ελληνική μουσική
    574 online   ·  210.857 μέλη
    paschalia
    24.11.2006, 11:07
    Δωρα εορτων : ιδεες κ λυσεις ( ναι , μου εχει κολλησει η ατακα του περιοδικου) .

    Τι δωρα σκεφτεστε να κανετε σε εσας - συγγενεις - φιλους για φετος ?
    XeniaRodo
    24.11.2006, 11:15
    Aγαπητή Πασχαλιά

    εγώ θα προτιμίσω στάνταρ την FAIR TRADE HELLAS που έχει πολύ όμορφες προτάσεις για δώρα και για όλα τα βαλάντια, και σαν δεύτερη επιλογή θα κοιτάξω τι έχει η Unicef... γιατί να δώσω αλλού τα λεφτά μου?

    http://www.fairtrade.gr/
    tolaruba
    24.11.2006, 11:22
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 24-11-2006 στις 11:15 έγραψε...

    Aγαπητή Πασχαλιά

    εγώ θα προτιμίσω στάνταρ την FAIR TRADE HELLAS που έχει πολύ όμορφες προτάσεις για δώρα και για όλα τα βαλάντια, και σαν δεύτερη επιλογή θα κοιτάξω τι έχει η Unicef... γιατί να δώσω αλλού τα λεφτά μου?

    http://www.fairtrade.gr/


    poli sosti!ego pantos zitisa apo toys gonis m gia xristoygenna na m paroyn kati apo ta proionta tis unicef k as ine k mikro!

    Haroulinda
    24.11.2006, 11:29
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 24-11-2006 στις 11:15 έγραψε...

    Aγαπητή Πασχαλιά

    εγώ θα προτιμίσω στάνταρ την FAIR TRADE HELLAS που έχει πολύ όμορφες προτάσεις για δώρα και για όλα τα βαλάντια, και σαν δεύτερη επιλογή θα κοιτάξω τι έχει η Unicef... γιατί να δώσω αλλού τα λεφτά μου?

    http://www.fairtrade.gr/



    όλα τα προιόντα είναι υπο κατασκευή... πως θα παραγγείλουμε?
    XeniaRodo
    24.11.2006, 11:32
    θα πας στο πολυ όμορφο μαγαζάκι στη Νίκης.... στο Σύνταγμα....



    T ο M ο ν α δ ι κ ό Φό ρ ο υ μ γ ι α T ρ α γ ο υ δ ι σ τ έ ς σ τ η ν E λ λ ά δ α
    tragoudi.forumer.com


    επικοινωνία
    Τα γραφεία της οργάνωσης και το κατάστημα βρίσκονται στην

    Νίκης 30, 10557 Αθήνα
    Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο (και fax): 210 36 14 070
    ή να μας στείλτε μας ένα e-mail:

    info@fairtrade.gr για γενικές πληροφορίες
    volunteers@fairtrade.gr για εθελοντική εργασία
    shop@fairtrade.gr για προϊόντα και παραγγελίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 24-11-2006 11:33 ]


    mariza18
    24.11.2006, 12:57
    Όπως κάθε χρόνο,δεν παίρνω τίποτα σε κανέναν
    τώρα απο τους γονείς μου δεν θέλω να μου πάρουν τίποτα,πάνε οι εποχές που εκείνες τος μέρες με περίμενε η Barbie οδοντίατρος 'η η Barbie δασκάλα.....
    Aiolos_m
    24.11.2006, 13:26
    Εγώ δεν θέλω μόνο ένα δώρο...

    Πρώτον θέλω ένα πιάνο για να ξεκινήσω να μαθαίνω και
    δεύτερον θέλω χρόνο για να ξεκινήσω να μαθαίνω πιάνο...

    Ζητάω πολλά Άγιε μου Βασίλη;

    (α και τον δίσκο του Μικρούτσικου με τον Αλκαίο)

    yiannisyiannis
    24.11.2006, 14:43
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 24-11-2006 στις 13:26 έγραψε...

    Εγώ δεν θέλω μόνο ένα δώρο...

    Πρώτον θέλω ένα πιάνο για να ξεκινήσω να μαθαίνω και
    δεύτερον θέλω χρόνο για να ξεκινήσω να μαθαίνω πιάνο...

    Ζητάω πολλά Άγιε μου Βασίλη;

    (α και τον δίσκο του Μικρούτσικου με τον Αλκαίο)




    Πολύ σωστά το έθεσες, βάλε κι εμένα στη λίστα. Και για μένα φίλε Χρήστο, το πολυτιμότερο δώρο θα ήταν λίγος χρόνος, (το πρώτο το έλυσα) αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κανένας Άγιος Βασίλης που να χαρίζει τέτοιο πράγμα. Όσο για τα δώρα των άλλων, πολύ θα ήθελα αλλά που να βρεθεί χρόνος για να ψάξω. Αν τύχει και πέσω πάνω σε κάτι που μου αρέσει το παίρνω, ειδάλλως....

