ελληνική μουσική
    306 online   ·  210.919 μέλη

    Πρόσκληση...στο ΑΚΡΟΠΟΛ

    gate
    03.03.2005, 22:48
    Δευτέρα 7 Μαρτίου 2005....Θέατρο Ακροπόλ, ώρα 19:00

    σας προσκαλούμε σε μια εκδήλωση με πολύ πολύ κόσμο πραγματικά...
    στην οποία θα συμμετάσχουμε και ο κ. Αηδονίδης κι εγώ.


    Πρόκειται για μια τιμητική εκδήλωση με τίτλο: "Μια φορά κι έναν καιρό" που διοργανώνει η Αποστολική Διακονία της Εκκλησίας της Ελλάδος

    Θα τιμηθούν με το σταυρό της Αποστολικής Διακονίας, από το μακαριώτατο αρχιεπίσκοπο κ.κ. Χριστόδουλο:

    - οι συγγραφείς:
    Γαλάτεια Γρηγοριάδου Σουρέλη
    Αγγελική Νικολοπούλου
    Νίκος Αρβανίτης
    Ζωή Κανάβα
    Κασσιανή Πανουτσοπούλου


    - ο θεατρικός συγγραφέας Τάκης Χρυσούλης

    - ο καραγκιοζοπαίχτης Ευγένιος Σπαθάρης

    - ο τραγουδιστής:
    Χρόνης Αηδονίδης

    - οι ηθοποιοί
    Άννα Καλουτά
    Γιάννης Βογιατζής
    καθώς και

    - το Ινστιτούτο Παιδαγωγικού Θεάτρου Θεάματος «Θεατρομάθεια».


    Θα παρουσιαστούν σε ενιαίο μουσικοθεατρικό δρώμενο με τον τίτλο «Μια φορά κι έναν καιρό…» αποσπάσματα από τα βιβλία της σειράς “Παιδικοί Ορίζοντες”


    Συντελεστές:

    Θεατρικό κείμενο: Τάκης Χρυσούλης

    Κείμενα –ποίηση: Αλ. Παπαδιαμάντης, Κωστής Παλαμάς, Γάλατεια Γρηγοριάδου Σουρέλη, Ζωή Κανάβα, Κασσιανή Πανουτσοπούλου, Μ. Βούκανου, Νίκος Αρβανίτης, Τάκης Χρυσούλης

    Μουσική - Ενορχήστρωση: Γιώργος Βούκανος

    Σκηνοθεσία: Άλκης Ζερβός

    Τραγουδούν: Χρόνης Αηδονίδης, Γεράσιμος Ανδρεάτος, Χριστίνα Παπουτσιδάκη, Νεκταρία Καραντζή, Δέσποινα Τσολάκη, Κωνσταντίνος Τζέμος

    Ερμηνεύουν: οι ηθοποιοί Άννα Καλουτά, Γιάννης Βογιατζής, Άλκης Ζερβός, Αλίκη Κατσαβού, Μελίνα Παπανέστωρος, Μάριος Συμεωνίδης, Τζανουκάκη Μαρία και ο Καραγκιοζοπαίχτης Ευγένιος Σπαθάρης.

    Συμμετέχει: η Πρότυπη Ορχήστρα Δωματίου Αθηνών & οι Χορωδίες Αρσακείου - Τοσιτσίου Εκάλης (Διδασκαλία Χορωδίας Χριστίνα Βαρσάμη-Κούκνη) Ελληνογαλλικής Σχολής Αγ. Ιωσήφ (Διδασκαλία Χορωδίας Ηλίας Λιαμής)

    Διεύθυνση μουσικών συνόλων: Γιώργος Αραβίδης

    Οργάνωση Παραγωγής: Γραφείο Οπτικοακουστικών & Προβολής Εκδόσεων Αποστολικής Διακονίας

    Παραγωγή: Αποστολική Διακονία Εκκλησίας της Ελλάδος

    Καλλιτεχνική επιμέλεια: Ινστιτούτο Παιδαγωγικού Θεάτρου Θεάματος "Θεατρομάθεια"

    Επιμέλεια χορωδιών και μουσικών συνόλων: Πολιτιστικό Ινστιτούτο Δημιουργίας & Καταγραφής ΝΑΜΑ

    Είσοδος: Ελεύθερη

    Χορηγός επικοινωνίας: Ραδιοσταθμός Εκκλησίας της Ελλάδος (89,5 FM)

    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gate on 04-03-2005 23:41 ]
    thanasis1987
    03.03.2005, 23:24
    Πειραζει που δεν ξερω που ειναι το ακροπολ?? Που ειναι? Αν μπορω θα ερθω φυσικα!


    thanasis1987
    03.03.2005, 23:27
    Πειραζει που δεν ξερω που ειναι το ακροπολ?? Που ειναι? Αν μπορω θα ερθω φυσικα!


    gate
    04.03.2005, 00:04
    Ιπποκράτους 9-11, Αθήνα
    thanasis1987
    04.03.2005, 00:06
    Ευχαριστωωωωωωω!!!


    jorge
    04.03.2005, 02:13
    Θα προσπαθήσω, αν και δίνω εκείνη τη μέρα το πιο βαρβάτο μάθημα της σχολής... Θα κάνω οτι μπορώ πάντως...
    gate
    04.03.2005, 23:40
    Μακάρι να τα καταφέρεις Γιώργο

    Κανένα πρόβλημα όμως αν όχι. Ενόψει εξετάσεων, σε καταλαβαίνω απόλυτα
    AlienP
    08.03.2005, 02:00
    Θα σας πω κάτι και πιστέψτε με γιατί λεω την αλήθεια! Ήμουν εκεί... Και όταν τραγουδούσε η Νεκταρία μας, το κοινό συγκλονίστηκε... Ένας κύριος μπροστά μου είχε βουρκώσει...
    Εκείνη δεν θα είναι ευχαριστημένη από την απόδοσή της, φυσικά πάντα υπάρχει το καλύτερο μα και πάντα το τραγούδι με ψυχή είναι καλό!
    Καλά για τον κ. Αηδονίδη τι να πω; Υποκλίνομαι!
    Κατά τ' άλλα ζεστή εκδήλωση στο κατάμεστο Ακροπόλ!
    gate
    08.03.2005, 11:38
    Σ' ευχαριστώ Πηγούλα μου και που ήσουν εκεί και για όσα γράφεις...εδώ
    Είναι αλήθεια πως σχεδόν ποτέ δεν είμαι ευχαριστημένη απ' την απόδοσή μου, αλλά, αν κατάφερα να συγκινήσω έστω και έναν άνθρωπο, τότε αυτό μου φτάνει, για να μη μετράω λάθη σήμερα...
    istoxastis
    08.03.2005, 13:14
    ... Ήμουν κι εγώ εκεί. Αρκετά καλή εκδήλωση. Σε φάση αποθέωσης, οι στιγμές του Χρόνη Αηδονίδη και της Νεκταρίας μας, που ειδικά στο πρώτο της κομμάτι θύμιζε ιέρεια αρχαίου χορού!
    gate
    08.03.2005, 19:28
    Χρυσόστομε σ΄ ευχαριστούμε πολύ, τόσο έγώ όσο και ο κ. Χρόνης, που ήσουν εκεί, μαζί μας, χθες το βράδυ.
    Το ότι σε γνώρισα επιτέλους από κοντά ήταν για μένα ένα από τα ωραιότερα γεγονότα της βραδιάς...