ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.870 μέλη

    4o Live: Προετοιμασίες - Πρόγραμμα !

    jorge
    12.01.2007, 16:39
    Την τελική σειρά εμφάνισης θα την καθορίσουμε σε λίγες μέρες, επομένως μη δίνετε ακόμα σημασία στη σειρά που βλέπετε στην παρουσίαση.
    antreas_dr
    12.01.2007, 16:43
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12-01-2007 στις 16:39 έγραψε...

    Την τελική σειρά εμφάνισης θα την καθορίσουμε σε λίγες μέρες, επομένως μη δίνετε ακόμα σημασία στη σειρά που βλέπετε στην παρουσίαση.



    Αααα!
    Orfeus
    12.01.2007, 19:44
    Αααα!


    jorge
    12.01.2007, 19:58
    Οι Φωλύ πάντως θα παίξουν κατά τις 20.00, γιατί ο GL πρέπει να πάει μαγαζί.
    Orfeus
    12.01.2007, 20:20
    Kαι στις 21.30 να βγούμε μια χαρά είμαστε.
    Πάλι προλαβαίνει ο GL.


    jorge
    12.01.2007, 20:43
    Αν όμως αντί για 21.30 βγείτε 22.00 (πιθανότατο ενδεχόμενο με τις τόσες καθυστερήσεις που παρουσιάζονται) ο GL θα με κρεμάσει που θα χάσει το Live ή τη δουλειά του.

    Γι' αυτό και μπήκε αυτό το χρονικό περιθώριο ασφαλείας. Αν δεν έχει πρόβλημα όμως, σας βάζω και στις 23.00.
    GL
    13.01.2007, 04:56
    Χορχιτο μου....

    Εμενα το προβλημα μου και το αγχος μου δεν ειναι το ποτε θα ξεκινησουμε,αλλα το ποτε θα τελειωσουμε!!.Αν ξεφυγει χρονικα η φαση,τοτε το αργοτερο στις 10:10 πρεπει να την κανω με ελαφρα πηδηματακια απο το Stage και απο το Live,αλλιως θα με κηνυγανε στο μαγαζι....


    altamira
    13.01.2007, 16:09
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 13-01-2007 στις 04:56 έγραψε...

    Χορχιτο μου....

    Εμενα το προβλημα μου και το αγχος μου δεν ειναι το ποτε θα ξεκινησουμε,αλλα το ποτε θα τελειωσουμε!!.Αν ξεφυγει χρονικα η φαση,τοτε το αργοτερο στις 10:10 πρεπει να την κανω με ελαφρα πηδηματακια απο το Stage και απο το Live,αλλιως θα με κηνυγανε στο μαγαζι....



    ε..και τι έγινε? Μαθημένος στις..κουτουλιές είσαι GL..μία παραπάνω δεν πειράζει!
    jorge
    13.01.2007, 21:07
    ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ τα σχήματα να μου στείλουν τα τραγούδια που θα παίξουν στο live, ώστε να αποφύγουμε το ενδεχόμενο δύο γκρουπ να πουν το ίδιο τραγούδι.

    Στείλτε μου λοιπόν τη λίστα των τραγουδιών στο email (ΟΧΙ ΠΜ), ώστε να ξέρετε αν χρειαστεί να βγάλετε κάποιο τραγούδι. Αν ένα τραγούδι το έχουν διαλέξει πάνω από ένα γκρουπ, προτεραιότητα θα έχει το σχήμα που θα ενημερώσει πρώτο για το ρεπερτόριό του. Βιαστείτε λοιπόν.

    Ευχαριστώ
    fantasma
    15.01.2007, 00:19
    . . . . . . . . . . . (ετσι απλα και τιποτα αλλο)
    dimitrapan
    15.01.2007, 00:39
    Που είσαι βρε φάντασμα? Όνομα και πράγμα έγινες...
    rapsodos
    15.01.2007, 10:06
    Αχ αυτές οι οικογενειακές υποχρεώσεις. Που θα πάει όμως , θα μεγαλώσει ο Ορφέας και θα κατεβαίνουμε μαζί .
    Παιδιά , αν και τελείως καθυστερημένα σας εύχομαι να περάσετε τουλάχιστον όπως περάσατε στα προηγούμενα Live (τέλεια δηλαδή αλλά απο σας περιμένω ακόμα και να το ξεπεράσετε).
    Και να σας πω οτι ζηλεύω τόσο τους μουσικούς που θα παίξουν όσο και τα άτομα που θα παρευρεθούν στο κοινό (με την καλή την έννοια )
    Θυμάστε που έλεγα κάααααποτε ... τα καλυτερα έρχονται?
    faltsoo
    15.01.2007, 13:03
    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 15-01-2007 στις 00:19 έγραψε...

    . . . . . . . . . . . (ετσι απλα και τιποτα αλλο)



    Καποιος λειπει αποψε απ τη παρεα
    και ειναι το σετ του αδειανο
    καποιος που κρεμαστηκε τελευταια
    καποιος που που τον κανανε ΓΑΜΠΡΟ


    GL
    15.01.2007, 15:16
    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 15-01-2007 στις 00:19 έγραψε...

