ελληνική μουσική
    293 online   ·  210.873 μέλη

    I got this all wrong - Relationship advice?

    Other_side
    18.06.2006, 22:01
    ΟΚ. Εδώ θα μου πεις, άσε μας κοπέλα μου με τα μέλια τώρα...αλλά είναι Κυριακή. Κάνει και ζέστη. Δεν υπάρχει παραλία για παραλία για χιλιάδες χιλιόμετρα, και αυτή παγωμένος Ατλαντικός.

    Οπότε λέω, να σας ζητήσω τη βοήθεια σας στο θέμα "σχέσεις" το οποίο δίνω ξανά και ξανά και δεν βλέπω να το περνάω ποτέ.

    Η ερώτηση μου είναι. Και ίσως για τις γυναίκες/ κοπέλες του σάιτ περισσότερο, πως ξέρεις πως ο σύντροφος σου είναι ο "σωστός";


    Και δεν μπορώ να καταλάβω. Πως το καταλαβαίνεις πως είναι ο σύντροφος σου, ο σωστός άνθρωπος για σένα; Υπάρχουν ενδεικτικά στοιχεία; Που σου λένε αυτός είναι; Μήπως είμαι απλά ανάποδη με το Α κεφαλαίο και ανάποδο, και δεν μπορώ να βρω την ευτηχία;

    (Άσε μας κοπέλα μου)


    Κυριακή. Οπότε επιτρέπονται δεν επιτρέπονται τέτοια θέματα;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Other_side στις 19-06-2006 02:08 ]


    Orfeus
    18.06.2006, 22:29
    Εγώ μ' αυτά τα θέματα, ασχολούμαι τις ......Τετάρτες!!!!


    Other_side
    18.06.2006, 22:32
    Ορφέα είμαι σοβαρή βρε!

    Μην τον ακούτε οι υπόλοιποι...Το θέμα είναι άκρως σοβαρό!
    assasinos
    18.06.2006, 22:33
    ..."Είναι μία"...από εκεί αρχίζουν όλα...

    Πως λέμε εμείς οι άντρες "Έχω ένα φίλο" όταν θέλουμε να μιλήσουμε με διακριτικότητα?

    Other_side
    18.06.2006, 22:45
    Ε ναι για μια φίλη μιλάμε. Αααααα καλά ε! Οι γυναίκες του σάιτ είπαμε. Κορίτσια;
    maroulaki_321
    19.06.2006, 00:27
    Ρε σεις αγόρια μην ανακατευεστε για να λέτε μόνο βλακείες
    Ελα Αννα, να σου πώ, πως το σκέφτομαι με απλή διαδικασία συλλογισμού.
    (Αραγε γίνεται να σκεφτείς απλά για ένα τέτοιο θέμα?)
    Ενα σενάριο λέει οτι για να έμεινε μαζί του 8 χρόνια πάει να πεί οτι κάτι γίνεται. (προφανώς, δεν είπα καμια εξυπνάδα τώρα). Οπωσδήποτε κάτι του καλύπτει, και κάτι της καλύπτει πολύ σημαντικό. Μετά μπαίνει και το οτι....ο σύντροφος μου είναι πλέον ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ κομμάτι της καθημερινότητας μου και απο την άλλη ώρες ώρες θέλω να του κάνω τη μούρη κιμά (λέμε τώρα)....Αντιφατικά συναισθηματα ε? Ε, ρε ατέλειωτα κιλά φαιάς ουσίας μπορουμε να φάμε εμείς οι γυναίκες για αυτα....
    Ρώτα την , την κάνει ευτυχισμένη παρα τις διαφορές τους? Ξαναρώτα την: Χωρίς αυτόν θα μπορούσε να συνεχίσει? Ει, στους τσακωμους δεν φταίει ποτέ μόνο ένας.
    Το άλλο σενάριο είναι οτι η σχέση έκανε τον κύκλο της, και πρέπει να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, γιατί δεν θελει να καταλήξει ασχημα. Συζητάνε καθόλου αυτοί οι 2?
    Ο άλλος τι λέει πως το βλέπει το θέμα?
    Ξέρω οτι δεν βοήθησα, κάπως έτσι θα ξεκινουσα να το σκεφτομαι εγώ....Ελπίζω να πάνε όλα πολύ καλά.
    Φιλικά.
    aggeliki
    19.06.2006, 01:09
    Αυτή την απορία την έχω και εγώ!Μα πως τα καταφέρνουν???Νομίζω είναι θέμα εγωισμού και των 2 πλευρών!

