ελληνική μουσική
    793 online   ·  210.971 μέλη

    Ποιό είναι το νόημα της ζωής σας;

    music-fan
    08.09.2008, 13:59

    κατ'εμε το νοημα της ζωης μου ειναι οτι ενω ξερω οτι θα πεθανω καποια στιγμη προσπαθω να κανω πραγματα που να με κανουν να αισθανομαι ομορφα..να περναω καλα οσο μπορω..δεν πιστευω σε αλλες ζωες οτι μαζευονται ολοι οι νεκροι και τα λενε...πιστευω οτι οταν πεθανω θα ειμαι ενα πεθαμενο κορμι που σιγα σιγα θα λιωσει και δε θα νιωθω ουτε θα ακουω τιποτα..γ'αυτο νοημα ονομαζω τις ομορφες στιγμες με μια ζωη γεματη ενδιαφεροντα..


    -Kathi-
    12.09.2008, 14:10

    Η αλήθεια είναι ότι το νόημα της ζωής μου είναι το Μυστηκό.

    Αν δεν ξέρετε τι είναι αυτό τότε ακούστε: Το μΜυστηκό είναι κάτι που ήξεραν λίγοι... Σέκσπιρ,Μπετόβεν κ.α. Τώρα το ξέρουν μερικοί μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ.

    ΤΟ ΜΥΣΤΗΚΟ είναι βιβλιο αλλα... σου μαθαίνει κάτι!

    ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΟ...


    BAGRATION
    12.09.2008, 22:46

    sex, drums and rock 'n' roll


    musicathy
    13.09.2008, 11:01

    Παράθεση:

    Το μέλος BAGRATION στις 12-09-2008 στις 22:46 έγραψε...

    sex, drums and rock 'n' roll



     

    drums όχι drugs???

     

    Χαχαχαχαχ...

     

     

     

     


    BAGRATION
    13.09.2008, 13:05

    Ε ναι αφού είμαι Ντράμερ......Wink

    Η φράση όπως αρχικά διατυπώθη ήταν πράγματι "sex, drums and rock 'n' roll". Η λέξη "drugs" όμως που ήταν ομόηχη της λέξης "drums" αντικαταστάθηκε κατα λάθος στα τυπογραφεία. Το λάθος αυτό βόλεψε αρκετούς που έψαχναν μια καλή δικαιολογία για να πάρουν ναρκωτικά και τελικά δεν έγινε ποτέ η διόρθωσή του......

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 13-09-2008 13:06 ]


    PashalinaMakia
    13.09.2008, 13:10

    Θα συμφωνήσω με τα μέλη sea και sintorin.Ελληνιστί ξεπάτωμα.{#emotions_dlg.smartass}

    Αλλά γιατί τέτοια "εσωτερικά" ερωτήματα ταλανίζουν το site?


    rockou
    13.09.2008, 19:46

    Παράθεση:

    Το μέλος Morpheus91 στις 13-10-2007 στις 22:49 έγραψε...

    Music is the answer !!!!
    Είναι περίεργο να νιώθεις ζωντανή μόνο
    όταν ακους δυνατά την αγαπημένη σου
    μουσίκη .... ή απλά εγω ζω μια βαρετή
    ρουτινιασμένη ζωη στα 16 μου ???

    Αλλα Νevermind που έλεγε και ο Kurt ...

    Ωχ..Ετσι ακριβως νιωθω κ εγω..Τι να πεις??{#emotions_dlg.rockon}Ας περναμε καλα λοιπον οποιο κ αν ειναι το νοημα αυτης της ζωης.Cool


    musicathy
    13.09.2008, 21:26

    Παράθεση:

    Το μέλος BAGRATION στις 13-09-2008 στις 13:05 έγραψε...

    Ε ναι αφού είμαι Ντράμερ......Wink

    Η φράση όπως αρχικά διατυπώθη ήταν πράγματι "sex, drums and rock 'n' roll". Η λέξη "drugs" όμως που ήταν ομόηχη της λέξης "drums" αντικαταστάθηκε κατα λάθος στα τυπογραφεία. Το λάθος αυτό βόλεψε αρκετούς που έψαχναν μια καλή δικαιολογία για να πάρουν ναρκωτικά και τελικά δεν έγινε ποτέ η διόρθωσή του......

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 13-09-2008 13:06 ]



     

     

    Σοβαρά? Αξιόλογη πληροφορία...


    okanenas
    14.09.2008, 01:09

    Ζητώ τα υψηλά ιδανικάΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}

     

     

    {#emotions_dlg.sleep1}{#emotions_dlg.sleep1}{#emotions_dlg.sleep1}{#emotions_dlg.sleep1}{#emotions_dlg.sleep1}

     

    ΞΥΠΝΑΤΕ  ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! {#emotions_dlg.eek}


    kamelia8
    14.09.2008, 17:30

    Α, ρε Νεκτάριε, τι ωραία που τα λες! {#emotions_dlg.clap}


    MusicMaker83
    15.10.2008, 10:42

    Ειναι μια παρα πολυ δυσκολη ερωτηση για να απαντηθει ακριβως. εμενα με ικανοποιει εκτος του (αρκετα εντονου {#emotions_dlg.lol}) εκλυτου βιου να αφηνω και κατι πισω μου ωστε καποτε να θυμούνται οτι υπήρξα.

