ελληνική μουσική
    1004 online   ·  210.856 μέλη

    Λάθη στο στιχο σε live!!!

    rory166
    02.03.2007, 07:38


    geoguitar
    02.03.2007, 10:11
    Έχω πει: αραπίνες, μαύρες, ξεδοντιάρες.. αντί για ερωτιάρες οι δικές μου ήταν ξεδοντιάρες...
    swkraths
    02.03.2007, 17:25
    Παράθεση:

    Το μέλος geoguitar στις 02-03-2007 στις 10:11 έγραψε...

    Έχω πει: αραπίνες, μαύρες, ξεδοντιάρες.. αντί για ερωτιάρες οι δικές μου ήταν ξεδοντιάρες...



    Ηηηηηηη!!!
    Ρατσιστικό σχόλιο geoguitar!!! πλακίτσα...
    Έχω ακούσει κι εγώ τα άπειρα....
    geoguitar
    02.03.2007, 18:13
    Όχι μόνο το είπα αλλά έβαλα κ τα γέλια αμέσως....
    kamelia8
    07.02.2008, 14:04
    Για να είμαι σίγουρη ότι δε θα κάνω λάθος, στους στίχους που είναι επίφοβοι, κάνω να να να να ... ή μουρμουράω...

    Αυτό με την καμαρούλα το έχω πει κι εγώ, roubas!

    Δε μου 'ρχετε τώρα κανένα άλλο λάθος, αλλά έχω κάνει πολλά!

    ΥΓ.: Πολύ ωραίο θέμα!


    pclos
    07.02.2008, 14:30
    mia epoxh opoy oi aggoma8eis apeixan metaxy toys perissotero apo 5-6 km(akoma kai mesa sthn a8hna) htan fysiko osoi tragudusan agglika na vgazun toys stixus papagalia dld symfwna me oti akugan!!! perito na pw vevaia pws oti akugotan mono agglika den htan...kapote loipon zhth8hke apo tragudisth me megalo vevaiws repertorio agglikwn(????)tragudiwn na vgalei kai ellhnika tragudia gia tis ananges enos night club ths epoxhs ,opote o en logw typos,gennhmenos sth germania parepiptotws,tragudhse to gnwsto koritsi toy mah me ton apisteyto stixo..sths platerinhs ta malliaaaa...klp

    none knows how its like,to be Dim Agerakis!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pclos στις 07-02-2008 14:32 ]


    Tropaiatissa
    07.02.2008, 18:31
    Παράθεση:

    Το μέλος geoguitar στις 02-03-2007 στις 10:11 έγραψε...

    Έχω πει: αραπίνες, μαύρες, ξεδοντιάρες.. αντί για ερωτιάρες οι δικές μου ήταν ξεδοντιάρες...



    Υπάρχουν και χειρότερα: φαντάζεσαι αντί "ξεδοντιάρες" να έλεγες "ξεκο....."???
    (δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...)
    pokopik
    07.02.2008, 18:44
    Παράθεση:

    Το μέλος Dalarofili στις 07-02-2008 στις 18:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος geoguitar στις 02-03-2007 στις 10:11 έγραψε...

    Έχω πει: αραπίνες, μαύρες, ξεδοντιάρες.. αντί για ερωτιάρες οι δικές μου ήταν ξεδοντιάρες...



    Υπάρχουν και χειρότερα: φαντάζεσαι αντί "ξεδοντιάρες" να έλεγες "ξεκο....."???
    (δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...)


    Ειχα συνεχως ,ενα κιθαριστα και φιλο μου ,σε live που οταν τραγουδουσα το συγκεκριμενο ασμα καθοταν διπλα μου και μου ψιθυριζε αυτο που υπονοεις!!!
    delta66
    08.02.2008, 05:54
    Εγω δεν τραγουδαω αλλα θα σας πω τι μου ειπε "πελατης", παραγελλια και καλα για να το παιξουμε.
    το "Τρεις Λυκοι Αδεσποτοι" του Παπαζογλου.......

    τρεις λυκοιαδεσποτοι παρολη την αγσπη
    marylin
    08.02.2008, 17:46
    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 08-02-2008 στις 05:54 έγραψε...

    Εγω δεν τραγουδαω αλλα θα σας πω τι μου ειπε "πελατης", παραγελλια και καλα για να το παιξουμε.
    το "Τρεις Λυκοι Αδεσποτοι" του Παπαζογλου.......

