ελληνική μουσική
    769 online   ·  210.851 μέλη

    Κοντολίζα Ραις ....και η εξωτερική πολιτική του γλυψίματος....

    maroulaki_321
    30.04.2006, 20:12
    Συμπληρώνω για το αμέσως προηγούμενο post που έκανα.
    Για να τελειώνουμε. Η κουβέντα που εχω ανοιξει αφορά σκέψεις πάνω στο θέμα μέσα απο τα μάτια τα δικά μας, που απλά παρακολουθουμε τα δρώμενα, αντε συμμετέχουμε και σε καμια πορεία (επικροτώ μόνο τις ειρηνικές πορείες-που δυστυχως δεν είναι πια).
    Δεν θα πω εγω στη Μπακογιαννη και στην καθε Μπακογιαννη πως θα κανει τη δουλεια της. Τις πολυτιμες αποψεις σας πάνω σε προβληματισμους για θεματα τόσο σοβαρα ζητάω!
    Αυτά, αρκετά σας κούρασα.
    Καλο βράδυ σε όλους.

    No one can make you feel inferior without your consent


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maroulaki_321 στις 30-04-2006 20:13 ]
    thank
    30.04.2006, 22:01
    Μαρίνα, για τις επιπτώσεις ενός πολέμου, νομίζω πως είναι γνωστές.

    1. Ύφεση. Ειδικά στην Ελληνική οικονομία. Τώρα για ποιους λόγους, από τον πολύ απλό - μείωση του τουρισμού κλπ - μέχρι άλλα. Το πετρέλαιο δεν το δίνουν απευθείας σε μας, αλλά σίγουρα θα υπάρχει πρόβλημα. Για τις επιπτώσεις στον καθένα μας ... ανάλογα το που βρίσκεται .. Αλλά δεν είναι ατομικό το θέμα νομίζω.

    2. Εξάρτηση. Διάβασα σήμερα στην "Ε" ένα memorandum of uderstanding, με το ΝΑΤΟ, όπου, λίγο πολύ, αποκτά απόλυτο δικαίωμα επί των πάντων. Μέχρι και για δεσμεύσεις περιουσίας. Δεν νομίζω πως ένα m.o.u. συνιστά και νομική δέσμευση, αλλά σίγουρα κάτι σημαίνει.

    3. Τρομοκρατία - αστυνόμευση. Μέχρι τώρα την έχουμε γλυτώσει. Πολύ απλά. Η όποια περαιτέρω ταύτιση με τις ΗΠΑ (αναγκαστική ή όχι) σίγουρα μας βάζει περισσότερο στο στόχαστρο. Και βέβαια, πολύ απλά, δεν θα κουνιέται ρουθούνι από τα μέτρα προστασίας. Και άντε μετά να λες για περιορισμό δικαιωμάτων κλπ.

    4. Διάφορα φαινόμενα "ντόμινο" όταν όλη η περιοχή γύρω από το Ιράν, θα μπει σε πλήρη κατάσταση αποσταθεροποίησης. Αυτό που κάνει τα πράγματα δύσκολα προβλέψιμα, είναι το γεγονός πως δεν έχουμε απλά έναν εθνικό πόλεμο, ούτε μια απλή διαμάχη οικονομικών συμφερόντων. Εμπλέκονται θρησκευτικά θέματα, μειονότητες, διαφορετικοί πολισμοί, κ.α. Η όλη ιστορία με τις "χειρουργικές επεμβάσεις, είναι ένα τεράστιο ψέμα. Όχι μόνο «τεχνικά», με βόμβες που δεν βρίσκουν το στόχο τους. Αλλά και πολιτικά, μία «χειρουργική κίνηση» για να εξασφαλίσουν τον έλεγχο του Ιραν, ανοίγει και άλλα μέτωπα στην περιοχή. Και όχι μόνο. Τα υπόλοιπα στους διεθνολόγους.

