ελληνική μουσική
    259 online   ·  210.899 μέλη
    uNick
    14.09.2006, 22:10
    Το μέλος Deos στις 14-09-2006 στις 19:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Επειδή ο Μάης (=Deos) δεν λείπει από τη Σαρακοστή (=Blue Note)...

    Σαρακοστή και Μάης - αν δεν κάνω λάθος - δεν έχουν και πολύ συχνά κάποια σχέση...
    Η σχετική παροιμία μάλλον για Μάρτη πρέπει να λέει...!

    uNick
    14.09.2006, 22:15
    Το μέλος tetraktis στις 14-09-2006 στις 20:14 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αν και ο ΑΓΕΡΑΣ πρόκειται να έρθει αργά, εγώ πιθανότατα να έρθω αργότερα. Καθώς το "ύστερα από" επακολουθεί κατα (δική του κακή) συνήθεια, του πρώιμου μετά. Αλλά ακόμη και εάν δεν συμβεί έτσι και το δικό μου "ύστερα από" επακολουθήσει απλώς της προυπάρχουσας παρουσιάς των υπολοίπων και γίνει οπότε γέφυρα αναμονής για το μετά του ΑΓΕΡΑ που δεν θα είναι πια ένα "μετά" νωρίτερο από το δικό μου "ύστερα από", αλλά απλώς ένα ανεξάρτητο σημείο στο χρονικό συνεχές μιας γενικότερης προσέλευσης γεμάτης αργοπορίες, έ τοτε κάποια στιγμή, μάλλον πριν από τον ΑΓΕΡΑ, θα έρθω κι εγώ... αν κατάλαβα καλά...ψυχολόγος πάντως θα υπάρχει ε;;;


    Αν και στο μεγαλύτερο μέρος του post σου αποσυντονίστηκα , αν κατάλαβα σωστά θα...... έρθεις???

    Hastaroth
    14.09.2006, 22:31
    Θά έρθη,αλλά...μετά
    thank
    14.09.2006, 23:17
    Λοιπον εγω δεν θα πω αν θα έρθω ή όχι (δεν ξερω από τωρα) Απλά, έτσι όπως χάζευα στο σαιτ, σκέφτηκα το πως ξεκίνησε αυτή η ιστορία.

    Από πέρσυ τον χειμώνα, όπου, σε ένα άλλο μαγαζί (μεταξύ μας ψιλομάπα ήταν .. αλλα οκ από διακριτικότητα δεν το λέγαμε !!!!). Ο Ορφέας έκανε τον dj, έβαζε μουσική και 1 - 2 φορές μαζεύτηκε εκεί η τότε παρέα. Ε, για μενα ήταν και ένα κίνητρο να γνωρίσω καλύτερα κάποια παιδιά, γιατι ντρεπόμουν αλλοιώς, το σκεφτόμουν με επιφύλαξη κλπ. (ιντερνετ και τέτοια). Επίσης, τρελαινόμουν με την κονσόλα που είχε εκει, ηλεκτρονική μεν, αλλά εντυπωσιακή. (φωτάκια κλπ κλπ).

    Ε μετά την 2η φορα αν θυμάμαι, ειπε να πιάσει λίγο την κιθάρα. (ειχε ένα χώρο για live στο μαγαζί). Σιγά που δεν θα την έπιανε. Ε μετά .... την έδωσε και σε καποιον άλλον (δεν θυμαμαι) ... Κλασσικός Γιώργος. Μοιραζόμαστε. Δίνουμε. Ωθούμε στην έκφραση (αλλοιώς κάτι παθαίνει ...). Ε μετά, να και λίγο το πιάνο .. κλπ κλπ ... τα γνωστά.

    Την επόμενη .. δεν ίσχυσε πλέον το dj ... Εγώ έχασα τα φωτάκια της κονσόλας, αλλα είδα κάτι που δεν το πίστευα. Ο Γιώργος ήταν εκει, έδινε την έμπνευση, έδινε το στίγμα .. και μετα ... ο καθένας πάνω. Μερικοί ντρεπόντουσαν στην αρχή. Αλλά στη συνέχεια "τα έδιναν όλα" .. Και οι άλλοι, μέναμε με το "στόμα ανοιχτό" ... Και βέβαια γνωρίστηκαν άνθρωποι, δέθηκαν λίγο η πολύ, πέρασαν όμορφα.

