ελληνική μουσική
    493 online   ·  210.895 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    rigas
    21.05.2007, 12:22
    Ευχαριστώ.
    rompa
    28.05.2007, 10:33
    Όπως έχει χιλιοειπωθεί η ταξινόμηση των βίντεος είναι πλέον αναγκαία διότι κάποια βίντεο καταχωρούνται δεύτερη φορά . Επίσης είναι δύσκολο να δεις αυτό που θες αν είναι αρκετά παλιό . Συγγνώμη που το επαναλαμβάνω - το λέω με κάθε καλή πρόθεση .
    PHILIPPOSSM
    28.05.2007, 14:10
    Εγω παντος βρισκω το ΜΗ πληρες
    MyNameIsDo
    28.05.2007, 15:15
    Μάλλον απορία είναι.
    Σε τί χρησιμεύουν όλες αυτές οι καταμετρήσεις των επισκέψεων στα διάφορα θέματα, τα blogs, αλλά κυρίως στα videos?
    Άν δεν υπάρχει πρακτικός λόγος ύπαρξης, ίσως περιττή να είναι και η παρουσία τους.
    gogere17
    28.05.2007, 15:18
    Παράθεση:

    Το μέλος MyNameIsDo στις 28-05-2007 στις 15:15 έγραψε...

    Μάλλον απορία είναι.
    Σε τί χρησιμεύουν όλες αυτές οι καταμετρήσεις των επισκέψεων στα διάφορα θέματα, τα blogs, αλλά κυρίως στα videos?
    Άν δεν υπάρχει πρακτικός λόγος ύπαρξης, ίσως περιττή να είναι και η παρουσία τους.

    στην ζωη μας δεν μπορουμε χωρις αριθμους 12345678909876543210
    MyNameIsDo
    28.05.2007, 15:21
    Παράθεση:

    Το μέλος gogere17 στις 28-05-2007 στις 15:18 έγραψε...

    στην ζωη μας δεν μπορουμε χωρις αριθμους 12345678909876543210



    ούτε χωρίς μουσική!!!
    jorge
    28.05.2007, 15:36
    Παράθεση:

    Το μέλος MyNameIsDo στις 28-05-2007 στις 15:15 έγραψε...

    Μάλλον απορία είναι.
    Σε τί χρησιμεύουν όλες αυτές οι καταμετρήσεις των επισκέψεων στα διάφορα θέματα, τα blogs, αλλά κυρίως στα videos?
    Άν δεν υπάρχει πρακτικός λόγος ύπαρξης, ίσως περιττή να είναι και η παρουσία τους.



    Βοηθούν στο να εντοπιστούν τα πιο δημοφιλή, τα οποία - συνήθως - αξίζουν περισσότερο από τα υπόλοιπα. Έτσι, διευκολύνεται ένας αυριανός επισκέπτης που θα θέλει να δει σε λίγο χρόνο τα πιο δημοφιλή videos, topics, τραγούδια κλπ.
    edelweiss
    28.05.2007, 15:46
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-05-2007 στις 15:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MyNameIsDo στις 28-05-2007 στις 15:15 έγραψε...

    Μάλλον απορία είναι.
    Σε τί χρησιμεύουν όλες αυτές οι καταμετρήσεις των επισκέψεων στα διάφορα θέματα, τα blogs, αλλά κυρίως στα videos?
    Άν δεν υπάρχει πρακτικός λόγος ύπαρξης, ίσως περιττή να είναι και η παρουσία τους.



    Βοηθούν στο να εντοπιστούν τα πιο δημοφιλή, τα οποία - συνήθως - αξίζουν περισσότερο από τα υπόλοιπα. Έτσι, διευκολύνεται ένας αυριανός επισκέπτης που θα θέλει να δει σε λίγο χρόνο τα πιο δημοφιλή videos, topics, τραγούδια κλπ.



    Αρκεί να μην υπάρχουν user σαν και του λόγου μου και κάνουν ανασκαφές στα φόρουμ κι οπουδήποτε αλλού
    gogere17
    28.05.2007, 15:55
    Παράθεση:

    Το μέλος edelweiss στις 28-05-2007 στις 15:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-05-2007 στις 15:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MyNameIsDo στις 28-05-2007 στις 15:15 έγραψε...

    Μάλλον απορία είναι.
    Σε τί χρησιμεύουν όλες αυτές οι καταμετρήσεις των επισκέψεων στα διάφορα θέματα, τα blogs, αλλά κυρίως στα videos?
    Άν δεν υπάρχει πρακτικός λόγος ύπαρξης, ίσως περιττή να είναι και η παρουσία τους.



    Βοηθούν στο να εντοπιστούν τα πιο δημοφιλή, τα οποία - συνήθως - αξίζουν περισσότερο από τα υπόλοιπα. Έτσι, διευκολύνεται ένας αυριανός επισκέπτης που θα θέλει να δει σε λίγο χρόνο τα πιο δημοφιλή videos, topics, τραγούδια κλπ.