    Θα μου πεις, μέ εξαίρεση την ύφεση και μια τρομοκρατική ενέργεια, για τα υπόλοιπα ... "και τι έγινε" θα βρούμε άκρη. ? οκ ..why not ? ...

    Νίκο μου, συμμερίζομαι το ξέσπασμά σου απόλυτα. Ξέρω την άποψή σου περί ζούγκλας. Και έχουμε συζητήσει διάφορα, περί του αν χρειάζεται να την ερμηνεύουμε μόνο, ή να το πηγαίνουμε και λίγο πιο πέρα, λέγοντας αν μας αρέσει ή όχι, με τις όποιες αντιφάσεις μας. Η έννοια του «καλύτερου» είναι σχετική βρε Νίκο μου, επιμένω. Δεν είναι μόνο δύναμη. Είναι και ηθική, ποιότητα, αισθητική, ο τρόπος που βλέπει τα πράγματα στον κόσμο και στον εαυτό του.

    Στη ζούγκλα πχ, ο ισχυρότερος, είναι ο έχων τους αριθμούς, την τεχνολογία, τα πάντα. Αλλά δεν είναι ο «καλύτερος» . . Έγραψα κάτι σχετικό και στην Αλέξια. Γι’ αυτό ίσως και διαφωνούμε πολλές φορές, ενώ ίσως εκνευρίζουν τα ίδια πράγματα γύρω μας. Όπως και αν τον πεις, αυτός ο «κάποιος ...» δεν δέχεται τους όρους που θέτουμε εμείς. Εμείς λέμε .. «Ε ως εδώ πλέον» ... «η διεθνής νομιμότητα, οι ανθρώπινες ζωές,, οι άμαχοι». Και απλά γι αυτούς, το νόημα έχει αλλάξει προ καιρού. Τεσπα που λένε, μη το κουράσουμε άλλο.


    alexia-vicky
    30.04.2006, 23:41
    Quote:

    Το μέλος maroulaki_321 στις 30-04-2006 στις 19:59 έγραψε:

    alexia - Vicky να σε ρωτήσω: Μήπως να γινόσουνα υπουργός να μας έλυνες όλα τα προβλήματα? Υπερβολικοί ή όχι οι χαρακτηρισμοί μου αυτούς έχω. Δεν μπορώ να κάνω εκπτώσεις για αυτα τα βρωμόσκυλα (συγνώμη στα συμπαθέστατα σκυλάκια). Ωστόσο , λές λές αλλα ουσιαστική απάντηση δεν παίρνω. Ειδήσεις βλέπεις καθόλου???? ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ!!!! ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ? ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ?
    Τι να πώ ήμαρτον. Μία ερώτηση έκανα. Για τις πιθανές επιπτώσεις που μπορεί να χουμε σαν χώρα απο όλη την ιστορία. Και συ μου λές φιλοσοφίες και συμφέροντα.......
    ΗΜΑΡΤΟΝ.





