ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.883 μέλη
    thank
    06.08.2006, 13:55
    Για τις συκοφαντικές ερωτήσεις του προ - παραπάνω κυρίου , απαξιώ... Εγώ έχω ένα επίπεδο (ε .. όσο το αντέχω τέλος πάντων) και ήρθα για να δώ τους φίλους μου. Για τα μαστίγια, ... έχετε όλοι χάρη που λείπει το αφεντικό και ... θα γίνει λίγο μπάχαλο έτσι κι αλλοιώς εδω μέσα.

    λοιπον. Πολύ όμορφη η βραδιά, παρά τη φοβερή ζέστη. Ηταν όλοι εξαιρετικοί. ΚΑι στη μουσική .. και στην παρέα. Οι εκπλήξεις ....

    1. Η Πηγή, (allienP) που επιτέλους τη γνωρίσαμε και από κοντά ... και έδειξε πως εκτός τόσο γλυκά παραμύθια και πανέμορφους στίχους, τραγουδάει και πανέμορφα ... Την ευχαριστούμε που μας το έδειξε...

    2. Ο Γιώργος (rorry) που έπιασε την κιθάρα και το μικρόφωνο ... και ήταν πολύ - πολύ καλός ... Εκπληξη λοιπόν και ο Γιώργος μας.

    3. Ο Νίκος, που άφησε κατά μέρος τα μαστίγια, έπιασε το μικρόφωνο ... και μόνος του τα είπε τόσο ωραία ... Ετσι "ολοκληρωμένα" δεν τον είχα ξανακούσει. Ειναι πολύ γλυκός και πολύ ζεστός στο τραγούδι. Α ναι ... κάνει και καλή πόρτα !!!! Κουνούπι δεν περνάει !!! (Για τα άφτερ δεν λέμε και κάτι ψιλοστοιχηματάκια στην Αλεξάνδρας)

    4. Ο Μανώλης τελικά ήρθε.. και ως συνήθως με το που μπήκε αργά, μας γέμισε την τόσο ζεστή του αύρα.

    Για όλους τους άλλους ε ... τα έχουμε ξαναπεί, τους έχουμε ξανακούσει, είναι έτσι κι αλλοιώς τόσο καλοί. Για τον ΣΩΤΗΡΗ μας ... πολλές πολλές πανέμορφες ευχες .. Και για όλους τους άλλους ... καλό υπόλοιπο καλοκαιριού.

    (Το αρχικό πόστ, το τσάκισα στα σαρδάμ και στα ορθογραφικά ... δεν διορθώνω άλλο, βαριέμαι.)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thank στις 06-08-2006 14:02 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thank στις 06-08-2006 14:04 ]


    Deos
    06.08.2006, 15:36
    Η βραδυά ήταν υπέροχη (εξάλλου φάνηκε και από τη διάρκεια..)
    Orfeus keep rocking!!
    Agera + Rory ευχαριστώ για τη συνοδεία στο "ΒΡΟΧΗ ΜΟΥ"
    Δημητρούλα μου χρωστάς ντουέτο!!
    Κι εσύ Emaki δε γλυτώνεις την επόμενη φορά!!!
    Σωτήρη, την επόμενη φορά μη και δε φέρεις το ούτι κακομοίρη μου..
    O Unick σε ρόλο από μηχανής Θεού για τους στίχους του What's Up την τελευταία στιγμή (φτάνουν οι μπύρες που σου έβαλα?)
    Μεσσιέ Heartbreak-kid έφυγες νωριιιιίς (4:30) κι έχασες πολλά ακόμη

