ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.863 μέλη

    Σε λιγες μερες το 2006 θα αποτελεί παρελθόν...

    nikod
    27.12.2006, 23:20
    Ακόμη μια χρονία τελείωνε, αφήνοντας πίσω τα σημάδια της. Θα σας λείψει αυτό το έτος ή καλήτερα να φύγει και να μην ξαναρθει ;


    Υ.Γ Τουλάχιστον για μένα αυτό ήταν το πιο "πολύπλοκο" έτος της ζωής μου. Μου έχιε δώσει πολλές ευκαιρίες για να το μησίσω, αλλά κατα κάποιο τρόπο το συμπαθώ..
    Frida
    27.12.2006, 23:41
    Για μένα προσωπικά καλύτερα "να φύγει και να μην ξανάρθει". Υπήρχαν και οι ωραίες στιγμές, αλλά γενικότερα ήταν άσχημος χρόνος..so I wan't miss it!
    Eύχομαι το νέο έτος να είναι για όλους καλύτερο και δημιουργικότερο από το προηγούμενο!
    Mesoxoritis
    28.12.2006, 01:30
    Προσωπικά, έχω ανάμεικτα συναισθήματα για τη χρονιά που φεύγει.. Αφενός ήταν η πιο δύσκολη στη ζωή μου, καθώς είχα τις Πανελλήνιες, για τις οποίες ξεσκίστηκα στο διάβασμα, αλλά από την άλλη πέτυχα όλους τους στόχους μου, αν εξαιρέσει κανείς τους ερωτικούς. Βέβαια, είχα γενικά κακή ψυχολογία, αλλά έκανα το καλύτερο καλοκαίρι, και πέρασα 3 καταπληκτικούς μήνες στην Κομοτηνή, όπου πέρασα Νομική. Όμως, προτιμώ να φύγει αυτός ο χρόνος και να τον ξεχάσω, τουλάχιστον τις κακές στιγμές. Κι ας ελπίσω το 2007 να μου φέρει ότι μου λείπει και να με κάνει πιο πλήρη και ευτυχισμένο... Όπως και όλους σας!!
    Aiolos_m
    28.12.2006, 03:10
    κακό 2006....

    πιστευω
    maspa
    28.12.2006, 04:14
    Τα καλύτερα είναι αυτά, που ακόμα δεν έχω γευτεί
    Αφού κρύβεται το αύριο σ' ό,τι έχω ονειρευτεί.....
    (χαρούλα)

    Κάθε χρονιά έχει τα καλά και τα άσχημά της. Η χρονιά που πέρασε ήταν αρκετά ζόρικη για μένα. Το παραπάνω απόσπασμα τραγουδιού, με εφράζει απόλυτα και περιμένω πως και πως το 2007 για να κατακτήσω κάθε στόχο μου....
    MichPah
    28.12.2006, 04:45
    Καινούργιε χρόνε που θα ρθεις
    πράμα μη μου χαρίσεις
    του περασμένου τσι πληγές
    ήθελα να μου κλείσεις....!!!!!

    maspa
    28.12.2006, 04:50
    Παράθεση:

    Το μέλος MichPah στις 28-12-2006 στις 04:45 έγραψε...

    Καινούργιε χρόνε που θα ρθεις
    πράμα μη μου χαρίσεις
    του περασμένου τσι πληγές
    ήθελα να μου κλείσεις....!!!!!





    Καλόοο...!
    xarisson
    28.12.2006, 04:53
    Ούτε καλό,ούτε και για κλάματα.Κρατάς τα πάντα.Τα καλά να τα θυμάσαι και τα άσχημα για να τα διορθώσεις.Έτσι συνεχίζεις,απλά το θέμα είναι τα καλά να ήταν πιο πολλά απο τα άσχημα.Αν δεν ήταν δεν τρέχει και τπτ,στο χέρι σου είναι να γίνουν ολα καλύτερα την επόμενη χρονιά.Υγεία πάνω απ' όλα.Οσο και αν ακούγεται κοινότυπο,είναι το μόνο που μετράει.Και τα όμορφα με λίγη προσπάθεια θα έρθουν...
    Thalia__
    28.12.2006, 16:28
    Όχι απλά να φύγει αλλά και να εξαφανιστεί από το μέτρημα των χρονολογιών...
    Ήταν ο χειρότερος μου χρόνος και είμαι επιφυλακτική μέχρι να φύγει τελείως -είμαι σχεδόν σίγουρη οτι μέχρι και την τελευταία στιγμή θα μου "την κάνει" πάλι..."
    Αυτά τα καλά....
    Ελπίζω του χρόνου τέτοια μέρα να μην λέω τα ίδια... όχι τιποτα άλλο αλλά θα βγω και γκρινιάρα...
    Όπως και να'χει καλή χρονιά σε όλους...
    poison_girl
    28.12.2006, 17:28
    Αντε να φυγει αυτη η χρονιααααααα
    rory166
    28.12.2006, 17:31
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 28-12-2006 στις 03:10 έγραψε...

