ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.833 μέλη

    Τι θεωρείτε χάσιμο χρόνου;

    kamelia8
    21.02.2008, 23:21
    Το να προσπαθείς να πείσεις αυτούς που σου 'χουν δηλώσει ότι δεν αλλάζουν γνώμη.
    Το να προσπαθείς να δείξεις ότι είσαι κάτι... Άσε τους άλλους να το καταλάβουν μόνοι τους!
    Το να κοιμάσαι στη διάρκεια της μέρας! (Ξέρω ότι πολλοί θα διαφωνήσουν μ' αυτό!)

    Εσείς, τι θεωρείτε χάσιμο χρόνου;

    punkster
    22.02.2008, 13:16
    To shopping: τεραστιο και παντελως ανουσιο χασιμο χρονου και χρηματων για πραγματα που στην πλειοψηφια των περιπτωσεων δεν σου προσφερουν τιποτα περισσοτερο απο ψευδη ευχαριστιση και ικανοποιηση, καλυψη της αναγκης για ομοιομορφια, αισθηση κατοχης και πλουτου και καποια ηλιθια και χαζη ματαιοδοξια......
    Η τηλεοραση: στο μεγαλυτερο ποσοστο δεν προσφερει τιποτα αξιολογο, απλως ενα σωρο βλακειες που αν το σκεφτειτε καλυτερα τι μας ενδιαφερουν εμας???????? ειναι αντελως αφυσικο να καθομαστε και να αποχαυνωνομαστε μπροστα στην τν και να παρακολουθουμε τη ζωη μεσα απο ενα κουτι, ενω στην ουσια ολα ειναι εκει εξω. Και τελος, ειμαστε τουλαχιστον χαζοι αν, ενω εχουμε πληρη επιγνωση, καθομαστε εθελοντικα να μας ξεπλενουν τον εγκεφαλο
    Το ιντερνετ: δυστυχως, εχει φαει κοσμο και κοσμακι......Ειναι εθισμος, θελει προσοχη!


    Αυτα!

    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 22-02-2008 13:17 ]


    Conspiratus
    22.02.2008, 13:33
    Ουτε εκθεση να εγραφες βρε punkster|!!!!χεχεχε...
    copy-paste απο κανενα βιβλιο εκθεσης τα εκανες????λολ...

    Τεσπα...για το shopping(αν και μονο επειδη το βαριεμαι ελλεινα!) και την tv θα συμφωνισω...
    επισης...το διαβασμα(χεχε...κλασικη μαθητρια του 16 ειμαι...τι περιμενατε???),το να κανεις κατι μονο και μονο επειδη αρεσει στους αλλους και οχι σε εσενα,...και οι διακοπες στο χωριο μου(!!!).


    P-A-B-L-O
    24.02.2008, 14:44
    Να απαντάω σε τέτοιου είδους ερωτήσεις
    Vanna
    24.02.2008, 15:07
    Χάσιμο χρόνου είναι το πήξιμο στην κίνηση! Αυτοί δεν είναι δρόμοι! Ένα ατελείωτο parking είναι!
    koukli
    24.02.2008, 16:05
    H TV...
    Ο μεσημεριανός ύπνος...

    Stroumfita456
    24.02.2008, 19:36
    χασιμο χρόνου ε?μμμμ!!!!!η τηλεοραση....!και το πσ(ανάλογα πως το χρησιμοποιεις,μην παρεξηγηθω πάλι)
    kamelia8
    24.02.2008, 20:09
    Παράθεση:

    Το μέλος P-A-B-L-O στις 24-02-2008 στις 14:44 έγραψε...

    Να απαντάω σε τέτοιου είδους ερωτήσεις



    Ήδη έχασες το χρόνο σου!
    MrsStranger
    25.02.2008, 00:18
    xasimo xronou?.. o ipnos kata tn diarkia ts meras, i koutsompolitsikes k saxles ekpompes tis tv.. genika na asxolise me asxetous an8ropous k tis zoes tous.. otan kanis i vriskese kapou p den s aresei, apla epeidi to thelous i alli..
    genika otan kanis kati p dn s aresei esena prosopika..!! giati alios k to pio ilithio pragma, kapios mpori na t vlepei apo alli plevra k na matheni kati apo afto..

    doulis33
    02.03.2008, 12:44
    Ε όχι ο ύπνος χάσιμο χρόνου ρε παιδιά!!! Τέλος πάντων...
    Χάσιμο χρόνου θεωρώ την tv, λίγο το ίντερνετ (ανάλογα βέβαια και πώς το χρησιμοποιεί κανείς) και το να λιώνεις άπειρες ώρες για καφέ με άτομα που έτσι και αλλιώς είσαι όλη μέρα μαζί τους!!
    kamelia8
    04.03.2008, 12:30
    Παράθεση:

    Το μέλος doulis33 στις 02-03-2008 στις 12:44 έγραψε...

