ελληνική μουσική
    806 online   ·  210.833 μέλη

    Πληροφορίες για COSMOMUSICA (χάρτες, λεωφορεία κλπ)

    jorge
    15.01.2008, 12:59


    Η πρωτη Διεθνής Έκθεση Μουσικής Βιομηχανίας και παράλληλο forum για τη δισκογραφία και την προηγμένη μουσική τεχνολογία στην Ελλάδα, διοργανώνεται από 14 μέχρι 18 Μαίου 2008 στο Εκθεσιακό Κέντρο ΕΚΕΠ (20.000 τμ), στή Μεταμόρφωση Αττικής , 8ο χιλιόμετρο Εθνικής οδού Αθηνών - Λαμίας. 

    Η έκθεση θα λειτουργεί από τις 12 το μεσημέρι έως τις 22.00 το βράδυ (Πέμπτη 15 έως Κυριακή 18 Μαΐου). Την Τετάρτη 14 Μαΐου υπάρχει το βραδάκι ένα pre-opening στις 20.00 (τα περίπτερα θα είναι προσβάσιμα από τις 15 Μαΐου).

    Και το καλύτερο;

    Στην έκθεση θα έχει περίπτερο και το MusicHeaven

    Επομένως θα σας περιμένουμε από το περίπτερό μας, το οποίο θα είναι παρεΐστικο, με μουσική που θα ακούγεται live από τον ραδιοφωνικό μας σταθμό (!), με μουσικά όργανα για αυτοσχέδια γκρουπάκια, μπύρες, αυτοκόλλητα, μπλουζάκια, LCD TV με DVD που θα δείχνει video και φωτογραφίες από τα Live και τις συναντήσεις μας και πολλά άλλα που θα σκεφτούμε μαζί μέχρι τον Μάιο.

    Παράλληλα θα παρακολουθούμε μουσικά σεμινάρια και θα επισκεπτόμαστε και το κεντρικό stage που θα είναι στον από πάνω όροφο, στον οποίο θα παίζουν live μέλη του MusicHeaven! Ήδη έχουν κλείσει συμμετοχή οι Lathos Pathos (του Βασίλη Σαλταγιάννη) και οι Ixtheis, ενώ αναμένονται επιπλέον συμμετοχές από συγκροτήματα πολύ γνωστά στη μουσική μας κοινότητα.

    Μέσα Μαζικής Μεταφοράς:
    Α9 Ξεκινάει από Χαλκοκονδύλη. Κατεβαίνετε στην Πλατεία της Μεταμόρφωσης και από εκεί περπατάτε περίπου 10 λεπτά για να φτάσετε στο ΕΚΕΠ. (ΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗ -Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ- ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ).
    Β9 Είναι η ίδια διαδρομή με το Α9. (ΧΑΛΚΟΚΟΝΔΥΛΗ -ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ- Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ).
    724 Ξεκινάει από Θρακομακεδόνες και περνάει από Λ. Ηρακλείου και μετά από 28ης Οκτωβρίου απ΄ όπου μπορείτε να επιβιβαστείτε εάν έχετε χρησιμοποιήσει τον Ηλεκτρικό και έχετε σταματήσει στον σταθμό της Ν. Ιωνίας και κατεβαίνετε στην (Στάση Γυμνάσιο) Λ. Τατοΐου και μετά πρέπει να ακολουθήσετε την οδό Οδυσσέως και σε 5 λεπτά είστε στο ΕΚΕΠ. (ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ – ΑΧΑΡΝΑΙ -Ν. ΙΩΝΙΑ).
    541 Ξεκινάει από την Εκκλησία του Σωτήρος και τερματίζει στον σταθμό Αμαρουσίου, αυτό για όσους θέλουν να έρθουν από το Μαρούσι. (ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ- ΣΤΑΘ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ).
    Επίσης υπάρχει τοπική συγκοινωνία του Δήμου με Νο 1 και Νο 20 κάθε μισή ώρα από τον Σταθμό Ηρακλείου (για όσους χρησιμοποιήσουν τον Ηλεκτρικό) και τερματίζει στην Εκκλησία του Σωτήρος. Από εκεί πάλι θα πρέπει να ακολουθήσουν την οδό Οδυσσέως και σε 5 λεπτά είναι στο ΕΚΕΠ.

    Με το αυτοκίνητό σας
    Μέσω της Εθνικής Οδού Αθηνών - Λαμίας. Το εκθεσιακό κέντρο βρίσκεται στη Γέφυρα της Μεταμόρφωσης στο ρεύμα προς Λαμία. Από Αττική Οδό: έξοδος Β (Αθηνών - Λαμίας)

    Χάρτης: http://www.cosmomusica.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=67


    Χρήσιμα Links
    - COSMOMUSICA
    - Εκθεσιακό Κέντρο
    - Κόστος και Παροχές (για όσους θέλουν περίπτερο)
    - Δηλώστε συμμετοχή για συναυλία

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-05-2008 09:36 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-05-2008 09:39 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-05-2008 17:10 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 13-05-2008 21:06 ]


    επισυναπτόμενα: map.jpg 
    spiroos
    15.01.2008, 13:18
    Πολύ ωραία νέα!!!

    Αλλά για να στηθεί (κυριολεκτικά και μεταφορικά )περίπτερο και να λειτουργήσει (βάρδιες κτλ) χρειάζεται τη βοήθεια πολλών...υποθέτω.

    Θέλω να πιστεύω πως και σε αυτή την περίπτωση θα συνεχιστεί το πνεύμα συλλογικότητας των μελών του Musicheaven....


