ελληνική μουσική
    617 online   ·  210.873 μέλη

    15 Χρόνια Μελωδία - Αλκινοος, Χαρουλα, Σωκρατης!

    aggeliki
    27.09.2006, 23:19
    Θα κυκλοφορήσει dvd.Οι κάμερες ήταν και τις 2 μέρες εκεί.Και μάλλον πολλοί από μας θα συμμετέχουμε ενεργά
    mavroula
    28.09.2006, 19:16
    ναι.. και μετά θα βγάλουμε μια εικόνα από το κοινό στο τοπικ και θα κυκλώσουμε τον εαυτό μας όσοι είμασταν εκει...
    rompa
    29.09.2006, 10:35
    'Η θα φοράμε μπλουζάκια ήμουν καιν γω στη συναυλία του Μελωδία....
    Geeskcat
    29.09.2006, 13:03
    μόνο μην βρέξει...



    επισυναπτόμενα: 578 Iliovasilema sto Lykavitto 20-09-2006.JPG 
    Geeskcat
    29.09.2006, 13:04
    ...



    επισυναπτόμενα: 584 Arxi tis synavlias 20-09-2006.jpg 
    Geeskcat
    29.09.2006, 13:06
    ήμουν σε καλή θέση για φωτο του Μάλαμα, για τον Ιωαννίδη δυστυχώς όχι τόσο...






    επισυναπτόμενα: 587. ALkinoos Ioannidis.JPG 585 Socratis Malamas.jpg 
    Geeskcat
    29.09.2006, 13:09
    ...






    επισυναπτόμενα: 598 Malamas.jpg 604 Charis Aleksiou.jpg 
    Geeskcat
    29.09.2006, 13:12
    μόνες τις οι φωτογραφίες μου φαινονται να μην λενε τίποτα... άμα έχεις όμως της αναμνησεις...






    επισυναπτόμενα: 596 Malamas.jpg 606 Aleksiou.jpg 
    Geeskcat
    29.09.2006, 13:17
    ξέχασα να πω ότι η φωτογραφίες είναι όλες από την τετάρτη
    και θέλω να τονίσω ότι αν λείπει ο Αλκινοος από της φωτογραφίες μου είναι για τεχνικό λόγο μόνο, όχι από επιλογή μου






    επισυναπτόμενα: 609 Oi treis.jpg 613 Malamas-Aleksiou.JPG 
    koini_maria
    29.09.2006, 16:36
    Ευχαριστούμε Geeskcat για τις φωτογραφίες που μοιράστηκες μαζί μας !

    Και επειδή το ΜΗ είναι ένας χώρος στον οποίο μπορούμε να μιλάμε ελεύθερα κάπου εδώ να πω ένα ακόμα πρόβλημα που έχω : συνολικά στην μέχρι τώρα ζωή μου πρέπει να έχω πάει σε 60 συναυλίες περίπου και δεν έχω βγάλει ούτε μια φωτογραφία σε καμία από αυτές ...
    Δεν ξέρω γιατί ακριβώς .
    Πέραν του ότι ντρέπομαι νομίζω πως και οι επι σκηνής νιώθουν λιγουλάκι άβολα .
    Στην συγκεκριμένη συναυλία , για παράδειγμα , το μισό περίπου κοινό είχε στα χέρια κινητά και φωτογραφικές μηχανές - των οποίων οι οθόνες φεγγοβολούσαν αν γύριζες πίσω να κοιτάξεις - και απαθανάτιζαν διάφορες στιγμές βιντεοσκοπούσαν , ηχογραφούσαν , φωτογράφιζαν ...
    Θυμάμαι πως στα τέλη της δεκαετίας του '90 - δηλαδή , σχετικά πρόσφατα - τα μόνα φωτάκια που υπήρχαν στο ακροατήριο ήταν αυτά από την φλόγα του αναπτήρα σε κάποια λίγο πιο συναισθηματικά τραγούδια ...

    Δεν λέω οτι είναι κακό , μην παρεξηγηθώ , απλώς το αναφέρω ως γεγονός που μου κάνει εντύπωση .
    pastella
    29.09.2006, 17:07
    Καταλαβαινω τι λες Μαρια...
    Κι εγω περιμενα στη συναυλια στο Καυτατζογλειο στους Scorpions τον Ιουλιο να δω τους απειρους αναπτηρες στο Holiday αλλα μπα.... ολοι αναψανε οθονες κινητων!
    SiokouIro
    30.09.2006, 17:18
    Είναι αλήθεια αυτό που λέτε!!

