ελληνική μουσική
    984 online   ·  210.856 μέλη

    πιστεύετε στο shopping therappy? Ποιά είναι η γνώμη σας ?

    renabill
    03.05.2007, 13:26
    Λοιπόν πολλές φορές όταν ψωνίζω, ανεβαίνει η ψυχολογία μου. και μην νομίζετε ότι είμαι κανένα ψώνιο η fashion victim αλλά αγοράζω σχεδόν πάντα πράγματα που χρειάζομαι..........
    Πώς εξηγείται αυτό που λέμε shopping therappy? Και θα ήθελα να πάρω απάντηση κυρίως από άντρες για το πως νιώθουν όταν παίρνουν κάτι που θέλουν πολύ.
    movflower
    04.05.2007, 00:17
    έχω κι εγώ την περιέργεια να δω τις απαντήσεις των παιδιών.

    Ό,τιδήποτε μας ευχαριστεί, τονώνει το ηθικό μας, για αυτό και το ψώνισμα, είναι ένα είδος θεραπείας για την ψυχούλα και την αυτοπεποίθηση μας. Όμως καμιά φορά, αν το παρακάνουμε, μπαίνουμε σε φαύλο κύκλο, και αν δεν προσέξουμε, θα τα πάρει όλα η τράπεζα.

    Για αυτό καλύτερα να μένουμε μακριά από την πιστωτική στις πολύ μαύρες μας μέρες.
    renabill
    19.05.2007, 02:04
    Σωστό αλλά έλα που όλοι οι Έλληνες ή σχεδόν όλοι τις χρησιμοποιούν....
    renabill
    19.05.2007, 02:06
    Λοιπόν όταν άνοιγα αυτό το τόπικ περίμενα να υπάρχουν πολλές απαντήσεις αν κρίνω από τον τρελό ρυθμό καταναλωτισμού των περισσότερων νέων.Μα γιατί δεν απελευθερώνεστε αγαπητά μέλη του ΜΗ, να ακούσουμε την γνώμη σας?
    movflower
    20.05.2007, 18:51
    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 19-05-2007 στις 02:06 έγραψε...

    Λοιπόν όταν άνοιγα αυτό το τόπικ περίμενα να υπάρχουν πολλές απαντήσεις αν κρίνω από τον τρελό ρυθμό καταναλωτισμού των περισσότερων νέων.Μα γιατί δεν απελευθερώνεστε αγαπητά μέλη του ΜΗ, να ακούσουμε την γνώμη σας?



    Πολύ καλή ερώτηση!
    Αλήθεια, κι εγώ περίμενα να δω αρκετά σχόλια... χμ.....
    Μήπως να άλλαζες τον τίλο, σε απλό "shopping therapy".... ?

    MyNameIsDo
    20.05.2007, 22:09
    Παιδιά να σας πώ κι εγώ την γνώμη μου! Δεν έχω καταλάβει πώς ακριβώς λειτουργεί το shopping therapy, αλλά σίγουρα χαίρομαι πάρα πολύ με τις καινούριες αγορές που κάνω.
    Παρόλα αυτά δεν πιστεύω οτί πρόκειται για θεραπευτικό μέσο, για μένα τουλάχιστον. Αντιθέτως μάλιστα, εγώ θα ένιωθα ψιλοχάλια άν σκότωνα τα λεφτά μου κάθε φορά που είχα ανάγκη για ηθικο-ψυχολογική ανάταση. Θα προτιμούσα να τα έδινα σε κάποιον που τα είχε πιό μεγάλη ανάγκη, και σίγουρα αυτή μου η κίνηση θα με έκανε να νιώθω πολύ καλά.

    αυτά!
    renabill
    21.05.2007, 16:28
    Ισως εχεις δίκιο, αλλα πολλές φορές δεν ευχόμαστε να κερδίζαμε το ΛΟΤΤΟ και σκεφτόμαστε τι θα κάναμε αυτά τα λεφτά? Οι περισσότεροι θα αγόραζαν κάτι για τον εαυτό τους....
    renabill
    21.05.2007, 16:36
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 20-05-2007 στις 18:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 19-05-2007 στις 02:06 έγραψε...

    Λοιπόν όταν άνοιγα αυτό το τόπικ περίμενα να υπάρχουν πολλές απαντήσεις αν κρίνω από τον τρελό ρυθμό καταναλωτισμού των περισσότερων νέων.Μα γιατί δεν απελευθερώνεστε αγαπητά μέλη του ΜΗ, να ακούσουμε την γνώμη σας?



    Πολύ καλή ερώτηση!
    Αλήθεια, κι εγώ περίμενα να δω αρκετά σχόλια... χμ.....
    Μήπως να άλλαζες τον τίλο, σε απλό "shopping therapy".... ?





    Ginetai na allajeis titlo?