ελληνική μουσική
    523 online   ·  210.862 μέλη

    Ποια σειρά νομίζετε ότι θα πρωταγωνιστήσει φέτος στην tv;

    nicchristie
    08.10.2006, 14:10
    Αρχισε η νέα σεζόν και έχω βαρεθεί κιόλας να πηγαίνω από το ένα κανάλι στο άλλο ψάχνοντας κάποια σειρά που να βλέπεται (εξαιρείται το παρα πέντε.)


    Ποια σειρά νομίζετε ότι θα κάνει φέτος τη διαφορά;

    tolaruba
    08.10.2006, 16:06
    σιγουρη επιτυχια το παρα-πεντε.Απο κει και περα δε ξερω.Ολο τα ιδια και τα ιδια βγαζουν.Ομοια σεναρια.Μα δεν εχουν βαρεθει καθολου??!
    nicchristie
    08.10.2006, 16:15
    Κι εγώ αυτό βλέπω...
    Από πρωτοτυπία πάμε απ το κακό στο χειρότερο...
    Δύσκολα θα περάσει η φετινή χρονιά.
    Cinema και dvd..
    LittleJohn
    08.10.2006, 16:39
    Πιστευω πως η σειρα με τον Γιαννη Μπεζο θα εχει μεγαλη επιτυχια.
    poison_girl
    08.10.2006, 18:24
    το "2 μερες μονο"πιστευω!
    Α ρε Χριστοφορεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
    Angel20
    08.10.2006, 18:39
    εγώ νομίζω ότι το 50-50 θα πάει αρκετά καλά...
    eneni
    08.10.2006, 20:16
    ε αν εξαιρεσουμε το παρα 5
    ...
    singles!

    sindy-windy
    08.10.2006, 21:14
    εκτος του παρα πεντε πιστευω πως το δις μαδιαμ εχει γελιο οποτε θα αρεσει..
    rompa
    08.10.2006, 23:54
    Το "singles" με τις τρομερές ατάκες του που το πρώτο επεισόδιο άρεσε γενικά και "2 μέρες μόνο".Το "παρά5" είναι αυτονόητο
    Angel20
    08.10.2006, 23:59
    α! ναι!!!! τους singles τους ειχα ξεχασει!! Και αυτο θα παει πολυ καλα!!
    zabetistas
    09.10.2006, 00:13
    Η καλύτερη σειρά πιστεύω πως είναι τα χιόνια στις κενές συχνότητες
    Επίσης είμαι της γνώμης ότι θα κλέψουν την σεζόν και κάποιες κυρίες οι οποίες <ζεσταίνονται> συνεχώς και βγάζουν τα ρούχα τους στα κανάλια των τελευταίων συχνοτήτων .


    Υ.Γ πάντως αν θέλετε να δείτε στην ΤιΒι κάτι τις προκοπής .
    Έχει η Νετ κάποια καλά ντοκιμαντέρ . να μαθαίνουμε και τίποτα.

    Υ.Γ2 μακριά από τα <παρά πέντε> κ.τ.λ
    Όσο μας ενοχλούν τα σκυλάδικα , πρέπει να μας είναι και αυτά επίσης αδιάφορα.


    Zefuros
    09.10.2006, 00:31
    Ο καθένας έχει τα προσωπικά του γούστα.... θα διαφωνήσω πλήρως μαζί σου φίκε μου...

    Παράθεση:

    Το μέλος zabetistas στις 09-10-2006 στις 00:13 έγραψε...

    Η καλύτερη σειρά πιστεύω πως είναι τα χιόνια στις κενές συχνότητες
    Επίσης είμαι της γνώμης ότι θα κλέψουν την σεζόν και κάποιες κυρίες οι οποίες <ζεσταίνονται> συνεχώς και βγάζουν τα ρούχα τους στα κανάλια των τελευταίων συχνοτήτων .


    Υ.Γ πάντως αν θέλετε να δείτε στην ΤιΒι κάτι τις προκοπής .
    Έχει η Νετ κάποια καλά ντοκιμαντέρ . να μαθαίνουμε και τίποτα.

