ελληνική μουσική
    561 online   ·  210.947 μέλη

    Νίκος Ξύδης - Βαλέρια Κουρουπη και οι Λοιποί Συγγενείς.....live

    tsagkarousianos
    26.02.2007, 17:36
    Οι νοσοκόμες είναι πιο σκληρές απο τους γιατρούς Δάσκαλε...........οπότε να προσέχεις...................
    beatlus
    26.02.2007, 17:37
    Αυθαίρετα, ενημερώνω πως ο "Καιθώς πρέπει" τύπος θα μας τιμήσει με την παρουσία του
    antreas_dr
    26.02.2007, 17:39
    ωχ, πόνεσα...

    Δευτέρα 26/2
    ώρα 22.00

    Planet Music
    Aρδηττού 44, Μετς




    xeniarodo
    tziamourani
    dimitrapan + 1
    kinezes_trexoun_gymnes
    Deos
    zabetistas + 1 (Giorgia, wife)
    rivera
    Lvicky +1 prigipopoulo!
    StaSiS
    Emaki
    GL
    Jorge
    Eleni
    beatlus + 2
    rory166
    Tsagkarousianos (+ 2 με άσπρες μπλούζες)
    VasilisSaltagiannis

    Hastaroth?


    24 μέχρι τώρα οι σίγουροι!

    Αλβέρτο;;;;;;;;

    Καπ' καπ' απ' κατ, κατ' καν' γκαπ γκαπ...









    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antreas_dr στις 26-02-2007 17:40 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antreas_dr στις 26-02-2007 17:40 ]


    antreas_dr
    26.02.2007, 18:20
    'Εφυγαααααα

    Πάω για Soundcheck!

    MusicHeaven στην είσοδο και μπήκατε!
    Hastaroth
    26.02.2007, 18:52
    Δυστυχώς δέν θά έρθω παιδιά.Ενα πολύ τραγικό οικογενειακό γεγονός μού συνέβη το Σάββατο και δέν είμαι στίς καλύτερες τών διαθέσεων.

    Νά περάσετε καλά και ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα νά είμαι κάπως καλύτερα και να αρχίσω να ξαναβρίσκω τον εαυτό μου.


    Deos
    26.02.2007, 18:54

    Δευτέρα 26/2
    ώρα 22.00

    Planet Music
    Aρδηττού 44, Μετς




    xeniarodo
    tziamourani
    dimitrapan + 1
    kinezes_trexoun_gymnes
    Deos
    zabetistas + 1 (Giorgia, wife)
    rivera
    Lvicky +1 prigipopoulo!
    StaSiS
    Emaki
    GL
    Jorge
    Eleni
    beatlus + 2
    rory166
    Tsagkarousianos (+2 ή 4 ευελπιστούμε νοσοκόμες..)
    VasilisSaltagiannis





    Life is a soundtrack..

    ..σαν ένα Πεύκο στην Ακρογιαλιά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Deos στις 26-02-2007 18:56 ]


    tsagkarousianos
    26.02.2007, 20:16
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 26-02-2007 στις 18:52 έγραψε...

    Δυστυχώς δέν θά έρθω παιδιά.Ενα πολύ τραγικό οικογενειακό γεγονός μού συνέβη το Σάββατο και δέν είμαι στίς καλύτερες τών διαθέσεων.

    Νά περάσετε καλά και ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα νά είμαι κάπως καλύτερα και να αρχίσω να ξαναβρίσκω τον εαυτό μου.






    Αλβέρτο..............τα λόγια είναι περιτά σε τέτοιες περιπτώσεις........
    Η σκέψη μου είναι μαζί σου........................γνωρίζω.................


    Desmar
    26.02.2007, 20:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 26-02-2007 στις 18:52 έγραψε...

    Δυστυχώς δέν θά έρθω παιδιά.Ενα πολύ τραγικό οικογενειακό γεγονός μού συνέβη το Σάββατο και δέν είμαι στίς καλύτερες τών διαθέσεων.

    Νά περάσετε καλά και ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα νά είμαι κάπως καλύτερα και να αρχίσω να ξαναβρίσκω τον εαυτό μου.





    ΄

    Καλή δύναμη!


    beatlus
    26.02.2007, 20:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 26-02-2007 στις 18:52 έγραψε...

    Δυστυχώς δέν θά έρθω παιδιά.Ενα πολύ τραγικό οικογενειακό γεγονός μού συνέβη το Σάββατο και δέν είμαι στίς καλύτερες τών διαθέσεων.

    Νά περάσετε καλά και ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα νά είμαι κάπως καλύτερα και να αρχίσω να ξαναβρίσκω τον εαυτό μου.






    beatlus
    27.02.2007, 13:38
    - χθες δεν πήγα σε ένα πρόγραμμα με μουσικο πρόγραμμα στο επίπεδο του αριστουργήματος
    - χθες όμως πήγα σε μια παράσταση που δεν με έκανε ούτε λεπτό να ξεχαστώ και που με έβαζε να σκέφτομαι πράγματα που αφορούν όλους και με πολλούς τρόπους μέσω του... χιούμορ!
    - τα τραγούδια του Νίκου Ξύδη δεν πρόκειται -μάλλον- ποτέ να διεκδικήσουν την είσοδό τους στο Μέγαρο Μουσικής για επανεκτελέσεις
    - Τα τραγούδια του Ξύδη μου έδωσαν, όμως χθες μιαν απάντηση... Καλώς ή κακώς παιρνούν μέσα από λογική κριτικής σοβαρών θεμάτων που μέσω του... ασόβαρου μας κινεί να σκεφτούμε σοβαρά
    - Ημουν επιφυλακτικός απέναντί του και σε έναν βαθμό παραμένω γιατί παράλληλα περιμένω αυτό το αιχμηρό που έβγαλε χθες να μην είναι... εποχιακό, αλλά να συνεχιστεί. Φαίνεται, ειλικρινές. Για να δούμε...
    - Καταλάβαινα πως η σκιά της Ελένης Βιτάλη, είναι μεγάλο βάρος. Καταρχήν, δεν μπορεί να γνωρίζει κανείς καλύτερα από τον ίδιο το πως το διαχειρίζεται και προσωπικά δεν είδα να μην έχει λύσει το θέμα με τον πιο φυσιολογικό τρόπο. Είναι ο... γιος της μητέρας του, τί να κάνουμε; Είναι ο εαυτός του και -προσωπικά- δεν ενοχλούν καθόλου, ούτε μπαίνουν συγκριτικά μετρα και σταθμά σε κοινά στοιχεία που μπορεί κανείς να διακρίνει κανείς τόσο στιχουργικά, όσο και στην φωνή (καλά, οκ, δεν μιλάμε για ταύτιση, αλλά νομίζω πως... κάτι πήρε το αυτί μου). Ολο αυτό είναι νορμάλ
    - Χθες πήγα σε ένα μαγαζί που θα του ταίριαζε να είναι εστιατόριο με ζωντανή μουσική η μικρό κλαμπ και όχι μουσική σκηνή
    - χθες πήγα όμως και σε ένα μαγαζί που η οπτική του σέβεται τον θεατή και πελάτη
    - χθες ξεκίνησα μετά από 11 ώρες δουλειά να βρεθώ ακροατής-θεατής σε μια παράσταση πλάι σε μια ετερόκλητη παρέα. Το αποτέλεσμα σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πάντα ερωτηματικό
    - χθες, όπως στις πιο πολλές συναντήσεις αυτής της υπέροχης ετερόκλητης παρέας, δεν... ησύχασα ούτε λεπτό! Γελάσαμε με την καρδιά μας, παντού υπήρχε άφθονη δόση θετικής ενέργειας και περάσαμε τέλεια! Σαν musicheaven, δηλαδή!
    rory166
    27.02.2007, 13:41
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 27-02-2007 στις 13:38 έγραψε...

    ... περάσαμε τέλεια! Σαν musicheaven, δηλαδή


    αυτο
    audioslave
    27.02.2007, 13:43
    pali toxasa
    Emilia_
    27.02.2007, 13:55
    Ενα πουλακι μου ειπε οτι περασατε τελεια.....?????

