ελληνική μουσική
    547 online   ·  210.972 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    Astron
    20.08.2007, 17:50
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 19-08-2007 στις 14:30 έγραψε...

    δηλαδη ποσα κιλα μαλ@#$#ς ειναι ο μιχαλης



    Παιδιά λίγη προσοχή! Μπορούμε να διαφωνούμε μια χαρά χωρίς να καταφεύγουμε σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς ή βρισιές. Αν αρχίσουμε να βρίζουμε όποιον καλλιτέχνη ή πρόσωπο δεν συμπαθούμε θα γίνουμε ζούγκλα εδώ μέσα...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 20-08-2007 17:51 ]


    anastasia-sisi-sisaki
    01.09.2007, 11:25
    egw ton xatzhgiannh sthn arxh ton eixa parekshghsei.......meta omws katalava oti einai polu kalos tragoudisths semnos k kserei apo mousikh!!!!!!!!!!!!!!!twra to mono pou borw na pw gia auton einai oti einai an oxi o kaluteros(na mhn upervaloume)enas apo tous kaluterous!eksalou mas to deixnei k apo to oti sxedon kathe kommati tou ginetai epituxia!k se kapoious(onomata den leme )pou lene oti o xatzhgianhs den exei melon k oti se 10 xronia den tha ton thumatai kaneis lew oti sigoura tha pesoun eksw,giati tetoia tragoudia pou mas suntrofeuoun stis lupes mas tia xares mas tis erwtikes apogohteuseis mas k genika se shmantikous stathmous ths zwhs mas den ta ksexname !!!!!!!!!!!auta k eipizw na mhn sas kourasa!
    absurdus_delirium
    01.09.2007, 13:08
    Παράθεση:

    Το μέλος anastasia-sisi-sisaki στις 01-09-2007 στις 11:25 έγραψε...

    egw ton xatzhgiannh sthn arxh ton eixa parekshghsei.......meta omws katalava oti einai polu kalos tragoudisths semnos k kserei apo mousikh!!!!!!!!!!!!!!!twra to mono pou borw na pw gia auton einai oti einai an oxi o kaluteros(na mhn upervaloume)enas apo tous kaluterous!eksalou mas to deixnei k apo to oti sxedon kathe kommati tou ginetai epituxia!k se kapoious(onomata den leme )pou lene oti o xatzhgianhs den exei melon k oti se 10 xronia den tha ton thumatai kaneis lew oti sigoura tha pesoun eksw,giati tetoia tragoudia pou mas suntrofeuoun stis lupes mas tia xares mas tis erwtikes apogohteuseis mas k genika se shmantikous stathmous ths zwhs mas den ta ksexname !!!!!!!!!!!auta k eipizw na mhn sas kourasa!



    θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σε αυτό! Κατά καιρούς εμφανίζεται στη βασική σελίδα του MusicHeaven εκεί που έχει τα τσιτάτα επωνύμων και μια ατάκα του Έντγκαρ Άλλαν Πόε που λέει "Ότι η δημοτικότητα δεν πρέπει να είναι δείκτης για την αξία οποιουδήποτε πράγματος. Μία από τις ελάχιστες εξαιρέσεις στον κανόνα αυτό αποτελούν τα τραγούδια". Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπε ο Πόε, την εποχή που το είπε. Τότε ενα τραγούδι γινόταν γινόταν επιτυχία γιατί ήταν καλό. Τώρα, ως επιχείρημα για την ποιότητα ενός τραγούδιού δίνεται η επιτυχία του. Που φυσικά δεν ισχύει. Δες τι επιτυχία έκανε ο Βας Βας. Και με την τρελή προώθηση που τρώνε τραγούδια και καλλιτέχνες γίνεται πραγματική πλύση εγκεφάλου.
    mousikofilh
    01.09.2007, 15:57
    Παράθεση:

    Το μέλος absurdus_delirium στις 01-09-2007 στις 13:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος anastasia-sisi-sisaki στις 01-09-2007 στις 11:25 έγραψε...

    egw ton xatzhgiannh sthn arxh ton eixa parekshghsei.......meta omws katalava oti einai polu kalos tragoudisths semnos k kserei apo mousikh!!!!!!!!!!!!!!!twra to mono pou borw na pw gia auton einai oti einai an oxi o kaluteros(na mhn upervaloume)enas apo tous kaluterous!eksalou mas to deixnei k apo to oti sxedon kathe kommati tou ginetai epituxia!k se kapoious(onomata den leme )pou lene oti o xatzhgianhs den exei melon k oti se 10 xronia den tha ton thumatai kaneis lew oti sigoura tha pesoun eksw,giati tetoia tragoudia pou mas suntrofeuoun stis lupes mas tia xares mas tis erwtikes apogohteuseis mas k genika se shmantikous stathmous ths zwhs mas den ta ksexname !!!!!!!!!!!auta k eipizw na mhn sas kourasa!



    θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σε αυτό! Κατά καιρούς εμφανίζεται στη βασική σελίδα του MusicHeaven εκεί που έχει τα τσιτάτα επωνύμων και μια ατάκα του Έντγκαρ Άλλαν Πόε που λέει "Ότι η δημοτικότητα δεν πρέπει να είναι δείκτης για την αξία οποιουδήποτε πράγματος. Μία από τις ελάχιστες εξαιρέσεις στον κανόνα αυτό αποτελούν τα τραγούδια". Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπε ο Πόε, την εποχή που το είπε. Τότε ενα τραγούδι γινόταν γινόταν επιτυχία γιατί ήταν καλό. Τώρα, ως επιχείρημα για την ποιότητα ενός τραγούδιού δίνεται η επιτυχία του. Που φυσικά δεν ισχύει. Δες τι επιτυχία έκανε ο Βας Βας. Και με την τρελή προώθηση που τρώνε τραγούδια και καλλιτέχνες γίνεται πραγματική πλύση εγκεφάλου.




    Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο σε αυτά που λες.
    Με κάλυψες και με το παραπάνω!!!

    koukou-tsa
    01.09.2007, 17:36
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 20-08-2007 στις 17:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 19-08-2007 στις 14:30 έγραψε...

    δηλαδη ποσα κιλα μαλ@#$#ς ειναι ο μιχαλης



    Παιδιά λίγη προσοχή! Μπορούμε να διαφωνούμε μια χαρά χωρίς να καταφεύγουμε σε προσωπικούς χαρακτηρισμούς .ή βρισιές Αν αρχίσουμε να βρίζουμε όποιον καλλιτέχνη ή πρόσωπο δεν συμπαθούμε θα γίνουμε ζούγκλα εδώ μέσα...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 20-08-2007 17:51 ]






    Ζούγκλα είναι εκεί έξω αγαπητέ…έτσι κι εδώ
    ….ζούγκλα και μέσα ….


    «προσωπικούς χαρακτηρισμούς»

    1ον
    ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΜΕ ….τη γνώμη μας λέμε είτε αρέσει είτε όχι ….
    Και ΦΥΣΙΚΑ οι χαρακτηρισμοί θα είναι προσωπικοί ,δεν μιλάει εδώ μέσα κανείς Οικουμενικά( μόνο ο Χριστόδουλος….) ,
    εκτός αν εννοείς ότι εχω κάτι προσωπικό με τον Μιχαλάκη όπου δεν θα σου απαντήσω…. «Προσωπικά Δεδομένα».
    Όμως ΕΚΤΙΜΩ πως όλα αυτά γίνονται όταν κάποιος γράψει κάτι διαφορετικό ,
    γιατί αν έλεγα ότι o κύριος(?) είναι θεός ή αξιολάτρευτος ή εξαιρετικός ή ταλαντούχος δεν θα με κατηγορούσες για «προσωπικούς χαρακτηρισμούς » !!!!!

    2ον
    Μάλλον απ τον οίστρο σου να με “συμμορφώσεις” δεν παρακολούθησες προσεκτικά τους διαλόγους γιατί αν το είχες κάνει ως όφειλες θα ήξερες ότι το «ποσα κιλα μαλ@#$#ς ειναι ο μιχαλης»
    το χρησιμοποίησα για να τον συνγκρίνω με τον Nivo ,δηλαδή κάνω σύγκριση του ενός ΜΑΛΑΚΑ με τον ΑΛΛΟΝ .
    Αρα δεν ειναι προσωπικο .....
    Και στην αρχική μου τοποθέτηση το έγραψα «μαλ@#$#ς» ακριβώς γιατί ξέρω
    ότι δεν έχουν όλοι διάθεση για χιούμορ ,
    ότι η Λουκά είναι μέλος του Μ.Η. ,
    ότι ο Νταλάρας ζει και πως
    ότι γράφουμε το εξετάζουνε
    και οι μυστικές υπηρεσίες ….

