ελληνική μουσική
    272 online   ·  210.976 μέλη

    15 Χρόνια Μελωδία - Αλκινοος, Χαρουλα, Σωκρατης!

    koini_maria
    19.09.2006, 01:30
    ''Υπομονή φτάνει βοήθεια και σε εμάς'' , που λέει με κάποια διαφορά και ένα τραγούδι , βρε eneni μου ...
    Τι να πω ;
    Ή μάλλον , ξέρω τι θα πω , κάτι που ίσως να ακούγαμε σήμερα : Τίποτα δεν χάθηκε ...

    Καλή σου ξεκούραση και καλόν ύπνο !
    Όνειρα γλυκά !

    jorge
    19.09.2006, 01:32
    Παραγωγέ κλέβεις καρδιές!
    picachu8
    19.09.2006, 01:32
    Κοιτάξτε τι προτείνω εγώ....το πρωί που θα ξυπνήσετε (μιλάμε για πρωί τώρα όχι μεσημέρι που θεωρούμε πρωί μόνο και μόνο επειδή ανοίξαμε τα ματάκια μας)....να πάρετε το εξής τηλ.....210-8942417......αυτό που λέτε είναι το μετρόπολις γλυφάδας που μέχρι σήμερα είχε εισητήρια....εξακριβωμένο σας λέω διότι εγώ σήμερα τα βρήκα αφού όμως πήγα στο μαγαζί πριν ανοίξει και βρήκα και κόσμο να περιμένει.....

    Ετσι και βρέξει τη τετάρτη δε ξέρω και εγω τι θα κάνω.....μέλη του ΜΗ είστε να οργανώσουμε ένα project "κατασκευή στεγάστρου θέατρου λυκαβητού"?????????
    koini_maria
    19.09.2006, 01:33
    Έλεος ρε παιδιά !
    Μόλις έκανε σεισμό , στην Πάρνηθα μάλλον !
    Τι καντεμιά είναι αυτή σήμερα , ρε γαμώτο !
    spypal
    19.09.2006, 09:43
    Παιδιά καλημέρα,

    Υπάρχουν 4 διαθέσιμα εισιτήρια για την συναυλία σήμερα.
    Αν παρεμπιπτόντως κάποιος έχει βγάλει για την αυριανή συναυλία της Τετάρτης αλλά θα ήθελε να πάει σήμερα ας επικοινωνήσει μαζί μου.



    EffieKakaflika
    19.09.2006, 09:56
    Το μέλος koini_maria στις 18-09-2006 στις 23:37 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είμαι άρρωστη ! Αλήθεια , την άρπαξα !
    Παιδιά , έφαγα όλη την βροχή κανονικά και με τον νόμο όσο διήρκησε και σαν να μην έφτανε αυτό μόλις είχα κάνει μπανάκι ...
    Πριν λίγο μπήκα σπίτι μου - όπως προανέφερα είμαι λίγο άσχημα αυτές τις μέρες και περίμενα πως η σημερινή βραδυά θα με βοηθούσε οπότε αφού δεν έγινε περιπλανιόμουν στους δρόμους σαν χαζή - και το θερμόμετρο δείχνει 38,2 !

    Δεν νιώθω θυμό απέναντι σε κανέναν από τους συμμετέχοντες στην συγκεκριμένη συναυλία γιατί πολύ απλά κανείς τους δεν φταίει .
    Και όταν άρχισαν να γκρινιάζουν ορισμένοι στα καημένα τα παιδιά της ασφάλειας της συναυλίας έκανα την ειρηνοποιό γιατί δεν έφταιγαν σε τίποτα ώστε να ακούσουν τα παράπονα όλων των ακροαωτών οι οποίοι ούτε και αυτοί έφταιγαν σε κάτι ...
    Εντάξει , όλοι μας νιώθουμε απογοητευμένοι από την έκβαση της αποψινής βραδυάς μα πιστεύω στο αίσθημα δικαίου και την καλή διάθεση του ''Μελωδία'' και των συγκεκριμένων καλλιτεχνών ....



    Περαστικά κοριτσάκι μου, και να προσέχεις... Οι αναποδιές είναι (δυστυχώς) για να συμβαίνουν... Κρίμα πάντως που την ακύρωσαν...



    12plus
    19.09.2006, 10:18
    Θέλω να πάρω τηλέφωνο και να τους βρίσω, δε φαντάζεται άνθρωπος τι περάσαμε εχτές για αυτή την συναυλία... Τι νερό φάγαμε, τι τρέξιμο ρίξαμε, τι άγχος, τι χαρά όταν σταμάτησε η βροχή και τι όλεθρος ήταν αυτός στο τέλος... Anyway, δεν ξέρω τι να πω, νομίζω πως η συναυλία μπορούσε και έπρεπε να γίνει...
    jorge
    19.09.2006, 10:43
    Μα υπήρχε κίνδυνος ηλεκτροπληξίας. Έτσι είπαν οι τεχνικοί.
    uNick
    19.09.2006, 10:50
    Το μέλος picachu8 στις 19-09-2006 στις 01:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ετσι και βρέξει τη τετάρτη δε ξέρω και εγω τι θα κάνω.....μέλη του ΜΗ είστε να οργανώσουμε ένα project "κατασκευή στεγάστρου θέατρου λυκαβητού"?????????

