάτω ένα μπαλκόνι άκουσα την πριγκηπέσα. Σκέφτηκα.. δικός μας είναι και αυτός.. και χάρηκα για το... συνάφι μας...
    KingCrimson89
    20.11.2007, 23:55
    Jorge η συναύλια του Μάλαμα στη Σπάρτη ξέρεις αν θα είναι σε κάποια μουσική σκηνη ή σε θέατρο;

    ajempa
    21.11.2007, 22:08
    Γνωρίζει κάποιος αν θα ξαναέρθει Θεσσαλονίκη?δεν μπόρεσα να πάω ρε γαμώτο.. ευχαριστώ!
    elisaday25
    27.06.2008, 03:09

    Παράθεση:

    ...χωρίς αυτή τη σκοτεινιά, τα χρόνια μένουν άδεια...

     

     

     


    Nafpaktos___
    27.06.2008, 09:57

    Παράθεση:

    Το μέλος KingCrimson89 στις 20-11-2007 στις 23:55 έγραψε...

    Jorge η συναύλια του Μάλαμα στη Σπάρτη ξέρεις αν θα είναι σε κάποια μουσική σκηνη ή σε θέατρο;


    To live θα γινει στο Σαϊνοπούλειο Αμφιθέατρο

    Παράθεση:

    Το μέλος ajempa στις 21-11-2007 στις 22:08 έγραψε...

    Γνωρίζει κάποιος αν θα ξαναέρθει Θεσσαλονίκη?δεν μπόρεσα να πάω ρε γαμώτο.. ευχαριστώ!

    12/9 Μονή Λαζαριστών - Θεσσαλονίκη

    αλλα και

    23/8 Μαρμαράς Χαλκιδικής / Παραλία Αη Γιάννη

     

    Το υπολοιπο προγραμμα εδω http://malamas.4.forumer.com/index.php?showtopic=763

    [addsig]
    sophi05
    27.06.2008, 16:47

    Τη Δευτερα θα εμφανιστει στο θεατρο Βραχων..Θα ναι καταπληκτικος,οπως παντα βεβαια!!!Οσοι πιστοι προσελθετε!!!{#emotions_dlg.rolleyes}


    sophi05
    01.07.2008, 13:30

    Παιδια ηταν καταπληκτικος χτες!!!Η βραδια ξεκινησε με ''Τα παιδια με στην πλατεια'' και συνεχισε με παλιες επιτυχιες του..Ειπε βεβαια και Θαναση Παπακωνσταντινου,Μελινα Κανα και Μιλτο Πασχαλιδη..Απο το καινουριο του δισκο ειπε μονο ΄΄Τα ξωτικα''.Μαζι του στη σκηνη βρισκοταν μια πολυ ταλαντουχα εμηνευτρια αλλα και σπουδαιοι μουσικοι.Ηταν μια γεματη συναυλια και ειλικρινα μαγεψε το κοινο του..Ειπε και τις ατακες του για τις χορηγιες!!Εκπληξη της βραδιας ηταν η εμφανιση του Αλκινοου Ιωαννιδη που παρακολουθουσε τη συναυλια απο την αρχη και στο τελος ανεβηκε στη σκηνη και ειπαν μαζι με το Μαλαμα δυο τραγουδια,την ''Παρακληση'' και την ''Αραχνη''.Ελπιζω να κανει παντα τετοιες εμφανισεις..Ευχαριστουμε Σωκρατη!!!!{#emotions_dlg.beer}


    koini_maria
    01.07.2008, 15:49

    Σχετικά με το χθεσινό πρόγραμμα , θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση , παρακαλώ; Ευχαριστώ !Smile

    Το τραγούδι που είπε πριν ανέβει στη σκηνή ο Ιωαννίδης ξέρετε ποιό ήταν/πως λέγεται ;

     

    ΥΓ: Δεν μπαίνω στη διαδικασία να αναφερθώ στο πως ήταν χθες γιατί νομίζω πως όταν μιλάω για το πόσο όμορφες είναι οι συναυλίες του Μάλαμα , διαρκώς επαναλαμβάνομαι ...

     


    sophi05
    01.07.2008, 17:41

    Παράθεση:

    Το μέλος koini_maria στις 01-07-2008 στις 15:49 έγραψε...

    Σχετικά με το χθεσινό πρόγραμμα , θα μπορούσα να κάνω μια ερώτηση , παρακαλώ; Ευχαριστώ !Smile

    Το τραγούδι που είπε πριν ανέβει στη σκηνή ο Ιωαννίδης ξέρετε ποιό ήταν/πως λέγεται ;

     

    ΥΓ: Δεν μπαίνω στη διαδικασία να αναφερθώ στο πως ήταν χθες γιατί νομίζω πως όταν μιλάω για το πόσο όμορφες είναι οι συναυλίες του Μάλαμα , διαρκώς επαναλαμβάνομαι ...

    Θυμασαι καθολου το στιχο..?Γιατι δε μου ρχεται κατι!!




    Nafpaktos___
    01.07.2008, 20:23

    Παράθεση:

    Το μέλος sophi05 στις 01-07-2008 στις 13:30 έγραψε...

     

    Η βραδια ξεκινησε με ''Τα παιδια με στην πλατεια''

    Mε το 2-3 κουβεντες ξεκινησεWink

     

    Παράθεση:

    Το μέλος sophi05 στις 01-07-2008 στις 13:30 έγραψε...

     

    Απο το καινουριο του δισκο ειπε μονο ΄΄Τα ξωτικα''. 

     

    Ειπε επισης και το ''βγαινω νυχτα'' και το ''μην πολεμας'' η Μαρινα.

     

    Η βραδια ηταν απιστευτη,ισαξια του λαιβ στο Θεατρο Δασους την προηγουμενη βδομαδα στην Θεσσαλονικη.{#emotions_dlg.beer}