ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.857 μέλη

    Χατζηγιάννης-Vox.Μήπως την έχει...δει κάπως;;

    Margarita1
    22.12.2006, 17:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Kkandral στις 22-12-2006 στις 04:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 22-12-2006 στις 02:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Kkandral στις 22-12-2006 στις 00:58 έγραψε...

    Εγω πήγα δύο βράδια ... δεν την έχει δει καθόλου ο άνθρωπος! Απλά πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι κανένας δεν μένει ίδιος. Η ζωή αλλάζει όλα αλλάζουν. Όσον αφορά το καινούργιο δίσκο εμένα μου αρέσει αρκετά.

    Τα νησιώτικα τα λέει πολύ καλά και ο κόσμος χορεύει. Αυτό ήταν ψέμα. Και ανέλαβε να κάνει πρόγραμμα μόνος του ... πράγμα που είναι επίπονο και επικίνδυνο.

    Ας του ευχηθούμε καλή επιτυχία και μη ξεχνάτε ότι εκεί παίζουν κορυφαίοι μουσικοί και κορυφαίοι φωτιστές - ηχολήπτες , που κερδίζουν το νυχτοκάματο με πολύ κόπο.




    Πάλι καλά που πήγες και λες ότι αυτό είναι ψέμα!Βλέπω δεν άργησαν καθόλου τα "καλοπροαίρετα" σχόλια κάποιων που δεν είχαν δει καν το πρόγραμμα!Είναι πλέον σύνηθες το φαινόμενο...



    Καταρχάς δεν σου επιτρέπω να αναφέρεις ότι λέω ψέματα. Δεν με ξέρεις , δεν θα με μάθεις και να προσέχεις τα λόγια σου. Δεν έχω καμμία όρεξη να ασχολούμαι με κοριτσάκια της ηλικίας σου , σε topics με θέμα το Χατζηγιάννη.

    Θες να αμφισβητίσεις μήπως ότι πήγα και σήμερα... γύρω στις 3.30. Για να σε προλάβω, μη τολμήσεις να κάνεις την πονηρή με σχόλιο του τύπου πως γράφω topic στις 4.40. Τη στιγμή που το πρόγραμμα τελείωσε στις 4.10. Κυκλοφορώ με μηχανή και μένω στο κέντρο.

    Αβαντάρω το Vox ή το Χατζηγιάννη μήπως; Τότε μαγκιά μου...

    Θα το ξαναπώ ο Χατζηγιάννης είναι ταλέντο, είναι μουσικός είναι ακούραστος (όργωσε όλοι την Ελλάδα το καλοκαίρι) αλλά είναι και επιχειρηματίας και θα κριθεί εκ του αποτελέσματος. π.χ πωλήσεις , αποδοχή του κόσμου κ.λ.π

    [Στη πίστα δεν γίνεται ο χαμός με χορούς αλλά σηκώνονται κάποιες παρέες και χορεύουν. Αυτό το είδα τη Παρασκευή και τη Κυριακή. Σήμερα όταν πήγα δεν πρόλαβα τους χορούς.]

    [Οσον αφορά το φίλο τον Yperopti. Το ξέρω ότι έδιωξε κάποια άτομα. Μάλιστα τη Κυριακή έγινε χαμός με τον ηχολήπτη της ορχήστρας και ο καινούργιος δεν τους έχει μάθει καλά και μερικοί κόντεψαν να "σπάσουν" τα χέρια τους. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι. Τέτοια φαινόμενα απαντόνται σε όλες τις δουλειές και σε όλες τις επιχειρήσεις. Πόσοι αναρίθμητοι άνθρωποι , στελέχη , εργαζόμενοι έχουν δώσει τη ψυχή τους σε αφεντικά και στο τέλος πήραν πίκρα. Είναι κανόνες της ζωής αυτοί... δεν αλλάζουν. Έτσι είναι τα αφεντικά και όλοι οι άνθρωποι όταν πιάσουν μερικά ευρώ και λίγη εξουσία στα χέρια τους ]