    3ον
    Το : Προσοχή ….
    Θυμίζει φάρμακο
    ακατάλληλη ταινία
    STOP …το οποίο συνεπάγετε και κυρώσεις …

    Αυτά αγαπητέ ακούγονται σαν «ασύμμετρες απειλές»








    ....Ελεγα να το βαλω Poupou-tsa ...
    αλλα η "διαγραφη" θα ηταν σιγουρη.....








    Hakouna Matata

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : koukou-tsa στις 01-09-2007 17:43 ]


    jorge
    01.09.2007, 18:20
    Νίκο, μην παίρνεις τη σύσταση σαν προσβολή ή σαν προσπάθεια προστασίας του Χατζηγιάννη (αν είναι δυνατόν δηλαδή...)

    Μπορείς να τον κατακρίνεις, να τον κριτικάρεις όσο αυστηρά θες, να τον φτιάξεις και καρτούν μπορείς... Μην βρίζουμε όμως οκ;
    koukou-tsa
    01.09.2007, 19:15
    Φιλε jorge
    Καταρχήν κρίμα που μιλάμε (μαζί) για τέτοια θέματα…όμως συμπεριφορές «στρατού» ,δηλαδή -όλοι τα ίδια- δεν τις μπορώ (νομίζω και συ!) ….Έχουμε αυτό το site για να ανταλλάζουμε απόψεις γύρω απ την μουσική και όχι μόνο.
    Τα παίρνω όμως στην κράνα (που λένε)
    όταν πιάνει εδώ μέσα μερικούς – μερικούς και ηθικολογούνε .
    Τι είπαμε δηλαδή ???
    Μαλ@#$α λες και τον καλύτερο σου φίλο χωρίς να σε αρχίσει στις γρήγορες…
    Σε παπά να το πεις αυτό ούτε που θα το προσέξει ….
    Και δεν έγραψα μαλάκα …μαλ@#$#α έγραψα…..
    Αλλά αν θέλουμε να «προσβληθούμε» από κάτι ΟΛΟΙ μπορούμε !!!!
    Και μένα ας πούμε με προσβάλει και ως τραγουδοποιό και ως Έλληνα ο Φοίβος,ο Νταλάρας,Ο Μιχαλης ….. τι να κάνω τώρα δηλαδή ….
    Να μπαίνω σε όλα τα post και σε όποιους γράφουν καλά γι αυτούς και κακά γι αυτούς που αρέσουν σε μένα ,να ψάχνω λέξεις και να λέω «Παιδιά λίγη προσοχή!»ή «προσωπικούς χαρακτηρισμούς» …
    Την άλλη φορά είχα γράψει
    «γιατρός του έρωτα» και διαγράφτηκε ….
    Τι ήτανε ?
    Σεξιστικό σχόλιο???
    Ήμαρτον και έλεος που έλεγε και κάποιος !!!
    Μήπως ζούμε ένα κρυφό πραξικόπημα στο M.H. των
    Κρυφοδεξιονταλαροηθικοκαθωσπρεπεικών δυνάμεων …?????!!!!????
    Είδες ?είναι ποοολύ εύκολο να κατηγορείς κάποιους για κακή-περίεργη-αναρχική συμπεριφορά !!!!
    Είναι κρίμα μια τόσο ωραία προσπάθεια
    (και τα εύσημα πάνε κυρίως σε σένα χωρίς ίχνος κολακείας )να αμαυρώνεται από μερικούς που δεν αντέχουν μια διαφορετική γνώμη .
    Κι αν θεωρούμε το Μα@#$%%ς βρισιά ….
    Ας πάμε σε κανένα γιατρό….

    Πάντα φιλικά (προς το άτομο σου) .

    koukou-tsa
    01.09.2007, 19:31
    Ξέχασα .

    Ο Astron (ilion kristal) δεν μπήκε στην κουβέντα σαν «πυροσβέστης»….η κουβέντα κυλούσε ομαλά με άλλους να λένε «έτσι» και άλλους να λένε «Γιουβέτσι» !!!!
    Δεν έγινε καμιά σύρραξη,
    Δεν πήγε να σώσει την κατάσταση ….
    Κανείς απ τους υπόλοιπους δεν ενοχλήθηκε απ την τοοοσο οικία λέξη…..