    τρεις λυκοιαδεσποτοι παρολη την αγσπη



    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    StevieRayVaughn
    09.02.2008, 02:42
    Σε αυτό το τόπικ σίγουρα είμαι.....πρωταθλητής!!!Δεν περναέι βράδυ που δεν κάνω τουλάχιστον 5 λάθη.. .. .. Ακόμα κ σε τραγούδια που λέω κάθε μέρα!...
    Από εδώ κ περα θα τα συγκεντρώσω ολα κ θα τα αναφέρω. . . .
    (Σήμερα έκανα μικρολαθάκια....
    Στο οι "ελεύθεροι κι ωραίοι" αντί να πώ "..γυρνούσα διψασμένος" είπα "γυρνούσα πεινασμένος"... ... (ναι ναι, δουλεύω σε εστιατόριο κ περνάν μπροστά μου πολύ πειρασμοί!!....)
    κ επειδή λίγο αφαιρέθηκα κ στο ένα όμορφο αμάξι με δυο άλογα εκστόμισα το "σαν την μικρή μου την κατάμικρη ζωή. . ." (αντι του "σαν την πικρή μου την κατάμαυρη ζωή).. .. ..
    Ευτυχώς σε αυτά τραγουδάμε δύο κ δεν υπήρξε πρόβλημα!)
    κ έπεται συνέχεια. . .

    noizreduction
    09.02.2008, 10:43
    Μπορουμε να αναφερουμε και λαθη πλην στιχων?

    Σε "φρεσκο" ακομα live, επρεπε να παιξω το Fool for your loving you συμφωνα με την playlist που ειχα. Ξαφνικα, κι ενω μπροστα μου την παρτιτουρα του Fool, διαπιστωνω πως ολοι ξεκινησανε το Surrender, ενω εγω επαιζα αλλα ακκορντα


    Και φανταστειτε να επινα κιολας
    vangos-guitarman
    09.02.2008, 11:13
    σε λαιβ , στο τραγούδι σ'αγαπώ του χατζηγιάννη, μετά το είναι επικίνδυνα εδώ λέει, για αυτό καλύτερα που φεύγεις...
    εγώ για να ετοιμάσω τον επόμενο στοίχο λέω είναι επικίνδυνα εδώ...γιατί;;;απάντηση...για αυτό καλύτερα που φεύγεις...ΑΚΥΡΟ!

    επίσης, ο κολλητός μου-co-singer, στο απόψε λέω να μην κοιμηθούμε, ξεκινά το ρεφραίν ώς εξής...απόψε λέω να κάνουμε ένα πάρτυ, να παμε κατευθείαν για δουλειά...
    όταν έσκασα στα γέλια και με δυσκολία συνεχιζα να παιζω κιθάρα, μου λέει το επόμενο ρεφραίν το έχω σωστά... και πάλι όμως έκανε το ίδιο λάθος με αποτελεσμα να σκάσουμε στα γέλια και να και να κόψουμε το τραγούδι...

    μία φορά δε σε σχολική γιορτή 25ης μαρτίου, είπε ό ιδιος κολλητός...να κολυμπάω τις νύχτες στα κάστρα...και το σπαθί μου να βγάζει φωτιά....ΩΠΑ!
    sylviaki
    09.02.2008, 12:00


    μην ψαχνεις πια αλλου..εδω ειναι το ταξιδι

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sylviaki στις 09-02-2008 12:02 ]


    kamelia8
    09.02.2008, 17:54
    Παράθεση:

    Το μέλος vangos-guitarman στις 09-02-2008 στις 11:13 έγραψε...

    σε λαιβ , στο τραγούδι σ'αγαπώ του χατζηγιάννη, μετά το είναι επικίνδυνα εδώ λέει, για αυτό καλύτερα που φεύγεις...
    εγώ για να ετοιμάσω τον επόμενο στοίχο λέω είναι επικίνδυνα εδώ...γιατί;;;απάντηση...για αυτό καλύτερα που φεύγεις...ΑΚΥΡΟ!

    επίσης, ο κολλητός μου-co-singer, στο απόψε λέω να μην κοιμηθούμε, ξεκινά το ρεφραίν ώς εξής...απόψε λέω να κάνουμε ένα πάρτυ, να παμε κατευθείαν για δουλειά...
    όταν έσκασα στα γέλια και με δυσκολία συνεχιζα να παιζω κιθάρα, μου λέει το επόμενο ρεφραίν το έχω σωστά... και πάλι όμως έκανε το ίδιο λάθος με αποτελεσμα να σκάσουμε στα γέλια και να και να κόψουμε το τραγούδι...

    μία φορά δε σε σχολική γιορτή 25ης μαρτίου, είπε ό ιδιος κολλητός...να κολυμπάω τις νύχτες στα κάστρα...και το σπαθί μου να βγάζει φωτιά....ΩΠΑ!