    Καλά δεν φτάνει που σε υποστήριξα(αν είχες διαβάσει προσεκτικά τα όσα λέω θα το καταλάβαινες!!!!)τα ακούω και από πάνω?Δεν θα σχολιάσω τα όσα είπες για την ηλικία μου κλπ, γιατί καταλαβαίνωότι παρεξήγησες.Ασφαλώς η απάντηση "Πάλι καλά που πήγες και λες ότι αυτό είναι ψέμα!Βλέπω δεν άργησαν καθόλου τα "καλοπροαίρετα" σχόλια κάποιων που δεν είχαν δει καν το πρόγραμμα!Είναι πλέον σύνηθες το φαινόμενο..." αναφερόταν στο άτομο που δημιούργησε το τόπικ και όχι σε εσένα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Margarita1 στις 22-12-2006 17:58 ]


    angela_77
    22.12.2006, 19:48
    καλα κωστη συγνωμη αλλα τα εχεις παιξει τελειως. η μαργαριτα οχι μονο δεν αμφισβητισε οτι εχεις παει σε υποστηριξε κιολας (λεγοντας καλοθελητες αυτους που ανοιξανε το ποστ χωρις να το εχουν δει το προγραμμα) και εσυ ουτε μια δευτερη ματια δεν δεχεσαι να ριξεις και να δεις το θεμα με λιγο πιο ανοιχτα ματια και μυαλο και ας σου το ειπανε τοσοι πολλοι οτι δεν σε ειπε ψευτη, παρα επιμενεις να κρατας την πολυ ασχημη και επιθετικοαμυντικη σταση που εχεις απο την αρχη. ξαναδιαβασε το ποστ της καταλαβε τι λεει και μετα ξαναελα και ζητα της συγνωμη για το πολυ ασχημο και ανωριμο τροπο που της επιτεθηκες.
    Kkandral
    23.12.2006, 03:37
    Παράθεση:

    Το μέλος angela_77 στις 22-12-2006 στις 19:48 έγραψε...

    καλα κωστη συγνωμη αλλα τα εχεις παιξει τελειως. η μαργαριτα οχι μονο δεν αμφισβητισε οτι εχεις παει σε υποστηριξε κιολας (λεγοντας καλοθελητες αυτους που ανοιξανε το ποστ χωρις να το εχουν δει το προγραμμα) και εσυ ουτε μια δευτερη ματια δεν δεχεσαι να ριξεις και να δεις το θεμα με λιγο πιο ανοιχτα ματια και μυαλο και ας σου το ειπανε τοσοι πολλοι οτι δεν σε ειπε ψευτη, παρα επιμενεις να κρατας την πολυ ασχημη και επιθετικοαμυντικη σταση που εχεις απο την αρχη. ξαναδιαβασε το ποστ της καταλαβε τι λεει και μετα ξαναελα και ζητα της συγνωμη για το πολυ ασχημο και ανωριμο τροπο που της επιτεθηκες.



    Ζήτησα ήδη συγνώμη , δημοσίως ... Και δεν ντρέπομαι να πω πως ήταν λάθος μου και ολισθηρό ατόπημα η άδικη επίθεση μου στη κοπέλα. Πάντως η αλήθεια είναι ότι μπέρδεψε πολύ κόσμο έτσι όπως το έγραψε με παράθεση το δικό μου σχόλιο. Αν το έλεγε ξεκάρφωτα μπορεί να είχε αποφευχθεί οι e-σύρραξη.

    Φαίνεται πως εκτος από μένα κι άλλοι τά'χουν παίξει ... (Angela)

    Xαλαρώστε ...

    Σας φιλώ όλους ... ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


    MSo
    23.12.2006, 13:45
    Άσχετα με την παρεξήγηση που δημιουργήθηκε επιτρέψτε μου να πω ότι πολύς κόσμος ανέβηκε στη σκηνή να χορέψει.
    Επιπλέον, μην σας παραξενεύει το γεγονός ότι ο Χατζηγιάννης τραγούδησε νησιώτικα. Πιστέψτε με τραγουδάει το ίδιο καλά Καζατζίδη όσο και τα ελαφρά (όπως πχ Όνειρο ζω).
    Όποιος έχει ταλέντο το αποδεικνύει παντού. Καλός ταργουδιστής μόνο σε ένα είδος δεν υπάρχει.
    Ο καλός ερμηνευτής μπορεί αν πει τα πάντα! Το αν σε κάποιον πηγαίνει κάποιο είδος καλύτερα απ' τα άλλα είναι άλλο θέμα...
    karelia
    23.12.2006, 13:56
    Παράθεση:

    Το μέλος MSo στις 23-12-2006 στις 13:45 έγραψε...

    Άσχετα με την παρεξήγηση που δημιουργήθηκε επιτρέψτε μου να πω ότι πολύς κόσμος ανέβηκε στη σκηνή να χορέψει.
    Επιπλέον, μην σας παραξενεύει το γεγονός ότι ο Χατζηγιάννης τραγούδησε νησιώτικα. Πιστέψτε με τραγουδάει το ίδιο καλά Καζατζίδη όσο και τα ελαφρά (όπως πχ Όνειρο ζω).
    Όποιος έχει ταλέντο το αποδεικνύει παντού. Καλός ταργουδιστής μόνο σε ένα είδος δεν υπάρχει.
    Ο καλός ερμηνευτής μπορεί αν πει τα πάντα! Το αν σε κάποιον πηγαίνει κάποιο είδος καλύτερα απ' τα άλλα είναι άλλο θέμα...