    ΕΚΤΙΜΩ ότι εσύ μπήκες σαν «πυροσβέστης» στην διαφωνία που έχω με ένα άλλο μέλος .

    Αλλά μη φοβάσαι καλέεεεεε

    Έντεχνοι άνθρωποι ήμαστε ….
    Θα τα βρούμε Δαιμονισμένα
    …..εεεεε…..πολιτισμένα ήθελα να πω !!!!

    jorge
    01.09.2007, 19:37
    Νίκο, έχεις υπάρξει ποτέ διαχειριστής/συντονιστής σε forum για να ξέρεις τι ΕΠΙΠΤΩΣΗ έχει μακροπρόθεσμα για ένα forum η χρήση εκφράσεων που έστω και για κάποιους θεωρούνται υβριστικές;

    Φαντάζομαι πως όχι.

    Ε, επειδή είμαι εδώ μέσα τόσα χρόνια και δεν έχω βγάλει τους κανονισμούς από την καυκάλα μου αλλά από πράγματα που έχω δει, σου λέω οτι όταν κάποιος γράφει με τον τρόπο που έγραψες, μετά από λίγο καιρό παρασύρει άλλους να γράψουν το Μ@Λ#ΚΑ χωρίς σύμβολα, νέα μέλη βλέπουν το "ΜΑΛΑΚΑΣ" οπότε σκέφτονται "α εδώ μπορούμε να γράφουμε όπως γουστάρουμε", αυτά τα νέα μέλη ξεκινούν να γράφουν "ΤΟΝ Π#@#ΣΤΗ ΤΟΝ ΠΑΡΙΟ", στη αρχή με σύμβολα, μετά χωρίς σύμβολα και γινόμαστε ένα ΜΠΟ#$@#ΛΟ. Και μετά τρέχουμε σαν ηλίθιοι οι συντονιστές να τσακωνόμαστε και να πλακωνόμαστε, ενώ εσείς κάθεστε και γουστάρετε τον χαβαλέ και τις κατινιές. Πάμε για έναν καφέ μια μέρα να σου εξηγήσω περισσότερα αν θες.

    Για να μην γίνονται λοιπόν όλα τα παραπάνω, υπάρχουν οι κανόνες, τους οποίους σεβόμαστε. Και δεν καταλαβαίνω το λόγο που ειδικά εσύ, δεν μπορείς να το κάνεις. Λες και είναι τόσο δύσκολο να είσαι καυστικός. Ειδικά εσύ.

    Συνεχίζουμε την κουβέντα περί Χατζηγιάννη...

    ΥΓ. Το "γιατρός του έρωτα" δεν σβήστηκε λόγω λεξιλογίου, μη λέμε οτι θέλουμε. Σβήστηκε γιατί είχατε ξεφύγει (δες τι έγραψα στο σχετικό τόπικ)


    jorge
    01.09.2007, 19:43
    Και για να ξαναμπώ στο θέμα, το live του Χατζηγιάννη στη Ρόδο άλλαξε ημερομηνία. Θα γινει τελικά στις 8 Σεπτεμβρίου.
    koukou-tsa
    01.09.2007, 20:19

    "Και μετά τρέχουμε σαν ηλίθιοι οι συντονιστές να τσακωνόμαστε και να πλακωνόμαστε"

    αν και δεν έχω υπάρξει ποτε μου διαχειριστής/συντονιστής ,εκτιμω οτι αυτο πρεπει να κανουν ...και δεν τους το επέβαλε κανεις να είναι διαχειριστές/συντονιστές!!!!

    Ξέρω τι λες ,το «χωράφι» είναι δικό σας και το χειρίζεστε ανάλογα (δεν το λέω ειρωνικά) .

    Διαφωνώ με κάποιους κανόνες ,ή για να το πω πιο σωστά διαφωνώ με το πώς εκτελούνται αυτοί οι κανόνες αλλά ….περί ορέξεως ….Γαιτάνος….

    Μ’ αρέσει όμως να συμμετέχω .

    Θα δουμε…
    Κι όσο για το
    "ενώ εσείς κάθεστε και γουστάρετε τον χαβαλέ και τις κατινιές"

    Λυπάμαι .


    jorge
    01.09.2007, 20:40
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 01-09-2007 στις 20:19 έγραψε...


