ελληνική μουσική
    998 online   ·  210.856 μέλη

    Γυρνάτε στα παλιά σήμερα?

    sindy-windy
    22.08.2006, 16:15
    σιγουρα θα γυρνουσα για να διορθοσω καποια πραγματα για τα οποια εχω μετανιωσει!!!!
    doritsa78
    22.08.2006, 20:36
    Το μέλος EffieKakaflika στις 22-03-2006 στις 10:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Που δεν ξεκίνησα πιάνο στα 10 (αν και το ζήτησα στους δικούς μου και δεν είχαν χρήματα να με στείλουν)...


    ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΙΘΑΡΑ.
    Shu_Ji
    23.08.2006, 00:38
    Μετανιωνω γιατι ειχα "αφορισει"ενα ατομο που ειναι σημαντικο πολυ για μενα...ετσι απλα...κατι δε μου ειχε κατσει στηναρχη...και ενα μηνα αργοτερο περιπου...με ενα χαμογελο ανετρεψε ο,τι ειχα φτιαξει στο κουφιο μου κεφαλι...και μετανιωνω για εκεινες τις αρνητικες σκεψεις τοσο πολυ, κ ας μην της εμαθε ποτε κανεις πλην μιας φιλης...
    γενικα πλεον προσπαθω να κοιταω τα παλια και να διδασκομαι οχι να βαραωτο κεφαλι μου για τα λαθη μου....αν κ καμια φορα ειναι δυσκολο...
    Jimy
    06.09.2006, 12:30
    θα ήθελα να μάθω Ισπανικά αλλά κάπως να βρεθώ σε περιβάλλον που τα μιλάνε και ακόυγοντας και διαβάζοντας βέβαια και εγώ να μάθω οχι όμως απο το φροντιστήριο
    και κάθε επόμενη Τετάρτη να πηγαίνω να δείχνω τί έχω μάθει στον καθηγητή,έτσι παράτησα και την σύνθεση αφού έφτασα μέχρι την φούγκα,γίνεται??

    Emaki
    06.09.2006, 12:46
    Ναι γυρνάω, αρκετά συχνά.
    Άλλες φορές μου κάνει κακό γιατί ψυχοπλακώνομαι και άλλες μου κάνει καλό γιατί συνειδητοποιώ τα λάθη μου και προσπαθώ να μη τα επαναλάβω στο παρόν και στο μέλλον.
    Δεν αλλάζει κάτι βέβαια γιατί προσπαθώ να μη κάνω τα παλιά λάθη και επικεντρώνομαι στην αποφυγή αυτών , με αποτέλεσμα να κάνω καινούργια και πάει λέγοντας!
    That’s life!

    black_devil
    06.09.2006, 17:20
    Ο μόνος λόγος που γυρνάω σήμερα στο παρελθόν είναι επιδή θέλω να θυμιθω ωραίες στιγμές. Παλιότερα λυπόμουν για πράγματα που είχα αποφασίσει να μην κάνω, αργότερα όμως αποφασισα να μην μετανιώνω για τιποτα απ' ότι κάνω για να μην γυρίσω κάποια στιγμή πίσω και δω ότι όλη μου η ζωή ειναι γεμάτη μικρά και μεγάλα λάθη.
    maspa
    11.09.2006, 04:09
    Αν το παρελθόν σου δε σε ικανοποιεί,ξέχνα το ευθύς αμέσως.Σκάρωσε μια καινούργια ιστορία για τη ζωή σου και πίστεψέ την.Συγκεντρώσου όμως σ'εκείνες τις στιγμές που κατάφερες ό,τι επιθυμούσες.Αυτή η δύναμη θα σε βοηθήσει να επιτύχεις αυτά που θέλεις.
    (Το πέμπτο βουνό-Paulo Coelho)

    Αυτό έκανα κι εγώ!*



    edelweiss
    16.05.2007, 15:35
    Φυσικά και γυρνάω σε παλιές αναμνήσεις κι ονειροπολώ :) γιατί είναι το παρελθόν που πάντα θα με συνοδεύει :)
    Liza32
    04.06.2007, 17:07
    Δεν θα άφηνα κάποιον που αγαπούσα πολύ να φύγει.