    το να λιώνεις άπειρες ώρες για καφέ με άτομα που έτσι και αλλιώς είσαι όλη μέρα μαζί τους!!




    Σωστός!
    pretty
    08.03.2008, 18:20
    σίγουρα ο μεσημεριανός ύπνος και πολύ χαιρομαι που είδα και άλλα άτομα να υποστηρίζουν το ίδιο...μου την σπάει ειδικά το καλοκαίρι με την παρέα μου να έχω όρεξη για να κάνω πράγματα και όλοι να θέλουν να κοιμηθούν.. πάει όλη η μερα χαμένη...
    marakiasteraki
    05.04.2008, 07:00
    Τις κοσμικες εκδηλωσεις....Αλλα δυστυχως κι αυτες χρειαζονται....
    Τον μεσημεριανο υπνο....Νιωθω οτι χανω τη μερα μου....(Κουφο,ε; )
    Να βλεπω ολα τα σιριαλ σε επαναληψη....
    Την δουλεια τραγουδιων, εαν κι εφοσον δεν επελεχτουν για καποια δισκογραφικη δουλεια....Τζαμπα κοπος δηλαδη....
    Να φτιαχνω περιπλοκα χτενισματα.....
    και αλλα πολλα!!!
    rompa
    05.04.2008, 10:52
    να είμαι τουλάχιστον 1 ώρα στο αυτοκίνητο προκειμένου να πάω σε κάποια περιοχή που απέχει πάνω από 10 χιλιόμετρα από εκεί που μένω

    Vanna
    05.04.2008, 14:24
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 05-04-2008 στις 10:52 έγραψε...

    να είμαι τουλάχιστον 1 ώρα στο αυτοκίνητο προκειμένου να πάω σε κάποια περιοχή που απέχει πάνω από 10 χιλιόμετρα από εκεί που μένω




    Σε καταλαβαίνω απόλυτα...το μόνο που το κάνει υποφερτό είναι η μουσική...
    emmanuella
    05.04.2008, 14:37
    Βρε παιδιά...να μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με όλους σας...!!!

    Φυσικά υπάρχουν πράγματα που δεν αξίζει να τα κάνουμε...και θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε αυτόν τον χρόνο για να κάνουμε κάτι που αξίζει αλλά όλα τα πράγματα κ οι ασχολίες μας γίνονται για κάποιον λόγο...
    Είτε για την ευχαρίστηση μας είτε επειδή πρέπει...είτε επειδή δεν έχουμε τπτ άλλο να κάνουμε...


    Και θα διαφωνήσω τελείως με όσους είπαν ότι ο μεσημεριανός ύπνος είναι χάσιμο χρόνου...ποτέ δεν ξέρεις τι κάνει ο άλλος την υπόλοιπη μέρα...εγώ παράδειγμα δεν μπορώ χωρίς να κοιμηθώ το μεσημερι...!!

    Εντελώς Φιλικά...!!!
    konvoulis
    05.04.2008, 23:34
    το διαβασμα
    kamelia8
    06.04.2008, 00:19
    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 05-04-2008 στις 14:37 έγραψε...

    Βρε παιδιά...να μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με όλους σας...!!!

    Φυσικά υπάρχουν πράγματα που δεν αξίζει να τα κάνουμε...και θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε αυτόν τον χρόνο για να κάνουμε κάτι που αξίζει αλλά όλα τα πράγματα κ οι ασχολίες μας γίνονται για κάποιον λόγο...
    Είτε για την ευχαρίστηση μας είτε επειδή πρέπει...είτε επειδή δεν έχουμε τπτ άλλο να κάνουμε...


    Και θα διαφωνήσω τελείως με όσους είπαν ότι ο μεσημεριανός ύπνος είναι χάσιμο χρόνου...ποτέ δεν ξέρεις τι κάνει ο άλλος την υπόλοιπη μέρα...εγώ παράδειγμα δεν μπορώ χωρίς να κοιμηθώ το μεσημερι...!!

    Εντελώς Φιλικά...!!!



    Δε σε παρεξηγεί κανείς! Ο καθένας έχει τις απόψεις του!!
    punkster
    06.04.2008, 17:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Vanna στις 05-04-2008 στις 14:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 05-04-2008 στις 10:52 έγραψε...

    να είμαι τουλάχιστον 1 ώρα στο αυτοκίνητο προκειμένου να πάω σε κάποια περιοχή που απέχει πάνω από 10 χιλιόμετρα από εκεί που μένω




    Σε καταλαβαίνω απόλυτα...το μόνο που το κάνει υποφερτό είναι η μουσική...



    Γι αυτο παιδια, σε τετοιες περιπτωσεις, ή παμε με τα ποδια, ή με κανεναν ηλεκτρικο....


    dimomarg
    06.04.2008, 19:39
    να βλέπεις talk show και τις ειδήσεις του STAR