    "Και μετά τρέχουμε σαν ηλίθιοι οι συντονιστές να τσακωνόμαστε και να πλακωνόμαστε"

    αν και δεν έχω υπάρξει ποτε μου διαχειριστής/συντονιστής ,εκτιμω οτι αυτο πρεπει να κανουν


    Αν ο ρόλος των συντονιστών ήταν να τσακώνονται και να πλακώνονται και όχι να αναπτύσσουν και να δημιουργούν, αυτό το site ούτε που θα το ήξερες.
    JaNick
    01.09.2007, 20:55
    Ασε Νίκο συνονόματε εγώ για ένα μ@λ@κ@ς (ακριβώς ετσι με παπάκια) έτρεχα και δεν έφτανα 2 μήνες πίσω γιατι κάποια το πήρε και το έσυρε σαν σημαία...Στοχευε κάποιον που με έβρισε (στο forum και βαρύτερα απο αυτό) αλλα τελικά το άλλαξα...Ασε υπάρχουν άτομα που θα το δούν και θα αφινιάσουν (δεν αναφέρομαι στους mods), και αρκετή κατινιά έπεσε τελευταία εδω μέσα...
    koukou-tsa
    01.09.2007, 21:26
    "Αν ο ρόλος των συντονιστών ήταν να τσακώνονται και να πλακώνονται και όχι να αναπτύσσουν και να δημιουργούν, αυτό το site ούτε που θα το ήξερες"

    Δεν εννοούσα ακριβώς αυτό….ασ το ,πηγε μακρια η βαλιτσα.

    να σαι καλά και υπομονη με το χακι .
    sentoni
    01.09.2007, 22:39
    . . . συγνώμη επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τον χαρακτηρισμό . . . Κρυφοδεξιονταλαροηθικοκαθωσπρεπεικών δυνάμεων …?????!!!!????. . . . προσπάθησα να το μεταφράσω μόνη μου αλλά το λεξικό μου έγραψε . . . Kryfodexjontalaroicjkokacwsprepejkw'n of forces …?!!!!?
    Μπορώ να πάρω το κοινό ;

    ΥΓ. θα συμφωνήσω στο ότι αν έγραφε κάποιος θεός , εξαιρετικός , μοναδικός , θεσπέσιος κλπ κλπ θα ήταν όλα μια χαρά . . . και 2 τρομάρες !
    biologist80
    02.09.2007, 14:18
    Apo prosopiki empeiria tha kano ena sxolio gia to en logo atomo:DEN EXO GNORISEI PIO A P R O S I T O KALLITEXNH STH ZOH MOU KAI PISTEPSTE ME GNORIZO POLLOUS....ki ego me to ftoxo mou to myalo anarotiemai:an enas kallitexnis(pou kata simptosi einai kai anthropos!!!!),stin ilikia ton 28 pou einai o xatzigiannis,an loipon enas kallitexnis apo tora kavalaei etsi ena kalami kai trexei TOTE o sigxoremenos o KAZANTZIDHS,O DIONYSIOU kai ola ayta ta megathiria,pou tous tragoudisan mexri kai oi petres se ola ta miki kai plati tis gis,ti tha eprepe na exoun kanei?????na mi milane oute sti mana tous mipos??????elpizo na katalavate oloi......eyxaristo
    fanis_diathesopoulos_
    02.09.2007, 21:15
    ρε παιδια συγγνωμη κιολας ομως ο εν λογο με εκνευρίζει απείρως...
    δεν τον ξέρω δεν έχω κάτι προσωπικό , όμως με εκνευρίζει Α Σ Χ Η Μ Α
    ΌΧΙ ΑΛΛΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ
    .....................................................................................................................
    koukou-tsa
    02.09.2007, 22:02
    Είναι ο Μοναδικός…. Είναι ο Ανεπανάληπτος….είναι και ο πρώτος ……να δεις που θα τον δούμε στο Ηρώδειο με τον Πλέσσα , στο μέγαρο με τον Νταλάρα(νομίζω εκεί τον έχουμε δει),στη Γιουργιοβύζιον με την Έφη Θώδη ….
    antreas_dr
    03.09.2007, 08:42
    Και λίγα λες...
    Kinezes_trexoun_gimnes
    03.09.2007, 14:00
    Καλά ρε παιδιά .... τραβάμε τις κοτσίδες του Μιχάλη και γω λείπω από την Αθήνα και χάνω όλο το γλέντι??? Τέρμα τα Σ/Κ εκτός Αθηνων....