    Και έχω να θέσω ένα ερώτημα μήπως ένας από τους 2 είναι Λέων???Μόνο σε λιοντάρια το έχω συναντήσει αυτό!

    Other_side
    19.06.2006, 01:15
    Αγγελική, βασικά δεν τα καταφέρνουν αυτό είναι το θέμα. Θα έλεγα πως η φίλη είναι περισσότερο ανήσυχη από τον φίλο. Εκείνον αλήθεια δεν τον καταλαβαίνω. Λέει πως όλα καλά, και πως υπερβολές και πως όλα καλά. Εκείνη τρώγεται έτσι με τα ρούχα της.

    Μαρουλάκι, έχεις δίκοιο δεν επικοινωνούν. Δηλαδή, προσπαθούν, αλλά λένε έχουμε δουλειές. Έχουμε τόσα. Κάνουμε ότι μπορούμε. Εγώ προσωπικά πιστεύω πως καμιά φορα επικοινωνείς και χωρίς λόγια. Μερικά πράγματα είναι τόσο απλά και φανερά που αρνούμαστε να τα πιστέψουμε.

    Κανένας δεν είναι Λέων Μαρουλάκι. Μια Παρθένος. Ένας Ζυγός. Τί λένε τ'αστρα για πες.
    vouliakis
    19.06.2006, 01:16
    Ε, μα... Είπα κι εγώ... Πώς είναι δυνατό να μην γνωρίζω κάτι για τους Relationship advice? Νέο γκρουπ? Καλό θα ήταν, άραγε, το τραγούδι I got this all wrong?

    Kαι για μια στιγμή, νόμισα πως κατά λάθος μπήκα στο sxeseis.gr...




    Other_side
    19.06.2006, 01:22
    sxeseis.gr?

    Στα υπόψη στα υπόψη....

    Σόρι βρε. Με πιάνει καμιά φορά τις Κυριακές.

    Την επόμενη υπόσχομαι να μηλίσω για μουσικό θέμα....
    aggeliki
    19.06.2006, 01:25
    Πάντως και εγώ πιστεύω ότι αυτές οι σχέσεις δεν οδηγούν πουθενά...Βασικά δεν μπορούν να χωρίσουν γιατί έτσι έχουν συνηθίσει και επιπλέον ούτε ο ένας αλλα ούτε και ο άλλος έχουν βρεί κάτι καλύτερο για να τους βοηθήσει να ξεκολήσουν....
    Other_side
    19.06.2006, 01:33
    Αγγελική, αυτό με το "κάτι καλύτερο" με πείραξε κάπως δεν μου κάθεται καλά. Τί είναι βρε οι άνθρωποι να βρεις κάτι καλύτερο; Δεν είναι επειδή δεν βρήκαν κάτι καλύτερο...δεν ψάχνουν καν για καλύτερο χειρότερο ή τί...απλώς δεν ξέρουν πως να προχωρίσουν, πως να γυρίσουν, μένουν έτσι στάσιμοι, εγκλωβισμένοι σχεδόν σε μια ημί-κατάσταση.

    Ίσως να τους κρατάει η αγάπη εκεί. Ίσως και η συνήθεια.

    Δεν μπορώ να πιστέψω πως οι άνθρωποι είναι "κάτι καλύτερο", "κάτι χειρότερο", είναι όπως είναι. Δεν ξέρω πως να στο πω τώρα.

    ...νομίζω πως το τελειώνω κιόλας. Η συνέχεια στο σχέσης. Που λέει και ο Βουλιάκης...
    aggeliki
    19.06.2006, 01:37
    Τελευταίο post ως απάντηση.

