ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.851 μέλη

    O Axl.W.Rose μιλάει για το καινούριο album των Guns'n'roses

    tsibitos
    26.04.2007, 02:58
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 26-04-2007 στις 02:52 έγραψε...

    2. Αυτό που αποκαλείται "Guns 'n' Roses" ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τους Guns 'n' Roses!!! Το όνομα χρησημοποιείται από τον Axl καθαρά για εμπορικούς λόγους. Τον ίδιο κόσμο θα μάζευε π.χ. ως "Axl Rose Band"; Φυσικά όχι! To Chinese Democracy ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο νέος δίσκος των Guns 'n' Roses γιατί οι Guns 'n' Roses ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ! Είναι ο πρώτος δίσκος των Axl Rose Band ή αν προτιμάτε του Axl Rose σε solo καριέρα, καθώς δε βλέπω την παρούσα σύνθεση των "Guns 'n' Roses" να κρατάει και πολύ. Όλο θα τους αλλάζει, σαν solo καριέρα. Είπαμε, ο Axl δεν κάνει με άνθρωπο...



    Αποψη σου φιλε. Αλλα για να μιλας ετσι δεν νομιζω να ξερεις και πολλα για τους νεους Guns. Απ'την αλλη ασε να κυκλοφορησει πρωτα αυτο που περιμενουμε ολοι οι fans των Guns και μετα πες αν ειναι σολο αλμπουμ η αλμπουμ συγκροτηματος. Σε συμβουλευω ομως να αναζητησεις σε διαφορες πηγες το τι εχουν κανει οι νεοι Guns σαν συγκροτημα. Ενα καλο Site ειναι αυτο
    Paloukeze
    26.04.2007, 04:40
    Δε μίλησα κάπως γιά τους "Guns 'n' Roses". Δεν τους απαξιώνω σα μουσικούς, δεν έχω άποψη περί των μουσικών τους επιδόσεων άλλωστε. Για τον Axl που έχω, είπα, είναι τραγουδισταράς. Είπα απλά ότι δεν είναι οι Guns 'n' Roses αυτοί, κι αυτό δεν είναι υποκειμενικό, είναι γεγονός. Guns 'n' Roses ήταν οι Axl, Slash, Stradlin', Mc Kagan, Adler (λίγο αργότερα και Sorum) με τελευταία studio δουλειά το 1993! Η τωρινή σύνθεση περιλαμβάνει μόνο τον Axl! Πολλά συγκροτήματα έχουν αλλάξει σύνθεση, αλλά σταδιακά στην πορεία της δισκογραφίας τους και πολύ σπάνια τόσο όσο οι Guns 'n' Roses, να μείνει ένας από τους πέντε της αρχικής σύνθεσης. Πως μπορεί λoιπόν να αποκαλείται Guns 'n' Roses αυτό; Εδώ έχουμε ένα δισκογραφικά ανενεργό επί 14 χρόνια συγκρότημα να επανακυκλοφορεί δίσκο με νέα σύνθεση! Πιό Guns 'n' Roses είναι οι Velvet Revolver παρά οι "Guns 'n' Roses"! Είναι σα να ονομάσει ο Robert Plant το συγκρότημά του Led Zeppelin ένα πράμα!
    Paloukeze
    26.04.2007, 04:47
    Sorry, ξέχασα το Dizzy Reed από την κλασική σύνθεση, ο οποίος συνεχίζει να είναι με τον Axl. Άρα 2 στους 6. Και πάλι...
    AFORGIVAS
    26.04.2007, 16:06
    ante na doume
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

    slash7
    27.04.2007, 14:38
    Φιλε Paloukeze, αποψη σου και δικαιωμα σου να τα θεωρεις αυτα... Δεν νομιζω οτι ειναι γεγονος γιατι εγω δεν το βλεπω ετσι... Ακομα κι οταν ηταν ολοι μαζι πρεπει να ξερεις οτι το ονομα νομικα ανηκε απο τοτε στον Axl κι ολοι οι αλλοι ειχαν δεχθει για την αγορα του. Αλλωστε δεν τους χαλαγε... Λεφτα πηραν. Αμα κοιταξουμε αυτο ποιος ενδιαφεροταν περισσοτερο για αυτο το συγκροτημα? Αμα οι αλλοι ενδιαφερονταν θα εμεναν και θα δοκιμαζαν αυτο που ελεγε ο Axl. Αλλα δεν ηθελαν, δικαιωμα τους. Αρα για μενα ειναι Guns N Roses αυτοι. Ειναι γιατι τουλαχιστον υπαρχει ενας απο τους 5 ή αν το θες αλλιως 2 απο τους 6. Και αυτος ο ενας ενδιαφερεται και νοιαζεται για το συγκροτημα. Αυτο και μονο μου αρκει. Ο Αxl περισσοτερα τραγουδια εχει γραψει απο τους αλλους αμα το δουμε κι ετσι.
    Μερικοι ασπαζονται την δικια σου αποψη, οτι δεν ειναι Guns N Roses αλλοι οτι ειναι.
    absurdus_delirium
    27.04.2007, 16:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 26-04-2007 στις 02:52 έγραψε...

