ελληνική μουσική
    631 online   ·  210.885 μέλη
    incomplete_angel
    08.05.2008, 02:30

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 08-05-2008 στις 02:04 έγραψε...

    Καλή φωνή δεν έχει. Σωστή φωνή επίσhς δεν έχει. Τον είχα δει αρχιτεκτονική, μαζί με τον "γνωστό" πλέον, άφωνο επίσης Λάζαρο (που έκανε διασκευή τους Sunrise Avenue). Tον είδα και στον Νάκα, και αναρωτήθηκα για τα κριτήρια επιλογής. Τραγικά πράγματα..



     

    Εγώ πάλι που τον είδα στην έκθεση Muzart στη Helexpo με την μπάντα του (Livestock) μου φάνηκαν μια χαρά. Και ο Γιώργος λίγο που μιλήσαμε μια χαρά παιδί...Μπορεί να είναι λίγο πειραγμένος αλλά αυτό δεν τον κάνει απαραίτητα ναρκωμανή ή what ever. Μπορεί απλά να είναι εκκεντρικός. Γιατί πάντα αποκλείουμε αυτή την πιθανότητα... 

    Και το έχω ξανα γράψει:

    Περί ορέξεως ...οτι-πιτα-ναναι!

    Απλή σημείωση για να μη παρεξηγηθώ ουδε μία σχέση έχω με τα παιδιά, Έτυχε να τους δω και να πέσω πάνω στο συγκεκριμένο τόπικ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 08-05-2008 02:34 ]


    RoCkLiViN2
    08.05.2008, 16:01

    Αντιγραφει τη φωνη του Bon Jovi με πολυ ασχημο τροπο. Αφωνος, τιγκα στο στοναρισμα και τελειως ανουσια κομματια. Απορω πως παει ο κοσμος και τους ακουει...


    gikostas
    08.05.2008, 19:52

    Αν δεν τον ήξερα δεν θα έκαμνα τον κόπο να λάβω μέρος σε αυτή την συζήτηση γιατί προσωπικά δεν μου αρέσει.Τον θεωρώ πολύ υπερβολικό σε αυτό που κάνει.Έτσι ήταν από μικρός ο Γιώργος.Θα δείξει αν και δεν νομίζω να έχει διάρκεια.Αναμφισβήτητα πάντως η μουσική του αρέσει πάρα πολύ.Κάτι είναι κι αυτό.


    babis1p
    09.05.2008, 00:20

    Ακουσα τον τυπο και ανεξαρτητως με το τι σκεφτεται κτλ-κτλ εχει μια απιστευτη ενεργεια!Δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο..σε πυθει ρε παιδι μου το ζει!Οσο για τη φωνη του συμπληρωνει επαρκως τα υπολοιπα δυνατα και χαρακτηριστικα στοιχεια του.


    alena
    09.05.2008, 14:01

    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 20-02-2007 στις 18:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 20-02-2007 στις 18:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Toyintheattic στις 19-02-2007 στις 16:13 έγραψε...

    ......Περιμένουμε την πρεμιέρα στο Σταυρό του Νότου,για άλλο ένα όμορφο ταξίδι...




    Αν συνεχισει ετσι το ταξιδι θα ειναι ενα μοναδικο και χωρις επιστροφη... Καλυτερα να παει στην "ιθακη" παρα στο "Σταυρο του Νοτου"...


    σωστός!!!!

     

    Όλοι λέτε τη γνώμη σας, για την ακρίβεια οι περισσότεροι κατακρίνουν, δεν είδα κανέναν όμως από αυτούς που με χαρακτηριστική άνεση και αδιάκριτα βάζουν ταμπέλες και θίγουν λεπτά θέματα, να λένε "τον γνωρίζω κιόλας!!!" Πώς λοιπόν ξαφνικά όλοι έχουμε άποψη (θα θέλαμε και γνώση...) για τα πάντα?

    Το να κρίνεις τη μουσική, το έργο, τη στάση κάποιου, μέσα στο παιχνίδι είναι, αλλά μήπως να ηρεμήσουμε λίγο και να μη προσβάλουμε? Ρίχνει πολύ το επίπεδο..


    RoCkLiViN2
    09.05.2008, 14:20

    Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες. Συμφωνω οτι χαρακτηρισμοι προς ατομα που δεν ξερουμε δεν ειναι σωστο να γινονται. Αλλα απ την αλλη, δεν θιξαμε και τον Bruce Dickinson. Μονο μια φορα εγινε χαρακτηρισμος και αυτος ως αστειο πιστευω. Κατα τ' αλλα για να επανελθω, πολυ χαλια...


    alena
    09.05.2008, 14:44

    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 09-05-2008 στις 14:20 έγραψε...

    Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες. Συμφωνω οτι χαρακτηρισμοι προς ατομα που δεν ξερουμε δεν ειναι σωστο να γινονται. Αλλα απ την αλλη, δεν θιξαμε και τον Bruce Dickinson. Μονο μια φορα εγινε χαρακτηρισμος και αυτος ως αστειο πιστευω. Κατα τ' αλλα για να επανελθω, πολυ χαλια...



    Δηλαδή η ευγένεια και η ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ μετρώνται με 2 μέτρα και 2 σταθμά?

    Θα πρεπει κάποιος να είναι φθασμένος/αναγνωρισμένος για να μη τον προσβάλλουν? Είναι τραγικά επικίνδυνο να κάνει κανείς τέτοια σχόλια, όταν δεν έχει γνώση...

     


    RoCkLiViN2
    09.05.2008, 15:15

    Ισα ισα που οταν καποιος ειναι γνωστος ειναι πιο επιρεπης σε τετοια σχολια....Και τα παιδια απ οτι ειδα, αυτο που βγαζει προς τα εξω σχολιασαν. Δεν τον ειπαν δολοφονο η μαφιοζο.


    alena
    09.05.2008, 15:24

    Οκ, λοιπόν.

    Τότε επιβραβεύω και γω όσους τον στείλαν στην "ΙΘΑΚΗ". Άλλωστε δεν είπαν ότι σκότωσε και τη μάνα του!


    jacamar
    09.05.2008, 16:44

    αμα δεν είναι για την ιθάκη ας μην παέι το παιδι δεν τον στειλαμε και με το ζόρι.....

    ασε που σχολιάζετε κατι που είπαμε τον φεβρουαριο του 07.....άκαιρο