ελληνική μουσική
    792 online   ·  210.971 μέλη

    Παιδεία και Εκκλησία: Ο παρατεταμένος ελληνικός Μεσαίωνας

    semplice
    04.12.2006, 23:28
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 04-12-2006 στις 23:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 04-12-2006 στις 23:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 04-12-2006 στις 23:13 έγραψε...

    Χρήστο μην πανικοβάλλεσαι. Πιστεύω ότι στις 14 σελίδες αυτού του topic έχουν ειπωθεί ενδιαφέρουσες απόψεις από όλες τις πλευρές.
    Αν κάποια στιγμή ανεβαίνουν οι τόνοι είναι στο χέρι μας να είμαστε ψύχραιμοι και να τους κατεβάζουμε κάνοντας σχόλια μόνο επί του θέματος.




    Σαν συντονιστής, να πω μόνο πως, από τη στιγμή που "εκτοξεύουμε λάσπη" εναντίον κάποιων καθηγητών (ιατρικής ή εκπαιδευτικών -που έχουν αναφερθεί με τα ονόματά τους ή που "σκιαγραφούνται" μέσα από γλαφυρές περιγραφές, χωρίς κανένα άλλο στοιχείο), καλό θα ήταν να γράψουν μερικοί -από τους συμμετέχοντες στη συζήτηση με τόσο σθένος- και τα δικά τους ονόματεπώνυμα. Όχι μόνο τα nicknames...

    Καλή η ασπίδα της ανωνυμίας, λεβέντες, αλλά να ξέρουμε π.χ.που να παραπέμπουμε και τα εξώδικα ( ), αν μας έρθει κανένα εδώ στο MusicHeaven...


    Και αυτη η άποψη του vouliakis κατεβάζει τους τόνους Astron?
    Σε ποια μέλη που έγραψαν τι ακριβώς αναφέρεται ο vouliakis?
    ΔΕν κατάλαβα..



    Είναι, νομίζω, πολύ κατανοητά αυτά που έγραψα. Τώρα, αν θέλεις να αποσυντονίσεις κι άλλο τη συζήτηση επειδή δεν έχεις επιχειρήματα για να υποστηρίξεις τις απόψεις σου, εξακολούθησε να τα βάζεις με τον vouliakis...






    Οκ,θα προσπαθήσω να αναπτύξω περισσότερα επιχηρείματα φυσικά ,αφού βλέπω πως δεν σας έπεισα , όσο μου επιτραπεί φυσικά- και σίγουρα ΜΗ αναλογιζόμενος τους ..κινδύνους ..ανάπτυξης tetoias ουσιαστικής επιχειρηματολογίας.
    Θα προτιμούσα μόνο ,μεγαλύτερη επιείκια στα νεόερα μέλη και λιγότερη προς εμένα.


    prosilios
    04.12.2006, 23:32
    το θεμα σεξ και εκκλησια το άνοιξε ο Αστρον

    το θέμα επιστημη και εκκλησια το ανοιξε ο αγαπητός tsagarousianos.


    και τα δυο σχετιζονται αμεσα με την αρχικη διατυπωση"Εκκλησια και παιδεία"


    τωρα αν μερικες απόψεις σας στριμωχνουν λιγάκι...τι να κάνουμε;

    υπάρχουν και γνωστικοι ορίζοντες περαν αυτων που σας είναι οικείοι...

    λογικο είναι όταν βρεθειτε έξω απο την "ζώνη ανέσεως" σας να αισθανθειτε κάπως άβολα...

    το ιδιο συμβαινει με ολους μας..δε γινεται να είμαστε παντογνωστες.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : prosilios στις 04-12-2006 23:33 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-12-2006 12:49 ]


    tsagkarousianos
    04.12.2006, 23:33
    Και τα δικά μου τα στοιχεία απο οτι κατάλαβα τα γνωρίζεται και με το παραπάνω......
    Εγώ παίδες αποχωρώ ......γενικά..............
    Είμαι διαθέσιμος για όποιον θελήσει ποτέ να πιο΄΄υμε καφεδάκι με φιλοσοφικό μπλά μπλα (όπως αναφέρει ο Προσήλιος )........
    Εύχομαι έναν παραγωγικό διάλογο.......

