ελληνική μουσική
    489 online   ·  210.845 μέλη
    iroula
    14.03.2007, 22:37
    Ολόκληρες οι βιομηχανίες στηρίζονται στην καταναλωτική αγάπη-μανία των γυναικών!! Πολλά προιόντα μασ ενθουσιάζουν, αλλα εναν άνδρα τι?? Τι δώρα τουσ κάνετε? Αγόρια τι σας αρέσει?
    iroula
    15.03.2007, 17:54
    Xαζό το θέμα ε?? ΣΟΡΥ παιδιά!!
    pretty
    26.03.2007, 20:03
    γιατί χαζό;;;παντα αναρωτιέμαι τί δωρο να πάρω σε αγόρι.....εχω πάρει mp3,ανδρικό κόσμημα,μπρελόκ,και διάφορα από την ρεζέρβα....
    mariza18
    28.03.2007, 17:51
    πιστέυω πως ένα καλό δώρο για έναν άντρα είναι μία κολώνια ή-αν καπνίζει-ένα καλό αναπτήρα
    movflower
    28.03.2007, 19:37
    Μια χαρά ερώτηση, έχω κάποια πρόχειρα στο μυαλουδάκι μου τώρα, αλλά μάλλον χρειάζονται βελτίωση.

    -ένα ρούχο, που ξέρεις σίγουρα οτι θα του αρέσει
    -CDs με μουσική που του αρέσει
    -Καλλυντικά αν είναι και λίγο μέτρο
    -Ένα καλό βιβλίο
    -Ένα ακριβό αναπτήρα (μπορείς να ζητήσεις να χαράξουνε και τα αρχικά του) αν καπνίζει
    -κλασσικά μια κολώνια
    -εσώρουχα για τον ίδιο κι ας σε παρακαλάει να του αγοράσεις εσώρουχα που θα φοράς εσύ
    -ένα παιχνίδι για τον υπολογιστή ή τα υπόλοιπα ηλεκτρονικά - το πόσο λατρεύουν τα παιχνίδια οι άντρες δεν περιγράφεται. Πολλές χωρίζουνε τώρα τελευταία διότι ο δικος τους κόλλησε στο playstation που αν δεν λανθάνομαι βγήκε και το 3.
    -κάτι σε ξυριστική, σε τέτοια;
    -αξεσουάρ για τον υπολογιστή ή το αυτοκίνητο του.

    κάτι άλλο αγόρια; Για βοηθείστε!

    chilly1305
    11.07.2011, 20:04

    Ε

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : chilly1305 στις 13-07-2011 09:19 ]


    chilly1305
    13.07.2011, 09:17

    [


    trelakias
    13.07.2011, 12:36

    Για δύσκολες περιπτώσεις που τα χόμπι κλπ δεν βοηθάνε... ένα ποτάκι δεν πάει ποτέ χαμένο όπως και ένα cd (όχι του Χατζηγιάννη).  Μπορεί να έχουμε γεμάτη κάβα και δισκοθήκη αλλά το καθένα εκεί μέσα έχει την αξία του. :D

    Βέβαια ωραία δώρα τώρα που έχουμε και οικονομική δυσχέρεια είναι χρήσιμα αντικείμενα της καθημερινότητάς μας...

    Μην πάρετε στολίδια για το αυτοκίνητο, πάρτε ένα σετ καθαρισμού {#emotions_dlg.clap}


    mary_omikron
    13.07.2011, 16:40

    Παράθεση:

    Το μέλος Spartan-Werewolf στις 13-07-2011 στις 11:45 έγραψε...

    Βιβλία: Διαβάζουμε Πάρα Πολλά!...

    Το πρόβλημα ξεκινά με το τι θεωρείτε εσείς «ένα καλό βιβλίο» με το τι θεωρούμε εμείς «ένα καλό βιβλίο»… Για εσάς η καλή λογοτεχνία κυμαίνεται από το: «Η αγάπη άργησε μια ημέρα» της Λιλής Ζωγράφου και φτάνει μέχρι το: «Ο Αγαπημένος» της  Colette, για εμάς η καλή λογοτεχνία κυμαίνεται από το:  «Έρωτας στα χρόνια της χολέρας» του Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες και φτάνει μέχρι το: «Ο Πύργος» του Φράντς Κάφκα…

    -----------------

    «… και με το φως του λύκου επανέρχονται»

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spartan-Werewolf στις 13-07-2011 12:46 ]



    Δεν ξέρω άν το έμαθες, αλλά σε μερικές γυναίκες πάει και λίγο παρακάτω απ τον "Αγαπημένο" της  Colette... Στην  "Αυτοκρατορική μνήμη του αίματος" π.χ, για να μην το στείλω παρακάτω σε Ζώρζ Περέκ και τις "Οδηγίες Χρήσεως" και τρομάξεις με την κατρακύλα που πήραμε....Innocent