    Αρκεί να μην υπάρχουν user σαν και του λόγου μου και κάνουν ανασκαφές στα φόρουμ κι οπουδήποτε αλλού

    μηπως εισαι αρχαιολογος ή σπουδαζεις?
    MyNameIsDo
    28.05.2007, 16:12
    Παράθεση:

    Το μέλος gogere17 στις 28-05-2007 στις 15:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος edelweiss στις 28-05-2007 στις 15:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-05-2007 στις 15:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MyNameIsDo στις 28-05-2007 στις 15:15 έγραψε...

    Μάλλον απορία είναι.
    Σε τί χρησιμεύουν όλες αυτές οι καταμετρήσεις των επισκέψεων στα διάφορα θέματα, τα blogs, αλλά κυρίως στα videos?
    Άν δεν υπάρχει πρακτικός λόγος ύπαρξης, ίσως περιττή να είναι και η παρουσία τους.



    Βοηθούν στο να εντοπιστούν τα πιο δημοφιλή, τα οποία - συνήθως - αξίζουν περισσότερο από τα υπόλοιπα. Έτσι, διευκολύνεται ένας αυριανός επισκέπτης που θα θέλει να δει σε λίγο χρόνο τα πιο δημοφιλή videos, topics, τραγούδια κλπ.



    Αρκεί να μην υπάρχουν user σαν και του λόγου μου και κάνουν ανασκαφές στα φόρουμ κι οπουδήποτε αλλού

    μηπως εισαι αρχαιολογος ή σπουδαζεις?



    Τρία ζήτω για την edelweiss την αρχαιολόγο που ανατρέπει τις ισορροπίες!!!

    Αλλά και τρία ζητώ για τον jorge μας που τις διατηρεί!!!!!

    gogere17
    28.05.2007, 16:20
    ζητω ζητω ζητω
    ζητω ζητω ζητω
    (το ξεφτιλισαμε ομως do)
    edelweiss
    28.05.2007, 20:21
    Μια ιδέα (αν και ξέρω πως δεν θα την προσέξετε καν).
    Υπάρχουν κάποια ποστ στο φόρουμ, τα οποία έχει "περάσει" η προθεσμία τους, π.χ. Πρωταπριλιά 2003 ή κάποιες συναντήσεις, ή κάποια άλλα είναι κλειδωμένα... Από την στιγμή, και για δικούς σας λόγους δεν τα σβύνετε (και καλά κάνετε), γιατί δεν φτιάχνετε μια ξεχωριστή κατηγορία και να τα βάλετε εκεί μέσα έτσι ώστε να καθαρίσει λίγο το τοπίο μέσα στις υπόλοιπες κατηγορίες? κι όποιος θέλει να τα διαβάσει να πάει σε εκείνη την κατηγορία να τα δει :)
    gogere17
    28.05.2007, 21:14
    υπαρχει ηδη μια κατηγορια (δεν θυμαμαι ονομα)αλλα δεν ξερω πως χρησιμοποιειται.......
    edelweiss
    28.05.2007, 21:30
    Recycle Bin <-- Αυτή η κατηγορία...
    Μα ξέρεις πόσα θέματα πρέπει να πάνε σε αυτήν την κατηγορία?
    gogere17
    28.05.2007, 21:34
    ξερω......
    Ashley
    01.06.2007, 23:15
    Παράθεση:

    Το μέλος dimko στις 09-05-2007 στις 10:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Ashley στις 09-05-2007 στις 10:04 έγραψε...

    ειναι μερικα θέματα τα οποια οταν τα ανοίγω ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει την ελληνική γλώσσα

    ?????? ???????, 6 ???, ???? 21.30
    ?? MusicHeaven ??? ????? ??? 5/4 Live (???????? 14, ???????????) ??? ??? ??? ??? ?????? ??? ?? ??????. ??? ???????????!

    ? ?????????? ????????????? ???? ??? Music?eaven

    ????????? ?? ??????

    ? ??????? ???????? ?????? ??? MusicHeaven

    ?????????? – ?? ??????????? ??? ?????????? ?? ?????????

    σαν αυτά τι μποτει δηλαδή να φταίει ??





    Menu Browser

    -Προβολή
    -Κωδικοποίηση
    -Ελληνικά Windows



    kai twra ti kanoume ??
    evangelia_
    15.06.2007, 16:47
    Με αφορμή κάτι που έχει γραφτεί στο θέμα "Τι σας εκνευρίζει στο Music Heaven" σκέφτηκα πως θα 'ταν ωραίο αν η σελίδα του προφίλ καθενός διαμορφωνόταν από τον ίδιο... Π.χ. να μπορούσαμε να τις "στολίσουμε" με δικές μας φωτογραφίες(κάτι που νομίζω πως ήδη γίνεται), logos, να επιλέγαμε το background, κ.ά....
    --Elena--
    15.06.2007, 19:00
    Συμφωνώ με την evangelia_!!!Παρόλα αυτά το ΜΗ το θεωρώ τέλειο!!!!
    asxetos
    01.07.2007, 20:03
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-07-2006 στις 17:34 έγραψε...

