ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    Μελίνα Ασλανίδου vs Ελεαννα Παπαϊωάννου

    ANASTASIA_KOZI
    27.12.2006, 17:37
    ΔΥΟ ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΦΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΕΣ....

    ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΝΑ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ...:::

    Κ ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΑΝΝΑ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ...;;;


    ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΙΤΙΟΛΟΓΕΙΣΤΕ ΤΗΝ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ANASTASIA_KOZI στις 27-12-2006 17:38 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Christine στις 27-12-2006 17:47 ]


    pastella
    27.12.2006, 18:03
    (μετακινήθηκε στη σωστη κατηγορία)

    Βρε αναστασια μου δεν χρειαζεται να φωναζεις (για τα εντονα κεφαλαια σου λεω... )

    katerina229
    27.12.2006, 18:11
    Μα συγγνώμη τώρα, συγκρίνουμε Ασλανίδου με Παπαϊωάννου

    Καμία σχέση!!! Η Ασλανίδου είναι γνήσια καλλιτέχνης και φοβερή τραγουδίστρια.
    Η Παπαϊωάννου, αποκύημα του fame-story, με φωνή άτεχνη και μουντή και παρουσία σκυλέ τραγουδίστριας πώς μπορεί κανείς να την συγκρίνει με την Ασλανίδου. Είναι σα να συγκρίνουμε τον Μαρτάκη με τον Λιδάκη!
    antreas_dr
    27.12.2006, 18:12
    έχουνε το ίδιο κούρεμα όμως...
    Vale
    27.12.2006, 18:38
    Αλήθεια και εγώ δεν κατάλαβα με ποιο τρόπο μπορούν να "έρθουν αντιμέτωπες" δύο τραγουδίστριες που διαφέρουν στα παντα.... φυσικά εκτος απο το κούρεμα όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο antreas_dr.....
    Η Ασλανίδου είναι μια ξεχωριστή παρουσία στη κατηγορία του έντεχνου τραγουδιού, με ιδιαίτερη και πολύ χαρακτηριστική φωνή και η Παπαιωάννου μια τραγουδίστρια όπως όλες οι άλλες, με τιποτα το ιδιαίτερο η έστω συμπαθητικό..... Μάλλον δεν απάντησα ακριβώς στο θέμα αλλά τουλάχιστον αιτιολόγησα τη γνώμη μου....
    Yperoptis
    27.12.2006, 19:14
    Ρε παιδιά συγνώμη αλλά ποια είναι η Ελεάννα Παπαιωάννου; Η Μελίνα είναι πολύ γνωστή και αξιόλογη αλλά την άλλη δεν την ξέρω για να την συγκρίνω...
    PROFBASILHS
    27.12.2006, 19:17
    Δεν πιστεύω πως υπάρχει καν σύγκριση μεταξύ τους . . . Η μία είναι καθαρά λα`ι`κή φωνή ενώ η άλλη "πλαστικοποιημένο προ`ι`όν".
    XeniaRodo
    27.12.2006, 20:50
    Ποιά είναι η Παπαϊωάννου?
    mousikofilh
    27.12.2006, 21:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 27-12-2006 στις 19:14 έγραψε...

    Ρε παιδιά συγνώμη αλλά ποια είναι η Ελεάννα Παπαιωάννου; Η Μελίνα είναι πολύ γνωστή και αξιόλογη αλλά την άλλη δεν την ξέρω για να την συγκρίνω...



    Καλύτερα που δεν την ξέρεις.
    Περιττό να απαντήσω.Γελοία ερώτηση.

    kozanitis
    27.12.2006, 22:42
    δεν μπορεί ποτέ να συγκριθεί μία τραγουδίστρια με μία άλλη...
    ούτε ένα τραγούδι με κάποιο άλλο....
    και αυτό γιατί κανένας μας δεν είναι μπορεί να επιβάλλει στον άλλον ποιος είναι το λάθος και ποιος το σωστό...

    άλλο να αναλύουμε για την κάθε μία ξεχωριστά....

    αυτό ναι...

    μελίνα ασλανίδου: αυτην είναι ικανή για μεγάλα πράγματα,για πολύ μεγάλα πράγματα

    παπαιωάννου: έχει κάτι το διαφορετικό από τους άλλους εκκολαπτόμενους...έχει την μαγκιά που φέρνει λίγο από ρίτα σακκελαρίου και λίγο από πίτσα παπαδοπούλου
    θέλει δουλειά....