    Ηταν live .. οχι με την έννοια της "ζωντανής μουσικής" όπως την έχουμε συνηθήσει, αλλά life. Ανοίγει δρόμους έκφρασης σε ανθρώπους. Χωρίς να απαιτεί ανταπόδοση, χωρίς ανταλλαγές, χωρίς "μου σου του και τα σχετικά". Αλλα ο χώρος .. ηταν κάπως βρε παιδί μου .. (εμείς βέβαια .. πάντα στο ... ύψος μας. κύριοι με τον χώρο. !!!!)

    Στο blue note ειναι αλλοιως. Ο χώρος δένει πολύ περισσότερο με τον Γιώργο τους ανθρώπους, γνωστούς και άγνωστους. Εντύπωση μου έχει κάνει το γεγονός της εύκολης ενσωμάτωσης όσων έρχονται για πρώτη φορά. Δεν υπάρχει αυτό το "που να πηγαίνω σε άγνωστους κλπ". Περίεργο πράγμα.... Το όλο κλίμα .. περίεργο, πανέμορφο και λιγάκι ανεξήγητο. Και βέβαια, θα μου μείνουν οι κουβέντες, με δυό εξαιρετικές και τόσο σεμνές ψυχές από εδώ μέσα (Ageras και beatlus) για το πόσο ανθρώπινα και μαγικά μπορεί να λειτουργήσει αυτό το ανοιχτό, παραμορφωτικό, ιντερνετ, με τις τόσες παγίδες και τις τόσες ευκαιρίες του).

    Γιώργο καλό χειμώνα, καλή επυχία και ... καλό δόσιμο στους ανθρώπους που αγαπας. Και για τον άλλον τον Γιώργο (τον χόρχε) που τόσο σεμνά στηρίζει όλα αυτά (και άλλα ...) .. τα ίδια ... τι να λέμε ?

    Και απλά, όποιος δεν έχει πάει... ας πάει... αξίζει.

    rory166
    14.09.2006, 23:25
    ....Γιωργο......εεε.....εσυ εισαι.....??
    nektarios_pi
    14.09.2006, 23:32
    ΛΕΩ να΄ρθω και εγω κατα το 99,999 %
    thank
    14.09.2006, 23:38
    Ρορρυ666 1. εισαι οφ τοπικ !!! (πω πω .. τι ωραία που θα νοιωθουν οι μοντερέϊτορς !!!!!) οφ τόπικ. Πρόσεχε σε παρακαλώ. 2. Δεν με λένε Γιώργο. Θελεις γυαλιά ? εχεις illusions ? Εχεις δει ποτέ εγώ να αλλαζω ? Με εκθέτεις ? Αυτό θέλεις ?
    α ναι
    Ευχαριστώ.
    Deos
    14.09.2006, 23:40
    Το μέλος nektarios_pi στις 14-09-2006 στις 23:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    ΛΕΩ να΄ρθω και εγω κατα το 99,999 %



    Έχεις κάνει χρυσές τις ακτοπλοίκές γραμμές!!
    Τρίβουν τα χέρια τους όποτε έχουμε Blue Note Event!

    Πελάααααααααατη μουυυυυυυ!
    rory166
    14.09.2006, 23:40
    η πρεπει να μιλησουμε απο κοντα η θελω ψυχαναλυση!!!!!
    Deos
    14.09.2006, 23:45
    Το μέλος uNick στις 14-09-2006 στις 22:10 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 14-09-2006 στις 19:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Επειδή ο Μάης (=Deos) δεν λείπει από τη Σαρακοστή (=Blue Note)...

    Σαρακοστή και Μάης - αν δεν κάνω λάθος - δεν έχουν και πολύ συχνά κάποια σχέση...
    Η σχετική παροιμία μάλλον για Μάρτη πρέπει να λέει...!




    Κατάλαβες? Ένα λάθος κάναμε (από κεκτημένη ταχύτητα ) και αμέσως μερικοί-μερικοί μη χάσουν την ευκαιρία..
    Τώρα τελευταία φταίω κι εγώ (αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι).
    Λες να είμαι σοβαρά γιατρέ μου?