    "Αν ένα πουλί μπορούσε να πει με ακρίβεια τι τραγουδάει, γιατί τραγουδάει,
    και τι είναι αυτό που το κάνει να τραγουδάει, δεν θα τραγούδαγε".


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 04-12-2006 23:39 ]


    semplice
    04.12.2006, 23:36
    Παράθεση:

    Το μέλος sunwing στις 04-12-2006 στις 23:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 04-12-2006 στις 15:03 έγραψε...

    Αν είναι όπως τα λέτε, τα νέα ζευγάρια σήμερα δεν θα ταλανιζόταν από υπογονιμότητα. Τα ποσοστά της υπογονιμότητας συνεχώς αυξάνονται και οι γιατροί θησαυρίζουν. Oι ασθενείς που πάσχουν από νόσους οι οποίοι μεταδίδονται με τη σεξουαλική επαφή αυξάνονται και πάει λέγοντας. Λοιπόν;

    Η λύση δεν είναι η αποχή από την ερωτική πράξη. Η λύση είναι η αγάπη και η διάθεση για δημιουργία οικογένειας, να εκφράζονται από νεαρή ηλικία. Το φυσιολογικό είναι οι άνθρωποι να παντρεύονται και να κάνουν οικογένεια νέοι.

    Αυτό που οι συνθήκες της ζωής σήμερα μας εξαναγκάζουν, δηλαδή να παντρευόμαστε μεγάλοι, αφότου έχουμε κάνει καριέρα, χρήματα κλπ, είναι παρά φύση. Είναι καταπάτηση των νόμων της φύσης, όπως άλλωστε παρά φύση είναι και η καταστροφή του περιβάλλοντος κλπ. Ο άνθρωπος σήμερα ακολουθεί ένα κανάλι, αφήνεται να πλεύσει μέσα σ’ αυτό, χωρίς να αναλογίζεται τις επιπτώσεις.





    ...Moυ φάνηκαν άψογα τα παραπάνω...



    Επιτρέπεται να πω και πως kai σε εμένα μου φάνηκαν άψογα;
    Ελπίζω να μην αποτελεί κάποια αξιόποινη πράξη η συμφωνία μου
    αυτή τη φορά.Αλλά ούτε και "σύσταση συμμορίας"
    Και αυτός ο τρόπος σκέψης και γραφής αλλά και διαλόγου είναι ένας από τους σπουδαίους λόγους που με συναρπάζει το Musicheaven.






    semplice
    04.12.2006, 23:44
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 04-12-2006 στις 23:33 έγραψε...

    Και τα δικά μου τα στοιχεία απο οτι κατάλαβα τα γνωρίζεται και με το παραπάνω......
    Εγώ παίδες αποχωρώ ......γενικά..............
    Είμαι διαθέσιμος για όποιον θελήσει ποτέ να πιο΄΄υμε καφεδάκι με φιλοσοφικό μπλά μπλα (όπως αναφέρει ο Προσήλιος )........




    Eγω επωνύμως και αυτοπροσώπως είμαι μέσα γιατρέ!)









    Y.GΚαι εμένα με γνωρίζουν εδώ μέσα και φυσικά δίνω και το δικαίωμα στον διαχειριστή και υπεύθυνο του site που έχει μέχρι και το προσωπικό μου τηλέφωνο να δώσει τα στοιχεία μου στον vouliakis αν το επιθυμεί.

    prosilios
    04.12.2006, 23:49
    αγαπητε Κωνσταντινε εγω βλέπω "τρικυμια εν ποτηρίω" και "μάχη περί όνου σκιας"

    ήγουν φασαρία για το τίποτα...
    vasilis23
    04.12.2006, 23:54
    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 04-12-2006 στις 23:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sunwing στις 04-12-2006 στις 23:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 04-12-2006 στις 15:03 έγραψε...

    Αν είναι όπως τα λέτε, τα νέα ζευγάρια σήμερα δεν θα ταλανιζόταν από υπογονιμότητα. Τα ποσοστά της υπογονιμότητας συνεχώς αυξάνονται και οι γιατροί θησαυρίζουν. Oι ασθενείς που πάσχουν από νόσους οι οποίοι μεταδίδονται με τη σεξουαλική επαφή αυξάνονται και πάει λέγοντας. Λοιπόν;

    Η λύση δεν είναι η αποχή από την ερωτική πράξη. Η λύση είναι η αγάπη και η διάθεση για δημιουργία οικογένειας, να εκφράζονται από νεαρή ηλικία. Το φυσιολογικό είναι οι άνθρωποι να παντρεύονται και να κάνουν οικογένεια νέοι.