    ΥΓ.  Με απογοητεύεις και συγχρόνως ανησυχώ πάρα πολύ... δεν ανέφερες Κοέλιο  και το σύμπαν που συνομωτεί.... {#emotions_dlg.happycrazy}


    -----------------
    αυτός ο κόσμος μπορεί ν΄αλλάξει Κεμάλ..μέσα στις καρδιές, στις πλατείες, σε γραφεία οβάλ..θέλει σωστοί χιλιάδες να΄ναι στους τροχούς, να΄ναι η ψυχή η νύφη και γαμπρός ο νους...(ετεροχρονισμένη απάντηση του Ρασούλη στο αριστούργημα του Γκάτσου)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 13-07-2011 16:52 ]


    MikeGnR
    13.07.2011, 17:46
    Στους άντρες δεν αρέσουν τα πρακτικά δώρα τόσο πολύ όσο στις γυναίκες, οπότε ανεξαρτήτου κόστους βρείτε κάτι που να το εκτιμήσει σαν συμβολικό δώρο αναλόγως και με το τι τύπος είναι... Θα μπορούσε να είναι κάτι συλλεκτικό ή σπάνιο ή υπερβολικά συνηθισμένο, αλλά πρέπει να ξέρετε πως ΠΡΕΠΕΙ έχει νόημα για εκείνον. Όπως το παράδειγμα που έδωσε η Zeta490, ή κανα εισητήριο για ποδόσφαιρο/συναυλίες κτλ., καμιά φανέλα των Led Zeppelin, ακόμα και κανά στολίδι ή μπρελόκ που θα το βλέπει αρκετά συχνά. Αντιθέτως, CD με ερωτικά τραγούδια (βάλ'τε μέσα και τον Χατζηγιάννη), αρκουδάκια που γράφουν πάνω τους I love you κτλ, προσωπικά το θεωρώ μια αρκετά κακή επιλογή, ούτε στους 2 μήνες ούτε και στα 22 χρόνια. Προτιμήστε κάτι πιο προσωπικό και ιδιαίτερο.
    Hastaroth
    13.07.2011, 20:43

    Εγώ πάντως θα εκτιμούσα όποια θα μού έκανε δώρο μιά 24κάναλη κονσόλα γιά το home studio μου,αλλά σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς ούτε ένα fader δέν μπορεί να αγοράση κανείς.Οπότε με βλέπω να διέρχωμαι το υπόλοιπον τού βίου μου με την Fostex 820 που απέκτησα πρό 15ετίας....


    Foidel
    18.07.2011, 13:38

    Ένα καλό βιβλίο φυσικά!


    ins2anity
    21.07.2011, 16:37

    χμ...δωρο για αντρες...

    εγω απολαμβανω πολυ τις ζωγραφιες...

    θα μου πεις δεν ζωγραφιζουν ολοι καλα...

    εμενα παντως μου αρεσουν οι ανθρωποι και τα χρωμματα...

    και το καλο φαι αλλα μαλλον δεν κανει για δωρο...

    οχι οτι απαιτησα ποτε ανθρωπο για δωρο τεσπα....

    ας μην το κουρασω και πολυ,

    μου αρεσουν τα δωρα οταν εχουν κατι ψιλα και απο ψυχη

    ενα βιβλιο, ενα σκιτσο

    μια αφιερωση γλυκια

    τα δωρα τα ωραια δεν ειναι αναγκη να ναι ακριβα

    το καλυτερο δωρο που μου'χουν δωσει ηταν ενα κερι

    πανω σε τουρτες 4 φορες εγνωρισε γιορτη

    κι εμενα μου μεινε δωρο ενος εκατοστου

    δωρο πανακριβο αξιας ενος ευρου

    κι ομως καθε γιορτη ξεχωριστη

    μ'ανθρωπους που αγαπω και με κρασι

    και με μοναχα ενα ευρω

    ο πωλητης μου'δωσε θυσαυρο...

    μα δεν ειναι ολοι οπως εγω

    αμα δεν παιζει το ρευστο

    υπαρχει δωρο αταιριαστης αξιας

    υψηλοτερο ισως καθε προσδοκιας

    το δωρο που αρεσει στον αντρικο τον πλυθησμο

    ειναι το (παντα ευπροσδεκτο) στοματικο...

     


    Astrolavos-oneiron
    21.07.2011, 20:04

    Εγώ θα επέλεγα το cd και το βιβλίο, ή εν πάσει περιπτώσει κάτι το ιδιαίτερο!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 21-07-2011 21:03 ]