    με αφορμή αυτήν την σύγκριση και τα παραπανω σχολια εγω κατι αλλο θελω να τονισω
    μην ειστε ρε γαμωτο τόσο παρωπιδιασμένοι....
    καποιοι βρηκαν το βήμα από τα ριάλιτι για να προβληθούν και καποιοι για να γινουν κατι σπουδαιο που εβλεπαν στα ιδάλματα τους...
    μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο σακουλι
    αδικος πολεμος σε ραλλια χρηστιδου και ελ. παπαιωαννου...
    επειδη δηλαδη πηγαν απο ενα μεσο εμπορικο να προβληθουν να τους κατακεραυνωσουμε?
    και να λεμε και μ....α τον κοτσιρα που επιλεγει να πάρει αυτην?
    ωραια ας πατε και εσεις όλοι σαν κοτσιρας και να πειτε θέλω την παπαριδου και οχι την χρηστιδου...να δω που θα τραγουδουσατε εσεις σαν κοτσιρας, υποτιθιμενε παντα, και που καποιος αλλος που επειδη θα εφερνε εκκολαπτομενο θα εκμετταλευοταν και λιγο τον εαυτο του και τον μαγαζατορα...
    πανε οι εποχες που οι τραγουδιστες δεν εμπεναν σε τρυπακια και συστηματα
    παρτε το χαμπαρι...
    και απο τους δικους μας εδω μεσα υπαρχουν πολλοι που εχουν κανει χειροτερα, οπως ο αγαπημενος μου σαββοπουλος (βλεπε καλομοιρα) και τοσα οσα ακουστηκαν σε αλλα λινκσ για τον κοτσιρα, δεν ακουστηκαν....
    αυτα...

    Amelie
    28.12.2006, 01:23
    ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΕΣ...Σιγά τα αίματα καλέ! Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες! Καμία σχέση όμως?
    maspa
    28.12.2006, 04:42
    Παράθεση:

    Το μέλος katerina229 στις 27-12-2006 στις 18:11 έγραψε...

    Μα συγγνώμη τώρα, συγκρίνουμε Ασλανίδου με Παπαϊωάννου

    Καμία σχέση!!! Η Ασλανίδου είναι γνήσια καλλιτέχνης και φοβερή τραγουδίστρια.
    Η Παπαϊωάννου, αποκύημα του fame-story, με φωνή άτεχνη και μουντή και παρουσία σκυλέ τραγουδίστριας πώς μπορεί κανείς να την συγκρίνει με την Ασλανίδου. Είναι σα να συγκρίνουμε τον Μαρτάκη με τον Λιδάκη!




    Ή αλλιώς, σα να συγκρίνεις την Καλομοίρα με την Αλεξίου. Έλεος!!
    EffieKakaflika
    28.12.2006, 11:35
    Δεν νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλη η απόστασή τους από άποψη δυνατοτήτων και ποιότητας φωνής, απλά είναι σε άλλους χώρους...

    Nafpaktos___
    28.12.2006, 20:37
    Συγγνωμη αλλα συγκρινεται
    την

    ***τσα με την βουρτσα!
    heartbreak-kid
    28.12.2006, 20:56
    έχοντας ακούσει την παπαιωαννου σε ένα ακουστικό live, μπορώ να πώ ότι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. για όσους επιλέγουν την διασκέδασι τους σε μαγαζί με ελαφρολαϊκό ύφος (τζιζζζζζ) νομίζω ότι δεν είναι και η χειρότερη επιλογή. αν θέλετε να κάνετε διαγωνισμό φωνών, βάλτε τις να πουν από ένα τραγούδι έντεχνο ή ό,τι άλλο θέλετε και βγάλτε συμπέρασμα. τσιτάτα τύπου η ελεάννα, η μπήξε η δείξε, δεν με πείθουν.
    by the way, εγώ στην μελίνα ασλανίδου δεν πάω ούτε με σφαίρες
    Amelie
    28.12.2006, 21:01
    Ε,καλά! Εσύ κιντ, είσαι εκτός θέματος!
    heartbreak-kid
    28.12.2006, 21:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 28-12-2006 στις 21:01 έγραψε...

    Ε,καλά! Εσύ κιντ, είσαι εκτός θέματος!



    εμ βέβαια δεν έτρεξα να θάψω το προιον του fame που τόλμησε να μπη δίπλα στην Μελίνα "μας"
    Spotlight_Dancer
    28.12.2006, 21:31
    Ελεαννα Παπαιωαννου φυσικα.
    rory166
    28.12.2006, 22:19
    Εγω ψηφιζω Μιχα...
    pastella
    28.12.2006, 22:25
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 28-12-2006 στις 22:19 έγραψε...

    Εγω ψηφιζω Μιχα...



    Εισαι off topic