ελληνική μουσική
    835 online   ·  210.851 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    vouliakis
    11.06.2006, 12:16
    Διορθώθηκε αυτό, Γεωργιάννα... (Κάποιος είχε μπερδέψει τα quotes).
    prochatz
    11.06.2006, 13:05
    Το μέλος vouliakis στις 11-06-2006 στις 12:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Διορθώθηκε αυτό, Γεωργιάννα... (Κάποιος είχε μπερδέψει τα quotes).



    Νομίζω ότι δε διορθώθηκε το πρόβλημα. Εννοούμε ότι κάθε φορά που μπαίνει ένα quote όπως φαίνεται στο link που έβαλε η Γεωργία, αυτό βγαίνει εκτός ορίων της οθόνης με ανάλυση 1024x768. Έτσι αναγκαζόμαστε να μετακινούμαστε δεξιά-αριστερά για να διαβάσουμε τι λέει.
    Hastaroth
    11.06.2006, 13:09
    Το μέλος jorge στις 11-06-2006 στις 00:01 έγραψε...
    [quote]
    Το μέλος hastaroth στις 10-06-2006 στις 22:32 έγραψε...
    [quote]
    Μήπως αυτό σημαίνει οτι κάποια links έχουν σχέση μέ τά ports τού υπολογιστή που "βλέπει" το site;

    [/quote]

    Αυτό που γίνεται, είναι οτι το συγκεκριμένο πρόγραμμα απενεργοποιεί τη J A V A S C R I P T, μέσω της οποίας παίζουν τα μενού και το combo box του forum.

    [/quote]

    Δέν γίνεται τα συγκεκριμένα μενού νά δουλεύουν ΚΑΙ άνευ J A V A S C R I P T;

    Αν μή τί άλλο,να μήν αναγκάζεται κάποιος που έχει internet security (όπως ο υποφαινόμενος) νά το απενεργοποιή κάθε τόσο γιά να δή τό μενού κλπ κλπ

    Είναι σίγουρο οτι υπάρχει θεός.Είναι επίσης σίγουρο οτι δέν είναι ο Θεός..


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 11-06-2006 13:10 ]
    vouliakis
    11.06.2006, 13:15
    Το μέλος prochatz στις 11-06-2006 στις 13:05 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 11-06-2006 στις 12:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Διορθώθηκε αυτό, Γεωργιάννα... (Κάποιος είχε μπερδέψει τα quotes).



    Νομίζω ότι δε διορθώθηκε το πρόβλημα. Εννοούμε ότι κάθε φορά που μπαίνει ένα quote όπως φαίνεται στο link που έβαλε η Γεωργία, αυτό βγαίνει εκτός ορίων της οθόνης με ανάλυση 1024x768. Έτσι αναγκαζόμαστε να μετακινούμαστε δεξιά-αριστερά για να διαβάσουμε τι λέει.



    Ναι, prochatz. Απλά στη σελίδα που παρέπεμπε η Γεωργιάννα, υπήρχε πρόβλημα (html) με τα quotes... Κάποιο μέλος δεν τα "άνοιξε" και δεν τα "έκλεισε" σωστά...

    Προσωπικά, μια χαρά τις βλέπω τις σελίδες. Γιατί δεν στέλνεις ένα screenshot στον jorge για να καταλάβει τι εννοείς?




    christos-reg
    11.06.2006, 14:30
    Το μέλος vouliakis στις 11-06-2006 στις 13:15 έγραψε...
    Παράθεση:
    Απλά στη σελίδα που παρέπεμπε η Γεωργιάννα, υπήρχε πρόβλημα (html) με τα quotes... Κάποιο μέλος δεν τα "άνοιξε" και δεν τα "έκλεισε" σωστά...


    Δεν είναι αυτό... Στη συγκεκριμένη σελίδα υπάρχει ένα τεράστιο URL.
    vouliakis
    11.06.2006, 14:39
    Μα, αυτό που θέλω να πω είναι πως -εγώ, τουλάχιστον- βλέπω τη σελίδα χωρίς κανένα πρόβλημα, τώρα που διορθώθηκε το προβληματάκι με τα quotes
    christos-reg
    11.06.2006, 14:45
    Ok! Το βρήκα! Στο Firefox υπάρχει το πρόβλημα ενώ στον Explorer όχι, γιατί κόβει το τεράστιο URL σε 2 γραμμές (στο post του μέλους tzoy).
    jorge
    11.06.2006, 14:46
    Το μέλος hastaroth στις 11-06-2006 στις 13:09 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δέν γίνεται τα συγκεκριμένα μενού νά δουλεύουν ΚΑΙ άνευ j a v a s c r ι p t;

    Αν μή τί άλλο,να μήν αναγκάζεται κάποιος που έχει internet security (όπως ο υποφαινόμενος) νά το απενεργοποιή κάθε τόσο γιά να δή τό μενού κλπ κλπ


    Πέρα από το μενού, είναι δεκάδες άλλες λειτουργίες που στηρίζονται στη J A V A S C R Ι P T, τόσο στο musicheaven, όσο και στα υπόλοιπα sites. Επίσης, με βάση τα στατιστικά που έχω, ανήκεις στο 0,002% των επισκεπτών που δεν έχουν ενεργοποιημένη J A V A S C R I P T.

    and i blame this world for making a good man evil
    it’s this world that can drive a good man mad
    and it’s this world that turns a killer into a hero
    well i blame this world for making a good man bad




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-06-2006 14:50 ]
    ageras
    11.06.2006, 14:51
    Απολύτως τίποτα!!!!!!!!!!!!!

    vouliakis
    11.06.2006, 14:57
    Το μέλος christos-reg στις 11-06-2006 στις 14:45 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ok! Το βρήκα! Στο Firefox υπάρχει το πρόβλημα ενώ στον Explorer όχι, γιατί κόβει το τεράστιο URL σε 2 γραμμές (στο post του μέλους tzoy).



