ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.851 μέλη

    Θελω να σπουδασω μουσικη..!

    izlice
    07.05.2009, 11:04

    ΓΕΙΑΑΑΑ!!Ρε παιδια τελιωνω φετος το λυκειο αλλα δεν θελω να περασω θελω ομως να σπουδασω μουσικη..!Εχω βρει κατι ΙΕΚ ιδιωτικα αλλα ειναι Αθηνα και εγω ειμαι Κρητη δεν ειναι αυτο το προβλημα μου γιατι ετσι κι αλλιως θελω να φυγω αλλα τα εξοδα γιατι σε περιπτωση που αποφασισω να παω πρεπει να κατσω αλλο ενα χρονο εδω να μαζευψω λεφτα και μετα να παω....εχει κανεις καμια ιδεα γιατι τι αλλο θα μπορουσα να κανω ή τι αλλο υπαρχει σχετικα με σπουδες πανω στη μουσικη??


    guitarteacher
    07.05.2009, 13:03

    Καλησπερίζω όλα τα καλά παιδιά του forum{#emotions_dlg.smartass}

    Φίλτατη izlice,

    Μπορείς να γίνεις λίγο ποιό συγκεκριμένη..?Τί ακριβώς θές να σπουδάσεις πάνω στη μουσική..?Και τί Τμήματα Σπουδών έχουν τα ΙΕΚ που βρήκες..?

    Βοήθησέ με για να σε βοηθείσω σωστά{#emotions_dlg.smartass}

    φιλικά,

     


    izlice
    11.05.2009, 00:28

    Απο τα ΙΕΚ (ιδωτικα) που εχω ψαξει γραφουν για ηχοληψια.μουσικη τεχνολογια,μουσικος δισκογραφιας μπορεις να γινεις λενε και καθηγητης μουσικης αλλα ειναι λιγο δυσκολο εγω βασικα θελω να μαθω τι αλλο μπορει κανεις να σπουδασει πανω στην μουσικη και κατα ποσο αυτο που θα εχει ανταπροκριση μετα.Απο τα Ιεκ που εχω ρωτησει πιο πολυ με ενδιαφερει ηχοληψια και μουσικος δισκογραφιας  `ή και καθηγητρια μουσικης αλλα που αλλου μπορει κανεις αυτα να τα σπουδασει?

    Υ.ΣΤ.μαθαινω ηλεκτρικη κιθαρα μπορει αυτο θα μπορουσε να βοηθησει?


    -----------------
    ΑΠΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΙΕΡΟ ΩΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ 'ΡΘΩ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΣΑΙ ΠΟΤΕ,ΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : izlice στις 11-05-2009 00:40 ]


    darbukaboy
    11.05.2009, 00:47

    Εφοσον ενα απο τα αντικειμενα που σε ενδιαφερει ειναι η ηχοληψια γιατι δεν κοιτας το τει ηχοληψιας και μουσικης ακουστικης που ειναι στο Ρεθυμνο;


    izlice
    11.05.2009, 01:04

    Το σκεφτομουν σοβαρα δεν ειναι πολλα τα μορια 8-9χιλιαδες αλλα για να βγαλεις κι αυτα πρεςπει να διαβασεις και λιγο και εγω δεν εχω ανοιξει βιβλιο...αλη τη χρονια και την Παρασκευη αρχιζουμε..!Τεσπα δεν θελω να ανοιξω θεμα περι πανελληνιων γιατι εχω μια αλλη αποψη.....{#emotions_dlg.happycrazy}..!!!Αλλα τωρα θα μου πεις μη τα θελουμε κι ολα!!{#emotions_dlg.biggrin}Απλως θελω να δω αν υπαρχουν ενναλακτικες λυσεις για να μπορω να δω αν μπορω να ασχοληθω με κατι που μου αρεσει και να μη καταληψω να κανω ενα ακυρο(για μενα )επαγγελμα μονο για για βγαζω λεφτα,μπορει να ειναι βασικο το να βγαζεις λεφτα σε αυτο που κανει κανεις αλλα αμα δεν το αγαπας δεν εχει νοημα...Αλλα οπως ειπα και πριν μην τα θελουμε κι ολα !!!γιαυτο ψαχνομαι να δω τι μπορει να υπαρχει