    Μήπως να χορέψουμε και τον χορό της....... μή-βροχής?????

    eneni
    19.09.2006, 10:51
    Ε ναι ρε παιδια μην τρελλαθούμε κιολας! Εριξε το απιστευτο νερο! Δε νομιζω αλλωστε να εγινε και καμια αλλη εκδηλωση χθες στην Αττική.

    koini_maria
    19.09.2006, 12:18
    Αυτό το είπαμε από την αρχή : δεν φταίει κανείς .
    Και το γεγονός πως δεν είπαν από την αρχή οτι θα ακυρωθεί οφείλεται στην καλή διάθεση όλων να πραγματοποιηθεί η συναυλία έστω και έτσι , κάτω και από αυτές τις συνθήκες ... Μην τους κατηγορήσουμε για τις ελπίδες και την καλή τους προαίρεση !

    Άλλωστε , δε νομίζω κανένας από εμάς να έβαζε την πραγματοποίηση της συγκεκριμένης συναυλίας πάνω από την ασφάλεια των αγαπημένων μας επί σκηνής !

    Όλοι στενοχωρηθήκαμε , μα θα βρεθεί μια άκρη !

    Μην τα ακούσουν άνθρωποι που δεν φταίνε , είναι κρίμα ...
    antreas_dr
    19.09.2006, 12:29
    Όπως βλέπω, σήμερα ειναι χαρα θεού έξω, οπότε νομίζω πως δε θα έχουμε πρόβλημα απόψε!
    koini_maria
    19.09.2006, 12:41
    Ναι , σήμερα θα μας κάτσει λογικά !

    ''Δεν ξενερώνουμε ποτέ'' που λέει και ένα σύνθημα !

    Να δούμε , θα μου την γλιτώσεις και σήμερα Χρηστάκη ....
    xristos
    19.09.2006, 12:57
    Αν υποψιαστώ koini_atimi_Maria, ότι από εχθές κλαίγεσαι και έχεις εισιτήριο και για σήμερα, θα φας μπούφλα... Κανονική μπούφλα όμως!
    koini_maria
    19.09.2006, 13:00
    Δεν κλαίγομαι agapimene_xristos για την συναυλία αλλά για την ατυχία που με δέρνει !
    Είμαι αρρωστούλα και χτύπησα και το χεράκι μου !
    Ούτε να χειροκροτήσω δεν θα μπορώ!

    Και τώρα γράφω τόοοοσο γρήγορα γιατί πληκτρολογώ μόνο με το ένα χέρι !

    Μπούφλα ,ε ;
    Χμ ....
    Ότι παίρνει κανείς καλό είναι !
    Δέχομαι !
    Nafpaktos___
    19.09.2006, 16:15


    Τι ηταν αυτο χθες?
    Ολοκληρο ταξιδι απ'την Ναυπακτο μεχρι την Αθηνα,τοσα εξοδα και τελικα τιποτα!
    Στον δρομο για Αθηνα ημουν παρα πολυ χαρουμενος και σκεφτομουν
    αυτην την ομορφη βραδια ακουγωντας τους δισκους του Αλκινοου και του
    Σωκρατη.......
    Τεραστια απογοητευση...............................................................................

    margo
    19.09.2006, 16:19
    Eγω και το (+1) μου μάλλον δεν θα προλάβουμε να είμαστε εκεί στις 20,30
    οπότε μάλλον δεν θα καταφέρω να σας γνωρίσω απόψε
    Όπως και να χει,καλά να περάσουμε!

    Τελικά τι θα γίνει με αυτούς που είχαν εισητήρια για χθες?
    Δεν άκουσα καθόλου στο Μελωδία ,ξέρει κανείς?


    nefos
    19.09.2006, 16:25
    Το μέλος margo στις 19-09-2006 στις 16:19 έγραψε...
    Παράθεση:


    Τελικά τι θα γίνει με αυτούς που είχαν εισητήρια για χθες?
    Δεν άκουσα καθόλου στο Μελωδία ,ξέρει κανείς?



    @ Θα μπορέσουν από την Πέμπτη να πάρουν τα χρήματά τους από τα ταμεία που τα αγόρασαν. Οι τραγουδιστές δεν βρίσκουν κοινή ημέρα ώστε να μεταφερθεί η συναυλία που δεν έγινε, οπότε κρίμα σε αυτούς που την έχασαν λόγω καιρού.
    margo
    19.09.2006, 16:31
    Ωχ...πίκρα. κρίμα.
    Nafpaktos___
    19.09.2006, 16:38


    Καλα να περασετε παιδια,εγω παω να συνεχισω τον θρηνο μου.........