    Θα προσπερασω τις μομφες σου, λεγοντας σου μονο να συμπεριφερεσαι και να μιλας σε καλυτερους τονους.
    Δεν καταλαβαινω το λογο που θα επρεπε να συμμεριζομαι τις αποψεις σου και ειναι απολυτα φυσιολογικο νομιζω. Μαθε πως οταν ανοιγεις μια συζητηση πρεπει να δεχεσαι διαφορετικες αποψεις....
    Οσο για τις "φιλοσοφιες" ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.
    αυτα...Ηαποψη μου εχει εκφραστει ξεκαθαρα!!
    Οσο για το αν βλεπω ειδησεις, παρακολουθω πολυ περισσοτερο απο εσενα παρομοιες καταστασεις!!
    maroulaki_321
    01.05.2006, 00:00
    Εχω δεχτεί πολύ διαφορετικές απόψεις απο τις δικές μου και ειδικά σε αυτή τη συζήτηση.
    Απο όλες τις απαντήσεις που έχω πάρει, οι δικές σου όλες απλά δεν προχωράνε το θέμα.
    Δηλαδή το οτι διακυβευονται συμφέροντα εσένα περίμενα να μου το πείς?
    Προφανώς και δεν ζητάω να συμμεριστείς την άποψη μου. Θα ήταν ηλίθιο. Ζήτησα να παραθέσεις κάτι που θα με κάνει να σκεφτώ κάτι παραπάνω απο το οτι....
    Η Κοντολίζα είναι αξιέπαινη, ή οτι...στην Αμερική οι άνθρωποι ζούν με ίσες ευκαιρίες!!
    Απλά εδώ συζητάμε κάτι ΑΛΛΟ. Αυτό τίποτα παραπάνω.
    Λές οτι δεν το βλέπεις αποστασιοποιημένα αλλα τα λεγόμενα σου αλλα δείχνουν. Τέλος πάντων....
    Ζητώ συγνώμη απο εσένα , το θέμα εδώ δεν πάει για προσωπική αντιπαράθεση και το κόβω εδώ.
    Μου απάντησε ο προηγούμενος απο εσένα και έχω ήδη καλυφθεί απο όλους.



    uNick
    01.05.2006, 14:08
    Quote:

    Το μέλος thank στις 30-04-2006 στις 22:01 έγραψε:

    Νίκο μου, συμμερίζομαι το ξέσπασμά σου απόλυτα. Ξέρω την άποψή σου περί ζούγκλας. Και έχουμε συζητήσει διάφορα, περί του αν χρειάζεται να την ερμηνεύουμε μόνο, ή να το πηγαίνουμε και λίγο πιο πέρα, λέγοντας αν μας αρέσει ή όχι, με τις όποιες αντιφάσεις μας. Η έννοια του «καλύτερου» είναι σχετική βρε Νίκο μου, επιμένω. Δεν είναι μόνο δύναμη. Είναι και ηθική, ποιότητα, αισθητική, ο τρόπος που βλέπει τα πράγματα στον κόσμο και στον εαυτό του.

    Στη ζούγκλα πχ, ο ισχυρότερος, είναι ο έχων τους αριθμούς, την τεχνολογία, τα πάντα. Αλλά δεν είναι ο «καλύτερος» . . Έγραψα κάτι σχετικό και στην Αλέξια. Γι’ αυτό ίσως και διαφωνούμε πολλές φορές, ενώ ίσως εκνευρίζουν τα ίδια πράγματα γύρω μας. Όπως και αν τον πεις, αυτός ο «κάποιος ...» δεν δέχεται τους όρους που θέτουμε εμείς. Εμείς λέμε .. «Ε ως εδώ πλέον» ... «η διεθνής νομιμότητα, οι ανθρώπινες ζωές,, οι άμαχοι». Και απλά γι αυτούς, το νόημα έχει αλλάξει προ καιρού. Τεσπα που λένε, μη το κουράσουμε άλλο.






    Τον "καλύτερο" τον βάζω σε εισαγωγικά, όπως κι εσύ. Εννοείται πως ο "καλύτερος" στον οποίο αναφέρομαι δεν είναι ο ηθικότερος, ο ποιοτικότερος ή ο έχων την καλύτερη αισθητική... Τα έχω ξαναπεί νομίζω...

    Σχετικά με το θέμα μας, την εξωτερική πολιτική του γλυψίματος, επαναλαμβάνω την άποψή μου. Όπως γίνεται συνήθως και με σκοπό την αποφυγή τριβών, ο αδύναμος συμπλέει με τον ισχυρό, και η δική μας εξωτερική πολιτική είναι κάπως έτσι.