    Αυτό που οι συνθήκες της ζωής σήμερα μας εξαναγκάζουν, δηλαδή να παντρευόμαστε μεγάλοι, αφότου έχουμε κάνει καριέρα, χρήματα κλπ, είναι παρά φύση. Είναι καταπάτηση των νόμων της φύσης, όπως άλλωστε παρά φύση είναι και η καταστροφή του περιβάλλοντος κλπ. Ο άνθρωπος σήμερα ακολουθεί ένα κανάλι, αφήνεται να πλεύσει μέσα σ’ αυτό, χωρίς να αναλογίζεται τις επιπτώσεις.





    ...Moυ φάνηκαν άψογα τα παραπάνω...



    Επιτρέπεται να πω και πως kai σε εμένα μου φάνηκαν άψογα;
    Ελπίζω να μην αποτελεί κάποια αξιόποινη πράξη η συμφωνία μου
    αυτή τη φορά.Αλλά ούτε και "σύσταση συμμορίας"
    Και αυτός ο τρόπος σκέψης και γραφής αλλά και διαλόγου είναι ένας από τους σπουδαίους λόγους που με συναρπάζει το Musicheaven.









    Αψογος ο yiannisyiannis....!!!!Συμφωνω απολυτα....και οχι μονο!Πιστευω οτι λιγοστευουν οι ανθρωποι που καταλαβαινουν ολα τα παραπανω...αντε βρες εσυ τωρα μεσα σε ολα αυτα το αλλο σου μισο που να πιστευει ολα οσα προειπατε εσεις για μενα...!!!
    semplice
    04.12.2006, 23:57
    Παράθεση:

    Το μέλος prosilios στις 04-12-2006 στις 23:49 έγραψε...

    αγαπητε Κωνσταντινε εγω βλέπω "τρικυμια εν ποτηρίω" και "μάχη περί όνου σκιας"

    ήγουν φασαρία για το τίποτα...



    Εγώ μπορώ να πω πως διασκέδασα αυτή τη φορά με την ..νεοελληνική έννοια της λέξης....
    Σε σχέση με αυτο που έγραψα πιο πριν για τους καθηγητές θρησκευτικών και το είχε θίξει και η sunwing θα ήθελα τη γνώμη σου προσήλιε.
    Στην δευτέρα και τρίτη Λυκείου είχα πραγματικά μια κυρία καθώς πρέπει ...αλλά πραγματικά καθώς "πρέπει" την οποία θυμάμαι πως ακόμα και τα λεγόμενα "φυτά" της τάξης αδυνατούσαν να την παρακολουθήσουν πάνω από 5 λέπτά.
    Μήπως και αυτότελικά συμβάλλει στην εικόνα που έχει δημιουργηθεί και αναπαραγέται;
    Και αν με ρωτούσες εκείνα τα χρόνια βέβαια αν ήθελα να καταργηθούν τα θρησκευτικά θα σου έλεγα:"οχι !Γιατί είναι ώρα που ξεκουράζομαι-κοιμαμαι στην τάξη και παίρνω 20αρια!"

    Θέλω να κάνω έγχρωμη και ανεξίτηλη μουσική σαν και τον πίνακα του Θεόφιλου που είδαμε σ΄ένα καφενείο στο Βόλο.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 04-12-2006 23:59 ]


    jorge
    04.12.2006, 23:58
    Εγώ θα ήθελα να τονίσω πως δεν έχουμε το δικαίωμα να αναφέρουμε προσωπικά δεδομένα για τρίτους, χωρίς την άδειά τους.

    Και συγκεκριμένα Προσήλιε, δεν έχεις το δικαίωμα να αναφέρεις το που εργάζεται κάποιος και μάλιστα να αναφέρεις πως το nickname που έχει ο κάποιος είναι και το πραγματικό του.

