ελληνική μουσική
    662 online   ·  210.857 μέλη

    Η Αμαλία νικήτρια του Dream Show!

    tzoy
    03.07.2006, 10:57
    Η Αμαλία νικήτρια του Dream Show!

    Φοβήθηκε τόσο πολύ το μάτι μου με αυτά που είδε στον τελικό του Fame Story, που την επομένη κάθισα με ένα άγχος να δω τον τελικό του Dream Show. Ευτυχώς, ο τελικός αυτός δεν είχε την βαρεμάρα του Fame, ούτε κράτησε πέντε ώρες. Καλά, άμα κρατούσε τόσο, ο Μικρούτσικος θα πάθαινε...αφυδάτωση με την τόση ακατάπαυστη φλυαρία που τον είχε πιάσει! Μεγάλη νικήτρια του παιγνιδιού αναδείχθηκε η Αμαλία προς μεγάλη κι ευχάριστη έκπληξη όλων, αφού είναι η πρώτη φορά που σε τέτοιο reality κερδίζει κάποιος με φωνή και όχι κάποιος δημοφιλής και άφωνος. Αν και στο συγκεκριμένο παιγνίδι, δεν υπήρξαν τέτοιοι.

    Σε γενικές γραμμές ο τελικός ήταν καλός, όπου πρωταγωνιστές ήταν τα παιδιά και ουχί οι καθηγητές που περιμένουν έναν τελικό για να βγάλουν το ψώνιο από μέσα τους. Δε λέω κι εδώ, είχαν ετοιμάσει κάτι, αλλά απλά πράγματα. Τραγούδησαν, χόρεψαν και τίποτε παραπάνω. Ούτε σε τούρτες μπήκαν, ούτε...λύσσαξαν, ούτε την είδαν...τρελοί rock star. Όσον αφορά τον Ανδρέα Μικρούτσικο ήταν ο κλασικός...ριαλιτο-Ανδρέας! Όλη τη βραδιά τσίγκλαγε και πετούσε σπόντες στον Ηλία Ψινάκη για τον Κώστα Μαρτάκη, ενώ ως κορυφαία ατάκα του αναγνωρίζω όταν είπε: «Ευχαριστούμε τον Ηλία που μας δάνεισε τον Μαρτάκη»!

    Λόγω...υψηλού επιπέδου κριτικής επιτροπής και παικτών, είχε περάσει σε δεύτερη μοίρα. Στον τελικό, όμως, πήρε το αίμα του πίσω. Για του λόγου το αληθές τραγούδησε δύο φορές το «Μου λείπεις εσύ», το έχει καθιερώσει να κλείνει τους τελικούς με τον εν λόγω τραγούδι, ενώ αγκάλιασε και φίλησε σύζυγο, πεθερά και γιο. Επίσης, έχει καθιερώσει τέτοιες στιγμές να δείχνει και την πλευρά του οικογενειάρχη. Άμα έχεις το reality στο αίμα σου!

    πηγη: e.go.gr

    υ.γ. τα σχόλια δικά σας... για μένα δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή για πρώτη θέση η Αμαλία.... όποιος έχει μουσικό αυτί καταλαβαίνει....
    uNick
    03.07.2006, 11:10
    Συνεχίζοντας την πάγια τακτική μου σχετικά με τους παίκτες των reality "ακαδημιών", θα περιμένω να τους κρίνω όλους από τη δουλειά που θα παρουσιάσουν εκτός reality... Στην πίστα - ή όπου αλλού τραγουδήσουν...
    XeniaRodo
    03.07.2006, 11:49
    ποιος το υπογράφει αυτό το άρθρο?


    tzoy
    03.07.2006, 11:52
    το άρθρο αυτό είναι παρμένο από το σάιτ www.e-go.gr και στην υπογραφή είχε το εμαιλ dzarkou@e-go.gr.[addsig]
    XeniaRodo
    03.07.2006, 12:09
    Nαι αγαπητή μου, μπήκα κι εγώ και το είδα....
    Συγχαρητήρια στο e-go για το επίπεδο των συνεργατών του, νόμιζα πως ήταν σοβαρό site.