    Ακούγωντας εκτιμήσεις ειδικών αναλυτών (στις ειδήσεις και όχι μόνο) που υποστηρίζουν ότι η βουτιά των ΗΠΑ από την ακμή στον πάτο έχει ξεκινήσει και αναμένεται να ολοκληρωθεί μέσα στα επόμενα 50 χρόνια, σκέφτομαι πόσο προσωρινή είναι αυτή η κατάσταση, καθώς και τί ρόλο θα μπορούσε να παίξει στο στερέωμα η Ε.Ε. και ώς ποιό βαθμό θα πάρει αρμοδιότητες η Ελλάδα στις εξελίξεις... Μέχρι τότε βέβαια...
    assasinos
    03.05.2006, 01:11
    Maroulaki_321 einai akrws rizospastikes oi apopseis sou epi tou zhthmatos...To sigouro einai oti opoios kai na htan kyvernhsh den nomizw pws yparxei periptwsh na arnountan th xrhsh ths vashs sth Souda stous Amerikanous.Exeis mia deksia na leei nai...mia kentroaristera na leei euxaristw kai mia aristera na leei oxi gia to oxi...Proteine kati sygkekrimeno kai isws apodextw ton toso zhlo pou deixneis se sxesh me to zhthma...



    T.D.E.D.F.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : assasinos στις 03-05-2006 03:04 ]
    maroulaki_321
    03.05.2006, 13:10
    Quote:

    Το μέλος assasinos στις 03-05-2006 στις 01:11 έγραψε:

    Maroulaki_321 einai akrws rizospastikes oi apopseis sou epi tou zhthmatos...To sigouro einai oti opoios kai na htan kyvernhsh den nomizw pws yparxei periptwsh na arnountan th xrhsh ths vashs sth Souda stous Amerikanous.Exeis mia deksia na leei nai...mia kentroaristera na leei euxaristw kai mia aristera na leei oxi gia to oxi...Proteine kati sygkekrimeno kai isws apodextw ton toso zhlo pou deixneis se sxesh me to zhthma...



    T.D.E.D.F.
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : assasinos στις 03-05-2006 03:04 ]





    Εχεις απόλυτο δίκιο, μόνο που όσον αφορά το θέμα της βάσης στη Σούδα δεν λέω οχι, και σίγουρα το "όχι για το όχι" είναι μαλακία στάση αν δεν έχεις να αντιπροτείνεις κάτι.
    Ρώτησα αν ανοίξει-που είναι ηδη ανοιχτή, τι συνέπειες θα έχει αυτό για μας απο Ιρανικής πλευράς. Παιδιά, δεν με καταλάβατε. Δεν ξέρω, δεν είμαι πολιτικός, δεν είμαι υπουργός, δεν είμαι διπλωμάτης και δεν ξέρω τι θα έκανα..προς θεού δηλαδή, το είπα και παραπάνω! Δεν θα πω εγω στη Ντόρα πως θα κανει τη δουλεια της, δηλαδη ελεος . ΚΟΥΒΕΝΤΑ να γίνεται, ανταλλαγή απόψεων όπως κάνανε κάποτε στα καφενεία
    Χαλαρώστε, δεν πάω να το παίξω επαναστάτης (ΜΕ αιτία), ούτε είμαι πολιτικοποιημένη τρελά, και ριζοσπαστης και ιστοριες για αγρίους.
    Το οτι κάτι είναι αναπόφευκτο, και δεν υπάρχει άλλος δρόμος, αναγκάζομαι να το δεχτώ δεν έχει μα και μου, όμως έχω την ανάγκη να εκφράσω την δυσαρέσκεια μου, να ενημερωθώ παραπάνω απο εσάς που πιθανά να ξέρετε κάτι παραπάνω.
    Ξέρεις γιατί άνοιξα αυτή την κουβέντα κυρίως? Γιατί τα κανάλια δείχνουν οτι γουστάρουν και είναι για φτύσιμο τελείως. Μία μορφή ενναλακτικής ενημέρωσης για μένα είναι η κουβεντούλα εδώ μέσα με άτομα που δεν γνωρίζω, και αυτή προσπαθώ να επιτυχω. Χαίρομαι που τα λέμε.