    Η οικογένεια ειναι κατι πολυ ομορφο για καποιον που μπορει να ζησει ετσι, οχι για μενα ομως. δυστυχως(ή ευτυχως) απο τα 19 μου εχω γυρισει ολο τον κοσμο(αλλα εχει κι αλλο...λιγο {#emotions_dlg.tt2}) οποτε θα συνεχισω αυτο το "χομπυ" μουμεχρι να τα τιναξω τα πεταλα...

     

    {#emotions_dlg.rockon}


    FORTE
    24.10.2008, 14:13

    Ισως ακουστει ρομαντικο αλλα αυτο ισχυει,η αγαπη!!Ξερεις τι ομορφο που ειναι να αγαπας?Να αγαπας τον ανθρωπο σου,την οικογενεια σου,τους φιλους σου ,να αγαπας την καθε μερα που ξεκιναει,το καθε προβλημα που ερχεται και περιμενει σαν μωρο, εσενα να το βοηθησεις να λυθει?Πιστευω οτι με την αγαπη ολα λυνονται,αγαπη και θεληση-γιατι δεν υπαρχει δε μπορω αλλα δε θελω- ειναι το κλειδακι που φωλιαζει στην καρδια μου ειναι το νοημα της δικης μου ζωης!Smile


    Jimi
    25.10.2008, 00:52

    Η αναζήτηση (του νοήματος).


    djmetronomos
    25.10.2008, 02:05

    Hey guys & gals... "Sex & drugs & rock'n'roll"... τραγούδι του Ian Dury... και μετά η φράση έγινε κλισέ... Ούτε λάθος στο τυπογραφείο, ούτε στο νεκροτομείο...

    Κατά τ' άλλα, το νόημα της ζωής είναι μάλλον διαφορετικό για τον καθένα μας... Έχει να κάνει με τους στόχους μας, τους πόθους μας, τις επιθυμίες μας και την εκπλήρωσή τους... Προτείνω για ακρόαση το τραγούδι των Who, "The Seeker" - ο τύπος ψάχνει το νόημα της ζωής αλλά πουθενά δεν το βρίσκει... (I asked Bobby Dylan, I asked the Beatles, I asked Timothy Leary, but he couldn't help me either... They call me the Seeker, I've been searching all my life, I won't get to get what I'm after, till the day I die...)

     


    BAGRATION
    25.10.2008, 13:29

    Σίγουρα όμως με κατάληξη στο νεκροταφείο.....

    Φυσικά και δεν ήταν αυτό που έγραψα. Καλαμπούρι έκανα.....για σοβαρό πέρασε?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 25-10-2008 15:01 ]


    liberty
    26.10.2008, 12:17

    Η οικογένεια μου είναι το νοημα της ζωής μου.


    renabill
    27.10.2008, 10:07

    Παράθεση:

    Το μέλος FORTE στις 24-10-2008 στις 14:13 έγραψε...

    Ισως ακουστει ρομαντικο αλλα αυτο ισχυει,η αγαπη!!Ξερεις τι ομορφο που ειναι να αγαπας?Να αγαπας τον ανθρωπο σου,την οικογενεια σου,τους φιλους σου ,να αγαπας την καθε μερα που ξεκιναει,το καθε προβλημα που ερχεται και περιμενει σαν μωρο, εσενα να το βοηθησεις να λυθει?Πιστευω οτι με την αγαπη ολα λυνονται,αγαπη και θεληση-γιατι δεν υπαρχει δε μπορω αλλα δε θελω- ειναι το κλειδακι που φωλιαζει στην καρδια μου ειναι το νοημα της δικης μου ζωης!

    ΤΕΛΕΙΟ

    Νομίζω και μένα το ίδιο


    musicathy
    27.10.2008, 11:23

    Να κερδίσω στιγμές...Είναι το παν...

    Είναι αυτό που μένει μετά από χρόνια...Οι αναμνήσεις...

    Η ζωή είναι ωραία..Αρκεί να ξέρεις να την ζήσεις...


    sea_like_eyes
    27.10.2008, 11:36

    ο καφες . . . πινω τοσο που τα χερια μου τρεμουν . . . πρωι . . . μεσημερι . . . απογευμα . . . διπλους . . . μονους . . . σκετους . . . σκοτεινους . . .χμμμμ . . . αυτο και μονο . . .

     

     


    Disasterpiece
    27.10.2008, 21:14

    {#emotions_dlg.beer}

     

     


    -----------------
    "Aν μείνουν τα πράγματα όπως είναι,είσαστε χαμένοι.Φίλος σας είναι η αλλαγή,η αντίφαση είναι σύμμαχός σας.Aπό το τίποτα,πρέπει κάτι να κάνετε,μα οι δυνατοί πρέπει να γινουν τίποτα.Aυτό που έχετε, απαρνηθείτε το και πάρτε αυτό που σας αρνιούνται."Μ.Μπρεχτ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 18-02-2009 15:14 ]