    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΥΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ!!
    beatlus
    06.08.2006, 15:47
    Ευχαριστώ! Είναι το λιγότερο, που έχω και μπορώ να πω... Ηταν υπέροχη βραδιά, γεμάτη όμορφες στιγνές και άρα αναμνήσεις
    Εννοείται, εις το επανιδείν και -ναι- την άλλη φορά θα φέρω και το ούτι
    Φιλιάααααααααααααααααααααααααα!!!
    ageras
    06.08.2006, 16:15
    Η χθεσινή βραδιά ήταν (όπως πάντα άλλωστε) εξαιρετική!!!Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα την Πηγή αν και μας έφυγε νωρίς λόγω υποχρέωσης.Σωτήρη τι να πω...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και εύχομαι να συνεχίσεις να έχεις αυτήν την ενέργεια που μεταδίδεις σε όλους μας.Έτσι με έναν μαγικό τρόπο "παντρεύεις" τον Lennon με την παράδοση μας.
    Ευχαριστούμε τον Αντρέα για την συνοδεία του με το τουμπελέκι και την Ξένια που μας τραγούδησε!!!
    Επιτέλους ακούσαμε και τον Rory να τραγουδάει!!!!
    Tα συγχαρητήρια μου στον Deos που είπε την "Βροχή" (πρώτη φορά το έπαιζα στην κιθάρα).
    Η Δήμητρα "κάηκε" πάλι
    Η "γυναίκα" μου στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων!!!!
    Τώρα για τον Ορφέα και τον Νίκο τι να πει κανείς!!!!!!!!Keep rollin'....
    Αυτά!!!!!!




    Υ.Γ Rory...δεν το ξεχνάω!!!!Θα τον πιούμε αυτόν τον καφέ!!!!Αν και είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά..(τα είπαμε χθές έξω από τα everest για το πόσο επικίνδυνα είναι!!)


    www.manpas.musicheaven.gr


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 06-08-2006 16:29 ]


    vasilis23
    06.08.2006, 16:27
    Μου λειψατε ρε σεις...ειμαι Κυπρο και ειναι πολυ ωραια εδω ομως εχω και το μυαλο μου και σε εσας εκει που ξερετε παντα να περνατε καλα ακομη και στην αθηνα!Να στε ολοι καλα και θα τα πουμε συντομα!!!χρνια πολλα φιλε μου Σωτηρη!!!!
    Orfeus
    06.08.2006, 17:05
    Σκηνικό 1:
    Φθάνω στο Blue Note μαζί με τον uNick στις 22.30. Η ζέστη είναι αφόρητη. Παρατηρώ ότι οι μπάτσοι από το υπουργείο δεν είναι στο πόστο τους και ......ανησυχώ!!!!
    Ρωτάω τον Σωτήρη που είναι και μου λέει ότι έχουν πάει μέσα επειδή εκεί έχουν air condition.
    Αυτοί όμως τώρα πια, μας έχουν μάθει και ήξεραν -από μένα μέρες πριν- ότι θα είχαμε live. Να φαντασθείτε, ότι ξέρουν ακόμα και τις ώρες μας.

    Σκηνικό 2:
    Στο διάλειμα που έκανα στις 01.30, βγήκα για λίγο έξω και οι μπάτσοι μου την ....πέσανε.
    - Έλα ρε μεγάλε, μας έχετε κάνει μούσκεμα στον ιδρώτα!!!
    - Εμείς;
    - Ε ναι!!!! Αφού είμαστε έξω από την ώρα που αρχίσατε.
    - Και γιατί δεν πάτε μέσα;
    - Μα αν πάμε μέσα ΔΕΝ θα σας ακούμε!!!!!!



    Υπέροχη βραδιά!!!! Μπράβο ΜΑΣ!!!!!!

    Πρόταση:
    Ρε παιδιά.... Είσαστε να διοργανώσουμε μία βραδιά ......απαίσια;;;;



    ageras
    06.08.2006, 17:09
    Το μέλος Orfeus στις 06-08-2006 στις 17:05 έγραψε...
    Παράθεση:


    Πρόταση:
    Ρε παιδιά.... Είσαστε να διοργανώσουμε μία βραδιά ......απαίσια;;;;





    Μου ακούγεται πολύ δύσκολο ρε Ορφέα...τι να πω?Θα προσπαθήσουμε!!!!!!!!!!
    PARATERISTAS
    06.08.2006, 17:13
    Οντως καταπληκτική και πολύ "ζεστή"βραδυα(ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ)
    ΤΟ ΣΑΟΥΝΑ LIVE ηταν καταπληκτικό.ευχαριστώ και εγω τον Ορφεα για το βημα που μου εδωσε και ολους για την μικρη δοση τρελας που ως γνωστον ειναι κοινο σημειο στα μέλη του musicheaven ..