    Τα συγκεκριμένα μηνύματα θα σβηστούν.
    prosilios
    05.12.2006, 00:04
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-12-2006 στις 23:58 έγραψε...

    Εγώ θα ήθελα να τονίσω πως δεν έχουμε το δικαίωμα να αναφέρουμε προσωπικά δεδομένα για τρίτους, χωρίς την άδειά τους.

    Και συγκεκριμένα Προσήλιε, δεν έχεις το δικαίωμα να αναφέρεις το που εργάζεται κάποιος και μάλιστα να αναφέρεις πως το nickname που έχει ο κάποιος είναι και το πραγματικό του.

    Τα συγκεκριμένα μηνύματα θα σβηστούν.



    ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΑΓΙΚΑ???
    semplice
    05.12.2006, 00:09
    Παράθεση:

    Το μέλος vasilis23 στις 04-12-2006 στις 23:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 04-12-2006 στις 23:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sunwing στις 04-12-2006 στις 23:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 04-12-2006 στις 15:03 έγραψε...

    Αν είναι όπως τα λέτε, τα νέα ζευγάρια σήμερα δεν θα ταλανιζόταν από υπογονιμότητα. Τα ποσοστά της υπογονιμότητας συνεχώς αυξάνονται και οι γιατροί θησαυρίζουν. Oι ασθενείς που πάσχουν από νόσους οι οποίοι μεταδίδονται με τη σεξουαλική επαφή αυξάνονται και πάει λέγοντας. Λοιπόν;

    Η λύση δεν είναι η αποχή από την ερωτική πράξη. Η λύση είναι η αγάπη και η διάθεση για δημιουργία οικογένειας, να εκφράζονται από νεαρή ηλικία. Το φυσιολογικό είναι οι άνθρωποι να παντρεύονται και να κάνουν οικογένεια νέοι.

    Αυτό που οι συνθήκες της ζωής σήμερα μας εξαναγκάζουν, δηλαδή να παντρευόμαστε μεγάλοι, αφότου έχουμε κάνει καριέρα, χρήματα κλπ, είναι παρά φύση. Είναι καταπάτηση των νόμων της φύσης, όπως άλλωστε παρά φύση είναι και η καταστροφή του περιβάλλοντος κλπ. Ο άνθρωπος σήμερα ακολουθεί ένα κανάλι, αφήνεται να πλεύσει μέσα σ’ αυτό, χωρίς να αναλογίζεται τις επιπτώσεις.





    ...Moυ φάνηκαν άψογα τα παραπάνω...



    Επιτρέπεται να πω και πως kai σε εμένα μου φάνηκαν άψογα;
    Ελπίζω να μην αποτελεί κάποια αξιόποινη πράξη η συμφωνία μου
    αυτή τη φορά.Αλλά ούτε και "σύσταση συμμορίας"
    Και αυτός ο τρόπος σκέψης και γραφής αλλά και διαλόγου είναι ένας από τους σπουδαίους λόγους που με συναρπάζει το Musicheaven.









    Αψογος ο yiannisyiannis....!!!!Συμφωνω απολυτα....και οχι μονο!Πιστευω οτι λιγοστευουν οι ανθρωποι που καταλαβαινουν ολα τα παραπανω...αντε βρες εσυ τωρα μεσα σε ολα αυτα το αλλο σου μισο που να πιστευει ολα οσα προειπατε εσεις για μενα...!!!



    Φίλε μου Βασίλη θα τοn βρεisι-,θα το βρούμε όσοι δεν το έχουμε βρει..Και είμαι σίγουρος πως η Μουσική είναι
    απίστευτα όμορφος τρόπος,ίσως ο ωραιότερος για να "συναντιούνται " οι άνθρωποι.
    Διότι η αληθινή Μουσική στην οποία δίνεις πολλά από τη ζωή σου είναι δρόμος καρδιάς και όχι συμφέροντος.





    jorge
    05.12.2006, 00:10
    Προσήλιε κάνε την αυτοκριτική σου και άσε με να κάνω τη δουλειά μου οκ;

    Μουσικός Χάρτης Ελλάδας

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-12-2006 00:10 ]


    prosilios
    05.12.2006, 00:13
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-12-2006 στις 00:10 έγραψε...