    Ναι.. Το είδα, τώρα, με τον Firefox...


    Aiolos_m
    11.06.2006, 15:04
    Σας μισώ σας μισώ!!!

    Το μισώ το Music Heaven!!!!





    επισυναπτόμενα: griniaris.JPG 
    Aiolos_m
    11.06.2006, 15:05






    Mε πίστεψε κανείς......;
    alexia-vicky
    12.06.2006, 12:45
    Αυτό που ήθελα να πω είναι πως το τελευταίο χρονικό διάστημα, στα forums ,ανεξάρτητα από quotes, για να δω μια φράση μέχρι το τέλος της πρέπει να κάνω μπρος-πίσω...

    Υ.Γ. Jorge, όταν λες "τί ανάλυση έχουμε, τί εννοείς?" γιατί είμαι άσχετη με το θέμα...
    jorge
    12.06.2006, 13:13
    Για να δείτε ή να αλλάξετε την ανάλυση της οθόνης σας και τον αριθμό των εμφανιζόμενων χρωμάτων στα Windows, ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες

    Κάντε δεξί κλικ σε ένα κενό σημείο της επιφάνειας εργασίας (Desktop)

    Επιλέξτε από το μενού Properties (Ιδιότητες).

    Στο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέξτε τη σελίδα "Settings" ("Ρυθμίσεις").

    Ο ροοστάτης (slider) αριστερά καθορίζει την επιλεγμένη ανάλυση της οθόνης σας. Προτείνουμε - αν υπάρχει - την επιλογή 1024x768 ή οποιαδήποτε μεγαλύτερη επιθυμείτε.

    Pucca
    12.06.2006, 15:53
    Εγώ θα ήθελα να θυμίσω οτι μερικοί από εμάς είμαστε χρήστες Mac και αντιμετοπιζουμέ κάποιες ασυμβατοτητες λίγο περίεργες όπως πχ. Δεν μπορούμε να γράψουμε ελληνικά στο cafe με τίποτα , ή ενώ εμφανίζονται κανονικά τα θέματα του forum στην αρχική αν επιχειρήσουμε να μπουμε απο "επιλογή θέματος" στις κατηγορίες η σελίδα ανοίγει "κινέζικα". Αλλά για να λέμε και τα καλά η αρχική στα Mac ανοίγει με τελείως άλλη διάταξη και είναι πολυ καλύτερη!
    georgianoua
    12.06.2006, 16:14
    Το μέλος Pucca στις 12-06-2006 στις 15:53 έγραψε...
    Παράθεση:

    η σελίδα ανοίγει "κινέζικα". !


    Aυτό νομίζω διορθώνεται αν πας στο View->Character Encoding->Greek Windows
    Pucca
    13.06.2006, 08:18
    Το μέλος georgianoua στις 12-06-2006 στις 16:14 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Pucca στις 12-06-2006 στις 15:53 έγραψε...
    Παράθεση:

    η σελίδα ανοίγει "κινέζικα". !


    Aυτό νομίζω διορθώνεται αν πας στο View->Character Encoding->Greek Windows


    Σ` ευχαριστώ αλλά δυστηχώς...δε γίνεται τίποτα με το λειτουργικό OSX.
    assasinos
    13.06.2006, 08:22
    Ίσως αν δοκιμάσεις να αλλάξεις browser...λογικά το λειτουργικό σου δεν μπλέκει στο www viewing... :)
    SOKRATISKARAVIDAS
    13.06.2006, 11:14
    το μονο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι η θεματολογια του forum οπου κατα 90% γραφονται ασχετα εως ηλιθια σχολια.........του στυλ:τι φαγατε σημερα,ποιο τραγουδι ακουτε τωρα,ποσα κιλα ειστε,που θα πατε διακοπες,ο καλυτερος-η τραγουδιστης και αλλα τετοια ασχετα με τη μουσικη θεματα.Υπαρχουν δοξα τω Θεω,πολλα site για να εκφρασετε τετοιου ειδους ανησυχιες...........κι αν δεν εχετε κατι να πειτε μην το λετε......Οι περισσοτεροι γραφουν ετσι απλα για να γραφουν,για να παιρνουν ποντους η δεν ξερω εγω τι αλλο............απο ματαιοδοξια ισως.Προσωπικα με αφηνουν παγερα αδιαφορο ολα αυτα τα κουτσομπολιστικου στυλ θεματα που κυκλοφορουν σε αφθονια εδω μεσα(τι φαγητο σας αρεσει,που θα πατε διακοπες,ανεκδοτα και συζητησεις ανευ λογου και ουσιας....).Θα ηθελα κατι πιο σοβαρο και πιο μουσικο...........απλα και ταπεινα.
    Σωκρατης
    alitissaNo16
    13.06.2006, 11:38
    τιποτα (προς το παρόν)!!!!!