    κακό 2006....

    πιστευω



    και για εμενα..
    uNick
    28.12.2006, 17:31
    Μιχαλιό, η μαντινάδα σου.......... έγραψε!!!!!

    Όσο για το ερώτημα του topic..... Κάθε χρόνος που περνάει, πάντα αφήνει αναμνήσεις καλές αλλά και κακές. Προσωπικά δεν θυμάμαι στη ζωή μου να έχω πει τέτοιες ημέρες "τί κρίμα που φεύγει αυτός ο χρόνος". Πάντα υπάρχουν τα προβλήματα, και πάντα θα ευχόμαστε ο χρόνος που φεύγει να πάει και να μην ξανάρθει - λες και θα ήταν ποτέ δυνατόν να ξανάρθει! Όπως είπε και ο xarisson, "...Υγεία πάνω απ' όλα.......είναι το μόνο που μετράει...". Όλα τα άλλα είναι για να έχουμε να λέμε.

    MichPah
    28.12.2006, 17:35


    Αυτή είναι η ευχή που μου εύχομαι κάθε χρόνο. Τις περισσότερες χρονιές πραγματοποιήθηκε κιόλας...!!!!!

    Fler
    28.12.2006, 18:35
    Τον τελευταίο καιρό μας έχει πεθάνει αυτό το 2006 και με την ευχή μου να φύγει και ποτέ να μην ξανάρθει...(που βέβαια, είτε έτσι είτε αλλιώς, να ξανάρθει δεν πρόκειται, ευτυχώς...)
    Περιμένω με αγωνία το 2007 και μουρμουρίζω την όμορφη μαντινάδα του Μιχάλη..
    volos_s
    28.12.2006, 18:44
    Na prototypiso?
    ego thelo na mini akoma ligo.
    htan o pio kalos mou xronos


    tolaruba
    28.12.2006, 20:16
    να μεινει επειδη πηγα στο θαλασσινο 4 φορες,να φυγει επειδη ανακλαυψα οτι αυτοι που με αγαπανε πραγματικα ειναι λιγοι,να μεινει γιατι ελυσα αποριες που ειχα απο μικρη,να φυγει για να ερθει κατι νεο,να μεινει για να μεινει κατι παλιο..
    PAPAZOGLOUFAN
    28.12.2006, 20:16
    2006 στιγμεσ,καλεσ και κακεσ.μα οι κακεσ πολυ πιο πολλεσ.τα καλυτερα ερχονται...καλωσ να μασ μπεισ 2007.φυγε 2006,δε σε θελω αλλο.με κουρασεσ.
    mariza18
    28.12.2006, 20:23
    Παράθεση:

    Το μέλος Frida στις 27-12-2006 στις 23:41 έγραψε...

    Για μένα προσωπικά καλύτερα "να φύγει και να μην ξανάρθει". Υπήρχαν και οι ωραίες στιγμές, αλλά γενικότερα ήταν άσχημος χρόνος..so I wan't miss it!




    συμφωνώ απόλυτα...
    pastella
    28.12.2006, 21:11
    E ενταξει...δεν τρελαθηκα κιολας

    Ειχε και τα καλα του, αλλα γενικα με κουρασε πολυ ως χρονια. Κυριως γιατι ηθελα να αλλαξω πραγματα και καταστασεις και δεν μπορεσα.
    Το 2007 ειναι μια χρονια αλλαγων για μενα (αναποφευκτα) και θα κοιταξω να το εκμεταλλευτω οσο μπορώ.

    Φετος λεω να γραψω σε ενα χαρτακι τους ΤΟΡ στοχους για το 2007 και να τους πραγματοποιησω.

    Ναι, ειμαι σε μια φαση που λεω "θα παρω τη ζωη μου στα χερια μου"
    aggeliki
    28.12.2006, 23:29
    Είχε απ'όλα η χρονια....Κρατάω τα καλά και νομίζω είναι πολλά...
    Κυρίως είχα νέες γνωριμίες που νομίζω μου δώσαν πολλά!