    Καλήμερα.
    assasinos
    03.05.2006, 15:59
    Xmmm...xwris na 8elw na to paiksw semnotyfos,nomizw oti ligh kosmiothta den vlaptei.
    Pantws exeis kapoio dikio,ta MME apokalyptoun mono oti xreiazetai...Fame Story kai de symmazeuetai poios tsakw8hke me poion,giati to ekswgamo einai melampso kai ta tetoia.
    Giati omws prospa8eis na enhmerw8eis apo atoma pou den gnwrizeis den mporw na to katalavw.Gyrw sou den vlepeis kanenan na symmerizetai tis idees sou?Tis apories sou?Ta 8elw kai ta pisteuw sou?Kalo einai, oxi oti me xalane ta fora, na ksekinhseis kati tetoio apo ton ka8hmerino sou perigyro.An8rwpos me antilhpsh kai pisteuw san ta dika sou,den nomizw na exei mizero koinwniko perigyro me monh asxolia to Fame Story!Ksexasame na eimaste an8rwpoi entellei, kai gia na synnenoh8oume xreiazomaste auto to konservokouti texnologias?
    To toi 8a ginei einai aplo...3os pagkosmios.Rwssia me Amerikh 8a fagw8oun gia ta petrelaia kai osoi einai Krhth klaftous apo twra,apo thn polu radienergeia pou 8a fane.Ta panta gia to xrhma kai thn energeia(=xrhma).

    Oso gia ta kanalia h lysh einai aplh...boycotaz mexri to kokalo.Skefthkes pote na thn kleiseis thn rhmada?Yparxei kai to radiofwno,kai pistepse me,se vazei se perissoteres skepseis kai as einai kai auto dhlwmeno politiko organo.

    Elpizw estw kai ligo na se kalypsa
    maroulaki_321
    03.05.2006, 16:37
    Quote:

    Το μέλος assasinos στις 03-05-2006 στις 15:59 έγραψε:

    Xmmm...xwris na 8elw na to paiksw semnotyfos,nomizw oti ligh kosmiothta den vlaptei.




    Τι ακριβώς δεν ήταν κόσμιο?

    Οσο για τα υπόλοιπα που λές περι πηγών ενημέρωσης φυσικά το ραδιόφωνο είναι απείρως καλύτερο, συζητήσεις με ανθρώπους φίλους και γνωστούς έχω κάνει άπειρες, αλλά κατα τη γνώμη μου και οι γνώμες ανθρώπων που δεν γνωρίζω μου είναι ΕΞΙΣΟΥ πολύτιμη.

    Γιατί όσους είναι Κρήτη να τους κλαίω απο τώρα?Καταλαβαίνω που το πας αλλα μη μου το λές με πιανει η καρδια μου!!
    Αν αφήσουμε στην άκρη τους ανθρώπους που θα πεθάνουν για ακόμα μία φορά-βλέπω άλλωστε οτι την Αμερική ουδέποτε την ενδιέφερε κάτι τέτοιο, τις οικονομικές συνέπειες τις λαμβάνουν υπόψη?
    Ο κύκλος των πολεμικών επιχειρήσεων που ξεκίνησανδεν θα κλείσει ανώδυνα. Το κόστος για τις οικονομίες θα είναι τεράστιο. Και μπορεί σε έναν μακροπρόθεσμο σχεδιασμό αυτό να μην τους ενοχλεί, δεν είναι όμως καθόλου βέβαιο ότι έχουνε μετρήσει σωστά τις άμεσες επιπτώσεις και τη διατηρησιμότητα των «επιτευγμάτων» της σε περίπτωση που κερδίσει τον πόλεμο.Τι να πώ ρε γμτ να ημουνα στα μυαλα τους μεσα να παιζα ποδοσφαιρο



    No one can make you feel inferior without your consent


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maroulaki_321 στις 03-05-2006 16:38 ]
    assasinos
    03.05.2006, 16:47
    H kosmiothta phgaine stis "m@l@k1es" .Mhn to pairneis kai epi ponou.