    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αυτό με τα θέματα στο φόρουμ. Να υπάρχουν ποιο συγκεκριμένα τόπικς, όχι όλα στο περί ανέμων και υδάτων αν είναι εκτός μουσικής ας πούμε. Δεν ξέρω κάτι κάπως μου κάθονται τα τόπικς. Για δείτε το, μπορεί όταν βρω και τα γυαλιά μου να τα διαβάσω ένα ένα και να σας πω μια ποιό συγκεκριμένη πρόταση (που έτσι κι αλλοιώς θα απορίψει ο χόργε αλλά λέμε τώρα)....


    Όταν τη στείλεις, το συζητάμε. Αν σου έχω δώσει τώρα την εικόνα οτι απορρίπτω έτσι στεγνά προτάσεις, κάνεις λάθος. Ίσα ίσα κάθομαι και απαντάω ακόμα και στην πιο βλακώδη πρόταση. Ψάξτο λίγο και θα το δεις. Όχι οτι με ενδιαφέρει να σου αλλάξω άποψη...



    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Παιδιά φαντάζομαι πως είστε εντάξει, αλλά ότι υπάρχει μια αίσθηση της κλίκας εδώ μέσα υπάρχει.


    Εγώ θα το έλεγα "παρέα".


    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Και πάλι κάθε μέρα οι ίδιοι δημοσιεύουν. Και "τυχαίνει" να είναι και οι διαχειριστές...


    Ένας είναι ο διαχειριστής και δημοσιεύει συχνά, είν' αλήθεια. Αλλά όχι κάθε μέρα. Και δε δημοσιεύουν οι ίδιοι. Και ο ίδιος δημοσιεύει απλά γιατί λαμβάνει δημοσιεύσεις από τρίτους μέσω email ή δισκογραφικές δουλειές που πρέπει να παρουσιαστούν και πρέπει να τις περάσει χρησιμοποιώντας ένα nickname. Και όχι μόνο κάθεται και ετοιμάζει όλ' αυτά, όχι μόνο κάνει επιμέλεια ΟΛΩΝ των κειμένων, όχι μόνο βρίσκει και φωτογραφίες για τα περισσότερα κείμενα, όχι μόνο διορθώνει τα ορθογραφικά, αλλά τα "ακούει" κιόλας...



    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    μου έστειλαν ντέμο τα παιδιά και σας μιλώ για φοβερά κομματάκια που όμως ποτέ δεν αναδείχτηκαν εδώ....επειδή οι ίδιοι δεν είχαν το κουράγιο.
    Τέλος πάντων...κοιτάξτε το. ΄


    Αυτοί να το κοιτάξουν. Όταν αυτοί δε στέλνουν δημοσίευση ή το CD τους για δισκοκριτική ή ακόμα και εσύ δεν μπαίνεις στον κόπο να γράψεις δυο λόγια αφού τόσο πολύ σου άρεσαν, εγώ θα το κοιτάξω;



    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να μη κολλάμε στη σελίδα, και να υπάρχουν ίσως και ανταλαγές μεταξύ εσάς και άλλες μουσικές σελίδες. Ίσως καλό θα ήταν να βάζατε και ξένα λίνκς, να ρωτήστε και τον Ορφέα τί παίζει Αγγλία....αυτός θα σας κατεβάσει κάνα 10 καλά λίνκς, λέω εγώ τώρα αν και ίσως περισσότερο Κρητικά να είναι...


    Γιατί δε βοηθάς σε αυτό και τα περιμένεις όλα από εμάς; Υπάρχει και το πλαίσιο και η υποδομή να βάλεις εσύ links. Και Ξένα.


    Το μέλος Other_side στις 02-07-2006 στις 02:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Επίσης..το βρίσκω ενδιαφέρον αν γίνεται να λέμε πόσα μέλη μπαίνουν από κάθε χώρα ένα πράγμα...νομίζω υπάρχει ένα πρόγραμμα...και να υπάρχει στη πρώτη σελίδα...σαν πληροφορία.


    Υπάρχει ήδη. Ποιοί Είμαστε > Στατιστικά Μελών





    Νομιζω οτι οι ενοτητες στο FORUM συγκεκριμενοποιηθηκαν πολυ καλα μετα απο αυτη την αλλαγη που εγινε στη πρωτη σελιδα του ΜΗ.. Οι ομαδες των θεματων απλοποιηθηκαν και ειναι πολυ πιο ευκολο στον χρηστη να παει στο καταλληλο θεμα για να γραψει την αποψη του.
    Οσο για το θεμα της κλικας που αναφερθηκε πιο πανω, θεωρω ολους μας μια "κλικα", "παρεα", και πιστευω οτι οσο μεγαλωνει απο μελη, οσο μεγαλωνει απο σκεψεις, εκφρασεις, αποψεις, διαφορετικοτητες, διαφωνιες, αυτη η παρεα γινεται και πιο ομορφη, πιο ελκυστικη, πιο πλουραλιστικη, και πιο ενδιαφερουσα.
    Ευγε φιλτατε jorge για την αλλαγη που εγινε.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 01-07-2007 20:08 ]


    jorge
    01.07.2007, 20:09
    Thanks