    Kαι είμαι και φαν της Γιωργίας Λεμού που υπογράφει τα μουσικά....
    sindy-windy
    03.07.2006, 13:52
    ειναι απο τ χιο τα λεει ολα !!!!!!
    maroulaki_321
    03.07.2006, 17:32
    Καλα η τυπισσα (η νικήτρια) δεν ακούγεται...
    sintorin
    04.07.2006, 13:17
    Akoma mia fora, se auto to polu xamilou epipedou ellinikis tileorasis eidos ekpompi, oi guftoi dialeksan akoma mia fora mia guftisa gia na tous tragoudaei guftika sta skuladika.........

    Mexri poso akoma tha katevei to epipedo se auti ti xora.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-07-2006 13:20 ]


    maroulaki_321
    04.07.2006, 20:43
    Το μέλος sintorin στις 04-07-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Akoma mia fora, se auto to polu xamilou epipedou ellinikis tileorasis eidos ekpompi, oi guftoi dialeksan akoma mia fora mia guftisa gia na tous tragoudaei guftika sta skuladika.........

    Mexri poso akoma tha katevei to epipedo se auti ti xora.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-07-2006 13:20 ]






    tolaruba
    06.07.2006, 12:01
    Το μέλος sintorin στις 04-07-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Akoma mia fora, se auto to polu xamilou epipedou ellinikis tileorasis eidos ekpompi, oi guftoi dialeksan akoma mia fora mia guftisa gia na tous tragoudaei guftika sta skuladika.........

    Mexri poso akoma tha katevei to epipedo se auti ti xora.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-07-2006 13:20 ]




    θα κατεβει κι αλλο μη φοβασαι!!
    STR
    06.07.2006, 13:28
    ontws!

    den uparxei apolutws kamia amfivolia!!


    elpis27
    06.07.2006, 15:53
    Μόλις άρχισα να διαβάζω τρόμαξα γιατί δεν θα πίστευα ποτέ ότι εδώ μέσα τα άτομα θα είχαν τέτοια άποψη προχωρώντας την ανάγνωση ηρέμησα και επιβεβαιώθηκε η γνώμη μου.
    Η κυρία που έγραψε το άρθρο λιγο πολύ ισχυρίζεται ότι έχει μουσικό αυτί μάλλον θα πρέπει να αναρωτηθεί αν έχει γενικώς ακοή....
    ΕΛΕΟΣ!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : elpis27 στις 06-07-2006 15:54 ]


    antreas_dr
    06.07.2006, 16:15
    Κλείστε μου τα αφτιά
    δεσ΄τε μου τα μάτια
    η Αμαλία τραγουδά
    φερ΄τε μου τα χάπια!
    pretty
    07.07.2006, 14:29
    έντάξει δεν έχει και φωνάρα αλλά κάτι λέει, για να είμαι αντικειμενική. πάντως δεν την πάω καθόλου.εγώ ήθελα να βγεί ή ο διονύσης ή ο θάνος.από την αρχή δεν την άντεχα.έχει μία φωνή σαν γάτα που νιαουρίζει...και έλεγε όλο κάτι ξεπερασμένα τραγούδια.........κρίμα!
    kadmilos
    07.07.2006, 14:52
    Το μέλος sintorin στις 04-07-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Akoma mia fora, se auto to polu xamilou epipedou ellinikis tileorasis eidos ekpompi, oi guftoi dialeksan akoma mia fora mia guftisa gia na tous tragoudaei guftika sta skuladika.........

    Mexri poso akoma tha katevei to epipedo se auti ti xora.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-07-2006 13:20 ]





    Με αυτα που γραφεις την ιδια απορια εχω.Ποσο θα κατεβει το επιπεδο σε αυτη τη χωρα?
    Αλλοι ειναι οι γυφτοι μου φαινεται...
    Pucca
    07.07.2006, 16:03
    Το μέλος kadmilos στις 07-07-2006 στις 14:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 04-07-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Akoma mia fora, se auto to polu xamilou epipedou ellinikis tileorasis eidos ekpompi, oi guftoi dialeksan akoma mia fora mia guftisa gia na tous tragoudaei guftika sta skuladika.........