    Καταλαβαίνω αυτό που λες...Λάθος το έγραψα εγώ...Ήθελα να πω έναν καινούριο έρωτα!
    thank
    19.06.2006, 01:57
    εγω δεν ειμαι κορίτσι (ως γνωστόν) αλλα ουτε ο Ορφεας ειναι (επισης γνωστόν) ... αρα ... οχι διακρισεις ... Και οχι στους αποκλεισμους. Και εγω απο Δευτέρα (ασχολουμαι Δευτέρα με Παρασκευή) .. οποτε Αννα αν θελεις ... :):) . εκτος αν πας στο sxeseis.gr μαζι με τα ποστ "αντεχει ο ερωτας την απόσταση", "την έχετε πατήσει από φίλους", "διαφορά μεταξύ έρωτα και αγάπης" και καμμια δεκαριά άλλα Αλλα θέλω nickname και τα σχετικά ε ?
    Other_side
    19.06.2006, 02:06
    Θάνο. Βασικά ναι σωστά. Είναι αλήθεια πως ανεβαίνουν πολλά ποστ που είναι πολύ άσχετα με μουσική. Μου 'ρθε τώρα το σχέσεις, το ανέβασα. Αλλά κάτα κάποιο τρόπο Βουλιάκη...αν υπάρχουν κανόνες σχετικά με το τί ανεβάζουμε, γιατί υπάρχει η κατηγορία "περί ανέμων και υδάτων" όπου κατατάσεται και το σημερινό πόστ;

    Δεν ξέρω το σάιτ είναι μόνο για μουσικά θέματα;

    Γιατί δεν έχω αυτή την εντύπωση εγώ...ας το διευκρινήσουν οι συντονιστές...κατά τα άλλα...αν είναι τόσο θέμα...να το σβήσω τώρα που το σκέφτομαι το ρημάδι...
    vouliakis
    19.06.2006, 02:11
    Δεν νομίζω να είπα κάτι για διαγραφές posts κλπ. Την αγωνία σου σκέφτηκα, μέχρι την Τετάρτη που θα απαντήσει ο Orfeus...
    Orfeus
    19.06.2006, 06:22
    Χαίρομαι που ΔΕΝ μπορώ να ασχολούμαι καθημερινά με τέτοια θέματα .

    Οι Τετάρτες μου όμως είναι ...........ότι πρέπει!!!!!!

    (και ........κάθε τέσσερις μήνες!!!!!!)


    maroulaki_321
    19.06.2006, 07:28
    Το μέλος Other_side στις 19-06-2006 στις 01:15 έγραψε...
    Παράθεση:

    Κανένας δεν είναι Λέων Μαρουλάκι. Μια Παρθένος. Ένας Ζυγός. Τί λένε τ'αστρα για πες.


    Δεν ξέρω για ζώδια καθόλου τι παίζει, η αγγελική θα σου πεί που στο γραψε κι ολας Εγώ προτείνω να αφήσουμε τ'αστρα των ζωδίων και να κοιτάξουμε τ'αστρα του ουρανού που γυαλίζουνε μπας και ξεκολλησει το μυαλό μας (κατι τετοιες αηδιες λεω με τον πρωινο καφε),τελος παντων... Αν η κοπέλα τρώγεται με τα ρούχα της κι ο άλλος δεν βλέπει τίποτα στραβό... μου χει συμβει ακριβώς το ίδιο- και μετά απο 2 μήνες που έστιβα το μυαλό μου κι εβριζα συνεχεια τον εαυτό μου, πηγα ενα πονεμενο απογευμα και χωρισα και δεν κοιταξα πισω. 4,5 χρόνια σχέση 'ηταν και καλυτερα που τελειωσε.
    Κι εγω μεταξεσταστεα μενω. Ποτε και κανεις δεν θα περασει το μάθημα. Αυτή είναι η μαγεία της ζωής

    Καλή σας μέρα όλοι!
    assasinos
    19.06.2006, 10:51
    "Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι..."
    KIT_KAT
    19.06.2006, 15:54
    Το μέλος assasinos στις 19-06-2006 στις 10:51 έγραψε...
    Παράθεση:

    "Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι..."



    Τα είπες όλα

    (Τα λέω εγώ αλλά ποιος μ' ακούει...)