    Προσήλιε κάνε την αυτοκριτική σου και άσε με να κάνω τη δουλειά μου οκ;

    Μουσικός Χάρτης Ελλάδας

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-12-2006 00:10 ]





    πραγματικα δεν αντιλαμβανομαι τι εννοεις..
    vouliakis
    05.12.2006, 00:13
    Παράθεση:

    Το μέλος prosilios στις 04-12-2006 στις 22:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 04-12-2006 στις 22:41 έγραψε...

    Προσήλιε, είσαι τόσο off topic, που ξέχασες το πρώτο post αυτού του thread.

    Δεν χαρακτήρισα κανέναν... Υποθετικά μιλώ (και επώνυμα)...




    τα ερωτηματα δεν ετεθησαν απο εμενα..

    ουτε το θεμα σεξ και εκκλησια...αυτο το εθιξε ο Αστρον ...

    αρα η παρατηρηση ας απευθυνθει στον αίτιο πρωτα και μετα στους σχολιαστες...

    και οσον αφορα την επωνυμη γραφη:γραφεις επωνυμως επειδη εδω ειναι ενας επαγγελματικος χωρος για σενα και σε βοηθα στη δουλεια σου πιθανοτατα..

    το ιδιο κανω κι εγω οταν γραφω στον δικο μου επαγγελματικο χώρο,οπου ζητω την αναγνωρισιμοτητα.

    εδω απλώς εξασκώ την διαλεκτικη μου ικανότητα σε οσο το δυνατον ηπιότερους τόνους ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : prosilios στις 04-12-2006 22:52 ]





    Παρακαλώ, να μη βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα και να μην αναφερθείς ξανά στα προσωπικά - επαγγελματικά μου.



    prosilios
    05.12.2006, 00:16
    αν προσπαθειτε να με εκνευρίσετε ...θα κουραστειτε..πιστεψτε με...

    νομιζω οτι κάτι σας έπεσε πολυ βαρυ στο στομάχι απόψε...


    μάλλον έχετε μαθει στον προσυμφωνημενο μονόλογο...



    prosilios
    05.12.2006, 00:18
    Κωνσταντίνε...προσωπικα θα μου αρκουσε στην ωρα των θρησκευτικων να διαβαζουν λιγο Κοντογλου ή Παπαδιαμαντη ή Μακρυγιάννη και να κουβεντιαζουν επ αυτων..

    ακομη και τον μεγαλο Καραισκακη να διαβαζαν με τα χοντρα μπινελίκια που εριχνε πάλι καλα θα ήταν...

    αλλα οι εκσυγχρονισμένοι θολοκουλτουριάρηδες της συμφοράς επιθυμούν προληπτική λογοκρισία και σ αυτά τα κείμενα...

    δε βαριεσαι όμως....η καθ ημάς Παράδοση είναι σαν τους αρτους που πολλαπλασιασε ο Χριστός...τρώνε ,χορταινουν χιλιαδες και μένει και περίσσευμα...



    margo
    05.12.2006, 00:19
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 04-12-2006 στις 22:32 έγραψε...

    Όλη μέρα, στα διαλείμματα της δουλειάς μου, παρακολουθώ τη συζήτηση.
    Αποφάσισα να είναι αυτό, το τελευταίο μου post σε αυτό το topic, που έχει "ξεφύγει" εντελώς.


    Να υπενθυμίσω: συζητάμε για τον τρόπο διδασκαλίας των θρησκευτικών στα σχολεία. Όχι για το τί γίνεται στο Φαληράκι της Ρόδου ή για το αν ο τάδε "γέροντας" ήταν "άγιος" ή μισότρελος από την αγαμία, τελικά...




