ελληνική μουσική
    542 online   ·  210.972 μέλη

    “Τα πρόσωπα του ΈρΩτΑ” ( Μίλτος Πασχαλίδης – Πέμη Ζούνη)

    lookylouk
    31.08.2007, 19:23
    Παράθεση:

    Το μέλος sorciere στις 22-08-2007 στις 13:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lookylouk στις 29-06-2007 στις 00:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sorciere στις 28-06-2007 στις 13:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lookylouk στις 26-06-2007 στις 15:29 έγραψε...

    Θεσσαλονίκη δεν έχει???
    Γιατιιιιιιιιι????

    Ε...δε μπορεί!! Κάτι θα γίνει και για σας ρε καρντάσια!!!
    Είναι δυνατόν ν'αφήσουν την Ξεσσαλόνικα παραπονεμένη????





    Ε, έτσι λέω κι εγώ!

    Αντε να έρθουν κι εμείς υποσχόμεθα να κεράσουμε και μπουγατσούλα!!



    Ετοίμασε τις μπουγάτσες.....

    Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου "Τα Πρόσωπα του Έρωτα" στη Μονή Λαζαριστών!!!!!!






    20 κομματια μπουγατσούλα ζεστηηηη!!
    'Εφτασεεεεεεε!!!

    Θέλω οπωσδήποτε να πάω! ακόμη και μόνη μου γιατί δεν το κόβω να ακολουθεί κανείς..Δεν το χάνω!

    Μίλτος-Πέμη Ολε!!!

    lookylouk
    13.09.2007, 15:10
    Πήγα πήγα!!

    Ηταν υπέροχο!!!

    Τον Μ.Πασχαλίδη ούτως ή άλλως τον λατρεύω και τον έχω δει πολλές φορές live, αλλά αυτό ήταν κάτι πολύ διαφορετικό. Μουσική παράσταση.
    Η γυναικεία παρουσία τον συμπλήρωνε πολύ όμορφα-και τι παρουσία! Η Πέμη Ζούνη εξαιρετική! Φωνή, παρουσία, κίνηση, ερμηνεία! Τα πάντα!

    Τα κείμενα συγκινητικά, βαθυστόχαστα, ταξιδιάρικα, τρυφερά, ερωτικά... πάντα με χιούμορ όμως! Εναλλασσόταν η συγκίνηση με το γέλιο πολύ επιτυχημένα!
    Στα κείμενα των ''χωρισμών'' το δεύτερο κομμάτι ήταν η προτελευταία σκηνή από την ταινία Closer.

    Γενικότερα ήταν κάτι που άξιζε!

    Τραγούδησαν, μίλησαν, χόρεψαν, κάπνισαν, ήπιαν το ποτό τους στο ''μπαρ'' και μας άφησαν με μια απόκοσμη τρυφερή αίσθηση στο τέλος της παράστασης.
    Υπέροχο!

    Σημείωση: Ηταν η πρώτη φορά που είδα τον Πασχαλίδη ντυμένο στα λευκά κι όχι στα κατάμαυρα ως συνήθως!


    Να 'χα το σύννεφο άλογο και τ' άστρο χαλινάρι, το φεγγαράκι της αυγής να 'ρχόμουν κάθε βράδυ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lookylouk στις 13-09-2007 15:15 ]


    vasiloukos
    13.09.2007, 15:25
    Είδα τα ''Πρόσωπα του Έρωτα'' σε συναυλία στην Ηλιούπολη - ήταν μια άλλη άποψη, δεν ξετρελάθηκα, αλλά γούσταρα ώρες ώρες αρκετά. Μου φάνηκε λίγο σαν ο Πασχαλίδης να ταν έξω απ' τα νερά του, δεν είναι και το φόρτε του νομίζω η ηθοποίία - πολύ περισσότερο δε σε σύγκριση με τη Ζούνη η οποία όντας ηθοποιός της ήταν πολύ πιο εύκολο να γίνει κομμάτι της παράστασης. Προσωπική άποψη ότι ο Πασχαλίδης είναι πολύ καλύτερος στις συναυλίες, αλλά τον συγχαίρω που τόλμησε τα ''Πρόσωπα του Έρωτα'' γιατί ακούστηκαν τραγούδια που δεν ακούγονται συνήθως -έξω απ' την προσωπική δισκογραφία του Πασχαλίδη, ορισμένες ατάκες από την πρόζα ήτανε ευφυέστατες, και, βέβαια, η Ζούνη -πρώτη φορά την είδα live- ήτανε πάρα πολύ καλή με ορισμένες όμορφες στιγμές εξάρσεων, ενώ, ακόμα κι αν στο τέλος ίσως κουράστηκε και έκανε κάποια φαλτσάκια, τραγούδησε με πάθος και με κέρδισε. Αυτά τα ολίγα...

    Υ.Γ. Στη συναυλία στην Ηλιούπολη η ανταπόκριση του κόσμου ήταν δυστυχώς απογοητευτική....
    despinakontogianni
    15.09.2007, 14:28
    Ευτυχώς είμαι από τους τυχερούς που τους απόλαυσε!!

    Ήταν κυριολεκτικά τέλειο!
    mantekasgiannis
    13.02.2012, 02:30

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ  ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ??? ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ..

    ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ...