ελληνική μουσική
    272 online   ·  210.909 μέλη

    το νεο cd του παυλου παυλιδη......

    dimitrioskalantzis
    09.10.2004, 19:39
    τα Σπαθιά "σπάσανε" και ο Παύλος αποφάσισε να ακολουθήσει νέους μουσικούς δρόμους...ένας ώριμος, μελαγχολικός μα πάν απ όλα μαγευτικός δίσκος απ το Παύλο κυκλοφόρισε με τίτλο "Αφού λοιπόν ξεχάστηκα..."

    Μέσα στους τοίχους της μικρής μου φυλακής
    Κάποιος διαβάζει της παλάμης μου το χάρτη
    Βλέπει τους δρόμους της χαμένης μου ζωής και
    μου τραγουδάει η αγάπη θα 'ρθει.....

    Προσωπική μου γνώμη μετά τον Βραχνό προφήτη ξανάμένω άφωνος μπροστά στον ταξιδιάρικο δίσκο του Παύλου....
    Θα ήθελα τις γνώμες σας γι αυτόν το δίσκο...ιδιαίτερα του jorge...
    Καλή ακρόαση..
    senzafine
    19.11.2004, 21:39
    ο δισκος ειναι Γ.......Σ!!! εχει καιρο να ακουσω κατι τετοιο στην ελληνικη δισκογραφια και ο Παυλος ηρθε πραγματικα σαν απομηχανης θεος, κατ εμενα.
    παρολο που ειναι ενας πολυ απλος δισκος, χωρις περιπλοκες κιθαρες και μουσικες, ειναι πολυ καλυτερος και πολυ πιο αναναιωμενος απο οτι αλλο κυκλοφορει τωρα.. φυσικα δεν ειναι δισκος που τον ακους μια δυο φορες και αυτο ηταν, ειναι προφανος ενας δισκος που ηρθε για να μινει, οπως οι δισκοι των σπαθιων..

    μπραβο στον παυλο και ελπιζω καποια στιγμη να τον πετυχω σε κανενα live. ειναι πολυ μεγαλος!!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 20-11-2004 01:29 ]
    Sideline
    19.11.2004, 21:51
    Μπορώ να πώ ότι ο δίσκος του Παυλίδη είναι ένα μικρό αριστούργημα. Ενας γλυκόπικρος δίσκος με ιδιαίτερο μουσικό ύφος που ξεχωρίζει.