    καλα να ειμαστε και εις αλλα με υγειαν...




    υγ..ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΧΘΕΣ...το σκεφτομαι και ιδρωνω
    ageras
    06.08.2006, 17:18
    Γιώργο μήπως στο επόμενο απαίσιο live να φέρω ως guest τον κύριο της φωτογραφίας?????





    www.manpas.musicheaven.gr


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 07-08-2006 02:59 ]





    επισυναπτόμενα: normal_tab2.JPG 
    Orfeus
    06.08.2006, 21:49
    Για "φτιάξε" τη φωτογραφία να τον δω!!!!


    rivera
    06.08.2006, 23:07
    Για τον μα.....α που σας εκανε αερα δεν εγραψε κανεις.......επρεπε να σας αφησω να λιωσετε..........
    dimitrapan
    06.08.2006, 23:54
    Δεν θα πω ότι περάσαμε τέλεια, δεν θα το πω γιατί έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια και τα ίδια... Ούτε θα αναφερθώ στους Ορφέα, Μανώλη και Νίκο γιατί θα νομίζει ο κόσμος ότι χρηματίζομαι...

    Τρία πράγματα μόνο: Ο Σωτήρης έκλεψε την παράσταση!!!!!!! Πάντα τέτοια βρε Σωτήρη και να είσαι πάντα καλά και να μας συγκινείς!!!

    Είναι γνωστό ότι το ΜΗ έχει πολλά ταλέντα και χθες αποκαλύφθηκε άλλο ένα... Ροράκο μ' αρέσει που ντρεπόσουν κιόλας...

    Θέλω να εκφράσω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον μοναδικό και καταπληκτικό Πέτρο που μας έκανε αέρα για να μην ζεσταινόμαστε...

    Υ.Γ. Γιάννηηηηηηηηηηη, ετοιμάσου για καραόκε!
    Orfeus
    07.08.2006, 05:13
    Το μέλος rivera στις 06-08-2006 στις 23:07 έγραψε...
    Παράθεση:

    Για τον μα.....α που σας εκανε αερα δεν εγραψε κανεις.......επρεπε να σας αφησω να λιωσετε..........



    Α ναι...
    Πέτρο σ' ευχαριστώ πολύ.....


    XeniaRodo
    07.08.2006, 09:29
    Eγώ έχω να πω ότι όλα ήταν XAΛIA, απαίσια, φριχτά. Πέρασα αηδιαστικά και εμετικά.... Mόνο αυτό το αγόρι, έλαμπε σαν αστέρι .... ο rivera με τον τιμοκατάλογο στο χέρι... που μας έκανε αέρα και έσωσε την κατάσταση....
    uNick
    07.08.2006, 13:22
    Ας πω κι εγώ δυο λόγια...

    Αρχικά, θέλω να ευχαριστήσω όσους ήρθανε, αντέξανε την ζέστη (που το Σάββατο ήταν απίστευτη - πρώτη φορά φέτος τόση ζέστη στο Blue Note), και έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, άλλοι παίζοντας, άλλοι μόνο τραγουδώντας... και οι υπόλοιποι κρατώντας τον "παλμό" σε κάθε τραγούδι με την συμμετοχή τους με στόμα και με χέρια...