    θα βγουμε εκτός θεματος αλλα διαφωνω Καθετα Οριζοντια Διαγωνια κλπ!!
    Καλός τραγουδιστής Μόνο σε ένα είδος δεν υπάρχει???μεγάλη κουβέντα αυτη..

    υγ=>προσωπικά δεν αμφισβητώ τη φωνη του,που τη θεωρω σημαντικη και χαρισματικη,
    αλλα όσες φορες τον εχω ακουσει σε λαικα,φρικάρω..
    Silvia
    23.12.2006, 14:59
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 23-12-2006 στις 12:58 έγραψε...

    Ορίστε, αυτό το κάθαρμα ο Χατζηγιάννης βάζει τον κόσμο να πλακώνεται Χριστουγεννιάτικα....Αυτός φταίει για όλα.....




    Έτσι, έτσι όπως τα λες είναι Μαράκι!
    angela_77
    23.12.2006, 16:25
    κωστη εμεις τα ειπαμε απο κοντα. χρονια πολλα
    aggeliki
    23.12.2006, 17:29
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 23-12-2006 στις 12:58 έγραψε...

    Ορίστε, αυτό το κάθαρμα ο Χατζηγιάννης βάζει τον κόσμο να πλακώνεται Χριστουγεννιάτικα....Αυτός φταίει για όλα.....





    Καλά έγραψες Μαρία!
    jorge
    23.12.2006, 18:14
    Χατζηγιάννης και "λαϊκό" δε μου κολλάνε με τίποτα...

    Τον είχα ακούσει να λέει ζεϊμπέκικα πριν 3 χρόνια όταν ήταν στο Ζυγό με τη Γαλάνη και δε μου άρεσε καθόλου. Ο κόσμος όμως που επέλεξε για ακροατές, τα θέλει αυτά...
    Yperoptis
    23.12.2006, 18:45
    Συμφωνώ απολύτως jorge. Κιεγώ που τον άκουσα πέρσι στην αρένα ήταν πολύ λίγος στα λαϊκά. Όχι βέβαια ότι είναι κακό να δοκιμάζει κανείς. Όσο καλός είναι στα τραγουδάκια του αντίστοιχα είναι πολύ λίγος και ξενέρωτος στα λαϊκά για τα γούστα μου. Φέτος βέβαια δεν έχω σκοπό με τίποτε να ξαναπάω...
    sentoni
    23.12.2006, 19:28
    . . . ρε kkandral θα μας τρελάνεις ; Πιο είναι επίπονο και επικίνδυνο όταν μαζί του είναι και οι c-real και η Ελεονώρα Ζουγανέλη και άλλη μια κοπέλα που δεν θυμάμαι . . . δηλαδή μ'αυτό τι ρισκάρει ; Ίσα ίσα που θα 'χει κοινό κι απ' τους υπόλοιπους . . .
    Margarita1
    23.12.2006, 19:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Kkandral στις 23-12-2006 στις 03:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος angela_77 στις 22-12-2006 στις 19:48 έγραψε...

    καλα κωστη συγνωμη αλλα τα εχεις παιξει τελειως. η μαργαριτα οχι μονο δεν αμφισβητισε οτι εχεις παει σε υποστηριξε κιολας (λεγοντας καλοθελητες αυτους που ανοιξανε το ποστ χωρις να το εχουν δει το προγραμμα) και εσυ ουτε μια δευτερη ματια δεν δεχεσαι να ριξεις και να δεις το θεμα με λιγο πιο ανοιχτα ματια και μυαλο και ας σου το ειπανε τοσοι πολλοι οτι δεν σε ειπε ψευτη, παρα επιμενεις να κρατας την πολυ ασχημη και επιθετικοαμυντικη σταση που εχεις απο την αρχη. ξαναδιαβασε το ποστ της καταλαβε τι λεει και μετα ξαναελα και ζητα της συγνωμη για το πολυ ασχημο και ανωριμο τροπο που της επιτεθηκες.



    Ζήτησα ήδη συγνώμη , δημοσίως ... Και δεν ντρέπομαι να πω πως ήταν λάθος μου και ολισθηρό ατόπημα η άδικη επίθεση μου στη κοπέλα. Πάντως η αλήθεια είναι ότι μπέρδεψε πολύ κόσμο έτσι όπως το έγραψε με παράθεση το δικό μου σχόλιο. Αν το έλεγε ξεκάρφωτα μπορεί να είχε αποφευχθεί οι e-σύρραξη.