    Jimy
    24.11.2006, 14:45
    Παλαιότερα έκανα όταν γυρνούσα απο διακοπές μάλιστα τώρα δεν έχω και λόγο να κάνω δώρο,νομίζω δεν έχει και νόημα


    meltica
    24.11.2006, 15:39
    Eγώ πάλι δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα δώρα των χριστουγέννων. Δεν θέλω να μου πάρουν κάτι, ούτε φυσικά να πάρω κάτι στους δικούς μου (αν εξαιρέσεις τον αδερφό μου, που σπανίως ανταλλάζουμε δώρα, αν έπαιρνα κάτι στους γονείς μου θα ένιωθα λίγο πολύ ότι το έχουν πάρει αυτοί στον εαυτό τους εφ' όσον δεν δουλεύω.)
    Συνήθως το δώρο των χριστουγέννων μου θέλω να είναι μόνο αυτό που θα φορέσω την πρωτοχρονιά. (καταναλωτικό ον)

    Αλλά μια που άνοιξε τόπικ μήπως έχετε καμιά ιδέα τι να πάρω στον καλό μου που έχει γενέθλια την επόμενη πέμπτη;
    ageras
    24.11.2006, 15:47
    Προσωπικά δωρα κάνω συνέχεια στους αγαπημένους μου φίλους,στην οικογένεια μου..δεν περιμένω μόνο τις γιορτές..
    Τώρα αν με ρωτήσετε τι δώρα... συνήθως καταφεύγω σε κλασσικά πράγματα όπως ένα βιβλίο ή ένα cd γιατί μένουν αναλοίωτα στον χρόνο και έχουν να προσφέρουν αρκετά!!!


    paschalia
    24.11.2006, 15:58
    Μελτικα , κατι που ξερεις οτι θα το ηθελε μηπως ? ( δε λεω καμια φεραρι η κανα διαστημοπλοιο , αλλα καποιο μικροαντικειμενο ή γουατεβερ που το ''λιγουρευεται'' αυτον τον καιρο )
    meltica
    24.11.2006, 16:41
    Βασικά πολλά λιγουρεύεται, όπως ας πούμε καινούργιο εκτυπωτή, dvd recorder για τον υπολογιστή του που έχει χαλάσει, τέτοια πράγματα... Αν είναι πάντως να καταφύγω σε κάτι πρακτικό θα του πάρω μια βαλίτσα με ροδάκια, γιτί η δική του του χάλασε στο τελευταίο ταξίδι.
    Fler
    24.11.2006, 20:43
    Παράθεση:

    Το μέλος meltica στις 24-11-2006 στις 16:41 έγραψε...

    Αν είναι πάντως να καταφύγω σε κάτι πρακτικό θα του πάρω μια βαλίτσα με ροδάκια, γιτί η δική του του χάλασε στο τελευταίο ταξίδι.



    Πρώτη φορά ακούω δώρο γενεθλίων μια βαλίτσα..!!(Ελπίζω μόνο μην κάνει συνειρμούς..Καταλαβαίνεις...''Μήπως τελικά θέλει να με σουτάρει..??)Είσαι πάντως...πρακτικό μυαλό..!!
    sahira
    24.11.2006, 21:26
    fernei o agios vasilis amaksia?
    an nai ...se parakalo fere mou ena...kokkino an einai eukolo
    eyxaristo
    incomplete_angel
    25.11.2006, 00:23
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 24-11-2006 στις 15:47 έγραψε...

    Προσωπικά δωρα κάνω συνέχεια στους αγαπημένους μου φίλους,στην οικογένεια μου..δεν περιμένω μόνο τις γιορτές..
    Τώρα αν με ρωτήσετε τι δώρα... συνήθως καταφεύγω σε κλασσικά πράγματα όπως ένα βιβλίο ή ένα cd γιατί μένουν αναλοίωτα στον χρόνο και έχουν να προσφέρουν αρκετά!!!





    και 'γω μια απ' τα ίδια!!!

    …Μπλέκουμε στις χίλιες σφαίρες της σιωπής…
    …Ανοίγουμε τα φτερά μας για να χαθούμε στο πουθενά…
    …Κάπου εκεί ίσως να βρούμε ένα άλλο χρώμα για την ψυχή μας…

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 25-11-2006 10:35 ]


    vero
    25.11.2006, 01:01
    και εγω τα κλασσικα στις φιλες μου
    maspa
    25.11.2006, 01:26
    Αγαπητέ Αι- Βασίλη,
    ξέρω πως οι μέρες που έρχονται είναι μέρες δουλειάς και συνεπώς κούρασης για σένα! Αν έχεις χρόνο, αν, λέμε, αν, σκέψου κι εμένα την καημένη. (Πάντα τον καλόπιανα!) Έχεις πολύ καιρό να μου φέρεις δώρο.... Γι αυτό σύρε τα πόδια σου να ρθείς από δω γιατί πολύ με έχεις ξεχάσει τελευταία. Λοιπόν..... Αν σου είναι εύκολο (επανέρχομαι στην αρχική μου διάθεσή), κάνε κάτι να τα πάω καλά σ'αυτές τις πανελλήνιες.... Αυτό είναι το άυλο δωράκι, θέλω και κάτι χειροπιαστό τώρα! Επειδή θέλω να μάθω κιθάρα και ντραμς, αν μπορείς φέρε μου τα ντραμς(την κιθάρα την παίρνω και μόνη μου είναι πιο φτηνή ) Αυτά.... Αν ζητάω πολλά....

    Υ.Γ. Το σπίτι μας δεν έχει τζάκι(δυστυχώς) γι αυτό για να σε διευκολύνω, θα αφήσω ξεκλείδωτη την πόρτα. Περιμένω....


    sunwing
    25.11.2006, 07:50
    Άρα να σου κάνουμε ως δώρο εμείς την ευχή να πάνε όλα καλά στις Πανελλήνιες και ας αφήσουμε τους άλλους να τρέχουν στα μαγαζιά για σένα...! Καλή ετοιμασία και καλή ψυχολογία θα φέρουν το ποθούμενο maspa...
    paschalia
    25.11.2006, 10:53
    Καλη επιτυχια Μασπα .

    Απ'οτι βλεπω οι συγγενεις κ οι φιλοι θα απογοητευτουν εντελως φετος .
    Μα δωρα μονο σε σας κανετε καλε ?

    Υ.γ. (Εγω σκοπευω να μου παρω μια βιντεοκαμερα παντως)