    Oso gia thn Krhth, hdh ta prwta apotelesmata ths eggythtas ths se perioxes pou plhghsan apo tis legomenes "eksypnes" vomves,8a ginoun ais8hta se mia 10etia apo twra.Alla auto einai ma8hmatiko epakolou8o!
    Elpizw mono na mh se laxtarhsa ama exeis kanena diko sou katw.

    Oson afora thn Amerikh,fysika kai den thn endiaferoun oute oi an8rwpoi pou 8a xa8oun,sigoura omws oute kai oi oikonomikes synepeies,ka8ws h USA opote xreiazetai dolaria exei thn tash aplws na ta ektypwnei, xwris antikrysma se xryso.
    Epishs as mhn ksexname oti to olo ntavantouri paizetai stis plates mas gia 2 vasikous logous.a)O Bush exei poooooooooooolles partides me oploparagwges epixeirhseis,ws epi tw pleistwn stratiwtikes,ara ka8e mega-polemos metafrazetai se kata8eseis sthn trapeza.
    b)H Amerikh den prokeitai na afhsei tis xwres tou OPEC na synalassontai se Euro ka8ws den thn symferei.

    Parakseno "paixnidi" o polemos maroulaki_321...o monos tropos na kerdiseis...einai na mhn paikseis...

    Auta gia ligh istoria.
    uNick
    03.05.2006, 19:47
    @ assasinos:
    Φίλε μου, ένας από τους λόγους που οδηγούν τις ΗΠΑ σε στρατιωτικές επιχειρήσεις είναι και ο οικονομικός. Όντως, κάπως πρέπει να κάνουν τζίρο και οι πολεμικές βιομηχανίες. Πέρα από αυτό όμως, εδώ τα πράγματα είναι αρκετά πιό σύνθετα. Όπως είπες νωρίτερα, τα πετρέλαια του OPEC είναι το μήλον της έριδος, αλλά όχι μόνο. Αυτά, σε συνδυασμό με το μεγάλο stock οπλικών συστημάτων, αλλά και το γόητρο ΗΠΑ που πρέπει να έχουν το πάνω χέρι σε όλο τον πλανήτη... Έναν νέο ψυχρό πόλεμο ζούμε παιδιά, και τις συνέπειές του θα τις βιώσουν τα παιδιά μας και τα εγγόνια μας. Εμείς ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα...

    Πάντως όλη αυτή η κουβέντα μου θύμησε (δεν ξέρω πώς...) ένα τραγούδι του συμπαθούς group που ακούει στο όνομα "Ημισκούμπρια". Ο τίτλος είναι "Το Δώρο Του Καίσαρα", και γράφτηκε μετά την επίθεση των ΗΠΑ στην Γιουγκοσλαβία... Οι στίχοι λένε πολλά (με χιουμορ αλλά και νόημα) και προτείνω να το ακούσετε με προσοχή.
    assasinos
    03.05.2006, 21:52
    Polu omorfo kommati pou to akouw se ksekarfwtes stigmes ths zwhs mou,gia na mou 8ymizei oti thn adikia kai thn kakia,prepei na tis polemame antreiwmena.

    Ti na pw...8a deiksei...
    uNick
    05.05.2006, 11:40
    Μου ήρθε σήμερα με e-mail η παρακάτω φωτο... Δεν είναι ακριβώς στο θέμα μας, αλλά έχει κάποια σχέση...



    επισυναπτόμενα: ole0.GIF 
    assasinos
    06.05.2006, 11:01
    Wraio comic!Vevaia ligaki moirolatriko...san na leme "Perasmena megaleia kai dihgontas ta na klais."