    Μια τέτοια..συντονιστική παρέμβαση, βοηθάει όταν.."ξεφεύγει" η συζήτηση..





    gazakas
    05.12.2006, 00:20
    Παράθεση:

    Το μέλος prosilios στις 04-12-2006 στις 23:32 έγραψε...
    το θεμα σεξ και εκκλησια το άνοιξε ο Αστρον




    Το συγκεκριμένο θέμα το άνοιξε η συνέντευξη του Αρχιεπισκόπου που αναδημοσιεύτηκε στο topic αυτό (όχι και ιδιαίτερα εύστοχη κίνηση κατ' εμέ). Ακολούθησαν σχόλια άλλων μελών για το περιεχόμενό της και για τον Αρχιεπίσκοπο και ο Παύλος σχολίασε τις απόψεις του Χριστόδουλου για το σεξ αλλά και γενικότερα για τη χρήση του επιχειρήματος "κατά φύσιν" που, εξ όσων γνωρίζω, οι θεωρήσεις άλλων θεολόγων και Πατέρων της Εκκλησίας το απορρίπτουν και, τέλος πάντων, δεν είναι πια και η βάση του χριστιανικού δόγματος. Στη συνέχεια μετά από σχόλια και άλλων μελών άναψε η συζήτηση και γενικεύτηκε στο θέμα "εκκλησία και σεξ"


    Παράθεση:

    το θέμα επιστημη και εκκλησια το ανοιξε ο αγαπητός tsagarousianos.





    Αν διαβάσει κανείς προσεκτικά το κείμενο του tsagarousianos θα δει ότι είναι μια πολύ ώριμη προσέγγιση που πόρρω απέχει από το να ανοίξει μια νέα διαμάχη...


    Παράθεση:

    και τα δυο σχετιζονται αμεσα με την αρχικη διατυπωση"Εκκλησια και παιδεία"



    Δε διαφωνώ, αν και πολλά ακόμα θα μπορούσαν να σχετιστούν με το θέμα αυτό από μια ευρεία οπτική γωνία. Σε σχέση με το θέμα πάντως "επιστήμη και εκκλησία" έχουν ειπωθεί ήδη πολλά σε άλλο (-α) topic...



    Παράθεση:

    τωρα αν μερικες απόψεις σας στριμωχνουν λιγάκι...τι να κάνουμε;

    υπάρχουν και γνωστικοι ορίζοντες περαν αυτων που σας είναι οικείοι...

    λογικο είναι όταν βρεθειτε έξω απο την "ζώνη ανέσεως" σας να αισθανθειτε κάπως άβολα...

    το ιδιο συμβαινει με ολους μας..δε γινεται να είμαστε παντογνωστες.





    Απορίες: Ποιες είναι αυτές οι "στριμωχτικές" απόψεις; Σε ποιους γνωστικούς ορίζοντες σάλπαρε η συγκεκριμένη συζήτηση και δεν είναι οικείοι για κάποιους εδώ; Ποια είναι εν προκειμένω η "ζώνη ανέσεως" τους; Ποιοι αισθάνθηκαν άβολα; Η προσβλητικότητα, η εριστικότητα και η υπεροψία, ενδεδυμένες μάλιστα έναν μανδύα συγκαταβατικότητας και μετριοπάθειας από πότε ανήκουν στην "καθ' ημάς παράδοση" που ενστερνίζεσαι Προσήλιε;



    Σκοπίμως μέχρι τώρα δε συμμετείχα σε αυτή τη φάση της συζήτησης (από τη συνέντευξη του Χριστόδουλου και έπειτα) παρότι την παρακολούθησα με μεγάλη προσοχή. Ο κύριος λόγος ήταν ότι υποπτευόμουν πως κάπου εδώ θα έφτανε: αποσπασματικά επιχειρήματα, πυροτεχνήματα εκατέρωθεν, προσβολές, υπονοούμενα, παράλληλοι μονόλογοι, τελείως διαφορετικά συστήματα αναφοράς κτλ. Όμως, όλα έχουν και κάποιο όριο...



    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την ημιαμάθεια

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-12-2006 12:53 ]


    jorge
    05.12.2006, 00:21
    Δεν έχουμε τίποτ' άλλο να κάνουμε και έχουμε βάλει σκοπό να εκνευρίσουμε έναν ανώνυμο σε ένα από τα 1000άδες Forums του Internet... Διάβασε τους κανονισμούς αγαπητέ και μάθε οτι ΕΔΩ δεν αποκαλύπτουμε προσωπικά δεδομένα των συνομιλητών μας (ονοματεπώνυμα, που δουλεύουν κλπ)

    Έγινα σαφής;
    vouliakis
    05.12.2006, 00:21
    @margo: Αυτή δεν ήταν συντονιστική παρέμβαση. Ήταν προσωπική γνώμη...