    Εκτός από τον Orfeus, που ήταν όπως πάντα μαγικός, μας μάγεψαν επίσης οι:
    - PARATERISTAS, με την υπέροχη ερμηνεία του
    - AlienP... Απλώς εξαιρετική!!!!!!!
    - rory166, που ντρεπότανε κιόλας, αλλά ήταν άψογος... Ελπίζω την επόμενη φορά να μην έχει άγχος και να μας "δώσει" παραπάνω...
    γειά σου "πατρίδα"
    - ageras... Εδώ δεν έχω να πω πολλά... Για την ακρίβεια, δεν θα πω τίποτα...
    Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται!!!!! Cheers Μάνο!!!
    - XeniaRodo, που... κουτσά-στραβά "έβγαλε" τα γράμματά μου και μας είπε το What's Up των 4-Non-Blonds πολύ όμορφα, αν και χωρίς πρόβα...
    - antreas_dr, που δεν τραγούδησε, αλλά συνόδευσε στα περισσότερα κομμάτια με το τουμπελέκι του μαγαζιού και με το ντέφι του Orfeus, δίνοντας τον ρυθμό που χρειαζόταν σε καθένα από αυτά
    - dimitrapan... "Καήκαμε" από αυτήν την ερμηνεία του "Καίγομαι"!!!
    - beatlus... μοναδικό πάθος, και υπέροχο δέσιμο με τον Orfeus... Αυτό πρέπει να το ξανακάνουμε οπωσδήποτε, και με περισσότερα κομμάτια!
    - Σωτήρης (ιδιοκτήτης του Blue Note), που μας πήγε μια μικρή βόλτα στην παράδοση...
    Γειά σου Σωτήρη με το.... κλαρίνο σου!!!!!!!!!!

    Επιπλέον, να πω ότι χάρηκα που είδα καλούς φίλους και ωραίους ανθρώπους, μέλη του mh (thank, rivera, AlienP, Emaki... ελπίζω να μην ξεχνάω κανέναν) και μή, που μας τίμησαν με την παρουσία τους και μας έδωσαν την παραπάνω ώθηση για να βγάλουμε τον καλύτερό μας εαυτό. Τους ευχαριστούμε όλους.

    Θέλω να πω ότι χάρηκα πολύ που επιτέλους γνώρισα και από κοντά κάποια νεότερα μέλη, τους Deos (που μας "δρόσισε" με την "Βροχή" του) & heartbreak-kid. Ελπίζω να πέρασαν καλά και να τους ξαναδούμε σύντομα σε κάποια από τις επόμενες συναντήσεις μας...

    Θέλω επίσης να εκφράσω την λύπη μου για όσους δεν ήρθανε... Χάσατε παίδες, χάσατε!!!

    Τέλος, να ευχαριστήσω όσους έγραψαν παραπάνω για τα καλά τους λόγια... Προσωπικά δεν μου άρεσα... Τεχνικά λάθη και μικροπροβλήματα στην ανάγνωση λόγω..... ιδρώτα (αχ, αυτή η ζέστη) με άφησαν δυσαρεστημένο από την δική μου προσπάθεια... Πάντως σας ευχαριστώ όλους, και δεσμεύομαι για καλύτερη εμφάνιση τη επόμενη φορά!!!

    Άντε, να το ξανακάνουμε... Πάντα τέτοια!!!



    Sometimes you have to go to hell to find your angel...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 07-08-2006 13:34 ]


    meltica
    07.08.2006, 14:17
    Ξέχασες να ευχαριστήσεις τη μαμά σου, τον μπαμπά σου, την γειτόνισσα.... έι ένα αστειάκι κάνω... Πάντως εγώ ζηλεύω που δεν ήρθα. Από τότε που ήρθα στο 5/4 και beach party δεν μ' αρέσει να χάνω συναντήσεις!
    uNick
    07.08.2006, 14:33
    Ναι... όντως...

    Ευχαριστώ λοιπόν την μαμά μου, τον μπαμπά μου, τον αδερφό μου, τους γείτονες, την γάτα που αράζει στο γκαράζ μας και γδέρνει το αμάξι μου, κλπ....
    SmileyCentral.com

    rory166
    07.08.2006, 15:09
    ξεχασες να ευχαριστησεις τον τυπο που σου εκλεψε το κινητο στην ομονοια
    uNick
    07.08.2006, 15:13
    ...να τον ευχαριστήσω??? κάτι άλλο σε "-ήσω" θα ήθελα να του κάνω!!!
    Μη μου το θυμίζεις ρε πατρίδα, πονάει...

    rory166
    07.08.2006, 15:23
    αμα τον βρεις φερτον να τον -ησουμε μαζι...τι σκατα συμπατριωτες ημαστε κατεβαινω πατριδα σε μια ωρα εγω
    τα λεμε!!(ευτυχως που ειμαι στο κλιμα του topic)