    Υ.Γ2 μακριά από τα <παρά πέντε> κ.τ.λ
    Όσο μας ενοχλούν τα σκυλάδικα , πρέπει να μας είναι και αυτά επίσης αδιάφορα.




    oulaloum
    09.10.2006, 03:06
    Με κάλυψε ο zabetistas ωστόσο με μια μικρή παραλλαγή if I may, χωρίς το πρέπει στο τέλος.
    maspa
    09.10.2006, 08:32
    Έλλη Λαμπέτη- η τελυταία παράσταση
    Κατ'αρχήν λόγω της μουσικής του Χατζιδάκι. Οι ερμηνείες των ηθοποιών, ε, καλούτσικες..... (Βέβαια, η πρωταγωνίστρια του σίριαλ, που υποδύεται την Ε. Λαμπέτη ήταν κάπως "χλιαρή"). Το story πολύ καλό, ενδιαφέρον εφόσον στηρίζεται σε πραγματικά γεγονότα κυρίως, κι αναφέρεται στη ζωή μιας αγάπημένης ηθοποιού.

    (Ωστόσο, το "πάλι απ'την αρχή" από το τρέιλερ περίμενα να είναι αρκετά καλό σαν τους singles ένα πράγμα....τι πατάτα είναι αυτή?)

    Καλά και το "singles" καλό, αλλά κάτι μου λέει πως ο πρώτος κύκλος ήταν πολύ καλύτερος.


    Mesoxoritis
    09.10.2006, 16:27
    Πιστεύω ότι ως κανάλι το Mega θα πρωταγωνιστήσει γενικά.! 'Παρά Πέντε', η σειρά με τον Μπέζο, οι 'Singles' και το 'Πενήντα πενήντα' θα πάνε πολύ καλά! Ωστόσο, άλλες δυο σειρές σε άλλα κανάλια πιστεύω ότι θα πρωταγωνιστήσουν! Αυτές είναι η 'Δέκατη εντολή' και η 'Λούφα και παραλλαγή'...
    lianameladaki
    09.10.2006, 16:41
    εγω παντως πιστευω οτι η λουφα δεν θα παει καλα... μ αρεσε ομως αυτο το κιανουργιο στο μεγκα με αυτους που συγκατοικουν[που παιζει και ο μπεγνης...! κλασσικο στορυ,αλλα συμπαθητικο...!
    incomplete_angel
    11.10.2006, 16:48
    50-50. Φιλιπίδης-Μπουλάς-Χαϊκάλης!!Το τρίδυμο του γέλιου!Τρέλο γέλιο προβλέπεται όπως πέρσι!!Όσοι παρακολουθούσαν ξέρουν!!
    Nafpaktos___
    11.10.2006, 18:17
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 08-10-2006 στις 18:24 έγραψε...

    το "2 μερες μονο"πιστευω!



    thanasena
    12.10.2006, 00:41
    Η τελευταία παράσταση-Έλλη Λαμπέτη!
    Από τις πιο αξιόλογες!
    Melissanthi
    15.10.2006, 01:55
    Εκτός από τα καλά documentaires της ΝΕΤ και τις εξαιρετικές εκπομπές της ΕΤ-1 ("Μονόγραμμα", "Η ζωή είναι αλλού", "Παρασκήνιο") το serial που θα κλέψει φέτος την παράσταση είναι...

    "Στο Παρά 5"

    Ο λόγος που αυτή η σειρα έχει τόσο μεγάλη επιτυχία πιστεύω ότι βασίζεται πέρα από τις απίστευτα εκπληκτικές κι αστειές ατάκες και τη σωστά δομημένη πλοκή του, στην μη ύπαρξη σεξιστικών σχολίων και χαρακτήρων (ξέρετε τις κοινοτυπίες όσον αφορά στους χαρακτήρες και τις συμπεριφορές αντρών-γυναικών, όπως συμβαίνει π.χ στα "Singles") και σαχλών ειδυλλίων...