    izlice
    11.05.2009, 01:05

    Το σκεφτομουν σοβαρα δεν ειναι πολλα τα μορια 8-9χιλιαδες αλλα για να βγαλεις κι αυτα πρεςπει να διαβασεις και λιγο και εγω δεν εχω ανοιξει βιβλιο...αλη τη χρονια και την Παρασκευη αρχιζουμε..!Τεσπα δεν θελω να ανοιξω θεμα περι πανελληνιων γιατι εχω μια αλλη αποψη.....{#emotions_dlg.happycrazy}..!!!Αλλα τωρα θα μου πεις μη τα θελουμε κι ολα!!{#emotions_dlg.biggrin}Απλως θελω να δω αν υπαρχουν ενναλακτικες λυσεις για να μπορω να δω αν μπορω να ασχοληθω με κατι που μου αρεσει και να μη καταληψω να κανω ενα ακυρο(για μενα )επαγγελμα μονο για για βγαζω λεφτα,μπορει να ειναι βασικο το να βγαζεις λεφτα σε αυτο που κανει κανεις αλλα αμα δεν το αγαπας δεν εχει νοημα...Αλλα οπως ειπα και πριν μην τα θελουμε κι ολα !!!γιαυτο ψαχνομαι να δω τι μπορει να υπαρχει


    nicos00
    11.05.2009, 03:22

    -

    [ τροποποιήθηκε από τον/την nicos00, 14-09-2014 20:43 ]


    guitarteacher
    11.05.2009, 13:30

    Παράθεση:

    Το μέλος izlice στις 11-05-2009 στις 00:28 έγραψε...

    Απο τα ΙΕΚ (ιδωτικα) που εχω ψαξει γραφουν για ηχοληψια.μουσικη τεχνολογια,μουσικος δισκογραφιας μπορεις να γινεις λενε και καθηγητης μουσικης αλλα ειναι λιγο δυσκολο εγω βασικα θελω να μαθω τι αλλο μπορει κανεις να σπουδασει πανω στην μουσικη και κατα ποσο αυτο που θα εχει ανταπροκριση μετα.Απο τα Ιεκ που εχω ρωτησει πιο πολυ με ενδιαφερει ηχοληψια και μουσικος δισκογραφιας  `ή και καθηγητρια μουσικης αλλα που αλλου μπορει κανεις αυτα να τα σπουδασει?

    Υ.ΣΤ.μαθαινω ηλεκτρικη κιθαρα μπορει αυτο θα μπορουσε να βοηθησει?


    -----------------
    ΑΠΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΙΕΡΟ ΩΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ 'ΡΘΩ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΡΧΕΣΑΙ ΠΟΤΕ,ΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : izlice στις 11-05-2009 00:40 ]



    Καλησπερίζω όλα τα καλά παιδιά του forum{#emotions_dlg.smartass}

    Φίλτατη izlice,

    Όσον αφορά το θέμα "Καθηγητής Μουσικής" απο ΙΕΚ, ΄"δεν παίζει", εκτός και άν έχουν 4ετές(τουλάχιστον) κύκλο σπουδών, αλλά τότε δεν θα ήταν ΙΕΚ...

    Τώρα, επειδή βλέπω ότι το ΤΕΙ δεν είναι το forte σου, με την καλή έννοια..!, ?( αν και κατά τη γνώμη μου δεν έχεις να χάσεις τίποτε άν κάνεις μια προσπάθεια...και 2 μη σου πώ...), θα σου πρότεινα να κινηθείς προς "Ηχοτεχνία" μεριά...Μελέτη & Διαμόρφωση χώρων Μουσικού Ενδιαφέροντος...Είναι κάτι που λείπει...

    Όποιος "Ψάχνεται" κάτι βρίσκει εν τέλη...

    Φιλικά,

     


    izlice
    13.05.2009, 18:56

    Παιδια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και τον εδιαφερον!!{#emotions_dlg.clap}

    Ωστοσο Ηχοτεχνια?Υπαρχει κανα site που να δινει πληροφοριες σχετικα με αυτο?


    izlice
    13.05.2009, 18:57

    Παιδια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και τον εδιαφερον!!{#emotions_dlg.clap}

    Ωστοσο Ηχοτεχνια?Υπαρχει κανα site που να δινει πληροφοριες σχετικα με αυτο?