    Eixa dei kapote ena eksisou kalo , mono pou den to exw ksanavrei se opoiadhpote morfh gia na to para8esw,opote 8a sas to perigrapsw...


    sth skhnh 2 arxaioi Ellhnes polemistes me olh thn eksarthsh, thn panoplia, thn perikefalaia...kai enas pershs pesmenos xamw,enw o enas Ellhnas ton exei sthn akrh tou spa8iou tou.O Pershs loipon kati leei sta Aravika, kai o Ellhnas pou ton krata ka8hlwmeno rwtaei"Omilei Ellhnika o Varvaros?" kai o allos tou apantaei"Nai...Leei pws autos pou shmera sklavwnetai,aurio 8a sklavwsei".profhtiko?
    thank
    06.05.2006, 12:10
    Νίκο, έγραψες "Έναν νέο ψυχρό πόλεμο ζούμε παιδιά, και τις συνέπειές του θα τις βιώσουν τα παιδιά μας και τα εγγόνια μας. Εμείς ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα... ". (το μέλος unick έγραψε... )

    Ετσι ακριβώς .. Τίποτα δεν έχουμε δει .... Σκέφτομαι και κάτι άλλο. Ενώ αυτές τις μέρες η Αθήνα φιλοξενεί φωνές διαμαρτυρίας απ όλη την Ευρώπη, εγώ μέχρι σήμερα δεν "κατάφερα" να πάω. Δεν το θέτω στενά πολιτικά το θέμα, ούτε θεωρώ τον εαυτό μου οπαδό των κινήσεων που το οργανώνουν. Αλλά είναι κάτι.... Και παρόλα αυτά δεν "κατάφερα" να πάω μέχρι τώρα. Εντάξει, έλλειπα από την Αθήνα για δουλειά, αλλα ισχύει και αυτό που λέμε "Αμα θέλεις κάτι .. βρίσκεις λύσεις" . Δεν κατάφερα ? ή μήπως τελικά παίζει ρόλο και η όλη οργάνωση της καθημερινότητας και ζωής μου (όπως και για πολλούς άλλους) ? Οπότε εν μέρει είναι και επιλογή ?... Τέλος πάντων Νίκο..... Εδώ κολλάει και το τραγούδι που λέει "να δεις τι σούχω για μετά ..."


    freak
    01.10.2015, 09:35

    Ποια Κοντολιζα ωρε?

    Διαβαζω μερικα ποστ εδω περα και γελαω, εστω και αν δεν ειναι φρεσκα.

    Μαλλον δεν πρεπει να σκαμπαζατε οταν ο "εθναρχης" {#emotions_dlg.wacko} ειπε αυτο:

    Ευτυχως τωρα μπορουμε να νοιωθουμε υπερηφανοι με την Αλεξη.

    ΑΞΙΟΣ!


    Hastaroth
    01.10.2015, 13:15

    Ούτε να σταθή σωστά γιά την φωτογράφιση δέν ξέρει,ο ο ατζούμπαλος

    Πάλι καλά που δέν ούρησε στο χαλί κιόλας...

    Απορία:την Περιστέρα γιατί την κουβάλησε μαζί του;Δέν άρχισαν τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο όπου διδάσκει (my ass);

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Hastaroth, 01-10-2015 13:17 ]


    mary_omikron
    01.10.2015, 20:55

    ένα κουταλάκι του γλυκού πρωί με το ξύπνημα και βράδυ πριν τον ύπνο...

    γκουρμέ επειδή είμαστε και σικάτοι {#emotions_dlg.rolleyes}

    Duetto Rustico Balsamico Gourmet Gift Set


    Hastaroth
    01.10.2015, 22:34

    Βάζουμε μήπως και λαδάκι καντηλιού,όπως έπραξεν ο εξ Αρτης λαδέμπορας;

    Εγώ πάντως προτιμώ το αγνό CH3COOH


    tallos
    01.10.2015, 22:52
    Εγω THC-COOH,