    Εγώ παιδιά ξέρω 2 πράγματα:

    1. Ο Axl είναι τραγουδισταράς αλλά και μεγάλο @ρχ!δι. Δεν κάνει με άνθρωπο, γι' αυτό γ@μη$ε και το συγκρότημα, και τους fans και όλους.





    Το να βρίζεις και απλά να αντικαθιστάς ένα ή δύο γράμματα με τα αντίστοιχα σύμβολα, έχεις την εντύπωση πως το κάνει πιο αποδεκτό;
    Paloukeze
    27.04.2007, 21:15
    Συγνώμη αν σε ενοχλεί το λεξιλόγιό μου, αλλά νομίζω πως όλοι (ειδικά οι νέοι, βλέπω ότι είσαι 26 χρονών) έτσι μιλάνε καθημερινά, οπουδήποτε. Τι σε ενοχλεί, οτι το γράφω σε post;
    Paloukeze
    27.04.2007, 21:19
    Παράθεση:

    Το μέλος slash7 στις 27-04-2007 στις 14:38 έγραψε...

    Φιλε Paloukeze, αποψη σου και δικαιωμα σου να τα θεωρεις αυτα... Δεν νομιζω οτι ειναι γεγονος γιατι εγω δεν το βλεπω ετσι... Ακομα κι οταν ηταν ολοι μαζι πρεπει να ξερεις οτι το ονομα νομικα ανηκε απο τοτε στον Axl κι ολοι οι αλλοι ειχαν δεχθει για την αγορα του. Αλλωστε δεν τους χαλαγε... Λεφτα πηραν. Αμα κοιταξουμε αυτο ποιος ενδιαφεροταν περισσοτερο για αυτο το συγκροτημα? Αμα οι αλλοι ενδιαφερονταν θα εμεναν και θα δοκιμαζαν αυτο που ελεγε ο Axl. Αλλα δεν ηθελαν, δικαιωμα τους. Αρα για μενα ειναι Guns N Roses αυτοι. Ειναι γιατι τουλαχιστον υπαρχει ενας απο τους 5 ή αν το θες αλλιως 2 απο τους 6. Και αυτος ο ενας ενδιαφερεται και νοιαζεται για το συγκροτημα. Αυτο και μονο μου αρκει. Ο Αxl περισσοτερα τραγουδια εχει γραψει απο τους αλλους αμα το δουμε κι ετσι.
    Μερικοι ασπαζονται την δικια σου αποψη, οτι δεν ειναι Guns N Roses αλλοι οτι ειναι.



    Slash ΟΚ, συμφωνώ με όσα λες. Όντως, γιά κάποιους είναι Guns 'n' Roses αυτοί, λόγω του ότι οι άλλοι έφυγαν και άφησαν το συγκρότημα. Απλά, εμένα δε μου "κάθεται"! Όπως είπες, ο καθ' ένας την άποψή του!
    jorge
    27.04.2007, 21:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Paloukeze στις 27-04-2007 στις 21:15 έγραψε...

    Συγνώμη αν σε ενοχλεί το λεξιλόγιό μου, αλλά νομίζω πως όλοι (ειδικά οι νέοι, βλέπω ότι είσαι 26 χρονών) έτσι μιλάνε καθημερινά, οπουδήποτε. Τι σε ενοχλεί, οτι το γράφω σε post;



    Διάβασε τους Κανονισμούς του Forum. Απαραίτητα. Μην ξαναδιαβάσουμε τέτοια μηνύματα σε παρακαλώ.
    Paloukeze
    29.04.2007, 14:07
    Ο λόγος που χρησημοποίησα "ελέυθερο" λεξιλόγιο είναι οτι πίστευα πως λόγω του ότι είμαστε μιά ομάδα νέων που συζητούν για μουσική σε παρεΐστικη ατμόσφαιρα δεν υπάρχει πρόβλημα (και σε παλαιότερα μηνύματα το είχα κάνει και δεν υπήρξε πρόβλημα, όπως π.χ διαμαρτηρία άλλου μέλους ή σύσταση από Συντονιστή). Αφού όμως οι κανονισμοί το απαγορεύουν και τελικά δημιουργείται πρόβλημα, ζητώ συγνώμη και δεσμεύομαι να μην ξανασυμβεί.
    tsibitos
    17.10.2008, 03:37

    ΚΑΤΩΧΥΡΩΘΗΚΕ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ. ΣΤΙΣ 25/11/08 ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ALBUM ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!!

     

    ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟ-ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ BEST BUY