ελληνική μουσική
    1043 online   ·  210.853 μέλη

    Τι κάνετε τα ...απαράδεκτα CD;

    bonjovi
    14.06.2006, 21:58
    TA POULAW!!!!






    these days the stars seem out of reach...
    aggeliki
    15.06.2006, 00:53
    Κανονίκα έπρεπε να τα επιστρέφαμε πίσω,να μας δίναν τα λεφτα της αγοράς πίσω συν το 50% ,για την προς στιγμήν διατάραξη της προσωπικοτητά μας!
    rory166
    15.06.2006, 00:56
    το μαγαζι φταιει για την προς στιγμήν διατάραξη της
    προσωπικοτητά μας..........?
    οποιος ξερει τι θελει δεν αντιμετωπιζει τετοια προβληματα..!!

    ΥΓ-Συμπεριλαμβανω τον εαυτο μου σε αυτους που δεν ξερουν τι θελουν
    που και που...!!!
    aggeliki
    15.06.2006, 00:59
    E κάποιος άλλος πρέπει να φτάιει...!Lol
    poison_girl
    15.06.2006, 02:50
    Το μέλος rory166 στις 15-06-2006 στις 00:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    το μαγαζι φταιει για την προς στιγμήν διατάραξη της
    προσωπικοτητά μας..........?
    οποιος ξερει τι θελει δεν αντιμετωπιζει τετοια προβληματα..!!

    ΥΓ-Συμπεριλαμβανω τον εαυτο μου σε αυτους που δεν ξερουν τι θελουν
    που και που...!!!



    ποιο μαγαζι????
    vasiloukos
    15.06.2006, 11:34
    Ειδική τιμωρία για τα απαράδεκτα cd: Τα παίρνω μαζί μου στ' αυτοκίνητο, τα ακούω, τσαντίζομαι, και τα εκσφενδονίζω απ' το παράθυρο.
    uNick
    15.06.2006, 11:58
    Το ακούω προσεκτικά...
    ...από την αρχή ως το τέλος...

    ...για να ξέρω ποιόν κράζω και γιατί ! ! !
    12plus
    15.06.2006, 12:48
    Εγώ απλά τα ακούω, είναι ενδιαφέρον αντικείμενο ένα απαράδεκτο τραγούδι, cd κλπ...
    evonni
    16.06.2006, 02:05
    Όσο απαράδεκτο και να είναι ένα cd (και let's face it, κυκλοφορούν πολλές αηδιές στην πιάτσα...) ποτέ δεν θα μπορούσα να το πετάξω. Τα κρατάω απλά και μόνο για το αρχείο και φυσικά όχι σε κοινή θέα (γιατί να συγχύζομαι χωρίς λόγο???) ενώ παράλληλα προσπαθώ να ξεχάσω ότι υπάρχουν.
    elenakielenio
    16.06.2006, 08:46
    εγω ολα μου τα CD τα κραταω δεν τα πεταω
    μπορει και να τα ακουω που και που εξαρτατε απο τη ορεξη εχω
    korgy
    16.06.2006, 09:47
    Σ Ο Υ Β Ε Ρ


    Emaki
    16.06.2006, 10:58
    Δεν πετάω ή χαλάω ποτέ Cd!
    Σαν τα μάτια μου τα προσέχω και ας εχω να τα ακούσω χρόνιαααααααααααα!
    Για να υπάρχουν στην συλλογή μου σημαίνει πως κάποια περίοδο της ζωής μου , μου έκαναν συντροφιά σε καλές ή κακές στιγμές μου...
    Είναι συναισθηματικό λοιπόν το δέσιμο!