    Mexri poso akoma tha katevei to epipedo se auti ti xora.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-07-2006 13:20 ]





    Με αυτα που γραφεις την ιδια απορια εχω.Ποσο θα κατεβει το επιπεδο σε αυτη τη χωρα?
    Αλλοι ειναι οι γυφτοι μου φαινεται...



    Συμφωνώ απόλυτα! Ο καθένας μπορεί να έχει την αποψή του για το οτιδήποτε αλλά αυτή η επίθεση στη "Γυφτια" ήταν λίγο πολύ!
    sintorin
    10.07.2006, 14:19
    Το μέλος kadmilos στις 07-07-2006 στις 14:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 04-07-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Akoma mia fora, se auto to polu xamilou epipedou ellinikis tileorasis eidos ekpompi, oi guftoi dialeksan akoma mia fora mia guftisa gia na tous tragoudaei guftika sta skuladika.........

    Mexri poso akoma tha katevei to epipedo se auti ti xora.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-07-2006 13:20 ]





    Με αυτα που γραφεις την ιδια απορια εχω.Ποσο θα κατεβει το επιπεδο σε αυτη τη χωρα?
    Αλλοι ειναι οι γυφτοι μου φαινεται...


    Fusika den ksexnao autous pou akoune kai upostirizoun tetious guftous...............
    sintorin
    10.07.2006, 14:23
    Το μέλος Pucca στις 07-07-2006 στις 16:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 07-07-2006 στις 14:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 04-07-2006 στις 13:17 έγραψε...
    Παράθεση:

    Akoma mia fora, se auto to polu xamilou epipedou ellinikis tileorasis eidos ekpompi, oi guftoi dialeksan akoma mia fora mia guftisa gia na tous tragoudaei guftika sta skuladika.........

    Mexri poso akoma tha katevei to epipedo se auti ti xora.......

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-07-2006 13:20 ]





    Με αυτα που γραφεις την ιδια απορια εχω.Ποσο θα κατεβει το επιπεδο σε αυτη τη χωρα?
    Αλλοι ειναι οι γυφτοι μου φαινεται...



    Συμφωνώ απόλυτα! Ο καθένας μπορεί να έχει την αποψή του για το οτιδήποτε αλλά αυτή η επίθεση στη "Γυφτια" ήταν λίγο πολύ!


    Kai pios sou eipe esena oti eitan epithesi.......diki mou gnomi einai, diladi epeidi esena den sou aresei i apopsi mou einai amesos epithesi?

    Paranoia big destroyer.......opos eipan kapote oi Kinks.....
    Pucca
    10.07.2006, 14:40
    Δεν είπα ότι δε μ`αρέσει η αποψή σου, οι χαρακτηρισμοί που θίγουν κοινωνικές ομάδες δε μ`αρέσουν ! Και δεν καταλαβαίνω κιόλας σε τι ακριβώς εξυπηρετούν..?
    sintorin
    10.07.2006, 15:17
    Το μέλος Pucca στις 10-07-2006 στις 14:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν είπα ότι δε μ`αρέσει η αποψή σου, οι χαρακτηρισμοί που θίγουν κοινωνικές ομάδες δε μ`αρέσουν ! Και δεν καταλαβαίνω κιόλας σε τι ακριβώς εξυπηρετούν..?


    Ean i sumperifora auton ton koinonikon omadon einai guftiki, tote auto tous tairiazei. Otan vlepo anthropous na petane kato ta skoupidia, parkaroun epano se pezodromia, den upologoizoun ton alo, koitane mono to sumferon tous, kanenas den pairnei euthini gia tipota, den uparxei eugenia katholou, akougete guftiki mousiki stin tileorasi, se bar, sta autokinita, uparxoun skuladika me guftotourkiki mousiki, gia tous 'plousious guftous' pou theloun na deiksoun oti exoun lefta, tote gia mena auto einai guftia. Kai auto sumperilamvanei ena megalo pososto tis ellinikis koinonias.......vasikos autoi oi guftoi den to antilamvanontai katholou, giati etsi exoun zusei oli tous zoi, kai etsi mathainoun kai sta paidia tous.......