ελληνική μουσική
    781 online   ·  210.833 μέλη

    Ιστορίες με ταξιτζήδες

    margo
    05.08.2007, 13:37
    Όλοι έχουμε να διηγηθούμε τουλάχιστον μια απίστευτη ιστορία με κάποιο ταξιτζή!!
    Ειδικά όσοι κυκλοφορούμε στην Αθήνα,έχουν δει πολλά τα ματάκια μας

    Επίσης μεγάλο ενδιαφέρον έχουν οι ιστορίες με πελάτες που έχουν να πουν οι ίδιοι οι ταξιτζήδες.Εκτός από αυτές που περιέχουν πανέμορφες γυναίκες που τους έκαναν "ανήθικες προτάσεις" κατά τη διάρκεια της κούρσας(που συνήθως είναι μυθοπλασίες παρόμοιες με μερικών ψαράδων και κυνηγών..)

    Αρχίζω εγώ με μια δική μου περιπέτεια ως πελάτης.

    Πήγα στο (πρώην Ανατολικό)αεροδρόμιο να παραλάβω την ξαδερφούλα μου που ερχόταν από Αμβούργο.Ο ταξιτζής που πέτυχα από Κυψέλη προς αεροδρόμιο ήταν συμπαθέστατος,ευγενέστατος και μιλούσε όσο ήταν απαραίτητο για να συνεννοηθούμε μια χαρά..(σε αντίθεση με άλλους που επιμένουν να σου εξιστορήσουν τη ζωή τους,να μάθουν τα πάντα για σένα και να σου αναλύσουν λεπτομερώς την πολιτικοοικονομική κατάσταση της χώρας ).
    Αφού παρέλαβα την ξαδέρφη,μπαίνουμε σε άλλο ταξάκι που περίμενε έξω από το αεροδρόμιο(τι καλά..)
    "Που πάτε?"ρωτά ο επαγγελματίας..
    "Νέα Φιλαδέλφεια"απαντά η ξαδέρφη.
    "Ωωωχ!!"λέει αυτός και ξεκινάει..
    "ΤΙ ΩΧ?"λέω εγώ
    "Τίποτα,ντάξει"..

    Δεν προλαβαίνουμε να διανύσουμε 100 μέτρα και λέει:

    "Πωω πω,τι θυμήθηκα τώρα..!!
    Ξέχασα στο σπίτι τον καφέ και το τάπερ με το φαγητό μου!!
    Πρέπει να πάω Καλλιθέα κορίτσια να τα πάρω!Εγώ χωρίς τον παγωμένο καφέ μου δεν μπορώ να δουλέψω.Λοιπόν θα σας βρω ένα συνάδελφο να σας πάρει.."



    Παλιό το κόλπο,μας βρίσκει άλλο ταξί και μετά ζήταγε να τον πληρώσουμε (300δρχνομίζω)επειδή μας πήρε από το αεροδρόμιο λέει!!
    Αλλά η δικαιολογία με το ταπεράκι τρομερή.....!!
    Φυσικά δεν του δώσαμε δεκάρα τσακιστή και τσαντίστηκε και φώναζε:"άντε από δω παλιοκότες!!!"