    alterhoh
    16.06.2006, 11:43
    Έχω κάνει μια λίστα με άχρηστα CDs για πούλημα αλλά δεν έχω κάνει το κόπο να τη στείλω-δημοσιεύσω κάπου. ΒΑΡΙΕΜΑΙ
    Τέσπα...
    faltsoo
    16.06.2006, 13:01
    τα δινουμε για δωρα
    στο Μ/Η





    whitetiger
    16.06.2006, 14:51
    Τα κολλάω στο τοίχο του δωματίου μου... Τη ντουλάπα την έχω γεμίσει και πραγματικά είναι πολύ ωραίο θέαμα και από άποψη του φενγκ σουι διότι η καθρεπτιζόμενη επιφάνεια αντανακλά το φως και σχηματίζει χρώματα που αλλάζουν συνεχώς...

    angela_77
    19.06.2006, 18:17
    μια πολυ καλη ιδεα για τα αχρηστα cd στο παρακατω link (πατηστε play στο νουμερο 4)

    strange office gadgets
    uNick
    19.06.2006, 18:45
    Το μέλος korgy στις 16-06-2006 στις 09:47 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σ Ο Υ Β Ε Ρ





    Aiolos_m
    20.06.2006, 02:14
    Το μέλος korgy στις 16-06-2006 στις 09:47 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σ Ο Υ Β Ε Ρ





    Κλέμμα......
    XeniaRodo
    03.01.2007, 15:52
    Πριν λίγο καιρό ήρθαν στα χέρια μου ένα σωρό cd από κάποιον που δεν τα ήθελε. Ξεκαθάρισα αυτά που ήθελα να κρατήσω και τα υπόλοιπα τα έκανα δώρο στον αδερφό μου που ακούει χαζομάρες. όλο και κάποιο θα του αρέσει. Tου είπα όποιο δε θέλει να το κάνει δώρο στους φίλους του....

    Δεν ήταν σκυλάδικα πάντως....
    GiannisTsimperidis
    03.01.2007, 17:43
    Έχει λίγο καιρό τώρα που το μπαλκόνι μας έχει αρχίσει να έχει διάφορους επισκέπτες! Περιστέρια, δεκαοχτούρες και τα σχετικά! Γενικά μας διακρίνει μια έντονη ζωοφιλική τάση στο σπίτι (αναφέρομαι στο πατρικό μου), όμως περισσότερο λυπάμαι την έρημη τη μάνα μου που μέσα στο παγετό βγαίνει μέρα παρά μέρα και καθαρίζει τα μπαλκόνια!!! Τη λύση μου την έδωσαν 5-6 cd κάποιων άκυρων καλλιτεχνών, που δε θα πω ποιων, άλλωστε είναι καθαρά υποκειμενική η κρίση μου και παραθέτω παρακάτω οδηγίες χρήσης:

    1ον) Επιλέγουμε από τη cd...οθήκη μας τα πιο άκυρα δισκάκια (τουλάχιστον 3!!)

    2ον) Προμηθευόμαστε σπάγκο από το μπακάλη της γειτονιάς μας (γιατί είμαστε κατά της παγκοσμιοποίησης .... ή τέλος πάντων ο κυρ Λευτέρης είναι πολύ καλός άνθρωπος και όταν ήμουνα μικρός μου χάριζε μαστίχες)

    3ον) Κόβουμε το σπάγγο σε αντίστοιχα κομμάτια μήκους 1,5 μέτρου ανά cd

    4ον) Δένουμε τη μια άκρη στο cd και την άλλη όπου βρούμε (στον φίκο, στο κάτω μέρος του μπαλκονιού του από πάνω κτλ), έτσι ούτως ώστε να μπορεί το cd να αιωρείται!!!

    Το αποτέλεσμα είναι να έχουμε φτιάξει ένα τέλειο "σκιάχτρο" συνδυάζοντας υλικά τελευταίας τεχνολογίας (cd) και υλικά διαχρονικά και παραδοσιακά (σπάγκος) που αντέχουν στο χρόνο και μας αρεσούν... Πράγμα που σημαίνει ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ από τις καημένες τις μανάδες μας!

    Δοκιμάστε το και εσείς...

    Αναμένω τα δικά σας σχόλια και τυχόν προτάσεις βελτιoποίησης της πατέντας με τα απαράδεχτα cd!!!