    Λογικά όσο πλησιάζουν οι ημερομηνίες θα έχουμε και περισσότερα νέα και το τι μπορούμε να προσφέρουμε, έτσι jorge;




    Η ζωή αλλάζει δίχως να κοιτάζει τη δικιά σου μελαγχολία.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spiroos στις 15-01-2008 13:39 ]


    jorge
    15.01.2008, 13:27
    Βέβαια, θα μας οργανώσω εν καιρώ

    Για αρχή θέλουμε κάποιον που να έχει projector (+πανί). Αν υπάρχει κανείς που θα μπορούσε να μας το παραχωρήσει, να μας ενημερώσει.

    Επίσης περιμένω προτάσεις-ιδέες σχετικά με τη διακόσμηση, το στήσιμο και την ατμόσφαιρα που θα θέλατε να δημιουργήσουμε στο περίπτερό μας
    uNick
    15.01.2008, 13:35
    Θα ευχηθώ να έχουμε την καλύτερη δυνατή παρουσία στην έκθεση.
    Από τώρα ενημερώνω ότι, αν και ο χρόνος μου τον Μάιο είναι αρκετά περιορισμένος, θα μπορώ σίγουρα να είμαι εκεί από το μεσημέρι του Σαββάτου μέχρι και το κλείσιμο της έκθεσης.
    Επίσης, αν η πολυετής πείρα μου σε πολλών ειδών εκθέσεις και παρουσιάσεις μπορεί να βοηθήσει, είτε στο σχεδιασμό και το στήσιμο του περιπτέρου είτε οπουδήποτε αλλού, είμαι από τώρα στη διάθεσή σας.
    Καλή επιτυχία να'χουμε!




    eleni
    15.01.2008, 13:48
    Να μην ξεχάσω να σιδερώσω το πανό!!!!

    Ακόμη ένας εθελοντής περιμένει εντολή σας !!!!


    marylin
    15.01.2008, 14:46
    Πολύ ευχάριστο νέο!

    Στη διάθεσή σας κι εγώ!
    pastella
    15.01.2008, 19:05
    Ωωω! Τι ωραία νέα! Θα δω και εγώ πως μπορώ να βοηθήσω. Απ' όπου μπορώ βέβαια.

    Video streaming live με καμερα από το Β.Κ.???
    theotita
    15.01.2008, 21:55
    Ωραιότατα!!! Μπράβο!!!

    Από διακόσμηση νομίζω πως θα μας καλύψουν αφήσες και "πανό" όπως στα live κι ίσως θα ήταν ωραία να είχαμε κι αληθινές ζέρμπερες, κ γιατί όχι να δίνουμε στους επισκέπτες μας μαζί με τ'άλλα! Πολλά θέλω;

    Δυστυχώς δεν ξέρω αν θα μπορώ και πόσο να βοηθήσω πολύ ενεργά, αν και το θέλω πολύ (λες να έχω πάρει τουτου μέχρι τότε;!). Ελπίζω πως έστω κι από μακρυά θα βρεθεί κάποιος τρόπο να συμμετέχω ή/και να βοηθήσω!!!


    jorge
    15.01.2008, 23:04
    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 15-01-2008 στις 19:05 έγραψε...

    Video streaming live με καμερα από το Β.Κ.???



    Αυτό νομίζω θα είναι εύκολο. Επίσης, πιθανότατα οι συναυλίες να μεταδίδονται ζωντανά και μέσω MySpace.
    XeniaRodo
    15.01.2008, 23:31

    .

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : XeniaRodo στις 12-12-2008 17:55 ]


    jorge
    16.01.2008, 15:28
    Ώρα;
    melkat06
    16.01.2008, 15:56
    Παράθεση:

    Το μέλος eleni στις 15-01-2008 στις 13:48 έγραψε...

    Ακόμη ένας εθελοντής περιμένει εντολή σας !!!!





    Ααααααααααα... Μαζί με Εleni κι εγώ.....!

    KIT_KAT
    16.01.2008, 22:09
    Αααα....τι ευχάριστα νέα! Ποιος θα το φανταζόταν τόοοοοτε (τι θυμήθηκα τώωωωρα)...


    Κι εγώ μέσα για ό,τι χρειαστεί! (πού είναι η Μεταμόρφωση; )


    Deos
    17.01.2008, 00:31
    Θα πράξω κι εγώ τα δέοντα!
    antreas_dr
    17.01.2008, 01:20
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 16-01-2008 στις 15:28 έγραψε...

    Ώρα;



    Μάλλον στις 21.00... Δεν έχουμε ενημερωθεί ακόμα!
    όταν το μάθουμε θα σας ενημερωσουμε...
    dimitrapan
    17.01.2008, 09:17
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 15-01-2008 στις 23:31 έγραψε...

    πριν λίγο μάθαμε οτι οι "ΒΡΑΔΥΝΥ ΤΥΠΥ" θα εμφανιστούν στις 17 Μαίου. Την ίδια μέρα με τον Μπάμπη Στόκα και τους Ixtheis...






    Χορχίτο, για ό,τι χρειαστείτε, σφυρίξτε...
    fantasma
    17.01.2008, 10:05
    μπραβο!!!
    gialina_giannina
    17.01.2008, 16:22
    Πολύ ευχάριστα νέα! Μπράβο παιδιά!
    Για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστείτε, είμαι στη διάθεσή σας!
    sylviaki
    17.01.2008, 18:36
    πολυ ενδιαφερον!!αν ζω μεχρι τοτε(και δεν εχω χτυπησει ενεσεις απο τις διαφορες υποχρεωσεις)θα ήθελα να βοηθησω οπως μπορω, έστω και ελαχιστα..
    XeniaRodo
    20.01.2008, 18:21
    Εννοείται πως αν χρειαστεί η βοήθειά μου είμαι μέσα...



    Χόρχε αν εχεις καποια κατοψη του περιπτέρου... να τη δούμε...