    Φαίνεται πως εκτος από μένα κι άλλοι τά'χουν παίξει ... (Angela)

    Xαλαρώστε ...

    Σας φιλώ όλους ... ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ




    ΟΚ δεν υπάρχει πρόβλημα.Στον γραπτό λόγο είναι πολύ εύκολο να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις καθώς δεν έχεις τον άλλο απέναντι σου ώστε να καταλαβαίνει με τι τρόπο ή ύφος λες κάτι.
    Margarita1
    23.12.2006, 20:04
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 23-12-2006 στις 19:28 έγραψε...

    . . . ρε kkandral θα μας τρελάνεις ; Πιο είναι επίπονο και επικίνδυνο όταν μαζί του είναι και οι c-real και η Ελεονώρα Ζουγανέλη και άλλη μια κοπέλα που δεν θυμάμαι . . . δηλαδή μ'αυτό τι ρισκάρει ; Ίσα ίσα που θα 'χει κοινό κι απ' τους υπόλοιπους . . .


    Σ'αυτό που αναφέρεσαι που είναι το κακό δηλαδή?Ότι δεν ρισκάρει?Γιατί ποιος τραγουδιστής ρισκάρει ουσιαστικά σήμερα?Κατά τη γνώμη μου οι περισσότεροι όχι πάντως!
    Kkandral
    23.12.2006, 20:56
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 23-12-2006 στις 20:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 23-12-2006 στις 19:28 έγραψε...

    . . . ρε kkandral θα μας τρελάνεις ; Πιο είναι επίπονο και επικίνδυνο όταν μαζί του είναι και οι c-real και η Ελεονώρα Ζουγανέλη και άλλη μια κοπέλα που δεν θυμάμαι . . . δηλαδή μ'αυτό τι ρισκάρει ; Ίσα ίσα που θα 'χει κοινό κι απ' τους υπόλοιπους . . .


    Σ'αυτό που αναφέρεσαι που είναι το κακό δηλαδή?Ότι δεν ρισκάρει?Γιατί ποιος τραγουδιστής ρισκάρει ουσιαστικά σήμερα?Κατά τη γνώμη μου οι περισσότεροι όχι πάντως!


    Επίπονο :
    Δεν ξέρω δεν είμαι μουσικός ούτε τραγουδιστής. Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει τι σημαίνει αρκετές ώρες στη πίστα. Μπορεί όντως να είναι εύκολο. Εμένα μου φαντάζει δύσκολο. Αλλά μιλάω σαν άσχετος χωρίς να ξέρω.
    Aν νομίζεις ότι οι c-real έχουν κοινό να γεμίζουν περισσότερο από το 5% του Vox μαζί με τη Ζουγανέλη κάνεις λάθος. Αν νομίζεις ότι κάθονται στη πίστα πάνω από τρία τέταρτα και οι δύο μαζί πάλι κάνεις λάθος.

    Επικίνδυνο : εννοώ εισπρακτικά ... άνοιξε τη περασμένη Παρασκευή και το κοινό του Χατζηγιάννη ( όπως πολύ σωστά λέει κι ο φίλος jorge ,αυτός επέλεξε) , δεν είναι για πολλά πολλά.( εννοώ κατανάλωση , λουλούδια κ.λ.π)

    TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤOPIC EINAI OMΩΣ
    ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΚΑΠΩΣ Ο ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Ή ΟΧΙ ... ΣΤΟ VOX.

    Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ : OXI δεν την έχει ΔΕΙ κάπως ( o άνθρωπος είναι μια χαρά).

    Ουφ ... κουράστηκα με τη Χατζη-πολυλογία ... ας κάνουμε κάτι καλό να περάσουν αξέχαστα και αυτά τα Χριστούγεννα... αρκετά!!!





    Thalia__
    23.12.2006, 22:18
    Πω πω χαμός για τον Χατζηγιάννη!!!!
    Ξέρετε αναρωτιέμαι γιατί να "κράζουμε" ό,τι δεν μας αρέσει και να κρίνουμε από αυτό όποιους το προτιμούν ή το επιλέγουν.

    Δεν αναφέρομαι στον Χατζηγιάννη γενικότερα μιλάω....
    Πολύ κακό για το τιποτα.....
    Καλές γιορτές λοιπόν σε όλους....-και σε αυτούς που τους αρέσει να ακούνε νησιώτικα από "καθιστό" τραγουδιστή αλλά και στους υπόλοιπους-
    anisie
    24.12.2006, 14:12
    Εμένα ένα πράγμα με ενδιαφέρει...

    ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ

    Τα υπόλοιπα είναι περιττά....