    . . . . . . . . . . . (ετσι απλα και τιποτα αλλο)


    Του Ησαια τον χορο
    σε λιγο θα χορεψεις,
    στα 5/4 ξανα του χρονου
    θα μαγεψεις........

    Για γαμο ετοιμαζεσαι
    το live θες να χασεις,
    καλα να παθεις φιλε μου
    που θες να μας ξεχασεις.....

    ΩΡΑ ΚΑΛΗ ΓΑΜΠΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!


    XeniaRodo
    15.01.2007, 15:47
    Παντρέυεται?
    Άντε με το καλό, γιατί δεν περνάτε με τη νύφη μετά μια βόλτα από το μαγαζί ?
    (το πρωί της Kυριακής)
    jorge
    15.01.2007, 16:33
    GL αναλαμβάνεις τη μελοποίηση των στίχων σου και την ερμηνεία;; Πρέπει να τιμήσουμε το γαμπρό!
    jorge
    15.01.2007, 21:12
    Τελευταία Νέα

    - Προσπαθούμε να εξασφαλίσουμε ηλεκτρικό πιάνο που θα είναι μόνιμα στη σκηνή. Από κει και πέρα, ο κάθε πληκτράς αν θέλει μπορεί να φέρει τα δικά του πλήκτρα.

    - Κάθε μουσικός πριν το live θα πάρει ειδικό καρτελάκι με το οποίο θα έχει δωρεάν το πρώτο ποτό. Επειδή οι μουσικοί φέτος είναι άπειροι, δεν μπορούμε να δώσουμε και δεύτερο ποτό, sorry.

    - Το Σάββατο το βράδυ, αν υπάρξει χρόνος, θα γίνει και τζαμάρισμα (στο τέλος)

    - Στα τραπέζια καλό είναι να αφήσουμε να κάτσουν οι μεγαλύτεροι σε ηλικία και θα παρακαλούσα να βοηθήσουμε όλοι γι' αυτό. Δε θα είναι ευγενικό να καθόμαστε στο τραπέζι, όταν δίπλα μας είναι άνθρωποι 50 και 60 χρονών.

    - Θέλω το ρεπερτόριο από όσα σχήματα δεν το έχουν δηλώσει! Ήδη παρουσιάστηκε και η πρώτη περίπτωση τραγουδιού που το διάλεξαν 2 σχήματα, με αποτέλεσμα το δεύτερο σχήμα να πρέπει να το αντικαταστήσει. Βιαστείτε λοιπόν οκ;

    - Μαζί μας και η Μαρία Φωτίου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-01-2007 21:12 ]


    GL
    16.01.2007, 00:50
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 15-01-2007 στις 16:33 έγραψε...

    GL αναλαμβάνεις τη μελοποίηση των στίχων σου και την ερμηνεία;; Πρέπει να τιμήσουμε το γαμπρό!


    Λοιπον.....

    Μου εδωσες τρελλη ιδεα Χορχιτο.........
    Αναλαμβανω να του γραψω Ραψωδια

    Αλλα ξερω καλα οτι και η νυφη τραγουδαει,αρα δεν θα μας χαλαγε να εμφανιστει στο stage με το νυφικο να πει καποιο ασμα!!


    GL
    16.01.2007, 00:58
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 15-01-2007 στις 21:12 έγραψε...

    Τελευταία Νέα

    - Προσπαθούμε να εξασφαλίσουμε ηλεκτρικό πιάνο που θα είναι μόνιμα στη σκηνή. Από κει και πέρα, ο κάθε πληκτράς αν θέλει μπορεί να φέρει τα δικά του πλήκτρα.


    Ναι αυτο ειναι σημαντικο για μας τους πληκτραδες!
    Εγω για παραδειγμα δεν θα μπορεσω το ΣΑΒΒΑΤΟ να φερω καποιο πληκτρο γιατι ολα τα πληκτρα μου θα ειναι στη δουλεια!Αρα θα πρεπει να βασιστω σε καποιον αλλο συναδελφο,η ακομα και στο ιδιο το μαγαζι που περσι μας εξασφαλισε ενα ηλεκτρικο πιανο!Αυτο το τελευταιο το κουβεντιαζουμε και με τον Χρηστο στο μαγαζι.

    Ομως απο τωρα αγαπητοι συναδελφοι πρεπει να συνεννοηθουμε και να ξερουμε με τι θα παιξουμε την ωρα του live μας.....




    shine on you crazy diamond...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GL στις 16-01-2007 01:00 ]


    επισυναπτόμενα: Foly3from5.JPG Folybifounta1.JPG 
    rapsodos
    16.01.2007, 09:55
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 16-01-2007 στις 00:50 έγραψε...

    Μου εδωσες τρελλη ιδεα Χορχιτο.........
    Αναλαμβανω να του γραψω Ραψωδια



    Εεεε , πσσσσστ ....μη μου κλέβεις τη δουλειά