    Ε πειτε,πειτε ντεεεεεεεεεεε!!!!
    lvicky
    27.02.2007, 15:21
    Καλησπέρα σας, καλώς ήλθατε!!!!

    Χθές εγώ προσωπικά πέρασα πάρα πολύ ωραία!!!

    Ο Ξύδης μ'έκανε και γέλασα με κάποια απο τα τραγούδια του (πχ ...ο λαλακας...) και ενθουσιάστηκα με κάποια άλλα ( πχ το "Σε θυμάμαι" --> πολύ ωραίο τραγούδι) !!!!

    Επίσης ο antreas_dr καταπληκτικός (εισαι καλός εσυ τελικα.... )

    Γνώρισα τον Κινέζα που είχα λυσσάξει να τον γνωρίσω, είδα κλασικές ΜΗ φάτσες, μίλησα, γέλασα, ψιλοχόρεψα!

    Υπάρχουν και ντοκουμέντα...Θα τα ανεβάσει κανείς????

    ΥΓ: Κύριε Ξύδη μας γιατί τα βάλατε με το πολύ ωραίο και γεμάτο μυνήματα άσμα του Μακρόπουλου, τη Κρίση ????


    la vita e bella

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lvicky στις 27-02-2007 15:23 ]


    Emilia_
    27.02.2007, 15:41
    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 27-02-2007 στις 15:21 έγραψε...

    Υπάρχουν και ντοκουμέντα...Θα τα ανεβάσει κανείς????





    GL
    27.02.2007, 15:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 27-02-2007 στις 15:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 27-02-2007 στις 15:21 έγραψε...

    Υπάρχουν και ντοκουμέντα...Θα τα ανεβάσει κανείς????








    Σε λιγο........ερχονται!!
    rivera
    27.02.2007, 15:58
    Περασα ομορφα-ομορφα.....χαρηκα που σας ξαναειδα παιδακια.....
    Emaki
    27.02.2007, 16:11
    Και εγώ μια χαρά πέρασα!
    Μουσική , καλή παρέα , κουβεντούλα!

    Γέλασα, ψιλοχόρεψα (όπως γράφει και η Βικούλα!), άκουσα ωραία τραγούδια και ωραίες ερμηνείες πχ την Κιβωτό (μου άρεσε πολύ η ερμηνεία της Βαλέριας!) αλλά και το "Σε θυμάμαι" το οποίο είναι απλά κομματάρα!!!

    Υπήρχαν όμως κάποια σημεία που δεν μου άρεσε ο σχολιασμός των στίχων άλλων δημιουργών, όχι ότι κάποιοι δεν το άξιζαν βέβαια! (πχ Φοίβος).

    Πάντως αν και η διαγωγή μας ήταν κοσμιοτάτη, εκνευρίσαμε την συμπαθέστατη κυρία που μας εξυπηρετούσε!
    Κάποια στιγμή την άκουσα να λέει "Άντε γιατί άρχισαν να μου σπάνε τα νεύρα με τις Μαλ..... τους! Οι μισοί έχουν εισιτήρια και οι άλλοι μισοί όχι!"
    (Μέσα στους μισούς με τα εισιτήρια ήμασταν εγώ με την Βίκυ και την Λουκία! )

    Επίσης, χάρηκα πολύ που επιτέλους γνωρίσαμε τον κο Kinezes_trexoun_gymnes!
    Μαράζι το είχαμε!!!

    Τέλος, το σόλο του Αντρέα λίγο πριν φύγουμε ήταν όλα τα λεφτά λέμεεεεεεεεεεεεεε!



    beatlus
    27.02.2007, 16:23
    Εμυ, χίλια ευχαριστώ για τον σούπερ-ντούπερ ουάου αναπτήρα με διαστημικό... διακτινισμό που μου χάρισες! Επαθα την πλάκα μου!!! Χαχχαχαχαα
    Υ.Γ. Εγώ άκουσα την κυρία (στην οποία αναφέρθηκες) να λέει με μελαχγολία... "το ξέρω, έχω γίνει μέγαιρα απόψε..."
    zabetistas
    27.02.2007, 16:29
    απορια: που ηταν οι νοσοκομες????????

    οεο????????????