    Η απάντηση το Σάββατο επί της οθόνης
    thank
    14.09.2006, 23:57
    ρορρυ666, μπορούμε να κανονίσουμε κάτι για ψυχανάλυση, θα σου δώσω σχετικές συστάσεις, οχι άμεσα, όμως. Λίγη υπομονή θέλει. Και ον λαιν ισως γίνεται. Αλλα μια μικρή προμήθεια για τον κόπο μου ... ε οσο ναναι ... να το δειτε σε παρακαλώ. Και από κοντά τα λέμε ... (ταβέρνα σε αμπελοκήπους πχ). Τα αλλα σε ΠΜ από βδομάδα, νάμαστε καλα Εεε ισως πω και στον Θανο να έρθει.
    Νασαι καλα - Γιώργος.
    rory166
    15.09.2006, 00:01
    Το μέλος thank στις 14-09-2006 στις 23:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    ρορρυ666, μπορούμε να κανονίσουμε κάτι για ψυχανάλυση, θα σου δώσω σχετικές συστάσεις, οχι άμεσα, όμως. Λίγη υπομονή θέλει. Και ον λαιν ισως γίνεται. Αλλα μια μικρή προμήθεια για τον κόπο μου ... ε οσο ναναι ... να το δειτε σε παρακαλώ. Και από κοντά τα λέμε ... (ταβέρνα σε αμπελοκήπους πχ). Τα αλλα σε ΠΜ από βδομάδα, νάμαστε καλα Εεε ισως πω και στον Θανο να έρθει.
    Νασαι καλα - Γιώργος.




    uNick
    15.09.2006, 00:12
    U P D A T E

    "Blue Note"
    Χαρ.Τρικούπη 182 & Αλεξάνδρας

    Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου
    Orfeus Live

    (....and more!!!)

    Ώρα: 23.00


    - Margo
    - uNick
    - antreas_dr
    - Luthien
    (εκτός απροόπτου)
    - Hastaroth
    - vasilis23
    - ageras
    (αργά..!)
    - Εmaki
    (με το ιατρικό της επιτελείο!!!)
    - Deos
    - tetraktis
    - faltsoo
    (με τα μπαλέτα)
    - nektarios_pi

    Άλλος με τη βάρκα μαααας....!




    Sometimes you have to go to hell to find your angel


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 15-09-2006 00:13 ]


    rory166
    15.09.2006, 00:15


    U P D A T E

    "Blue Note"
    Χαρ.Τρικούπη 182 & Αλεξάνδρας

    Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου
    Orfeus Live

    (....and more!!!)

    Ώρα: 23.00

    - Margo
    - uNick
    - antreas_dr
    - Luthien
    (εκτός απροόπτου)
    - Hastaroth
    - vasilis23
    - ageras
    (αργά..!)
    - Εmaki
    (με το ιατρικό της επιτελείο!!!)
    - Deos
    - tetraktis
    - faltsoo
    (με τα μπαλέτα)
    - nektarios_pi
    -rory166 (νοερα!!καλα να περασετε παιδια )

    αλλοι με τη βαρκα τους!!

    nektarios_pi
    15.09.2006, 00:35
    Το μέλος Deos στις 14-09-2006 στις 23:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος nektarios_pi στις 14-09-2006 στις 23:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    ΛΕΩ να΄ρθω και εγω κατα το 99,999 %



    Έχεις κάνει χρυσές τις ακτοπλοίκές γραμμές!!
    Τρίβουν τα χέρια τους όποτε έχουμε Blue Note Event!

    Πελάααααααααατη μουυυυυυυ!


    E NE BEBEA ME EXOUN MATHEI .... den dino onoma to jeroun xixi
    tetraktis
    15.09.2006, 01:41
    Τελικά Αλβέρτο μάλλον θα έρθω λες έ;

    Κάτσε να το ξαναδιαβάσω και θα σου πω...αν καταλάβω...

    Γιατρέ μήπως χρειάζομαι ψυχανάντληση;;;
    uNick
    15.09.2006, 11:56
    Τελικά θα έρθεις ή όχι??? Έτσι όπως το πάς θα μας στείλεις εμάς για..... ψυχανάλυση!!!

    (ευτυχώς που το Σάββατο θα έχουμε την απαραίτητη..... επιστήμονα! )

    Emaki
    15.09.2006, 11:59
    Το μέλος tetraktis στις 15-09-2006 στις 01:41 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τελικά Αλβέρτο μάλλον θα έρθω λες έ;

    Κάτσε να το ξαναδιαβάσω και θα σου πω...αν καταλάβω...

    Γιατρέ μήπως χρειάζομαι ψυχανάντληση;;;



    Blue Note χρειάζεσαι!
    Να έρθεις!


    Astron
    15.09.2006, 13:58
    Κατά πάσα πιθανότητα θα 'ρθω κι εγώ
    jorge
    15.09.2006, 14:01
    Εγώ κλασικά... Έχω γάμο