    Το κορυφαίο το είδα σ' αυτή τη συναυλία το βράδυ της Τρίτης όταν στο Ολα σε θυμίζουν, πολλοί αναψανε τις οθόνες των κινητών τους αντί για αναπτήρες ενώ κάποιοι τους φακούς που τυχόν είχαν τα κινητά τους...

    Μου δημιούργησε ένα πολύ περίεργο συναίσθημα όλο αυτό...
    Raindrop
    30.09.2006, 17:34
    Ήταν μια πολύ όμορφη βραδιά!! Η χημεία που είχαν μεταξύ τους και οι τρεις έφεραν ένα όμορφο αποτέλεσμα!!! Συναισθήματα έντονα,δεν περιγράφονται με λόγια!!!
    Δεν ήθελα να τελειώσει...
    Geeskcat
    30.09.2006, 21:24
    Συμφωνώ μ' αυτά που λέτε περί φωτογραφίας, και χαίρομαι πολύ που το λέτε - δεν το περίμενα!

    Στεναχωριέμαι όταν βλέπω πλήθος κόσμος να παίζει με τα καταραμένα κινητά αντί για ν' ακούει, να προσέχει, να συγκεντρώνεται τέλος πάντων. Μόνο και μόνο επειδή υπάρχει η δυνατότητα, πρέπει να την χρησιμοποιούνε; Πόσο χάνουν από την συναυλία παίζοντας με τα μηχανιματάκια; Αξίζει;;; Δεν μπορώ να το πιστέψω... Μου φαίνεται πως αντί για να ζήσουν την στιγμή, προσπαθούν, μάταια, να την γράψουν...

    Τι ήθελα λοιπόν κι έβαλα κι εγώ φωτογραφίες;
    Απόκτησα ένα μήνα πριν μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή, κυρίως για λόγους δουλειάς, και αποφάσισα να μάθω μια ώρα αρχύτερα πώς να την χρησιμοποιώ. Την Τρίτη στο Λυκαβηττό την είχα στην τσέπη αλλά ούτε για ένα δευτερόλεπτο την θυμήθηκα! Την Τετάρτη είπα αυστηρά στον εαυτό μου ότι πρέπει να δοκιμάσω τουλάχιστον τι και πώς, ήμουν και σε αρκετά καλή θέση (της περισσότερες φωτογραφίες απάνω της τράβηξα με την μηχανή ακουμπισμένη σ' ένα κονσερβοκούτι μπύρας πάνω στην ίδια την σκηνή...), και ήλπισα να τραβήξω τουλάχιστον λίγες που θα γίνονταν αφορμή να θυμάμαι τι έζησα.
    Δεν τα έβαλα στις πολύ «φορτωμένες» στιγμές, αλλά «ανάμεσα», όποτε θυμήθηκα.

    Ήξερα, ξέρω, το ξέρουμε όλοι, ότι δεν γίνεται να φωτογραφίσεις την ουσία - την έκφραση, ας πούμε, του Μάλαμα την ώρα που κοιτούσε την Αλεξίου να τραγουδάει τον «Κήπο» - αυτά είναι πράγματα που θυμάσαι με την καρδιά, όχι με τα μάτια.

    Λένε πως θα περιμένουμε το dvd μέχρι την άνοιξη.
    Να κάνω μια προφητεία; Όταν βγει θα είναι θαυμάσιο, και θα δυσκολεύουμε πολύ να πιστεύουμε ότι η πραγματικότητα ήταν άλλο τόσο πιο ωραία.
    Kotsiraki
    06.10.2006, 04:23
    Παράθεση:

    Το μέλος Raindrop στις 30-09-2006 στις 17:34 έγραψε...

    Ήταν μια πολύ όμορφη βραδιά!! Η χημεία που είχαν μεταξύ τους και οι τρεις έφεραν ένα όμορφο αποτέλεσμα!!! Συναισθήματα έντονα,δεν περιγράφονται με λόγια!!!
    Δεν ήθελα να τελειώσει...



    Ούτε η διπλανή σου ήθελε!!!
    XeniaRodo
    24.10.2006, 21:41


    βιντεάκι που τραβήξαμε...
    koini_maria
    25.10.2006, 00:19
    Ξένιααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!


    Σε ευχαριστούμε πολύ-πολύ για το βιντεάκι !
    (Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε θύμισέ μου , σε παρακαλώ , να σε κεράσω !)
    aggeliki
    25.10.2006, 00:22

    semplice
    25.10.2006, 00:30

    rompa
    25.10.2006, 14:34
    Πολύ ωραίες φωτογραφίες και βίντεο.Σας ευχαριστούμε